صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 59

موضوع: مسائل اخیر مربوط به صدور ویزا، مهاجرت

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزا تحصیلی انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط zer0c00l نمایش پست ها
    دوست عزیز منم دیگه تو این تاپیک تحصیلی بحث رو ادامه نمیدم و گرنه خیلی حرفها دارم با دلیل و منطق برای زدن . . .
    خطاب به 900 پوند هم بگم که فکر کنم این داستان رو با داستان اهلی خودمون یارانه ها و سر مردم کلا گذاشتن و بعد حذف تدریجی یارانه اشتباه گرفتید !

بدی ما ایرانی ها اینه که حزب بندی هستیم نمی خواستم بگم ولی حزب بادیم . . .
    تا جایی که یک جا برامون خوبه تو بوق و کرنا میکنیم . . . . خوب خوب
    اما خدا نکنه جایی واسمون بشه (اسرائیل . . . اونم تو بوق و کرنا میکنیمش و خارو خفیفش میکنیم !

با تشکر
    دوست عزیز کسی اینجا طرفدار حزب باد و اینا نیست. من حودم اینجا بزینس دارم و وضعم هم اصلا بد نیست و تا الان هم انگلیس برای من خوب بوده. میتونم با شما ساعتها در موردبرتریهای انگلیس به کشورهای دیگه اروپایی حرف بزنم. ولی اینجا بحث مهاجرته و خوب بودن یه جا با خوب بودنش از نظر مهاجرتی جداست. مثل لوکزامبورگ که یکی از مرفه ترین و بهترین کشورهای دنیا برای زندگیه ولی از نظر مهاجرتی یکی از بدترین هاست. انگلیس در حال حاض رو بخصوص از زمان دولت محافظه کار کشور خوبی برای مهاجرت نیست. امثال من و چاووش هم میگیم که به جای اینهمه انرژی گذاشتن رو کشورهای دیگه وقت بگذارید به نتیجه بهتری میرسید. اینکه یه سری پناهنده اومدند اینجا موفق شدند چیزی رو عوض نمیکنه. بحث مسیر و روشه و نه اینکه نتیجه چی شده. مثل اینکه شما بگی تو ایران دوستای من همش دارند تو بزرگراه لایی میکشند و موفق میشند و به مقصد میرسند ولی فلانی که همش مقررات رو رعایت کرد تصادف کرد. این موردها دلیل نمیشه. اینکه بگیم هر کی روشی داره که نشد حرف. به قول بنجامین فرانکلین احمق کسیه که فکر میکنه راه راست راه درستی نیست (یا چیزی تو همین معنی). دولت انگلستان مسخره ترین سیاست مهاجرتی رو داره که از یک طرف 1) به نیروی کار متخصص و ماهر اجازه فعالیت نمیده. 2) شرایطش طوریه که شما تشویق به دروغ و آویزون بودن میشی.
    این مساله فقط به پناهنده ها ربط نداره. در مورد خود مردم انگلیس هم اینطوریه. شما میدونی براساس آمارها فقط در لندن و جنوب شرق انگلستان درآمد از هزینه های دولت بیشتره؟ در تمام مناطق دیگه انگلستان در واقع اکثر مردم مستمری بگیر دولت هستند. خیلی از خانواده ها در انگلیس دارند با مستمری دولت زندگی میکنند و این سبب شده که انگار بخش کوچکی از انگلستان داره جور بقیه رو میکشه. تا جایی که بوریس جانسون شهردار لندن پیشنهاد کرده که لندن به یه منطقه خودمختار تبدیل شده و هزینه هاش برای خودش خرج بشه. خوب وقتی خود انگلیسی عادت کرده به این سیستم معلومه خارجی هم میاد میگه چرا تلاش کنم؟ قوانین مهاجرت هم کم به ضرر منه. طرف یه دروغ ساده در این حد که مثلا یادش میره بگه یه بار جریمه رانندگی شده ده سال ورودش ممنوع میشه بعد پناهنده که سر تاپای پرونده دروغه میاد راحت اقامت میگیره. جالبه بدونید که UKBA خیلی خوب میدونه اینا دروغ میگند و در گزارش MAC گروه مهاجرتی UKBA گفته شده که اکثر پناهنده ها هیچ مشکلی ندارند ولی مشکل از اونجاست که پرونده پناهنده ها میره دادگاه و سیستم قضایی انگلیس خیلی ساده گیر تر از UKBA هست و بخصوص خیلی رو قوانین حقوق بشر اروپا حساسه. سر همین موضوعه که الان بحث خروج از اتحادیه اروپا و تعلیق قوانین حقوق بشر اروپا در حزب محافظه کار داره جدی میشه و هر روز طرفدارای بیشتری پیدا میکنه.
    شما برای اینکه بخوای نظام مهاجرتی انگلیس رو بدونی باید خیلی سایتها و منابع رو مطالعه کنی. باید گزارش های مجلس، کمیته های تحصصی، MAC، Migration Watch و UKBA رو بخونی. چیزی که به این نتیجه میرسی که اینه نظام مهاجرتی انگلیس و بخصوص پناهنده هاش بسیار ضعیف و پر نقصه. این نقصها برمیگرده به همون مشکلی در کل سطح جامعه وجود داره و درنتیجه چیزی نیست که بشه با قانون یک شبه حلش کرد. مثلا وزارت خزانه داری طی چند سال اخیر به شدت مستمری ها رو کم کرده و برنامه های زیادی برای کاهش بیشتر اون داره تا انگلیسیها تشویق به کار و فعالیت بشند. خوب این مساله در بلند مدت جاذبه انگلیس رو به عنوان کشوری که توش میشه مفت خورد و خوابید کم میکنه.
    در مورد قانونمند بودن هم دقیقا با چاووش موافقم و اصلا این افسانه قانونمند بودن انگلیس رو بریزید دور که سیستمهای اداری و بخصوص دولتیش افتضاحه و برای خود من بارها بی قانونیهای انگلیس بیچاره ام کرده. شما فقط همین رو توضیح بده که این رد کردن پرینتهای بانکی ایرانی به استناد کدوم مواد قانون مهاجرته و چرا UKBA پشت سر به دانشگاه ها گفته مشکلی نیست؟؟؟ یا چرا در جواب ایمیلها به هر کسی یه چیزی میگه؟؟؟
    بحث دیگه من در مورد ایرانیهاست . مثلا این خبر رو حتما دیدید: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si.../74-ukba-spain
    من واقعا افسوس خوردم. نفری 20 هزار یورو یا حدود50 میلیون تومن که شما مثلا بری قاچاقی اسپانیا، بعد پاسپورت جعل کنی بعد بری انگلیس بعد تو مرز تقاضای پناهندگی بدی. یعنی یه خانواده سه نفری 150 میلیون تومان. واقعا زشته. ایران به هیچ عنوان مشکل حادی نداره که شما این کارها رو بکنی. انگلیس هم هیچ آش دهن سوزی نیست. مثلا چقدر قراره مستمری بدند؟ چقدر قراره در بیاری؟ متوس درآمد چقدره؟ اینکه شما میگی دوستاتون تو ایران علاف بودند اینجا کارشون درست شده دوست عزیز اونها خیلی در اقلیت هستند وگرنه اکثر کسانی که در اینجا کسی شدند در ایران هم آدمهای زرنگ و کار درستی بودند و به نظرم 90 درصد کسانی که به خاطر علاف بودند مهاجرت میکنند آخرش علاف تر و آویزون میشند. ولی از این بگذریم میدونید این مساله چه ضربه بزرگی به ایرانی میزنه؟ شما نمیدونم چقدر از قوانین انگلیس اطلاع داری ولی یکی از مشکلات سیستم PBS همینه که در همه جای دنیا یه جوره و نمیتونند اون رو برای یک کشور خاص تطبیق بدند. خوب این نتیجه اش این میشه که سفارتها میاند کلک میزنند. مثلا در پاکستان من میدونم که سفارت به بهانه مصاحبه زبان با متقاضیان Tier 4 دوره زبان به اونها زنگ میزنه و تا دانشجو میاد برداره قطع میکنه و بعدا به این بهانه که نتونستیم مصاحبه کنیم رد میکنه. دلیلش دقیقا اینه که پاکستانیها آدمهای بی اعتباری بودند و درنتیجه عملا سفارت با یک کلک راه رو براشون بسته. من هنوز اعتقاد دارم شاید دلیل همه این سخت گیریها همین باشه که سفارت وقتی میبینه که طرف با دو تا فوق لیسانس میاد پناهنده میشه و بعدا هم پس از گرفتن اقامت فورا میره ایران دیدن اقوام به این نتیجه میرسه که پس کلا ایرانیها داستانشون اینه و برای همین با بهانه پرینتهای بانکی اونها رو رد میکنه. چیزی که شما در نظر نمیگیری اینه که وقتی ایران با 70 میلیون جمعیت و بدون مشکل حاد اقتصادی در صدر کشورهای متقاضی پناهندگی در انگلیسه این چه ضربه ای به متقاضیان درست و صادق میزنه!! اینجاموفق بودن یا نبودن اون پناهنده ها هیچ اهمیتی نداره چون همیشه روشهای درست و قانونی وجود داشته و کسی که برای اقامت گرفتن دروغ گفته از نظر من نخست وزیر هم بشه دروغگوئه و این فرقی نمیکنه. شما احتمالا نمیدونی که شهروندان آرژانتین که وضعیت اقتصادی خاصی هم نداره برای Tier 4 نیازی به پرینت بانکی ندارند و فقط باید اعلام کنند که پول دارند!! چون دانشجوهای قبلی همه صادقانه برخورد کردند و درست و قانونی بوده رفتارشون. این نتیجه اعتبار و رفتار درسته. نتیجه رعایت مقرراته. چیزی که ما در ایران فکر میکنیم زرنگیه. احساس میکنیم خیلی زرنگیم و کارمون درسته آخرش هم از همه عقب تریم.
    ویرایش توسط houman1979 : April 28th, 2012 در ساعت 05:07 PM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مسائل اخیر مربوط به صدور ویزا، مهاجرت و پناهندگی

اینجا از نظر مهاجرت جزو بدترین کشورهای دنیاست و بدترین شرایط ممکن رو داره هم برای خودشون هم برای مهاجرها.

الان هرکی ار اروپا دلش بخواد بلند میشه میاد اینجا الافی و هیچکس بهش تو هم نمی تونه بگه. طرف توی لتونی کار گیرش نمیاد بلند میشه میاد لندن دزدی یا نهایتش راننده تاکسی و دلیوری غذا و ... از اون طرف دانشجوی دکترای دانشگاه های مطرحی که جزو 100 تای اول دنیا هستن نگران این هستن که بعد از تموم کردن درسشون باید از هفت خان رستم رد بشن تا بلکه شاید بتونن کار پیدا کنن. Tier 1 هم اینقدر شرایطش سخته که اکثر تازه فارغ التحصیل ها از پسش بر نمیان و ... این مسخره ترین شکل قوانین مهاجرتیه که الاف ها رو راه می ده و متخصص ها رو می کنه بیرون. تازه پناهندگی بیخود و ... هم سر جاش باقیه.

این فلسفه بیخود اتحادیه اروپا که هرکی از هرجا دلش خواست میتونه بره هر جا جزو مزخرف ترین چیزهاییه که شنیدم. برن از روابط آمریکا/کانادا/مکزیک یاد بگیرن که فقط وقتی یک نفر از این کشورها می تونه بره به کشور دیگه ساکن بشه که پذیرش تحصیلی یا پیشنهاد کاری معتبر داشته باشه نه هر بیکاری از هرجا بلند بشه بره وسط نیویورک به گدایی! پاریس رو ببینید به گند کشیده شده از این گدا های شرق اروپا!

ApplyAbroad Guru

کاملا درسته. الان زمزمه های زیادی تو پارلمان در موردخروج از اتحادیه اروپا وجود داره و من واقعا امیدوارم دیوید کمرون وجود این کار رو داشته باشه گرچه بعید میدونم. اتحادیه اروپا کلا ایده مزخرفی بوده که همه اروپا رو با خودش داره غرق میکنه.

بسیار عالی بود. من نخواستم جواب ایشون رو بدم ولی شما درست گفتید. خیلی از ایرانیها فکر میکنند انگلیس مثل ایرانه که مثلا بری خونه طرف بمونی و خرجت رو بدند. ایرانیها هم که خدای وعده وعیدهای الکی هستند. الکی میگند بیا همه چیز حله بعد یک ماه هیچ خبری نیست. اتفاقا از این اقوام و فامیل من خیلی دیدم. به نظر من هم دانشجو خودش تلاش کنه خیلی گزینه های بهتر وجود داره. دوست خود من رفت هلند الان داره دکترا میگیره ماهی 1600 یورو خالص حقوق میگیره تازه جزو سالهای اقامت هم حساب میشه. من نمیدونم تو این انگلیس با این قوانین مسخره چه خبره؟؟؟؟ دانشجو که سهله طرف Tier 1 داره با حقوق بالای 40 هزار پوند در سال مطمئن نیست بتونه اقامت بگیره چون هر روز دارند یه فیلم جدید در میارند.
    هومن جان، بعد از مسائلی که سر جریان ویزای Tier 4 General اتفاق افتاد و با توجه به حرفات تو تاپیک گرفتن مهاجرت به انگلستان، من دنبال کشورهای دیگه اروپایی هم رفتم. حتی همین مساله که مثلا تو سوئد، فردی که دکتری میخونه حقوق میگیره و حقوقش بعدا واسه گرفتن اقامت کمکش میکنه رو دنبال کردم. اما اگر برین تو زیرشاخه کشور سوئد، بچه هایی که الان اونجا هستن میگن این غلط هست و هیچ ربطی نداره! منم وقتی رفتم تو سایت Immigration کشور سوئد، دیدم تفاوت چندانی با انگستان نمیکنه. فامیل دوست من هم که نزدیک 19 سال هست تو هلند زندگی میکنه، گفت الان از طریق کار نمیشه اقامت گرفت و بهترین کار اینه که یا ازدواج کنی یا پناهنده بشی!!! خود من همین الان از همین هلند هم پذیرش دارم، مشکل مالی هم ندارم، اما با این وضعیت سخت گرفتن اقامت تو اروپا ترجیه میدم برم نمایندگی دانشگاه Nottingham تو مالزی درس بخونم تا تو اروپا. حداقل مدرک معتبری میگیرم و بعدا شاید واسه دکتری فرجی شد! (سربازی اجازه نمیده وگرنه واسه USA اقدام میکردم)

شما خودتون سیستم پیدا کردن کاری که بشه باهاش در آینده اقامت و Citizenship گرفت رو چندیــــن بار گفتید. طبق تحقیقات من، اگه درست باشه، تقریبا کل اروپا همینجوری هست. فرقی نمیکنه کجا باشی. اولویت با مردم همون کشور هست، بعد اونا، افرادی که جزو کشورهای عضو اتحادیه هستن و در آخر هم ما که از خارج اروپا میایم. اون مسائل قبلی هم پابرجا هست، مثلا اینکه کارفرما شغلی رو که میخواد به شما بده رو باید قبلش بره چند هفته تبلیغ کنه، تا چندسال حق عوض کردن کارفرما رو ندارین و ...!

با این وجود، به نظر من کسی که میخواد با برنامه ریزی دقیق بره جایی درس بخونه و بعدش از طریق کاری اقامت بگیره، در حال حاضر باید بیخیال اروپا بشه و به جاهای دیگه فکر کنه... مگر اینکه بگه: "بریم ببینیم چـــی میشه! هرچی خدا بخواد" و ازین حرفا
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    کاملا درسته. الان زمزمه های زیادی تو پارلمان در موردخروج از اتحادیه اروپا وجود داره و من واقعا امیدوارم دیوید کمرون وجود این کار رو داشته باشه گرچه بعید میدونم. اتحادیه اروپا کلا ایده مزخرفی بوده که همه اروپا رو با خودش داره غرق میکنه.
    من قبلا درباره اش تحقیق کردم. خروج از اتحادیه اروپا کار ساده ای نیست همونطور که ورودش هم کار ساده ای نیست. خیلی پروسه طاقت فرسا و طولانی ای داره ولی کاملا شدنیه و اتحادیه اروپا نمی تونه به زور کشوری رو مجبور کنه بمونه البته همچین چیزی احتمالا به همه پرسی هم گذاشته میشه. سوییس کار درستی کرد که از همون ابتدا عضو نشد چون می دونستن چه خبره. به نظرم اگه واقعا بخوان و عزمشون رو جزم کنن در همین دوره فعلی کامرون می تونند پروسه خیلی زیادیش رو جلو ببرند. البته راه دیگه خروج از یک سری تعهد نامه های اتحادیه اروپاست که این گزینه رو هم بررسی می کنند. اگه یک دلیل بود برای رای دادن به کامرون همین قضیه اتحادیه اروپا بود.

نیک کلگ برنامه جالب مهاجرتی داشت که در راستای نگه داشتن نیروهای متخصص در کشور بود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra1366 نمایش پست ها
    هومن جان، بعد از مسائلی که سر جریان ویزای Tier 4 General اتفاق افتاد و با توجه به حرفات تو تاپیک گرفتن مهاجرت به انگلستان، من دنبال کشورهای دیگه اروپایی هم رفتم. حتی همین مساله که مثلا تو سوئد، فردی که دکتری میخونه حقوق میگیره و حقوقش بعدا واسه گرفتن اقامت کمکش میکنه رو دنبال کردم. اما اگر برین تو زیرشاخه کشور سوئد، بچه هایی که الان اونجا هستن میگن این غلط هست و هیچ ربطی نداره! منم وقتی رفتم تو سایت Immigration کشور سوئد، دیدم تفاوت چندانی با انگستان نمیکنه. فامیل دوست من هم که نزدیک 19 سال هست تو هلند زندگی میکنه، گفت الان از طریق کار نمیشه اقامت گرفت و بهترین کار اینه که یا ازدواج کنی یا پناهنده بشی!!! خود من همین الان از همین هلند هم پذیرش دارم، مشکل مالی هم ندارم، اما با این وضعیت سخت گرفتن اقامت تو اروپا ترجیه میدم برم نمایندگی دانشگاه Nottingham تو مالزی درس بخونم تا تو اروپا. حداقل مدرک معتبری میگیرم و بعدا شاید واسه دکتری فرجی شد! (سربازی اجازه نمیده وگرنه واسه USA اقدام میکردم)

شما خودتون سیستم پیدا کردن کاری که بشه باهاش در آینده اقامت و Citizenship گرفت رو چندیــــن بار گفتید. طبق تحقیقات من، اگه درست باشه، تقریبا کل اروپا همینجوری هست. فرقی نمیکنه کجا باشی. اولویت با مردم همون کشور هست، بعد اونا، افرادی که جزو کشورهای عضو اتحادیه هستن و در آخر هم ما که از خارج اروپا میایم. اون مسائل قبلی هم پابرجا هست، مثلا اینکه کارفرما شغلی رو که میخواد به شما بده رو باید قبلش بره چند هفته تبلیغ کنه، تا چندسال حق عوض کردن کارفرما رو ندارین و ...!

با این وجود، به نظر من کسی که میخواد با برنامه ریزی دقیق بره جایی درس بخونه و بعدش از طریق کاری اقامت بگیره، در حال حاضر باید بیخیال اروپا بشه و به جاهای دیگه فکر کنه... مگر اینکه بگه: "بریم ببینیم چـــی میشه! هرچی خدا بخواد" و ازین حرفا
    من درباره سوئد اطلاعی ندارم ولی مثلا همین ایرلند همسایه شرایط مهاجرتی در ظاهر مشابه ولی در عمل بسیار بهتری نسبت به انگلیس داره. اونها هم یک چیز مشابه همین Shortage List انگلیس برای کار دارند ولی بسیار مفصل تر و جامع تره و برای اینکه جزو شغل جزو محدودیت تعدادی هم به حساب نیاد نیاز به حقوق 60 هزار یوروست (نسبت به 150 هزار پوند در اینجا!) تازه درآمد های شغل های فنی و مهندسی در ایرلند هم عموما بیشتر از انگلیسه. بعد از 2 سال هم گرین کارت شغلی می گیرند که بعدش می تونند همه نوع کار (از جمله کارآفرینی شخصی) داشته باشند. فرانسه هم شرایط نسبتا ساده تری نسبت به اینجا داره.

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من درباره سوئد اطلاعی ندارم ولی مثلا همین ایرلند همسایه شرایط مهاجرتی در ظاهر مشابه ولی در عمل بسیار بهتری نسبت به انگلیس داره. اونها هم یک چیز مشابه همین Shortage List انگلیس برای کار دارند ولی بسیار مفصل تر و جامع تره و برای اینکه جزو شغل جزو محدودیت تعدادی هم به حساب نیاد نیاز به حقوق 60 هزار یوروست (نسبت به 150 هزار پوند در اینجا!) تازه درآمد های شغل های فنی و مهندسی در ایرلند هم عموما بیشتر از انگلیسه. بعد از 2 سال هم گرین کارت شغلی می گیرند که بعدش می تونند همه نوع کار (از جمله کارآفرینی شخصی) داشته باشند. فرانسه هم شرایط نسبتا ساده تری نسبت به اینجا داره.
    درسته ولی بحث اینه که اصلا کار نیست. ایرلند یکی از بالاترین نرخ های بیکاری رو داره تو اروپا. خود ایرلندیا مهاجرن به کشورهای بهتر از خودشون. در کل شرایط مهاجرت فرق کرده. از هر آدم حسابی که سال ها در غرب زندگی کرده بپرسی میگه شرایط نسبت به 10 سال پیش بدتر شده. مهاجرا زیاد شدن و بعد از رکود اقتصادی ریکاوری کند داره صورت میگیره و در بعضی کشورها هشدارهای رکود دوم هم دادن. من میگم افرادی که میخوان برن خارج بمونن خیلی باید حواسشون رو جمع کنند، بیشتر تحقیق کنند. الان این چیزی که من تو ایران میبینمم جالبه آخه!! مدیرای ارشد که بیشترشون بی سوادن، خیلی جاها میری اصلا واسشون داشتن مدرک از خارج مهم نیست. رفتم یه شرکت بزرگی میگه از هارواردم مدرک داشتی مهم نبود. واسه ما 10 تا دانشگاه برتر ایران مهمه! اون یکی زنگ زده واسه مصاحبه (برگترین شرکت دریایی ایرانه خیر سرش)، رفتم میگه انگلیس درس خوندی؟ میگم آره! میگه آقا فلانی بیا از این آقا یه تست زبان بگیر!!! خود طرف به زور انگلیسی حرف میزد! بعد میدیدی یه بابایی از دانشگاه پیام نور فلان داهات داشت اونجا دستورم میداد! منظورم اینه با این شرایط بد کاری تو ایران (که باید پارتی گردن کلفت داشت) چه تو خارج دوستان باید هوشمندانه تر تصمیم بگیرن!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chavosh نمایش پست ها
    درسته ولی بحث اینه که اصلا کار نیست. ایرلند یکی از بالاترین نرخ های بیکاری رو داره تو اروپا. خود ایرلندیا مهاجرن به کشورهای بهتر از خودشون. در کل شرایط مهاجرت فرق کرده. از هر آدم حسابی که سال ها در غرب زندگی کرده بپرسی میگه شرایط نسبت به 10 سال پیش بدتر شده. مهاجرا زیاد شدن و بعد از رکود اقتصادی ریکاوری کند داره صورت میگیره و در بعضی کشورها هشدارهای رکود دوم هم دادن. من میگم افرادی که میخوان برن خارج بمونن خیلی باید حواسشون رو جمع کنند، بیشتر تحقیق کنند. الان این چیزی که من تو ایران میبینمم جالبه آخه!! مدیرای ارشد که بیشترشون بی سوادن، خیلی جاها میری اصلا واسشون داشتن مدرک از خارج مهم نیست. رفتم یه شرکت بزرگی میگه از هارواردم مدرک داشتی مهم نبود. واسه ما 10 تا دانشگاه برتر ایران مهمه! اون یکی زنگ زده واسه مصاحبه (برگترین شرکت دریایی ایرانه خیر سرش)، رفتم میگه انگلیس درس خوندی؟ میگم آره! میگه آقا فلانی بیا از این آقا یه تست زبان بگیر!!! خود طرف به زور انگلیسی حرف میزد! بعد میدیدی یه بابایی از دانشگاه پیام نور فلان داهات داشت اونجا دستورم میداد! منظورم اینه با این شرایط بد کاری تو ایران (که باید پارتی گردن کلفت داشت) چه تو خارج دوستان باید هوشمندانه تر تصمیم بگیرن!
    درسته ایرلند مثال بود البته تو زمینه کاری ما (IT) وضع ایرلند خیلی بهتر از اکثر کشورهای اروپاست و کار بسیار زیاده و همینطور هم داره بهتر میشه. وضعیت ایران که دیگه نیاز به گفتن نداره قبلا تو انجمن آمریکا بحثش شده بود که مدرک خارج داشتن برای کار عادی در ایران خیلی مفید نیست و حتی نقطه ضعف هم حساب میشه در مقابل مدارک ایران و من هم شنیده بودم اینطوره. کلا خیلی جالبه وضعیت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra1366 نمایش پست ها

تا حد زیادی حرف شما درسته. چون اصولا اروپا شرایط خوبی نداره و کانادا و استرالیا بخصوص بهترین شرایط رو دارند که شما از اول میتونید با اقامت دائم برید یا حداقل بعد از دکترا تبدیلش به اقامت دائم کار خیلی راحت تریه. البته کانادا و استرالیا هم طی چند سال اخیر خیلی شرایط رو سخت تر کردند ولی هنوز از انگلیس خیلی جلوتر هستند. شما مثلا در انگلیس ویزایی بود به نام Tier 1 G که امتیازی بود. شرایط امتیازش هم اصلا آسون نبود و در همون زمان شما با دانش فرانسه ابتدایی میتونستی بری کبک (کاری که خیلی دوستهای من چند سال پیش کردند). شما بعد کلی مکافات و هزینه ویزای 700 پوندی تازه بهتون یک ویزای سه ساله (بعدا شد دو ساله) میدادند که باز باید کلی تنت سر تمدید و مسایل مرتبط بلرزه. ولی شما تو کبک دو سه سال علاف میشدی ولی در نهایت اقامت دائم داشتی و دیگه خیالت راحت بود.

در مورد کشورهای دیگه اروپایی در بسیاری از کشورهای اروپایی مثل سوئد، هلند و نروژ شما وقتی دکترا میخونی عملا داری کار میکنی و با شما قرارداد کاری میبندند. مگه اینکه دکترای شما به صورت یه کار آگهی نشده باشه و شما مثلا بخوای خودت یه پروژه تعریف کنی ولی اگه بری تو سایتهای دانشگاه های این سه تا کشور، دکترا دقیقا مثل کار میمونه و شما اصلا ویزای دانشجویی به اون صورت نمیگیری و ویزای کار میگیری. برای همین جزو سالهای اقامت محسوب میشه. من همین الان دوستهام در هلند و سوئد دارند به این شکل زندگی میکنند. اینها بعد از خروج از دانشگاه باید بتونند کاری پیدا کنند تا حضورشون رو در اون کشور توجیه کنه و بعدش برای اقامت دائم و شهروندی میتونند اقدام کنند. در آلمان هم داستان به همین شکله. در ضمن من افراد زیاد دیگه ای رو میشناسم که در سوئد بعد از تموم شدن درس کار پیدا کردن چون نیاز به Work Permit دیگه نداشتند و بعد 5 سال هم میتونند اقامت دائم سوئد رو بگیرند. به طور کلی این سه تا کشوری که مخصوصا گفتم طی چند سال اخیر به شدت قوانین مهاجرت رو به نفع نیروهای متخصص اصلاح کردند در حالیکه انگلیس دقیقا برعکس همه راهها رو بسته!!! الان حتی هلند ویزای Highly Skilled هم داره که بعد از فارغ التحصیلی اگه بتونید کار خوبی پیدا کنید میتونید از این ویزا استفاده کنید. این چند تا کشوریه مشکل عمده دارند و اونم اینه که باید زبان این کشورها رو بلد باشید و خیلی از ایرانیها سر این موضوع میلنگند. من خودم دوستی در آلمان داشتم که رشته انگلیسی میخوند ولی در طول تحصیل زبان آلمانی رو خیلی خوب یاد گرفت و سریع بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کرد و الان اقامت دائم رو هم گرفته. به طور کلی در اروپا اکثر ایرانیها پناهنده هستند و برای همین خیلیها از روشهای قانونی و درست کسب اقامت اصلا اطلاعی ندارند. ولی در مورد سوئد و هلند اگه بخواهید من میتونم لینکهای مربوطه رو هم بفرستم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من قبلا درباره اش تحقیق کردم. خروج از اتحادیه اروپا کار ساده ای نیست همونطور که ورودش هم کار ساده ای نیست. خیلی پروسه طاقت فرسا و طولانی ای داره ولی کاملا شدنیه و اتحادیه اروپا نمی تونه به زور کشوری رو مجبور کنه بمونه البته همچین چیزی احتمالا به همه پرسی هم گذاشته میشه. سوییس کار درستی کرد که از همون ابتدا عضو نشد چون می دونستن چه خبره. به نظرم اگه واقعا بخوان و عزمشون رو جزم کنن در همین دوره فعلی کامرون می تونند پروسه خیلی زیادیش رو جلو ببرند. البته راه دیگه خروج از یک سری تعهد نامه های اتحادیه اروپاست که این گزینه رو هم بررسی می کنند. اگه یک دلیل بود برای رای دادن به کامرون همین قضیه اتحادیه اروپا بود.

نیک کلگ برنامه جالب مهاجرتی داشت که در راستای نگه داشتن نیروهای متخصص در کشور بود.
    کار ساده ای نیست ولی الان یه اتفاقی داره میفته که در واقع نقطه حساس انگلیسیهاست. انگلیسیها از قدیم در تاریخ بازرگان و تو کار بزینس بودند و این موضوع براشون همیشه اولین و مهمترین اولیت رو داشته. در نقطه مقابل آلمان و فرانسه میشه گفت سر مسایل تجاری رسما تعطیل هستند. الان سر این مساله یورو و بحران مالی اتحادیه اروپا داره مقررات و سخت گیریهای بیش از حدی برای بانکها و موسسات مالی که صنعتی اصلی انگلیس هستند اعمال میکنه که به گفته کارشناسان قدرت رقابتی موسسات انگلیسی رو در برابر آمریکاییها به شدت کاهش میده. وتو کردن طرح کمک به یورو توسط کمرون که با استقبال سرمایه داران انگلیسی مواجه شد سبب شد تا اتحادیه اروپا بیشتر بخواد تلافی کنه. بعضی از بانکها و موسسات بیمه تهدید کردند اگر این روند باقی بمونه شاید از انگلیس و اروپا خارج شند و برند چین یا هنگ کنگ. این مساله خیلی حساسیه. انگلیسیها زمان هنری هشتم برای اینکه به واتیکان مالیات زیادی ندند مذهب خودشون رو عوض کردند!!! درنتیجه اگر اتحادیه اروپا بی سیاستی بکنه و بیش از حد فشار بیاره هیچ بعید نیست مردمی که مذهبشون رو سر تجارتشون عوض کردند از اتحادیه اروپا خارج شند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)