صفحه 7 از 170 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1693

موضوع: آرشیو شده : اطلاعات مفید در مورد آلمان و زندگی در این کشور (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به هزینه زندگی در آلمان، کار، بورس و ....

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

این مبلغی رو که من گفتم چیزیه که اکثرا دارن باهاش زندگی‌ می‌کنن، شما وقتی‌ پولتون رو بلوکه می‌کنید هر ماه بهتون ۶۵۰ یورو اجازه برداشت میدن و این یعنی‌ اینکه باید بشه با این پول زندگی‌ کرد در هر جای آلمان ، موفق باشید
    من هم موافقم
    واقعا اینجورها هم که میگن نیست.
    خیلی از آلمانی ها اونجا 1000 یورو حقوق میگیرند. زندگی نسبتا راحتی هم دارند.
    من وقتی میرفتم اخطار میدادند که حواست باشه اونجا جوراب 20 یورو است. که بود ولی جایی که محل از ما بهتران بود (توریستهای آمریکایی و ...)
    حتی افرادی که وضع خوبی دارند در انتخاب محل خرید نهایت دقت را میکنند (به جز رستوران)

Junior Member

سلام ...
    میشه یکمی در مورد اوضاع کار بنویسید ... مثلا اگه من در یه کالج دوره تخصصی بگذرونم بعدش میشه همان جا کار کنم ؟ کلا اوضای کار رو توضیح بدبد اگه میشه ، مرسی .....

---
    این موضوع ربطی به تاپیک نداره، من از کجا میتونم لیست کالج های آلمان رو پیدا کنم؟ )برای اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه لطفا پیغام خصوصی بدید، با تشکر)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه گیلان

ببخشید کسی میدونه الان هزینه ی زندگی تو المان ماهی چقده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s_h_sh66 نمایش پست ها
    ببخشید کسی میدونه الان هزینه ی زندگی تو المان ماهی چقده؟
    ببینید هزینه های زندگی تو آلمان بستگی به شهر و یا جایئیکه زندگی می کنید داره
    میشه گفت هزینه ها از 400 450 یورو تا 700 یورو برای زندگی دانشجویی متغیره
    هزینه های ثابتی هست مثل بیمه که همیشه هر ماه باید پرداخت بشه.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rafie نمایش پست ها
    سلام ...
    میشه یکمی در مورد اوضاع کار بنویسید ... مثلا اگه من در یه کالج دوره تخصصی بگذرونم بعدش میشه همان جا کار کنم ؟ کلا اوضای کار رو توضیح بدبد اگه میشه ، مرسی .....

---
    این موضوع ربطی به تاپیک نداره، من از کجا میتونم لیست کالج های آلمان رو پیدا کنم؟ )برای اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه لطفا پیغام خصوصی بدید، با تشکر)
    منم مثل شما دنبال این قضیه هستم
    قانون ثابتی که اکثرا می دونند همین 90 روز کامل و 180 روز کاملی هست که اجازه کار دارید.
    ولی مثل اینکه کار دانشگاهی هم هست
    در ضمن بیکاری آلمان داره میاد پتایین و رشد اقتصادیش داره بهتر میشه.
    بحران اقتصادی طبق خبر چند ما پیش در DW tv تمام شده.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

سلام
    آقا این کار کردن و حق کار کردن که می گین واسه دانشجوی دکترا هم هست؟ اصلا واسه دانشجوی دکترا این قدر وقت می مونه که بخواد کار کنه؟
    من می خوام از یه دانشگاه پذیرش بگیرم که 1500 تا در ماه فاند می ده البته نوشته plus extras اول این که منظور از این plus extras چیه؟ بعدم این که من می خوام با همسرم برم، آیا 1500 تا در ماه هر دومونو بس می شه؟ همسر من از یه دانشگاه دیگه پذیرش می گیره توی یه شهر دیگه و فاند هم احتمالا نداره

Junior Member

سلام, رضا جان(reza.bahmaniar) منظورتون رو از بلوکه کردن پول میشه بیشتر توضیح بدید؟ و آیا این خرج ماهیانه 500-700 یورو شامل همه چیز از جمله اجاره خونه هستش ؟ سوالهای دیگه ای هم دارم که بعدا میپرسم از خدمتتون...ممنون

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak_mh نمایش پست ها
    سلام, رضا جان(reza.bahmaniar) منظورتون رو از بلوکه کردن پول میشه بیشتر توضیح بدید؟ و آیا این خرج ماهیانه 500-700 یورو شامل همه چیز از جمله اجاره خونه هستش ؟ سوالهای دیگه ای هم دارم که بعدا میپرسم از خدمتتون...ممنون
    سلام

در مورد بلوکه کردن پول به تفصیل در تاپیک های مربوطه در بخش روادید بحث شده. اما به طور خلاصه شامل حال اون دسته از دوستانی میشه که خودشون می خوان خرجشون رو بدن. می بایست هزینه زندگی 1 سال رو که به برآورد اداره مربوطه تقریبا 8000 یورو میشه تو یه بانک در آلمان بلوکه کنن که در هر ماه فقط حدود 650 تا حق برداشت خواهند داشت.
    این برآورد شامل همه هزینه های یه زندگی معمولی دانشجویی میشه. اما بسته به شهر محل تحصیل و اجاره خونه تو اون شهر این هزینه گاها کمتر هم میشه همونطوری که تو پست های قبلیم در مورد شهری که توش هستم گفتم.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

سلام, ممنون از پاسختون.حالا وقتی که پول بلوک میشه شهریه دانشگاه رو پس یعنی باید جدا داد ؟ 500-1500 یورورو ؟ یک سوال دیگه اینکه امکان گرفتن اقامت دایم همانند سایر کشورها, در آلمان وجود داره ؟ و چه شرایطی داره ؟ ممنون

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به هزینه زندگی در آلمان، کار، بورس

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak_mh
    سلام, ممنون از پاسختون.حالا وقتی که پول بلوک میشه شهریه دانشگاه رو پس یعنی باید جدا داد ؟ 500-1500 یورورو ؟ یک سوال دیگه اینکه امکان گرفتن اقامت دایم همانند سایر کشورها, در آلمان وجود داره ؟ و چه شرایطی داره ؟ ممنون
    از ارسال سوالات نامرتبط و متعدد در یک تاپیک خودداری کنید... لطفا مقررات فروم را رعایت کنید...

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)