صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: تحصیل در صربستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در صربستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad نمایش پست ها
    کوزوو ویزا فریی هست برای ایران اما صربیا فر نمی کنم
    در کل به درد نه زندگی میخوره نه تحصیل به فکر جای دیگه باشید خود صرب ها هم میرن جای دیگه

دوستان برای سفر به کوزوو واسه هیج ملیتی ویزا لازم نیست، البته داداش من ماه پیش از ایران از طریق استانبول با ترکیش ایرویز رفت کوزوو ولی تو فرودگاه بهش اجازه ورود ندادن و با همون پرواز برشگردوندن استانبول.

دلیل این کار هم با زبان انگلیسی دست و پا شکسته که بهش تسلط نداشتن، به رسمیت شناخته نشدن کشوره کوزوو از طرف ایران ذکر شده بود به داداشم، در ضمن همه وسایله دادشم رو به طور دقیق بازرسی کرده بودن. رفتارشون هم مناسب نبوده.

این در صورتی هست که داداشم، چندین ویزا شینگن تو پاسش داره و به طور مرتب طی 5 سال گذشته هر سال به اروپا سفر داشته. در ضمن کلیه مدارک لازم هم همراش بوده، از قبیل رزرو هتل، پول نقد، کارت اعتباری و ...

دوستان کلی هزینه بلیط ندید و بعد هم اینجوری بشه، اگر قصد مسافرت به کوزوو رو دارید قبل از رفتن خوب تحقیق کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    سلام بچه ها ، من برای شرکت در یک کنفرانس قصد دارم شهریور ماه به بلگراد برم. کسی از نحوه صدور ویزای سفارت صربستان، زمان صدور ویزا و مدارک لازمش اطلاعی داره؟
    سلام دوست عزیز
    منم شهریور واسه کنفرانس میرم صربستان و تقریبا با وضعیت ویزاش اشنا هستم
    از وقتی که مدارکو میدین سفارت 2هفته تا 1 ماه طول میکشه تا ویزا صادر بشه
    ادرسش هم ولنجک خیابون 9

کدوم کنفرانس میرید شما؟
    یه پیام خصوصی بهم بدین خوشحال میشم

خب من ویزای صربستان رو گرفتم و چند روز دیگه عازم بلگراد هستم. گفتم بد نیست که برای آیندگان شرایط گرفتن ویزا رو بنویسم. برای گرفتن ویزای صربستان کافیه بیمه سفر، گردش مالی، پاسپورت و کپی صفحات ابتدایی اون رو داشته باشید و با 120 هزار تومان به سفارت صربستان در ولنجک مراجعه کنید. برخوردشون هم خیلی خوبه. فقط یادتون باشه دعوت نامه کنفرانس رو به صورت ایمیل قبول نمی کنن و باید با پست بفرستن براتون، من به خاطر همین موضوع با خود کنسول هم صحبت کردم و در نهایت با پیگیری ها فراوان بدون داشتن دعوت نامه پستی مشکل رو حل کردم، اما خب توصیه می کنم شما به کنفرانس بگید دعوت نامه رو براتون پست کنن که به مشکل نخورید. ویزای من دو هفته بعد از درخواست اومد و البته من شانس هم آوردم چون یکی دیگه از بچه ها که با من اقدام کرده بود رو ریجکت کردن.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

صِربــِستان (به صربی: ****ј* / Srbija)، با نام رسمی جمهوری صربستان، یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در برگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در خاور، جمهوری مقدونیه، کوزوو و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در باختر هم‌مرز است. بلگراد پایتخت این کشور است.
    برای قرنها، در مرزهای فرهنگی میان شرق و غرب، یک پادشاهی قدرتمند صرب در قرون وسطی –بعدها با نام امپراتوری- بیشتر بالکان را در تصرف داشت. حکومت نوین صربستان در سال ۱۸۱۷ در پی قیام دوم صربها به‌وجود آمد. مرزهای امروزی کشور، پس از جنگ جهانی دومشکل گرفت. در آن زمان صربستان یک واحد فدرال درون جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی شد. صربستان در سال ۲۰۰۶ پس از آنکه مونته‌نگرو از اتحاد صربستان و مونته‌نگرو جدا شد، دوباره پس از فروپاشی یوگوسلاوی در سال ۱۹۹۰ به وضعیت حکومت منفرد درآمد. در سال ۲۰۰۸، استان خودمختار کوزوو، به صورت یکطرفه از صربستان اعلان استقلال کرد. حکومت صربستان استقلال کوزوو را غیرقانونی دانسته و آن را به رسمیت نمی‌شناسد[۱]. کشورهای دنیا نیز واکنش‌های متفاوتی نسبت به این رویداد داشته‌اند.

جغرافیا

صربستان در اروپا، در شبه‌جزیره بالکان و در جلگه پانونین قرار دارد. جایی که پیوندگر میان مرکز، جنوب و خاور اروپاست. رودخانه دانوب (۲۸۵۰ کیلومتر) در یک‌سوم شمال کشور جاری است. طول ۵۸۸ کیومتری این رودخانه در کشور، مرز با کرواسی و بخشی از مرز با رومانی را تشکیل داده‌است. از دیگر رودخانه‌های صربستان می‌توان «ساوا»، «تیمیش»، «درینا» و «بگج» را نام برد. بیش ار یک چهارم سرزمین صربستان (۲۷٪) پوشیده از جنگل است.

تقسیمات کشوری

صربستان به ۲۹ ناحیه علاوه بر شهر بلگراد بخش شده‌است. ناحیه‌ها و شهر بلگراد نیز به چندین شهر تقسیم شده‌اند. صربستان دو استان خودمختار دارد: کوزوو و متوهیا در جنوب (۵ ناحیه و ۳۰ شهر)، و وُیوودینا در شمال (۷ ناحیه و ۴۶ شهر). کوزوو اعلان استقلال کرده‌است، اما کماکان زیر نظر نمایندگان موقت سازمان ملل اداره می‌شود. کوزوو در ۱۷ فوریه ۲۰۰۸ با وجود مخالفت بلگراد اعلان استقلال کرد. آن بخش از صربستان که نه در کوزوو قرار دارد و نه در وویوودینا، صربستان مرکزی نام دارد. صربستان مرکزی بر خلاف دو استان خودمختار، بعنوان یک تقسیم کشوری به‌شمار نمی‌آید و حکومت محلی جداگانه‌ای ندارد. آنچنان که می‌توان صربستان مرکزی را یک «صربستان سره و کامل» دانست.

مذهب

برای قرن‌ها دین‌های ارتودوکس و کاتولیک و پس از آن اسلام در این کشور نفوذ داشته‌اند. صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون‌ترین کشورهای قاره‌است. استان کوزوو با ۹۰ درصد مسلمان، استان وُیوودینا با ۲۵ درصد کاتولیک یا پروتستان و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از ۹۰ درصد مسیحی ارتودوکس نشاندهنده این گوناگونی است.
    مذاهب صربستان (بدون احتساب کوزوو در ۲۰۰۲)

• ارتودوکس شرقی: ۸۴٫۱٪
    • کاتولیک: ۶٫۲۴٪
    • اسلام: ۴٫۵۲٪
    • پروتستان: ۱٫۴۴٪

به نقل از ویکی
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

در ضمن گفتنی است که کشور صربستان نامزد رسمی پیوستن به اتحادیه اروپاست و در حال حاضر عضو پیمان شینگن هست.(البته دومی با اینکه خبرش رو دیدم ولی بازم شک دارم)

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Dear Ali,

Unfortunately, we do not have any program at our University that is in English, but we do have several programs related to computer science.

In order to study at our University, you need to pass the test of Serbian laguage. Feel free to contact Ministry of Education of Republic of Serbia for further information for the preparation for the test of Serbian laguage.

Best regards,
    PR service of the University of Kragujevac

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    PR Služba
    (A) Univerzitet u Kragujevcu
    Jovana Cvijića b.b.
    34000 Kragujevac
    Srbija
    (T) +381 (0)34 370 270
    (F) +381 (0)34 370 168
    (E) pr.sluzba@kg.ac.rs
    (W) www.kg.ac.rs

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینم ایمیل من به دانشگاه بلگراد :

Dear colleague,

the responsible person for the Computer Science is professor Miodrag Zivkovic ezivkovm@matf.bg.ac.rs. It is very important that you send us the details of your previous education.

Sincerely yours,
    Aleksandar Lipkovski
    University of Belgrade, Faculty of Mathematics

بعدش به آدرسی که گفتن میل زدم که جواب زیر رو دادن ولی عجب زود جواب داد کمتر از 1 ساعت!!!!!!!!!!!!! :
    Teaching language is normaly serbian (Mathematical faculty). Fees are
    between 2000E and 3000E (I could not find that right now).

You can start at
    http://www.matf.bg.ac.rs/eng/m/30/for-future-students/

Sincerely,
    M. Zivkovic

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    در ضمن گفتنی است که کشور صربستان نامزد رسمی پیوستن به اتحادیه اروپاست و در حال حاضر عضو پیمان شینگن هست.(البته دومی با اینکه خبرش رو دیدم ولی بازم شک دارم)
    شک نداشته باش دوست عزیز ، صربستان عضو پیمان شینگن نیست. در رابطه با دانشگاهاش و اینکه آیا دوره های انگلیسی برگزار می کنن یا خیر اطلاعات ندارم اما مردمش به خوبی انگلیسی صحبت می کنن، حتی پیرزنها!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

از اول سال 2013 کوزوو واسه ما ویزا میخواد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    malazi. film va cinema

salam doost aziz. man dar internet didam ke baray irani ha ke toristi be serbestan miravand viza lazem nist?http://www.govahiname.ir/3783/index....ion&UID=633534 een ham lnkesh. aya viza lazem hast ya kheyr. man mikham beram baray tennis va ounja tamrin konam lotfan age information darid mamnoon misham be man bedahid.sepas

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)