صفحه 104 از 170 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور

دوستان در مورد شهر فرانکفورت اگر اطلاعاتی دارند ممنون می شودم بدونم، از نظر زندگی و همینطور مخارج زندگی دانشجویی، به تفکیک مسکن و هزینه خورد و خوراک و رفت و آمد.

در پست های قبلی دیدم یک دوستی این شهر را شهر کاری عنوان کرده بود که عده زیادی در روز به اون commute می کنند برای کار و شب برمی گردند. اطلاعات متنوعتر و بیشتری دارید در مورد فرانکفورت؟

البته دانشگاه یک سری اتاق در خوابگاه هم پیشنهاد کرده که ماهی حدود 200 تا 300 یورو هستند. این اتاق ها تک نفره و بقیه امکانات مثل خوابگاه های ایران مشترک هستند؟

در این شهر ظاهرا جمعیت ترک ها زیاده و از نظر جمعیت کلی هم طبق اطلاعات ویکی خیلی شهر متنوعی محسوب میشه.
    راستی دانشگاه گوته فرانکفورت پذیرش دارم برای دکترا. اگر از این دانشگاه هم اطلاعاتی دارید ممنون می شوم بدونم.
    inactive account

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    آره بابا، اینا از رو شیکم سیری خط فقر میکشن! مربوط به استانداردهای زندگی اروپایی هست.
    وضعیت زندگی پزشکان متخصص در آلمان در صورت داشتن مشاهدات عینی چطور هست. مثلا در حین دوره تخصص که حدودا در حال حاضر 3000 یورو حقوق میدند چون دوره تخصص به عنوان شغل محسوب میشه و نه تنها دوره تحصیلی. حالا بعد از اتمام دوره میشه از این سابقه به عنوان سابقه کار استفاده کرد؟

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    دوستان در مورد شهر فرانکفورت اگر اطلاعاتی دارند ممنون می شودم بدونم، از نظر زندگی و همینطور مخارج زندگی دانشجویی، به تفکیک مسکن و هزینه خورد و خوراک و رفت و آمد.

در پست های قبلی دیدم یک دوستی این شهر را شهر کاری عنوان کرده بود که عده زیادی در روز به اون commute می کنند برای کار و شب برمی گردند. اطلاعات متنوعتر و بیشتری دارید در مورد فرانکفورت؟

البته دانشگاه یک سری اتاق در خوابگاه هم پیشنهاد کرده که ماهی حدود 200 تا 300 یورو هستند. این اتاق ها تک نفره و بقیه امکانات مثل خوابگاه های ایران مشترک هستند؟

در این شهر ظاهرا جمعیت ترک ها زیاده و از نظر جمعیت کلی هم طبق اطلاعات ویکی خیلی شهر متنوعی محسوب میشه.
    راستی دانشگاه گوته فرانکفورت پذیرش دارم برای دکترا. اگر از این دانشگاه هم اطلاعاتی دارید ممنون می شوم بدونم.
    من یه مدت فرانکفورت بودم اما زیاد در مورد زتدگی دانشجوییش نمیدونم.. شهر خیلی قشنگیه..یه مغازه ایرنی داره اسمش مش قاسمه به استایل قدیمی.. مثل مغازه های 20 سال پیش اما هر چی بخوای توش پیدا میشه از چیپس و پفک و پشمک گرفته تا ابلیمو ایرانی.. سنگگ و بربری فروشی هم اونحاست ..جز شهرهایی که ساختمون بلند خیلی به چشم میاد برخلاف شهر های دیگه المان.. یه پلی داره که lover ها میرن اونجا قفل میزنن که عشقشون ماندگار بشه :دی ..در کل خیلی شهر خوب پر از مراکز خرید ..ترک وایرانی هم زیاد داره ..یه ارایشگاه ایرانی معروف به اسم لیلا خانوم هم داره..شهر خوبیه ایشالا که بتون خوش میگذره
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    water resources engineering and management (WAREM) , Stuttgart, Germany

دوستان من دارم میرم اشتوتگارت.خواستم بدونم اگه خودم بخوام غذا درست کنم و زیاد غذای بیرون نخورم حدودا ماهی چقد خرج خورد و خوراک میشه؟
    ممنون میشم اگه بگید قیمت مرغ و گوشت حلال و لبنیات حدودا چقدره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط day_priest نمایش پست ها
    دوستان من دارم میرم اشتوتگارت.خواستم بدونم اگه خودم بخوام غذا درست کنم و زیاد غذای بیرون نخورم حدودا ماهی چقد خرج خورد و خوراک میشه؟
    یه نفر یه تاپیک غذا درست کرد و من هم قیمتا رو اونجا نوشتم

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط day_priest نمایش پست ها
    ببین تو بخش غذا برو نگاه کن جوابتو میگیری..
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...BA%D8%B0%D8%A7
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Junior Member

سلام
    من تا 20 روز دیگه میرم اشتوتگارت
    ممنون میشم اگه یکم اطلاعات در مورد شهر و فرهنگ و این چیزا بهم بدین
    طریقه حمل و نقل و خرید روزمره از کدوم فروشگاه ها باشه بهتره و این چیزا؟
    من شنیدم شهر گرونیه درسته؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط marziano نمایش پست ها
    سلام
    من تا 20 روز دیگه میرم اشتوتگارت
    ممنون میشم اگه یکم اطلاعات در مورد شهر و فرهنگ و این چیزا بهم بدین
    طریقه حمل و نقل و خرید روزمره از کدوم فروشگاه ها باشه بهتره و این چیزا؟
    من شنیدم شهر گرونیه درسته؟
    در مورد شهر و فرهنگش چیزی نمی دونم ولی برای خرید (فکر میکنم قبلا هم تو تاپیک های دیگه گفتم) میتونین از Aldi، Lidl، Rewe، Kaufland, Penny, NP، هر کدومش که دم دست بود خرید کنین. ولی اصولا مثل ایران بهتره که هر چیزی رو از یه جا خرید کنین، هر مغازه ای یه سری چیزاش ارزون تره، یه سری هاش کیفیت بهتری داره. ولی کلا بین اینا Rewe قیمتاش بالاتره.
    حمل و نقل هم که همون روز اول که رفتین ثبت نام کردین، ببینین برگه ای چیزی بهتون میدن که بتونین باهاش سمستر تیکت بگیرین، اگه دادن همون اول حتما برین بخرین سمستر تیکت رو چون واقعا به دردتون میخوره. اگه گفتن مثلا باید یه هفته صبر کنین، برین Bahnhof (ایستگاه قطار)، همیشه یه مسئول هست که بدون شماره گرفتن می تونین برین تو صف وای ایستین، برین اونجا بپرسین بهترین بلیتی که میتونین بخرین برای داخل شهر چیه، راهنماییتون می کنن، مثلا میتونین بلیت یه ماهه، یه هفته ای، سه روزه یا حتی یه روزه بخرین. باید ببینین کدومش به صرفه تره. مثلا بلیت یه روزه تو حالت عادی برای یه روزه ولی اگه شنبه بخرین، یکشنبه هم قابل استفاده است. خود مسئول اون قسمت کاملا اطلاع داره راجع به بلیت های اون شهر و میدونه چی بهتون بده.
    کلا جنوب نسبت به بقیه ی قسمتا یه کم گرون تره، ولی اشتوتگارت خیلی هم گرون نیست.

سلام دوستان در مورد شهر برلین اطلاعات میخاستم.اب و هوا فرهنگ و این موصوع نزاد پرستی و اینکه به زبان انگلیسی صحبت میکنن؟مزسی

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haaaji نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز.برلین و هامبورگ هم جز شهرهای گرون هستن؟چون من کلا تو شهر های ملیونی که جمعیت زیاد داره زندگی کردنو دوست دارم
    بریلین با اینکه شهر بزرگی هست و پایتخت آلمان هست شهر ارزونی هست (نسبت به شهرههای بزرگ غرب آلمان). در مورد هامبورگ هم این شهر 6 امین شهر بزرگ اتحادیه اروپا هست (با در نظر گرفتن این موضوع که 5 شهر دیگر همه پایتخت کشورشان هستند). هامبورگ جزو شهرهای زیبای آلمانه که بیشترین تعداد ایرانی ها رو هم در خودش جای داده. شما برای تخمین هزینه خیلی راحت می تونید از سایتهایی که بهتون پیشنهاد کردم استفاده کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)