صفحه 13 از 170 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

شما بعد از رسیدن به فرانکفورت میرید طبقه زیر فرودگاه که ایستگاه راه آهن اونجاست Flughafen . با همون بلیطی که تو دسستونه سوار هر نوع قطاری که خواستید میشید و فقط همون بلیط رو نشون میدید.
    فقط ساعت حرکت قطارها رو به همراه سکوی محل سوار شدنش از قبل چک کنید. ترجیحا قطار مستقیم سوار شید حتی اگه regional باشه.

موفق باشید.
    سلام

ممنون رضای عزیز از کمکهای همیشگیت.
    چطور میتونم بقهمم که قطار مستقیم میره یا نه، احتمالا تابلوها همه به زبان آلمانین!

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    می خواستم از دوستانی که در آلمان هستند سوال کنم که رفتار آلمانی ها نسبت به غریبه ها چجوریه آیا ناسیونالیسم هستند یا نه توی پست های قبلی جواب خیلی واضحی دریافت نکردم
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nanophotonics, Potsdam

سلام
    عموما آدم های مودبی هستند مخصوصا قشر تحصیل کرده، من خودم شخصا هیچ وقت مشکلی نداشتم. من تو برلین هستم اینجا همه جور آدمی هست سیاه، سفید، ترک، عرب، روس، آمریکایی... براشون مهم نیست. ولی من هیچ ایده ای در مورد محیط های کاری و اداری ندارم.
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط ATA OLAH نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    می خواستم از دوستانی که در آلمان هستند سوال کنم که رفتار آلمانی ها نسبت به غریبه ها چجوریه آیا ناسیونالیسم هستند یا نه توی پست های قبلی جواب خیلی واضحی دریافت نکردم
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

با سلام خدمت دوستان
    با تشکر
    کسی ناسیونالیسم نمیشه! ناسیونالیست میگن!

حس همنوع خواهی و هموطن خواهی (همون ناسیونالیسم شما) اساسا حسی غریزی ست و در همه ی انواع موجودات وجود داره. حتی در یک شهر، ساکنین یک محل در مقابل ساکنین محل دیگر در همان شهر، نسبت به هم حس ناسیونالیستی دارند! در عین حال ساکنین اجتماع هر دو محل، در شهر یا کشور دیگری، هم خواه هم می شوند!! ساکنین کره ی زمین هم شاید در برابر بیگانگان فضایی!!!
    در ایران هم این احساسات موج میزنه...

ولی در کل، شما که خودت خوب باشی باهاشون، میتونی امیدوار باشی که همه باهات خوب خواهند بود.
    برداشت من از رفتار آلمانیها - طبق شنیده های دوستان در اینجا و آنجا - این هست که با برداشته شدن دیوار برلین، رفته رفته اضطراب و دشمنی و ترس از بیگانه ها رخت بربسته.
    ولی شما ببین آیا رفتار خودت با اوناع و اقسام خارجیها یکی هست!؟ و آیا یک خارجی در تهران همون نگاه و برخوردی رو میبینه که در یک شهر کوچک!؟

پاسخ این سوال، تفاوت برخورد کشورهایی که خیلی وقته دارند دانشجوی خارجی میگیرند، مثل سوئد رو با مثلا آلمان نشون میده (البته تفاوت این دو فاحش نیست، مخصوصا در شهرهای بزرگتر)

پانوشت: به شخصه کوچکترین اهمیتی به این موضوع نمیدم ولی خواستم یک بار اضهار نظر کنم به طور کل!
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

با سلام خدمت دوستان
    با تشکر
    به شخصه رفتار بد از آلمانیها ندیدم... اتفاقا بسیار خوش برخورد و محترمانه برخورد می کنند...

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    کسی ناسیونالیسم نمیشه! ناسیونالیست میگن!

حس همنوع خواهی و هموطن خواهی (همون ناسیونالیسم شما) اساسا حسی غریزی ست و در همه ی انواع موجودات وجود داره. حتی در یک شهر، ساکنین یک محل در مقابل ساکنین محل دیگر در همان شهر، نسبت به هم حس ناسیونالیستی دارند! در عین حال ساکنین اجتماع هر دو محل، در شهر یا کشور دیگری، هم خواه هم می شوند!! ساکنین کره ی زمین هم شاید در برابر بیگانگان فضایی!!!
    در ایران هم این احساسات موج میزنه...

ولی در کل، شما که خودت خوب باشی باهاشون، میتونی امیدوار باشی که همه باهات خوب خواهند بود.
    برداشت من از رفتار آلمانیها - طبق شنیده های دوستان در اینجا و آنجا - این هست که با برداشته شدن دیوار برلین، رفته رفته اضطراب و دشمنی و ترس از بیگانه ها رخت بربسته.
    ولی شما ببین آیا رفتار خودت با اوناع و اقسام خارجیها یکی هست!؟ و آیا یک خارجی در تهران همون نگاه و برخوردی رو میبینه که در یک شهر کوچک!؟

پاسخ این سوال، تفاوت برخورد کشورهایی که خیلی وقته دارند دانشجوی خارجی میگیرند، مثل سوئد رو با مثلا آلمان نشون میده (البته تفاوت این دو فاحش نیست، مخصوصا در شهرهای بزرگتر)

پانوشت: به شخصه کوچکترین اهمیتی به این موضوع نمیدم ولی خواستم یک بار اضهار نظر کنم به طور کل!
    شما که ناسیونالیستو از ناسیونالیسم به این خوبی تشخیص میدی.. اضهار نظر نه!!!!!!!!!!!!! اظهار نظر درسته.. ولی حرفت کاملا درسته.. بسته به خود آدم داره.. مثلا دختر دائی من از بچگی اونجاست اصلا اذیت نمیشه.. ولی خوب دوست دیگم کاملا شاکی بود از این قضیه

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط o0o نمایش پست ها
    شما که ناسیونالیستو از ناسیونالیسم به این خوبی تشخیص میدی.. اضهار نظر نه!!!!!!!!!!!!! اظهار نظر درسته.. ولی حرفت کاملا درسته.. بسته به خود آدم داره.. مثلا دختر دائی من از بچگی اونجاست اصلا اذیت نمیشه.. ولی خوب دوست دیگم کاملا شاکی بود از این قضیه
    بین «ناسیونالیست» و «ناسیونالیسم»، تفاوت معنایی فاحشی وجود داره، حال اونکه بین «اضهار نظر» و «اظهار نظر»، فقط تفاوت املایی هست! یعنی که

همگان می فهمند منظور از هر دو واژه ی ترکیب دوم، یکیست!! ولی در ترکیب اول، هر دو واژه - با همان املا - معنای درستی دارند، در جایگاه مناسب در جمله...

تفاوت املایی در ترکیب دوم هم چیزی بیش از اشتباه در حین تایپ کردن (TYPO) نبوده......
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    به شخصه رفتار بد از آلمانیها ندیدم... اتفاقا بسیار خوش برخورد و محترمانه برخورد می کنند...

موفق باشید
    سلام

من همه از دوستان و آشنایان که اونجا هستم پرسیدم در مورد نژاد پرستی و ... .کلی بهم خندیدن و گفتند .

نه که نیست ولی اگر شما کاری بهشون نداشته باشی کاری بهت ندارد .

شما تا وقتی که دست تو لانه زنبور نکنی هیچ اتفاقی نمی افتد .

حالا شانس من باشه .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در آلمان

ولی باز هم این میزان شهریه از دانشگاههای آزاد ایران کمتر و مقرون به صرفه تره.

Junior Member fuse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EECS

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به هزینه زندگی در آلمان، کار، بورس

دوستان سلام
    با توجه به نوشته ها تو آلمان میشه سالی 90 روز کار کرد.آیا تابستونا اجازه کار تمام وقت رو داریم؟

با سپاس
    "Impossible" is just an opinion

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)