صفحه 24 از 317 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه

سلام. لطفا يكي منو راهنمايي كنه. من اينجا دانشجوي دكترا هستم و براي فرصت مطالعاتي يك ساله دارم ميرم. براي مدارك كه زنگ ميزنم سفارت هر كدوم يه جوابي ميدن. مثلا در رابطه با ترجمه مدارك دفعه اول با يه آقايي صحبت كردم گفت فقط صورت حساب بانكي رو ميتونيد انگليسي بياريد و اگه ايران درس خونديد همه چيو بايد به فرانسه ترجمه كنيد. ولي دفعه بعد يه خانومي جواب داد گفت هر مدركي مثل گواهي اشتغال به كار را اگه انگليسي بياريد ترجمه نميخواد. يا مثلا اينجا دوستان نوشتن ريزنمرات ديپلم و پيش دانشگاهي نياز نيست ولي من زنگ زدم گفتن لازمه. الان نميدونم چيكار كنم. نميخوام يه عالمه هزينه ترجمه و تائيد الكي بدم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط myapplication نمایش پست ها
    سلام. شما ميدونين اين چهار تا دانشگاه كدومان؟ اطلاع ندارين وضعيت بودجه دانشگاه شريف چجوريه الان؟ اگه پرداخت هزينه به دانشگاه واگذار شده چرا ما بعد از گرفتن ويزا بايد بريم پيش خانم اصفهاني وزارت علوم؟
    سلام
    من اسامی این چهار دانشگاه رو نمی دونم ولی خانم اکبری گفتند که دانشگاه تبریز جزو ایناست. بعد از گرفتن ویزا وزارت علوم یک نامه میده به دانشگاه محل تحصیل که از بودجه فرصت مطالعاتی دانشگاه به فرد مذکور هزینه بدین و اگه دانشگاه بودجه داشته باشه معادل ریالی ارز مرجع رو به دانشجو پرداخت می کنه. وزارت علوم به همه متقاضی های دارای ویزا نامه به دانشگاه رو میده، ولی دانشگاه باید بودجه داشته باشه تا بتونه به دانشجو پرداخت کنه. احتمالا شما هم به همین خاطر باید پیش خانم اصفهانی برین تا نامه به دانشگاه رو بگیرین.
    همچنین خانم داربر گفتند که بانک تجارت شعبه هرمزان (اگه اسم شعبه رو درست نوشته باشم) به هیچ عنوان ارز نمیده و نفر آخری که تونسته ارز رو از این شعبه بگیره، تو اواسط شهریور بوده و از اون تاریخ به بعد دیگه این شعبه ارز نمیده.

اگه خبر جدیدی در مورد گرفتن ارز داشتید، لطف کنین به بقیه دوستان هم اطلاع رسانی کنید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    خبر زیر رو امروز خبرگزاری مهر در مورد ارز دانشجویی منتشر کرده که در یک پاراگراف در مورد بودجه فرصت مطالعاتی هم اشاره ای شده.

غفلت بانک‌مرکزی در پرداخت حقوق دانشجویان بورسیه‌/ وضع بغرنج بورسیه‌ها
    معاون بورس وزارت علوم با بیان اینکه مقرری شش‌ماهه دوم بورسیه‌ها به تعویق افتاده است، تاکید کرد که بانک مرکزی باید 45میلیون تومان به عنوان بودجه مصوب حقوق بورسیه‌ها پرداخت کند که تاکنون در این زمینه غفلت کرده است.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: علیرغم جلساتی که با معاون اول رئیس جمهور و بانک مرکزی برگزار شد اما خروجی این جلسات منجر به اختصاص اعتبار مصوب بورسیه ها نشد.وی گفت: مقرری 20 میلیون تومانی شش ماهه دوم دانشجویان بورسیه که در واقع حقوقشان محسوب می شود تاکنون پرداخت نشده و دانشجویان بورسیه در بغرنج ترین شرایط به سر می برند.

معاون بورس وزارت علوم همچنین با یادآوری تاخیر در پرداخت حقوق آن دسته از دانشجویانی که برای فرصتهای مطالعاتی اعزام شده اند، تاکید کرد که مبلغ 10 میلیون تومان هم باید برای این دانشجویان در اختیار وزارت علوم قرار گیرد.

به گفته این مقام مسول در وزارت علوم، در کل بانک مرکزی باید مبلغ 45 میلیون تومان پرداخت می کرد که باید در اختیار بورسیه ها قرار می گرفت و این مبلغ هم قرار نیست در جای دیگری به جز پرداخت حقوق دانشجویان هزینه شود.مسلمی نائینی در ادامه افزود: طی ویدئو کنفرانسی که با برخی دانشجویان ایرانی بورسیه برگزار کردیم، متاسفانه شاهد شرایط سخت تحصیلی و زندگی آنان بودیم، دانشجویی که نباید بعد از اعزام دغدغه ای به جز تحصیل داشته باشد هم اکنون دغدغه حقوق دارد.

لینک خبر:
    http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1750990

Junior Member

دوستان سلام
    من قراره از فرصت مطالعاتی وزارت بهداشت استفاده کنم. می خواستم بدونم آیا برای وزارت بهداشت هم وضعیت ارز به همین ترتیبه؟ کسی رو می شناسید که اخیرا از وزارت بهداشت ارز گرفته باشه؟
    ممنون میشم اگر بتونید اطلاعاتی بدید.

Junior Member

سلام. شما ميدونين اين چهار تا دانشگاه كدومان؟ اطلاع ندارين وضعيت بودجه دانشگاه شريف چجوريه الان؟ اگه پرداخت هزينه به دانشگاه واگذار شده چرا ما بعد از گرفتن ويزا بايد بريم پيش خانم اصفهاني وزارت علوم؟
    سلام
    دانشگاههای دیگه دانشگاه اصفهان، صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد هستن. خانم داربر گفتن تا آخر امسال یک ریال دیگه هم به حساب هیچ دانشگاهی ریخته نخواهد شد. این چهار دانشگاه هم همگی معادل ریالی ارز مرجع را به دانشجوها میدن که در مورد غیر بورسیه ها میشه یک چهارم کل هزینه ها.

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه

سلام. لطفا يكي منو راهنمايي كنه. من اينجا دانشجوي دكترا هستم و براي فرصت مطالعاتي يك ساله دارم ميرم. براي مدارك كه زنگ ميزنم سفارت هر كدوم يه جوابي ميدن. مثلا در رابطه با ترجمه مدارك دفعه اول با يه آقايي صحبت كردم گفت فقط صورت حساب بانكي رو ميتونيد انگليسي بياريد و اگه ايران درس خونديد همه چيو بايد به فرانسه ترجمه كنيد. ولي دفعه بعد يه خانومي جواب داد گفت هر مدركي مثل گواهي اشتغال به كار را اگه انگليسي بياريد ترجمه نميخواد. يا مثلا اينجا دوستان نوشتن ريزنمرات ديپلم و پيش دانشگاهي نياز نيست ولي من زنگ زدم گفتن لازمه. الان نميدونم چيكار كنم. نميخوام يه عالمه هزينه ترجمه و تائيد الكي بدم.
    1. هر مدرکی که انگلیسی صادر بشه و اصلش انگلیسی باشه نیازی به ترجه نداره ( پرینت حساب بانکی که انگلیسی میگیرید، گواهی اشتغال به کار اگه انگلیسی بنویسید و ... )
    2. هر چی مدرک فارسی دارید باید فرانسه ترجمه بشه
    3. ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز نیست واقعا
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member

سلام
    من ديروز وزارتخونه بودم. همه چي مثل قبل بود. فقط خانم صالحي گفت داريم روش كار ميكنيم. هفته ديگه ي سر بزن.

حس خوبي پيدا كردم. البته نميخواست قول خاصي بده ولي انگار ي خبراييه. ديروز صبح هم وزير علوم تو اخبار گفته مشكل ارز دانشجوها حل شده. البته من نشنيدم.يكي از دوستام ميگفت. بيايد اميدوار باشيم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط godangel نمایش پست ها
    سلام
    من ديروز وزارتخونه بودم. همه چي مثل قبل بود. فقط خانم صالحي گفت داريم روش كار ميكنيم. هفته ديگه ي سر بزن.

حس خوبي پيدا كردم. البته نميخواست قول خاصي بده ولي انگار ي خبراييه. ديروز صبح هم وزير علوم تو اخبار گفته مشكل ارز دانشجوها حل شده. البته من نشنيدم.يكي از دوستام ميگفت. بيايد اميدوار باشيم
    سلام
    دوست عزیز میشه بگی خانم صالحی دقیقا اونجا چه کارس؟ یعنی کدوم بخشه؟ همون دفتر میدون فردوسی مستقره؟ چون خانم اکبری که اصلا جواب درست حسابی نمیده

Junior Member

سلام
    خبر زیر رو امروز خبرگزاری فارس در مورد تامین بودجه فرصت مطالعاتی منتشر کرده.

خبرگزاری فارس: معاون بورس سازمان امور دانشجویان با اشاره به لزوم تأمین هزینه ۱۱ میلیون دلاری برای انجام فرصت تحقیقاتی شش ماهه دانشجویان دکترا، گفت: تاکنون این مبلغ به وزارت علوم پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم، رئیس سازمان امور دانشجویی، نماینده بانک مرکزی و نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور هزینه لازم برای اعزام دانشجویان به فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت مورد تصویب قرارگرفت ولی تاکنون این مبلغ به وزارت علوم پرداخت نشده است.

لینک خبر:
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910908000089

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1k1 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز میشه بگی خانم صالحی دقیقا اونجا چه کارس؟ یعنی کدوم بخشه؟ همون دفتر میدون فردوسی مستقره؟ چون خانم اکبری که اصلا جواب درست حسابی نمیده
    سلام
    خانم صالحی کارشناس بخش مالی هست، خانم خوبیه سعی می کنه با درک شرایط خاص دانشجویان صحبت کنه، ایشون ساختمان فردوسی طبقه 5 هستن
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬ و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)