صفحه 6 از 170 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به هزینه زندگی در آلمان، کار، بورس و ....

سلام
    دوستانی که آلمان هستن خواهش می کنم راهنمای کنید
    برای یه خونواده 3 نفری چقدر هزینه لازمه برای دوره مستر (میدونم شهر به شهر فرق می کنه اما هر شهری که ساکن هستید بگید کمک بسیار بزرگی هست) چقدره برای یه زندگی ساده و دانشجوی
    اگه سایت فروشگاه های بزرگ رو که قیمت آن لاین هم داشته باشه معرفی کنید البته با توجه به سرچهای خودم فکر کنم ALDI و LIDIL از همه ارزونتر باشن اگه ریز هزینه ها رو بنویسد ممنون می شیم
    با تشکر از اینکه وقت می ذارید و جواب میدید

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که آلمان هستن خواهش می کنم راهنمای کنید
    برای یه خونواده 3 نفری چقدر هزینه لازمه برای دوره مستر (میدونم شهر به شهر فرق می کنه اما هر شهری که ساکن هستید بگید کمک بسیار بزرگی هست) چقدره برای یه زندگی ساده و دانشجوی
    اگه سایت فروشگاه های بزرگ رو که قیمت آن لاین هم داشته باشه معرفی کنید البته با توجه به سرچهای خودم فکر کنم ALDI و LIDIL از همه ارزونتر باشن اگه ریز هزینه ها رو بنویسد ممنون می شیم
    با تشکر از اینکه وقت می ذارید و جواب میدید
    دوست عزيز من چند روز پيش برلين بودم. قيمت ها در فروشگاهها بسيار متفاوت است. من دو قروشگاههي كه گفتيد اونجا اصلا نديدم. Kaiser، Kaufland جزء مشهورترين ها هستند ولي DM قيمت خوبي داره. ولي فروشگاهاي ترك خيلي بهترند.
    به عنوان نمونه:
    يك كيلو گوشت 5/4 يورو
    يك عدد كاهو يك يورو
    يك كيلو موز يك يورو
    دو عدد مرغ 5 يورو
    ماست چكيده 5/1 يورو
    هويج هر كيلو يك يورو
    پس در بين مواد غذايي فقط هزينه هاي ميوه و سبزيجات از ايران خيلي بالاتره. در فروشگاههاي ايراني هم قيمتها بد نيست:
    خيارشور بسته بندي بزرگ يك يورو
    كلا براي خريد هر سري مواد غذايي در فروشگاههاي زنجيره هاي به طور تقريبي 40 يورو هزينه ميكنيد. كه فكر كنم يه هفته بيشتر دوام بياره.
    - هزينه حمل و نقل عمومي بالاست. مثلا بليط روزانه در برلين 1/6 يورو، ماهانه 70 يورو و سالانه حدود 550 يورو. البته ظاهرا دانشگاهها تخفيفي در اين مورد دارند كه من بيخبرم. اگر خبر داريد من را هم بي نصيب نگذاريد.
    كلا همه مواد غذايي در آلمان 7% ماليات ارزش افزوده و بقيه اجناس 19% ماليات ارزش افزوده داره كه قيمت رو بالا ميبره. راستي سايت http://www.kaufland.de/Home/index.jsp هم مربوط به همون Kaufland مشهوره كه ميتونيد چك كنيد. http://www.galeria-kaufhof.de/sales/.../catdetail.asp هم يه سري فروشگاههاي خيلي بزرگند كه همه چي ميتونيد پيدا كنيد. ممنون ميشم نظر خودتون و بقيه دوستان را هم بدونم.

فک کنم دوستمون سهواً قیمت تخم مرغ رو اشتباه گفتند.

هر بسته ۱۰ تائی‌ از ۱.۲۹ تا ۲.۳۰ اینا هست.البته توی فروشگهای زنجیر ای.خلاصه توی این محدوده قیمت.

ماست معمولی‌ هم نیم کیلویی ۳۹ سنت
    ویرایش توسط iceberg : August 3rd, 2010 در ساعت 12:57 AM
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

سلام

به نظر من اگه هزینه ها به صورت کلی تر بیان بشه بهتر و مفیدتر می تونه باشه تا اینکه لیست قیمت تمام اجناس فروشگاه رو بیایم بررسی کنیم. چون هر کدوم از این اجناس رو میشه جاهای مختلف با قیمت های مختلف تهیه کرد. و هر فرد با توجه به شرایط خودش می تونه خیلی کم هزیته یا پرخرج زندگی کنه. شاید میانگین هزینه ها در هر بخش و هر شهر خیلی مفیدتر باشه.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

به نظر من اگه هزینه ها به صورت کلی تر بیان بشه بهتر و مفیدتر می تونه باشه تا اینکه لیست قیمت تمام اجناس فروشگاه رو بیایم بررسی کنیم. چون هر کدوم از این اجناس رو میشه جاهای مختلف با قیمت های مختلف تهیه کرد. و هر فرد با توجه به شرایط خودش می تونه خیلی کم هزیته یا پرخرج زندگی کنه. شاید میانگین هزینه ها در هر بخش و هر شهر خیلی مفیدتر باشه.

موفق باشید
    ممنون رضا خان
    حالا ميشه خودت هزينه ميانگين شهري كه هستي را بگي. هزينه حمل و نقل هم همينطور.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام

حتما ،
    من ساکن saarbrücken هستم . اینجا هزینه مسکن به طور متوسط بین 170 تا 280 یورو هست ، البته این به این معنی نیست که ارزونتر یا گرونتر نباشه ! در مورد خورد و خوراک و لوازم خونه هم میشه با ماهی متوسط 100 یورو یه زندگی خوب معمولی داشت. در مورد پوشاک هم اکثرا دوستان با خودشون به اندازه لازم میارن که بهتر هم هست اما اینجا هم میشه تو حراجیها که معمولا کم هم نیست با قیمت مناسب این چیزا رو تهیه کرد. البته این هزینه ها جدا از خورد و خوراک و پوشاک خاص و لوکسه! پارتی و لباس مارکدار و ... شامل نمی شه حمل و نقل هم که هزینش زیاده تقریبا . مثه جاهای دیگه آلمان. البته با کارت دانشجویی که 140 یورو واسه هر ترم میدیم حمل و نقل تو استان برامون رایگانه اونم مثه بقیه جاهای آلمانه تا جایی که می دونم. درمجموع اگه هزینه بیمه و این چیزا رو هم بذاریم روش با ماهی متوسط 500 یورو هم میشه زندگی خوب معمولی دانشجویی داشت.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

حتما ،
    من ساکن saarbrücken هستم . اینجا هزینه مسکن به طور متوسط بین 170 تا 280 یورو هست ، البته این به این معنی نیست که ارزونتر یا گرونتر نباشه ! در مورد خورد و خوراک و لوازم خونه هم میشه با ماهی متوسط 100 یورو یه زندگی خوب معمولی داشت. در مورد پوشاک هم اکثرا دوستان با خودشون به اندازه لازم میارن که بهتر هم هست اما اینجا هم میشه تو حراجیها که معمولا کم هم نیست با قیمت مناسب این چیزا رو تهیه کرد. البته این هزینه ها جدا از خورد و خوراک و پوشاک خاص و لوکسه! پارتی و لباس مارکدار و ... شامل نمی شه حمل و نقل هم که هزینش زیاده تقریبا . مثه جاهای دیگه آلمان. البته با کارت دانشجویی که 140 یورو واسه هر ترم میدیم حمل و نقل تو استان برامون رایگانه اونم مثه بقیه جاهای آلمانه تا جایی که می دونم. درمجموع اگه هزینه بیمه و این چیزا رو هم بذاریم روش با ماهی متوسط 500 یورو هم میشه زندگی خوب معمولی دانشجویی داشت.

موفق باشید
    سلام خسته نباشید جناب reza.bahmaniar حضرت عالی می فرماید با ماهی 500 یورو میشه زندگی معمولی مثل دانشجوی وطنی در حین تحصیل ( البته این برداشت خودم از زندگی معمولی دانشجویه) حالا برای یه خوانده سه نفری فقط هزینه خورد و خوراک و بیمه اظافه میشه که اونم نهایتا میشه 300 یورو جمعا 800 یورو اما جدیدا یکی از دوستام که خواهرش تازه از اروپا برگشته بود و قتی ما این مبلغ ماهیانه رو بهش گفتیم کلی ما رو مورد نوازش قرار دادن که اینا خیالاته و اصلا با این پولا اونجا نمیشه دووم آورد البته قبول دارم که سطح زندگی مورد نظر که ایشون مد نظرشون شاید با مال من فرق داشته باشه اما ایشون کلا می گفتن زیر 2000 تو هیچ جای اروپا نمیشه زندگی کرد اینم بگم که ایشون بیشتر از 2 ماه در سال رو تو اروپا میره گردش و تفریح و این چیزارو هم برای آلمان و فرانسه بیشتر مد نظرشون بود
    می خواستم نظر شما وسایر دوستان رو در این مورد بدونم که آیا با ماهی 800 یورو میشه یه خونواده 3 نفری یه زندگی معمولی که اهل کارای لوکس و پارتی و این جور چیزا نباشیم فقط درسمون رو بخونیم و مثل دانشجوهای ارشد و دکترای وطنی که دارن کار می کنن و درس می خونن ماهم در همین سطح بتونیم زندگی کنیم یا نه
    چون این خواهر دوستومن بکلی آب پاکی رو ریخت رو دستمون
    بازم ممنون از شما و سایر دوستان

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید جناب reza.bahmaniar حضرت عالی می فرماید با ماهی 500 یورو میشه زندگی معمولی مثل دانشجوی وطنی در حین تحصیل ( البته این برداشت خودم از زندگی معمولی دانشجویه) حالا برای یه خوانده سه نفری فقط هزینه خورد و خوراک و بیمه اظافه میشه که اونم نهایتا میشه 300 یورو جمعا 800 یورو اما جدیدا یکی از دوستام که خواهرش تازه از اروپا برگشته بود و قتی ما این مبلغ ماهیانه رو بهش گفتیم کلی ما رو مورد نوازش قرار دادن که اینا خیالاته و اصلا با این پولا اونجا نمیشه دووم آورد البته قبول دارم که سطح زندگی مورد نظر که ایشون مد نظرشون شاید با مال من فرق داشته باشه اما ایشون کلا می گفتن زیر 2000 تو هیچ جای اروپا نمیشه زندگی کرد اینم بگم که ایشون بیشتر از 2 ماه در سال رو تو اروپا میره گردش و تفریح و این چیزارو هم برای آلمان و فرانسه بیشتر مد نظرشون بود
    می خواستم نظر شما وسایر دوستان رو در این مورد بدونم که آیا با ماهی 800 یورو میشه یه خونواده 3 نفری یه زندگی معمولی که اهل کارای لوکس و پارتی و این جور چیزا نباشیم فقط درسمون رو بخونیم و مثل دانشجوهای ارشد و دکترای وطنی که دارن کار می کنن و درس می خونن ماهم در همین سطح بتونیم زندگی کنیم یا نه
    چون این خواهر دوستومن بکلی آب پاکی رو ریخت رو دستمون
    بازم ممنون از شما و سایر دوستان
    سلام

این مبلغی رو که من گفتم چیزیه که اکثرا دارن باهاش زندگی‌ می‌کنن، شما وقتی‌ پولتون رو بلوکه می‌کنید هر ماه بهتون ۶۵۰ یورو اجازه برداشت میدن و این یعنی‌ اینکه باید بشه با این پول زندگی‌ کرد در هر جای آلمان ، بخش تعیین کننده هزینه‌ها مربوط به اجاره خونست، این مساله توی آلمان نسبت به سایر کشورای اروپایی خیلی‌ کمتره،
    در مورد اینکه خرج اعضائ خانواده رو به این مخارج اضافه کنید ۱ مقدار باید تغییر در محاسباتتون بدید، مثلا اجاره خونه برای ۳ نفر می‌شه حداقل ماهی حدوداً ۵۰۰ یورو ( قطعا خوانواده 3 نفری تو خونه 20 متری جاشون نمیشه ) و اگه سایر هزینه‌های هم بهش اضافه بشه حداقل ۱۴۰۰- ۱۵۰۰ یورو باید در نظر بگیرید، تازه این چیزیه که من تقریب میزنم و خود سفارت هم ۱ مینیمومی رو در نظر میگیره که شما باید در ماه درآمد و یا پول بلوکه داشته باشید که اونو من مطمئن نیسم چقده، احتمال داره به ازای افزایش هر نفر ۱ ضریبی به اون ۶۵۰ تا بزنن، در مجموع ماهی 800 یورو از نظر من ممکن نیست یا اینکه ریسک خیلی بزرگیه !

موفق باشید
    .

دوستانی که در آلمان هستند
    لطفا در مورد شرکتهای متنوع موبایل توضیخ بدید.
    برخی Flatrat خیلی خوبی دارند مثل O2 و Vodafone
    Congstar Kombi Flat 7,99 Euro monatlich
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    دوستانی که در آلمان هستند
    لطفا در مورد شرکتهای متنوع موبایل توضیخ بدید.
    برخی Flatrat خیلی خوبی دارند مثل O2 و Vodafone
    Congstar Kombi Flat 7,99 Euro monatlich
    اکثر بچه‌ها اینجا اکثر بچه‌ها اینجا O2 دارن و از بسته‌ای استفاده می‌کنن که ماهیانه ۱۵ یورو باید پرداخت کنن،البته اگه حضوری ثبت نام کنن یه هزینه فعال سازی هم میاد واسشون،ولی‌ فک کنم ثبت نام اینترنتی این هزینه رو نداره،معمولاً این قیمت دانشجویی هست و ممکنه بدون تخفیفش بیش از این باشه،در موارد معدودی که شانس باتون باشه ممکنه همین رو با ۱۲ یا ۱۳ یورو هم بتونید بگیرید.تو این بسته تماس بین O2 ها و تماس از O2 با همهٔ تلفن ثابت‌های آلمان رایگان هست.گاهی هم ممکنه یه اشتراک اینترنت ۳ ماههٔ رایگان هم روش باشه که اینم به شانستون بستگی داره که اون موقع این رو هم اضافه بدن یا خیر.برای کسانی‌ که تماس‌های تلفنی با دوستانشون یا اقوامشون و به مدت طولانی میخوان داشته باشن اصلا سیم کارتهای اعتباری به صرفه نیست و بهتره از اینطور بسته هایی استفاده کنن،البته بهتره یه چندروزی یا اوایل ازکمی صبر داشته باشن و تحقیق کنن که کودون بسته و کدوم شرکت واسشون مناسب تر هست چون قرار داد‌ها مثلا یک ساله یا دو ساله هست و هزینه اتوماتیک از حسابتون کسر می‌شه.
    در ضمن اگه مثلا شما سیم کارت اعتباری O2 داشته باشین باز هم می‌تونن اونایی که قرارداد O2 رو دارن به شما رایگان زنگ بزنن.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)