صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59

موضوع: مسائل اخیر مربوط به صدور ویزا، مهاجرت

Member
    رشته و دانشگاه
    ; MSc International Business; BSc. Software Engineering

پیش فرض پاسخ : مسائل اخیر مربوط به صدور ویزا، مهاجرت و پناهندگی

(این کی بورد من نمی دونم همزه نداره انگاری منم همه رو ی گذاشتم شرمنده)
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه اسم این تاپیک مسایل اخیر مربوط به صدور ویزا هست من اطلاعات جدیدم رو اینجا قرار می دم. اگر جاش غلطه اشکال از من نیست و اشکال از عنوان تاپیکه و لطفا به من تذکر ندید! D:
    من با دوستی در ارمنستان صحبت کردم. ایشون ارمنی ایران هستند و ارمنستان دفتر دارند و کار می کنند. شریکشون هم ارمنی ایرانیه و ایران زندگی می کنن. من قبلا از ایشون خواسته بودم که اطلاعات برام بگیرن. ایشون زحمتش رو کشیدن. کلا می گفتن یک سری بانک هستن که اینجا برای ایرانی ها حساب باز می کنن ولی می گفتند بعد از اینکه باهاشون صحبت کردند متوجه شدن که مدارکی که می خوان جور کردنش یا سخته یا غیرممکن. ولی می گفتن تو بانک هایی که این کار رو می کنن دوتا بانک بوده که شرایط عجیب غریب نداشتن. Arexim bank و Converse Bank که هردو بانک های ارمنی هستن. خودشون هم تو یکی از همین بانک ها حساب دارند. مدرک برای افتتاح حساب هم فقط پاسپورت می خوان. و این بانک ها ممکنه یه مبلغی رو برای حفظ حساب بصورت ماهانه از شما بگیرند. که می گفتن برای یکی از بانک ها ۱۵۰۰ درام ارمنستان هست که درام خیلی ارزونه. فکر می کنم هر درام نزدیکه ۶ تومان باشه. ایشون گفتن من می تونم برم اونجا و حساب پس انداز باز کنم. و گفتن این بانک ها اتفاقا با این که برای ایرانیا کارت اعتباری و اینا(که من بلدشون نیستم) بدن مشکل دارن. حساب رو قاعدتا بدون ظرف وقت زیاد باید باز کنن. ولی طبیعتا شما برای افتتاح حساب باید تشریف ببرید اونجا و احتمال می دم برای پرینت هم همین طور.
    خوبیه ارمنستان اینه که ارزونه با ماشین می شه رفت و خیلی وحشتناک نیست اگر دوست ارمنی داشته باشید می دونید که سالی چندبار می رن میان. یکم شجاعت و حس ماجراجویی هم داشته باشید می تونید برید یکی دوشب یه ‌B&B بخوابید قول می دم نمی میرید و تازه من خیلی دوست دارم. راستی من با اون آقایی که ایران زندگی می کنه صحبت می کردم گفتن بانک ها اونجا ممکنه گواهی محل سکونت دایمی شما رو بخوان البته اون یکی آقا می گفت این بانکا اینا رو نمی خوان ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه. اینا هم اطلاعات جدید من بود و البته من هیچ مسیولیتی قبول نمی کنم. یک چیزی هم که فهمیدم اینه که سیستم بانکا مثل ایران خودمونه. اینجا اگر مثلا شما یه حساب تپل یا حساب شرکتی درست و حسابی داشته باشید رییس شعبه بعد یه مدت باهاتون رفیق می شه و اصطلاحا کلی اعتبار دارید. برای همین شرکت های ایرانی وقتی رییس شعبه عوض می شه افسرده می شن!!! چون احتمالا برای گرفتن تسهیلات بانکی باید بیشتر مدرک و اینا جور کنن. منظورم اینه که قوانین خشک وجود نداره البته این به این معنی نیست که بی قانونیه. تو ایران هم من ندیدم که رییس شعبه خلافی مرتکب بشه ولی دیدم رییس شعبه جدید سنگ بندازه!

نقل قول نوشته اصلی توسط onlylonely نمایش پست ها
    (این کی بورد من نمی دونم همزه نداره انگاری منم همه رو ی گذاشتم شرمنده)
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه اسم این تاپیک مسایل اخیر مربوط به صدور ویزا هست من اطلاعات جدیدم رو اینجا قرار می دم. اگر جاش غلطه اشکال از من نیست و اشکال از عنوان تاپیکه و لطفا به من تذکر ندید! D:
    من با دوستی در ارمنستان صحبت کردم. ایشون ارمنی ایران هستند و ارمنستان دفتر دارند و کار می کنند. شریکشون هم ارمنی ایرانیه و ایران زندگی می کنن. من قبلا از ایشون خواسته بودم که اطلاعات برام بگیرن. ایشون زحمتش رو کشیدن. کلا می گفتن یک سری بانک هستن که اینجا برای ایرانی ها حساب باز می کنن ولی می گفتند بعد از اینکه باهاشون صحبت کردند متوجه شدن که مدارکی که می خوان جور کردنش یا سخته یا غیرممکن. ولی می گفتن تو بانک هایی که این کار رو می کنن دوتا بانک بوده که شرایط عجیب غریب نداشتن. Arexim bank و Converse Bank که هردو بانک های ارمنی هستن. خودشون هم تو یکی از همین بانک ها حساب دارند. مدرک برای افتتاح حساب هم فقط پاسپورت می خوان. و این بانک ها ممکنه یه مبلغی رو برای حفظ حساب بصورت ماهانه از شما بگیرند. که می گفتن برای یکی از بانک ها ۱۵۰۰ درام ارمنستان هست که درام خیلی ارزونه. فکر می کنم هر درام نزدیکه ۶ تومان باشه. ایشون گفتن من می تونم برم اونجا و حساب پس انداز باز کنم. و گفتن این بانک ها اتفاقا با این که برای ایرانیا کارت اعتباری و اینا(که من بلدشون نیستم) بدن مشکل دارن. حساب رو قاعدتا بدون ظرف وقت زیاد باید باز کنن. ولی طبیعتا شما برای افتتاح حساب باید تشریف ببرید اونجا و احتمال می دم برای پرینت هم همین طور.
    خوبیه ارمنستان اینه که ارزونه با ماشین می شه رفت و خیلی وحشتناک نیست اگر دوست ارمنی داشته باشید می دونید که سالی چندبار می رن میان. یکم شجاعت و حس ماجراجویی هم داشته باشید می تونید برید یکی دوشب یه ‌B&B بخوابید قول می دم نمی میرید و تازه من خیلی دوست دارم. راستی من با اون آقایی که ایران زندگی می کنه صحبت می کردم گفتن بانک ها اونجا ممکنه گواهی محل سکونت دایمی شما رو بخوان البته اون یکی آقا می گفت این بانکا اینا رو نمی خوان ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه. اینا هم اطلاعات جدید من بود و البته من هیچ مسیولیتی قبول نمی کنم. یک چیزی هم که فهمیدم اینه که سیستم بانکا مثل ایران خودمونه. اینجا اگر مثلا شما یه حساب تپل یا حساب شرکتی درست و حسابی داشته باشید رییس شعبه بعد یه مدت باهاتون رفیق می شه و اصطلاحا کلی اعتبار دارید. برای همین شرکت های ایرانی وقتی رییس شعبه عوض می شه افسرده می شن!!! چون احتمالا برای گرفتن تسهیلات بانکی باید بیشتر مدرک و اینا جور کنن. منظورم اینه که قوانین خشک وجود نداره البته این به این معنی نیست که بی قانونیه. تو ایران هم من ندیدم که رییس شعبه خلافی مرتکب بشه ولی دیدم رییس شعبه جدید سنگ بندازه!
    دوست عزیز به جای این کار می تونید به راحتی در گرجستان حساب باز کنید من چند آشنا که اونجا دارم گفتن ایجا راحت حساب باز می کنن بعد هم می تونید ویزا یا مستر یا آمریکن اکسپرس رو به دلخواه بگیرید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amiratarahimi نمایش پست ها
    دوست عزیز به جای این کار می تونید به راحتی در گرجستان حساب باز کنید من چند آشنا که اونجا دارم گفتن ایجا راحت حساب باز می کنن بعد هم می تونید ویزا یا مستر یا آمریکن اکسپرس رو به دلخواه بگیرید
    اینکه شما میتونید کارت بگیرید اهمیتی نداره چون سفارت به کارت شما نیازی نداره. شما باید بتونی پرینت درست حسابی بگیری و حساب واقعی باشه. خیلی از این حسابها فقط برای صدور کارت هستند که چنین حسابهایی مورد قبول نیستند. برای همین دقت کنید که حسابی که باز میشه یه حساب واقعی باشه و نه فقط برای صدور کارت

When you show that you have enough money to pay your course fees and living costs, this money must take the form of:

cash funds in the bank (including savings accounts and current accounts, even when notice must be given); and/or
    a loan letter; and/or
    official financial or government sponsorship available to you.

Other accounts or financial instruments (such as shares, bonds, overdrafts, credit cards and pension funds) are not acceptable, regardless of the notice period.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    اینکه شما میتونید کارت بگیرید اهمیتی نداره چون سفارت به کارت شما نیازی نداره. شما باید بتونی پرینت درست حسابی بگیری و حساب واقعی باشه. خیلی از این حسابها فقط برای صدور کارت هستند که چنین حسابهایی مورد قبول نیستند. برای همین دقت کنید که حسابی که باز میشه یه حساب واقعی باشه و نه فقط برای صدور کارت

When you show that you have enough money to pay your course fees and living costs, this money must take the form of:

cash funds in the bank (including savings accounts and current accounts, even when notice must be given); and/or
    a loan letter; and/or
    official financial or government sponsorship available to you.

Other accounts or financial instruments (such as shares, bonds, overdrafts, credit cards and pension funds) are not acceptable, regardless of the notice period.
    من تحقیق کردم این حساب ها واقعی است و پرینت را می شه تهیه کرد بعد هم این کارت ها رو به صورت debit card می دن نه credit card .

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزا تحصیلی انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sinanoori نمایش پست ها
    من خودم پاسپورت رو همراه با ویزا که توش خورده بود دیدم تو اون موسسه تاریخشم برای 23 مارس 2012 بود...من پدرم 6 سال انگلیس درس خونده و اگر به خاطر تعریف های اون و آشناهامون نبود هیچوقت تصمیمم اونجا نمیشد.به هر حال منم زیاد به این موسسات خوش بین نیستم اما ظاهرا چاره ای هم نیست...خدا رو چی دیدی شاید تا یه ماه دیگه که من خواستم برم سفارت تحریم های بانک مرکزی رو هم برداشتن .من خودم خیلی پیگیر این ماجرا هستم اما وقتی میام و میبینم اینجا این طوریه اعصابم خراب میشه .من حتی ایمیل زدم به سفارت که ببینم جواب چی میدن البته معلومه که زیاد جوابگو نیستن.از طریق یه نفر هم دارم برای چندتا کشور اروپای شرقی برای باز کردن حساب تحقیق میکنم.
    سلام،
    ویزایی که شما دیدید دانشجویی بود؟ برای ماه مارس ویزای دانشجویی Tier4 نبوده احتمالا. ممکنه ویزای ویزیتور بوده باشه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،
    ویزایی که شما دیدید دانشجویی بود؟ برای ماه مارس ویزای دانشجویی Tier4 نبوده احتمالا. ممکنه ویزای ویزیتور بوده باشه.
    نه tier 4 بود ...این اخلاق ما ایرانی هاست فکر میکنیم چون 2 3 نفر با پرینت بانک ایرانی رد شده اند دیگه همه رد میشن.این رو نمیگیم که ممکن افسر ویزا یه چیز دیگه ای شاید تو اپلیکیشن دیده .به هرحال شما هرچی تو این فروم میبینید جزئی از کله.و روزانه هزاران متقاضی tier 4 هست که یه عده رد میشن یه عده ویزا رو میگیرن.نمیشه به خاطر این جز یه نتیجه گیری کلی کرد

Senior Member

نه tier 4 بود ...این اخلاق ما ایرانی هاست فکر میکنیم چون 2 3 نفر با پرینت بانک ایرانی رد شده اند دیگه همه رد میشن.این رو نمیگیم که ممکن افسر ویزا یه چیز دیگه ای شاید تو اپلیکیشن دیده .به هرحال شما هرچی تو این فروم میبینید جزئی از کله.و روزانه هزاران متقاضی tier 4 هست که یه عده رد میشن یه عده ویزا رو میگیرن.نمیشه به خاطر این جز یه نتیجه گیری کلی کرد
    بحث نتیجه گیری از این فروم نیست که شما اینطوری میگید، من تو فیسبوک هم مطالبی رو که بچه ها میذاشتن رو دنبال میکردم واقعا الان مشکل پرینت کامل حل نشده.
    به نظر منهم کسی بخواد تو این شرایط با پرینت ایران اقدام کنه از نظر مالی ممکنه ریسک باشه. اگه براتون ضرر احتمالی مالیش مهم نیست اینکارو بکنید ولی از امارات اقدام کنید که زودتر جواب میده و مخارج کمتر!

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز دقیقا برعکسه. دو سه نفر ویزا گرفتند و دهها نفر رد شدند. چطوری شما میگی دو سه نفر رد شدند در حالیکه نزدیک 20-30 تاشون فقط تو همین فروم بودندو دلیل همشون هم مشابه بوده؟ اوایل که انقدر از یه ور رد میکردند که دانشجو با وجودی که همه هزینه زندگی و شهریه رو داده بوده افسر ویزا به دلیل عدم امکان تایید پرینت بانکی (که اصلا ارایه نشده بوده) رد کرده!!!! یعنی براشون طبیعی بوده که ایرانی باید رد شه. حالا الان وضع یه کم بهتر شده ولی هنوزم قابل اطمینان نیست.

شما دوست داری میتونی بری اقدام کنی ولی حتی اگه 60 درصد متقاضیها ویزا بگیرند که خیلی کمتر از اینه نمیارزه که شما اینهمه هزینه کنی. خیلی جالبه اینجا همه یه طوری حرف میزنند که انگار ما همش الکی داریم حرف میزنیم. خوب دوست داری برو به همون موسسات پول بده عزیز من. چرا پس میایید اینجا؟؟؟؟ تو همون صفحه فیس بوک چند نفر اسکن نامه های رد شدنشون رو گذاشتند؟؟؟ بعد این دوست ما میاد میگه دو سه نفر رد شدند. اخلاق ما ایرانیها هم هست که دوست داریم خودمون رو گول بزنیم و هر کی بهمون وعده وعید الکی بده قبول میکنیم. شما تو همین فروم برو متن جواب UKBA رو به یه فردی در تاریخ 26 آوریل (یعنی یک هفته پیش) ببین که توش صریحا گفته شده هنوز امکان تایید حسابهای بانکی ایرانی نیست و ما داریم دنبال یه راه حلی، اگه وجود داشته باشه، میگیردیم. پس اونهایی که ویزا گرفتند دلیلش این بوده یه افسر ویزای خیلی خوشحالی به تورشون خورده که نخواسته حسابها رو تایید کنه و درنتیجه کاملا شانسی ویزا گرفتند. موسسات هم از همین مساله استفاده میکنند.

شما به جای این کامنت برو اول همین فروم رو بخون و ببین چند نفر به این دلیل و در چه تاریخهایی رد شدند و بعد بیا بگو 2-3 نفر فقط رد شدند. روزی چند هزار نفر هم برای Tier 4 اپلی نمیکنند کلا تو انگلیس فکر میکنی چند نفر دانشجوی ایرانی وجود داره؟ بعضیها دوست دارند ماست رو سیاه ببینند یکی هم که بهشون داره با دلیل و مدرک حرفی میزنه اینطوری برخورد میکنند. این کسی که شما ویزاشو دیدی خوب ویزاشو دیدی که چی؟مدارک مالیش رو هم دیدی؟ تازه بازم میگم شانسی گرفته. وقتی هنوزم دارم نامه های رد شدن رو میبینم وقتی جواب UKBA رو برای تاریخ 26 آوریل میخونم پس مشکل حل نشده. این دوستان اینطوری بهتره برند با همین موسسات تضمینی کار کنند و وقت فروم رو هم الکی نگیرند.
    ویرایش توسط houman1979 : May 4th, 2012 در ساعت 03:12 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amiratarahimi نمایش پست ها
    من تحقیق کردم این حساب ها واقعی است و پرینت را می شه تهیه کرد بعد هم این کارت ها رو به صورت debit card می دن نه credit card .
    خوب خیلی خوبه پس میتونید از اینها استفاده کنید. باید حضوری برید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    خوب خیلی خوبه پس میتونید از اینها استفاده کنید. باید حضوری برید؟
    سلام آقای هومن بله باید حضوری برم و تا 10 روزبعد یک سفر به گرجستان خواهم رفت و دوستان را بعد از برگشتن در اطلاع خواهم گذاشت . می خواستم بگم یکی از فامیلاموون که تو دانشگاه آکسفورده از موسسات زیادی که داخل انگلیس بوده و همچنین ukba پرسجو کرده و جواب های متناقضی شنیده و خودش به من گفت با اینکه باید دو بار بری گرجستان و برگردی واقعا ارزشش رو داره چون شرایط واضحی Iranian bank statement الان واقعا وجود نداره .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)