صفحه 4 از 170 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور

سلام.اول تا یادم نرفته این رو بگم: این سایت رو ببینید(در مورد تاریخ، فرهنگ، آمار، جمعیت ، غذا و اقتصاد آلمانه)
    http://www.germanculture.com.ua/index.html

دوم:خوابگاه شهر تا شهر فرق می کنه.توی شهر یکی دوستام 1.5 برابر اجاره ماهانه پول پیش گرفتند.البته از مزیتهاش ایترنت مجانی دانشگاه و نزدیکی به سلف هست.
    اگر همخانه ای یافتید که برید خونه بگیرید البته یه چیز دیگس.میتونید یه ایران کوچیک تو خونه راه بندازید تا کسی حس غربت به کلش نزنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    در مورد سوال اولتون: در مورد پول پیش فککنم درست متوجه نشدید، واسه خوابگاه پول پیش نمیگیرن ولی برای اجاره خونه private شما لازمه که مبلغی رو به عنوان پول پیش به حساب صاحبخونه بریزی و معمولا برای یه واحد 20-30 متری اونطوری که من دیدم حدودا 300 یورو میشه. البته برای اطلاعات بیشتر سایت http://www.immobilienscout24.de/de/f...hnen/index.jsp هست که یه بانک اطلاعاتی موارد اجاره و فروش آپارتمانه در شهرهای مختلف آلمان با ذکر شرایط و امکانات موجود. مزیتش بروز بودنشه که دید خوبی بهتون میده.

در مورد سوال دوم: شاید محیط دانشجویی خوابگاه مزیتش باشه و شایدم ... وگرنه در مورد هزینه ها تفاوت چندانی به جز پول پیش وجود نداره.
    درمورد سوال سوم: باید جایی رو در شهر اجاره کنید. شما میتونید دنبال جایی باشید که 3-4 ماهه قرارداد ( که وجود داره) ببندید و بعدش اگه جور شد برید خوابگاه و اگر نه تمدید کنید یا جای بهتری رو با توجه به افزایش تجربتون پیدا کنید.
    I remember the future again everyday

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض راهنمایی در مورد تامین مخارج تحصیل در آلمان ؛ بورس ، کار و ...

با سلام
    این تاپیک رو به این دلیل ایجاد کردم تا دوستانی که دنبال پیدا کردن راهی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان هستند بتونن از راههای مختلفی که معمولا برای رشته های مختلف در مقاطع مختلف وجود داره مثل شرکتها و موسسات، مطلع بشن.

لطفا مسائل مربوط به DAAD و Uni assist رو در تاپیک های اختصاصی دنبال کنید.

با تشکر
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : February 12th, 2010 در ساعت 10:10 PM
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد تامین مخارج تحصیل در آلمان ؛ بورس ، کار و ...

با سلام
    این تاپیک رو به این دلیل ایجاد کردم تا دوستانی که دنبال پیدا کردن راهی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان هستند بتونن از راههای مختلفی که معمولا برای رشته های مختلف در مقاطع مختلف وجود داره مثل شرکتها و موسسات، مطلع بشن.

لطفا مسائل مربوط به DAAD و Uni assist رو در تاپیک های اختصاصی دنبال کنید.

با تشکر
    اگه کسی از خرج و مخارج زندگی توی مونیخ و وضعیت پیدا کردن کار خبر داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنه
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    اگه کسی از خرج و مخارج زندگی توی مونیخ و وضعیت پیدا کردن کار خبر داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنه
    ضمن عرض سلام
    ببینید پیدا کردم کار واقعا به شرایط فرد و کمی شانس و چیزهای دیگه بستگی داره و نمیشه قطعی در موردش اظهار نظر کرد.به هر حال مخصوصا تو شهرهای بزرگ موقعیت های کاری پیدا میشه.
    اما در مورد هزینه میشه گفت که مونیخ از گرانترین شهرهای المان هست و هزینه میتونه تا دوبرابر یک شهر کوچک افزایش پیدا کنه،مخصوصا هزینه مسکن.اگر خوایگاه بگیرید هزینه اون همسنگ بقیه دانشگاها هست (که به کیفیت و امکاناتش بستگی داره)ولی اگر خودتون بخواهید مسکن رو تامین کنید میشه گفت هزینه افزایش چشمگیری نسبت به یه شهر معمولی داره.به همین نسبت خدمات و سایر هزینه ها هم افزایش پیدا میکنه.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام
    ببینید پیدا کردم کار واقعا به شرایط فرد و کمی شانس و چیزهای دیگه بستگی داره و نمیشه قطعی در موردش اظهار نظر کرد.به هر حال مخصوصا تو شهرهای بزرگ موقعیت های کاری پیدا میشه.
    اما در مورد هزینه میشه گفت که مونیخ از گرانترین شهرهای المان هست و هزینه میتونه تا دوبرابر یک شهر کوچک افزایش پیدا کنه،مخصوصا هزینه مسکن.اگر خوایگاه بگیرید هزینه اون همسنگ بقیه دانشگاها هست (که به کیفیت و امکاناتش بستگی داره)ولی اگر خودتون بخواهید مسکن رو تامین کنید میشه گفت هزینه افزایش چشمگیری نسبت به یه شهر معمولی داره.به همین نسبت خدمات و سایر هزینه ها هم افزایش پیدا میکنه.
    مرسی از لطفت. فکر می کنی اگه خوابگاه نتونم بگیرم حدودا ماهی چند یورو خرجمه؟(تقریبی)
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    مرسی از لطفت. فکر می کنی اگه خوابگاه نتونم بگیرم حدودا ماهی چند یورو خرجمه؟(تقریبی)
    والا من تجربه شخصی در این زمینه ندارم.ولی فکر کنم هزینه هاتون در مونیخ دست کم 50 درصد بیشتر از شهرهای متوسط با شرایط یکسان باشه.شما تو یه شهر معمولی با 500 یورو هم میتونید ساده زندگی کنید.البته کلا گفته میشه هزینه یک زندگی عادی دانشجویی حودد 700 یورو هست.حالا اگر مونیخ باشید باید برای همون شرایطی که با 500 تا تو یه شهر کوچیک وجود داشت باید 700-800 تا هزینه کنید.این کاملا به خود شخص بستگی داره.شما هر جایی باشید میتونید یه اتاق خیلی کوچک با حمام و دستشویی و اشپزخانه مشترک رو زیر 200 یورو اجاره کنید و میتونید مبالغ خیلی بیشتری رو هم برای جای بزرگتر و امکانات بهتر و شخصی بپردازید.در مورد قیمتهای خوابگاه وامکاناتشون تو تاپیک زندگی در المان کمی صحبت شده.
    این چیزی هست که من با توجه به تجربه دوستان و اقوام دور عرض میکنم.لطفا دوستانی که تجربه شخصی دارن نظراتشون رو بفرمایند.

با این 90 روز کار تو آلمان مگه میشه هزینه دانشگاه و اجاره خون رو تامین کرد؟
    ماهیانه ما به 500 یورو نیاز داریم
    در یک سال میشه 11 هزار یورو
    یعنی باید تو سه ماه تامین کنیم
    به نظرم کار تو آلمان فقط 70% هزینه هارو تامین میکنه..
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    با این 90 روز کار تو آلمان مگه میشه هزینه دانشگاه و اجاره خون رو تامین کرد؟
    ماهیانه ما به 500 یورو نیاز داریم
    در یک سال میشه 11 هزار یورو
    یعنی باید تو سه ماه تامین کنیم
    به نظرم کار تو آلمان فقط 70% هزینه هارو تامین میکنه..
    سلام
    مطمئنید با ماهی 500 یورو سالی 11000 یورو لازمه. منظورتون 2 ساله یا ؟
    اما در مورد اینکه هزینه ها رو نمی شه تا مین کرد شاید حق با شما باشه. چون پیدا کردن کاری که ماهی 400 یورو هم در آمد داشته باشه زیاد ساده نیست. یه پشتوانه کوچیک حداقل برای سال اول لازمه.
    موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

سلام
    مطمئنید با ماهی 500 یورو سالی 11000 یورو لازمه. منظورتون 2 ساله یا ؟
    اما در مورد اینکه هزینه ها رو نمی شه تا مین کرد شاید حق با شما باشه. چون پیدا کردن کاری که ماهی 400 یورو هم در آمد داشته باشه زیاد ساده نیست. یه پشتوانه کوچیک حداقل برای سال اول لازمه.
    موفق باشید
    منظور من برای یک سال بود
    تازه شهریه دو ترم هم اضافه میشه
    دقیقا چیزی که می گید درسته که پشتوانه برای سال اول نیازه
    علاوه بر پول بلیط و... و ساپورت مالی
    یه 4 یا 5 میلیونی لازم هست آدم با خودش ببره.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    منظور من برای یک سال بود
    تازه شهریه دو ترم هم اضافه میشه
    دقیقا چیزی که می گید درسته که پشتوانه برای سال اول نیازه
    علاوه بر پول بلیط و... و ساپورت مالی
    یه 4 یا 5 میلیونی لازم هست آدم با خودش ببره.
    سلام
    الیته فکر نمی کنم نیازی به 4-5 میلیون باشه . چون شما بعد از ورودتون و طی کردن یه سری مراحل اولیه که ثبت نام و تمدید ویزا و نهایتا افتتاح حساب هست میتونید ماهی 650 یورو رو در حسابتون داشته باشید. این موارد هم معمولا 2-3 هفته و یا یک ماه طول ممکنه بکشه . پس شما پولی که میارید باید شامل : اجاره خونه ؛ پول پیش خونه اگه خوابگاه نمی گیرید ، ثبت نام دانشگاه ، 30 یورو برای اداره اقامت و خرج حدود 1 ماهتونه . ولی فکر نمیکنم 4-5 میلیون بشه. به جز هزینه ثبت نام ، فکر می کنم بشه با 1200-300 تا بقیه خرج ها رو داد. البته اگه پول بیشتر براتون مسئله نیست ، هرچی بیشتر بهتر... بالاخره می تونید جوانب اطمینان رو بیشتر در نظر بگیرید.

موفق باشید
    .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)