صفحه 170 از 170 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,693 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

پیش فرض گزیدگی توسط کنه Zecken - واکسن - احتیاط

سلام
    خواستم دوستان در جریان باشن. مساله گزیدگی توسط کنه، که به زبان آلمانی Zecken گفته میشه، در برخی نواحی آلمان واقعا مساله جدی ای هست که نمیدونم چرا کسی به طور جدی به دانشجوها یا مهاجرها توضیحش نمیده.
    من خودم در ماه اول این مورد رو تجربه کردم و خوشبختانه دوستان به من تذکر دادند و با مراجعه به دکتر و آنتی بیوتیک قوی برطرف شد.

گزیده اطلاعات مختصری که بعد از جستجو پیدا کردم اینه:
    کنه میتونه ناقل بیماریهای مختلفی به انسان باشه. ۲ مورد از اونها خطرناکتر هستن. اولی به نام Lyme هست که معمولا علایم فیزیکی شناخته شده ای در محل گزیدگی داره و واکسن براش وجود نداره. ولی با آنتی بیوتیک به موقع درمان میشه.
    دومی (که اسمشو یادم نیست) خطرناک تره و علایم اولیه فیزیکی هم نداره (البته خود کنه در محل گزیدگی معمولا قابل دیده شدنه. خیلی نترسید). این مورد واکسن داره که بهتره حتما زده بشه.
    واکسنش هم اگر در نواحی با ریسک بالا باشید حتی توسط بیمه به طور کامل پوشش داده میشه. مثلا در بعضی شهرهای جنوبی آلمان من دیده ام که تحت پوشش بیمه هست.

یه نقطه شروع برای مطالعه/جستجوی آنلاین در این زمینه هم این انجمن هست (به زبان فارسی نگردید که اطلاعات خوبی پیدا نمیشه. ظاهرا چون مساله بومی ایران نیست):
    http://www.toytowngermany.com/lofi/index.php/t585.html

اگر دوستان لینک، یا تجربه های بیشتری دارن هم خیلی خوبه که همینجا در اختیار بقیه قرار بدن.
    همیشه سلامت باشید

پیش فرض پاسخ : گزیدگی توسط کنه Zecken - واکسن - احتیاط

علیک سلام

یه بار اینجا بچه ها راجع بهش بحث کردن و من هم تجربه ام رو همونجا نوشتم.

" یک حشره ای هست که آلمانی ها بهش میگن تچکن Zecken. این حشره عامل بیماری بورلیوزه Boroliose هست. بیشتر توی جنوب آلمان شایع هست و لای بوته هاست. پس اگه لای بوته ها برید و زیادی لای برگ و بوته ها باشید احتمال گزیده شدنتون میره بالا.
    این حشره یک انگلی رو به خون تزریق میکنه که توی مفاصل جمع میشه و باعث ورم کردن مفاصل میشه. دردش در حد شکسته شدن مفصل هست. حتما باید آزمایش بدید و داروی مخصوصش رو بخورید. چون ممکنه دردش موقتا ساکت بشه ولی به مفصل دیگه منتقل بشه. مثلا از زانو به کتف به آرنج گردن و ....

کسایی که سگ و گربه دارن بیشتر در معرض خطر هستن و کسایی که توی باواریا یا بادن وورتنبرگ هستن هم بیشتر."

توی شهرها که بندرت دیده میشه. داخل طبیعت هم اگه لای بوته ها نرید و از مسیر های مشخص شده توی طبیعت عبور کنید، خطری پیش نمیاد. ( باعرض پوزش فقط موقع رفع حاجت که میرید پشت درختی چیزی اونجا خطر خیلی بالاست! )

یک مدل کرم ضد حشره هست که بزنید به بدنتون مساله حل شده است. توی فصل گرما این اتفاق میافته و اینجا هم که قربونش برم دو ماه بیشتر فصل گرما نداره! (35 درجه منظور فصل گرماست)
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

به دلیل کلی بودن این موضوع و مطرح شدن هر نوع سوالی، این موضوع قفل شده است و امکان ارسال پست در آن وجود ندارد. اما پست های ارسال شده تا به امروز برای مطالعه دوستان همچنان قابل دسترسیست. سعی شده است تا در زیر گروه "زندگی در آلمان" موضوعات به تفکیک در تاپیک های جدا مطرح شوند. اگر حس میکنید نیاز به تاپیک های دیگری برای موضوعات دیگر وجود دارد که دغدغه () جدی دانشجویان در این کشور است، مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما برای بهبود وضعیت موجود هستیم

با تشکر
    تیم مدیریتی آلمان
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)