صفحه 8 از 317 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : فرصت کوتاه مدت مطالعاتی 6 ماه وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام وزارت علوم در مورد دانشجوهاییکه تأخیر داشتن و تا اون ددلاین مورد نظر از کشور خارج نشدن چطور عمل می کنه؟ منظورم اینه که اگه مدارک دانشجو از دانشگاه بره وزارتخوته، از همون اول ریجکت می کنه و پرونده تشکیل نمی ده و بقول معروف آب پاکی رو می ریزه رو دست طرف یا اینکه تشکیل پرونده می ده و طرف می ره ویزا هم می گیره و اونوقت وزارتخونه می گه چون تأخیر داشتی پول نمی دم؟ خلاصه اینکه تکلیف ساپورت مالی کردن یا نکردن تو کدوم مرحله مشخص می شه؟ از یکی از دوستام شنیده بودم که واسه هم تشکیل پرونده می ده ولی بعداً به اوناییکه تأخیر داشتن می گه که پول نمی ده. اینو زیاد مطمئن نیستم. یه سوال دیگه اینکه چیزی تحت عنوان موارد خاص و از اینجور چیزا هم در مورد تأخیر در خروج از کشور می تونه واسه وزارتخونه قابل قبول باشه؟ با تشکر
    سلام
    وزارت علوم تا پایان ترم 7 دانشجو را حمایت مالی میکنه، البته تا چند ماه هم تمدید میکنه. شما اگر از ترم 7 نگذشته باشید وزارتخانه نامه ساپورت را به شما میده و ذکر میکنه که تا یک تاریخ خاصی اگز ویزای شما نیامد، پرونده بسته میشه.

Junior Member

با سلام
    من چندتا سوال داشتم که خیلی خیلی ممنون میشم اگه چیزی می دونید برام توضیح بدید
    1) همسر من در اینجا (ایران) دانشجوی دکتری است و از طرف یکی از اساتید در دانشگاه بوستون برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه تأیید شده، چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازم داره؟ مثلاً آیا آزمون زبان می خواد؟
    2) من به عنوان همسر چه مدارکی نیاز دارم تا بتونم من هم حتماً ویزا بگیرم و همراهش برم.
    3) شما چه کشورهایی را برای گرفتن ویزا پیشنهاد می کنید که راحت تر و در واقع امکان پذیر تر باشه، ازبکستان؟ آنکارا؟ دبی؟
    من واقعاً سردرگم شدم. خیلی خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh86 نمایش پست ها
    با سلام
    1) همسر من در اینجا (ایران) دانشجوی دکتری است و از طرف یکی از اساتید در دانشگاه بوستون برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه تأیید شده، چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازم داره؟ مثلاً آیا آزمون زبان می خواد؟
    2) من به عنوان همسر چه مدارکی نیاز دارم تا بتونم من هم حتماً ویزا بگیرم و همراهش برم.
    3) شما چه کشورهایی را برای گرفتن ویزا پیشنهاد می کنید که راحت تر و در واقع امکان پذیر تر باشه، ازبکستان؟ آنکارا؟ دبی؟
    سلام
    1) همسرتون دعوتنامه و فرم ds-2019 که توسط office of international services دانشگاه مربوطه صادر می شه نیاز داره. ایشون تقاضای ویزای J1 می کنن و شما به عنوان همسر ویزای J2 می گیرید.
    دانشگاه آمریکایی مدرک زبان نمی خواد اما از اول خرداد وزارت علوم شرط زبان را هم اعمال کرده.
    سایر سوالاتتون به این تاپیک مربوط نمی شه و می تونید از تاپیکهای مربوط به گرفتن وقت از سفارت و تجربیات دوستان از سفارتهای مختلف رجوع کنید
    موفق باشید.
    Never Say Never

کسی تویه رشته مدیریت گرایش رفتار سازمانی یا منابع انسانی هست الان پیگیر فرصت مطالعاتی باشه؟
    من بورس وزارت علوم دارم و دنبال چندتا دانشگاه خوب کانادایی می گردم...
    ویرایش توسط samimehdi65 : June 13th, 2012 در ساعت 11:17 AM

Junior Member

سلام.از دوستان کسی در مقطع ارشد برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده؟
    دانشگاه ما(آزاد) که اصلا فکر می کنه برای ارشد فرصت مطالعاتی نداریم.
    چون من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم باید تاییده از دانشگاه بگیرم.

Junior Member

سلام
    دوستانی که دارن برای آمریکا اقدام می کنن یا اقدام کردن:
    طی یک ماه قبل از تاریخ شروع دوره که توی ds2019 ذکر شده و یک ماه بعد از تاریخ شروع دوره می شه وارد آمریکا شد؟ در مورد یک ماه بعد از تاریخ می دونم که میشه تا 30 روز بعد از تاریخ شروع، وارد شد. ولی در مورد 30 روز قبلش مطمئن نیستم. اگه کسی می دونه لطفا جواب بده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام. من برای فرصت مطالعاتی از موسسه inria در شهر گرونوبل فرانسه اقدام کردم. استادم به من گفت که برای ویزا به نامه protocole d'accueil نیاز دارم که وزارت دفاع فرانسه باید تایید کنه و حدود دو ماه طول میکشه. قبلا یک بار از دانشگاه مونتپلیه برای فرصت اقدام کردم و متاسفانه نامه protocole منو رد کردن. آیا این ممکنه قبول بشه یا باز هم ردش میکنن؟ من رشته ام صنایعه ولی روی یک پروژه علوم کامپیوتر و انفورماتیک قرار کار کنیم. اگه استاد فرانسوی که پذیزش بهم داده و خودش عضو ارشد این موسسه و همچنین استاد ممتاز دانشگاه گرونوبله به نامه به وزارت دفاع برنه میتونه توی نظرشون موثر باشه و یا روند کار رو تسریع کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh86 نمایش پست ها
    با سلام
    سلام عشق آباد رو هم در نظر بگیر. از مشهد میشه با ماشین هم رفت. من شماره ای دارم از شخصی به نام آقای قرجه که ترکمنه و کارش جور کردن ویزای ترکمنستانه. خیلی کمک میکنه.

تا اونجا که من میدونم فرصت مطالعاتی فقط واسه دانشجوی دکتری تعریف میشه. مگر در رشته های خاص

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran_k نمایش پست ها
    سلام. من برای فرصت مطالعاتی از موسسه inria در شهر گرونوبل فرانسه اقدام کردم. استادم به من گفت که برای ویزا به نامه protocole d'accueil نیاز دارم که وزارت دفاع فرانسه باید تایید کنه و حدود دو ماه طول میکشه. قبلا یک بار از دانشگاه مونتپلیه برای فرصت اقدام کردم و متاسفانه نامه protocole منو رد کردن. آیا این ممکنه قبول بشه یا باز هم ردش میکنن؟ من رشته ام صنایعه ولی روی یک پروژه علوم کامپیوتر و انفورماتیک قرار کار کنیم. اگه استاد فرانسوی که پذیزش بهم داده و خودش عضو ارشد این موسسه و همچنین استاد ممتاز دانشگاه گرونوبله به نامه به وزارت دفاع برنه میتونه توی نظرشون موثر باشه و یا روند کار رو تسریع کنه؟
    یه تجربه مهم که من دارم اینه که مسئولان سفارتها لزوما مثل اساتید دانشگاه فکر نمیکنن. جذب نخبه ها هم ظاهرا براشون الویت نداره. ولی نامه اون استادت به صورت ویژه میتونه کمک کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)