صفحه 166 از 317 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176216266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 3167

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام. فرم دی-اس از زمانی که مدارک رو برای دانشگاه میفرستیم چقدر زمان می بره که با دی اچ ال به دستمون (تو دبی یا ترکیه) برسه؟ ضمنا معمولا برای ویزای j-1 برای چند وقت بعد وقت سفارت گیرمون می آد؟

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bah90 نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه فرم ds-2019 رو برای من فرستاده. من براشون نامه حمایت مالی وزارت علومو که برای 6 ماه مبلغ 6606 یورو نوشته بعلاوه نامه از باتک برای 3 ماه باقی مانده فرستاده. حالا اونا خودشون حساب و کتاب کردن و مبلغ وزارت علوم و معادل 5800 دلار زدن. منم چون قبلا دی اس یکی از دوستامو دیده بودم فکر میکردن 6606 یورو 8500 دلار میشه پس فقط یه موجودی 5200 تایی از بانک گرفتمو براشون فرستادم که الان جمعا شده 11000 تا که هزینه 9 ماه منو با ماهی 1311 تا که دانشگاه برام زده کاور نمیکنه. الان من چیکار کنم؟ نمیدونستم اونا اینجوری حساب کتاب می کنن وگرنه موجودی بیشتری از بانک میگرفتم. مکنه سفارت ازین مبلغ ایراد بگیره که این مبلغ کمه برای 9 ماه؟ یکی منو راهنمایی کنه لطفا
    سلام
    مهم نیست. شما موقع وقت سفارت یه بانک استیتمنت جدید ببرید که اون مقدار باقیمانده رو پر کنه. حتی یه کم هم بالاتر. حتی اگه بانک استیتمنت شما واسه دور فرم کافی هم می بود من باز یه بانک استیتمنت جدیدتر واسه سفارت رو بهتون پیشنهاد می کردم. چون تا ds صادر بشه و بعد تا وقت بگیریدد و برید مصاحبه چند ماه طول می کشه و اون بانک استیتمنت قبلی دیگه صورت خوشی نداره واسه سفارت و تا حدودی قدیمی شده.
    Never Say Never

Junior Member

سلام من قصد دارم برای دانشگاهی در هلند اقدام کنم، دانشگاه موافقت خودش رو منوط کرده به پرداخت هزینه ماهیانه 1250 یورو جهت اسکان و ... . اولا به نظرتون این مبلغ منطقیه؟ دوما با توجه به اینکه برای شروع پروسه فرصت باید به من نامه موافقت بدن، آیا میشه نامه ای از دانشگاه یا وزارت علوم مبنی بر تامین هزینه ها گرفت و براشون فرستاد تا بعد از گرفتن کمک هزینه، هزینه رو پرداخت کنیم؟ کسی با مسئله مشابهی مواجه شده؟ راه حلی براش هست یا نه؟
    دوم اینکه با توجه به اینکه برای ویزا دانشگاه باید اقدام کنه چه مدت طول میکشه ویزا به دست مون برسه و هزینه اش حدودا چقدره ؟ ممنون میشم کمک کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing-University of Grenoble

سلام دانشگاه هلند معمولاً اینظورین منم برای گرونینگن اقدام کردم خیلی تأکید دارند روی ساپورت بالای مالی. روی فرانسه هم کار کنید که گیرکمتری میده. وزارت علوم نامه ی ساپورت میده که کاملاً گواهی میکنه که هزینه ها پرداخت میشه و میزانش بستگی به بورس بودن یا نبودن شما داره منتهی بعد از گرفتن نامه ی دعوت و تکمیل مدارک. استاد راهنمای خارجی معمولاً میتونه یک نامه ی اینوتیشن روی سربرگ دانشگاه بده و خودش امضاء کنه. معاون آموزشی دانشکده هم ممکنه بتونه گواهی کنه که این دانشکده ظرفیت خالی فرصت از وزارت علوم داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط lena1313 نمایش پست ها
    سلام من قصد دارم برای دانشگاهی در هلند اقدام کنم، دانشگاه موافقت خودش رو منوط کرده به پرداخت هزینه ماهیانه 1250 یورو جهت اسکان و ... . اولا به نظرتون این مبلغ منطقیه؟ دوما با توجه به اینکه برای شروع پروسه فرصت باید به من نامه موافقت بدن، آیا میشه نامه ای از دانشگاه یا وزارت علوم مبنی بر تامین هزینه ها گرفت و براشون فرستاد تا بعد از گرفتن کمک هزینه، هزینه رو پرداخت کنیم؟ کسی با مسئله مشابهی مواجه شده؟ راه حلی براش هست یا نه؟
    دوم اینکه با توجه به اینکه برای ویزا دانشگاه باید اقدام کنه چه مدت طول میکشه ویزا به دست مون برسه و هزینه اش حدودا چقدره ؟ ممنون میشم کمک کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid_m268 نمایش پست ها
    سلام. من برای آمریکا اقدام کردم و از دانشگاه پذیرش گرفتم. اما مسئله اینه که ظرفیت دانشکده اردیبهشت ماه مشخص میشه.
    برای اینکه روند کارام سریعتر بشه میخوام برم سراغ کارهای ویزا تا اگر مشخص شد میتونم برم معطل کارهای ویزا نباشم. حالا سوالم اینه شما که رفتی برای ویزا، برای حمایت مالی چه نامه ای بردید؟ برای سفارت کجا رفتید؟ چه مدارکی همراهتون بود؟
    ممنون از پاسخ شما
    سلام
    من BS حساب خودم رو داشتم. با همون BS دانشگاه فرم ds رو صادر کرد. بعد همون BS رو بردم مصاحبه که آفیسر کلا نامه ساپورت مالی نخواست.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

کاربران گرامی

در این تاپیک، بحث و گفتگو در باب ویزا و سفارت، ممنوع است و تنها می توانید به بیان مباحث و مشکلات مربوط به اخذ پذیرش و دعوت نامه بپردازید.

لطفاً جهت پیگیری مسائل مربوط به ویزا، به این تاپیک مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما
    مدیریت انجمن پذیرش
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

سلام
    من حدود دو ماه پیش برای فرصت مطالعاتی تشکیل پرونده دادم همه مدارک از جمله دعوتنامه دانشگاه و تعهد محضری که دو تا ضامن کارمند امضا کردند رو هم فرستادم و برام نامه حمایت مالی صادر شده که البته اون نامه هیچ ارزشی نداره. حالا هفته پیش خانومه از سازمان دانشجویان زنگ زده میگه بیاید یه فرم تعهد نامه هست امضا کنید؟!! هرچی پرسیدم این تعهد واسه چیه حاضر نشد توضیح بده و بازم حرف خودشو میزد و بعدشم قطع کرد دیگه هم تلفونو جواب بنداد. قضیه این فرم تعهدنامه چیه؟ مگه نباید واستم هر وقت ویزام اومد برم و حواله ارز رو بگیرم؟ من چون ساکن تهران نیستم نمیتونم واسه هر کار کوچیکی بیام تهران، میشه واستم هر وقت ویزام اومد برم و تعهد رو هم همون موقع امضا کنم یا باید حتما الان برم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarak8 نمایش پست ها
    سلام
    من حدود دو ماه پیش برای فرصت مطالعاتی تشکیل پرونده دادم همه مدارک از جمله دعوتنامه دانشگاه و تعهد محضری که دو تا ضامن کارمند امضا کردند رو هم فرستادم و برام نامه حمایت مالی صادر شده که البته اون نامه هیچ ارزشی نداره. حالا هفته پیش خانومه از سازمان دانشجویان زنگ زده میگه بیاید یه فرم تعهد نامه هست امضا کنید؟!! هرچی پرسیدم این تعهد واسه چیه حاضر نشد توضیح بده و بازم حرف خودشو میزد و بعدشم قطع کرد دیگه هم تلفونو جواب بنداد. قضیه این فرم تعهدنامه چیه؟ مگه نباید واستم هر وقت ویزام اومد برم و حواله ارز رو بگیرم؟ من چون ساکن تهران نیستم نمیتونم واسه هر کار کوچیکی بیام تهران، میشه واستم هر وقت ویزام اومد برم و تعهد رو هم همون موقع امضا کنم یا باید حتما الان برم؟
    مطمئن نیستم اما فکر می کنم تعهد خروج از کشوره ظاهرا باید تعهد بدید تا تاریخ معینی از کشور خارج می شید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hetef نمایش پست ها
    سلام دانشگاه هلند معمولاً اینظورین منم برای گرونینگن اقدام کردم خیلی تأکید دارند روی ساپورت بالای مالی. روی فرانسه هم کار کنید که گیرکمتری میده. وزارت علوم نامه ی ساپورت میده که کاملاً گواهی میکنه که هزینه ها پرداخت میشه و میزانش بستگی به بورس بودن یا نبودن شما داره منتهی بعد از گرفتن نامه ی دعوت و تکمیل مدارک. استاد راهنمای خارجی معمولاً میتونه یک نامه ی اینوتیشن روی سربرگ دانشگاه بده و خودش امضاء کنه. معاون آموزشی دانشکده هم ممکنه بتونه گواهی کنه که این دانشکده ظرفیت خالی فرصت از وزارت علوم داره.
    ممنون از پاسخ تون متاسفانه من با توجه به فرصت محدود نمی تونم برای جای دیگه ای اقدام کنم فقط امیدوارم استاد خارجی قبول کنه یک موافقت نامه مشروط برام صادر کنه.

Junior Member

سلام
    از دوستان کسی می دونه ساعات کاری وزارت علوم (سازمان امور دانشجویان) در ایام هفته به چه صورت هستش؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)