صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: تحصیل در صربستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

پیش فرض پاسخ : تحصیل در صربستان

نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    شک نداشته باش دوست عزیز ، صربستان عضو پیمان شینگن نیست. در رابطه با دانشگاهاش و اینکه آیا دوره های انگلیسی برگزار می کنن یا خیر اطلاعات ندارم اما مردمش به خوبی انگلیسی صحبت می کنن، حتی پیرزنها!
    دوست عزیز من اکتبر 2014 دو فهته اونجا بودم و با بطن جامعه چه تو بلگراد چه نووی ساد اشنام
    نسل زیر 40 سال سطح بالا ی انگلیسی دارن غالبا

ولی بالای 40 سال و به قول شما پیزرنا اصلا این طور نیست .
    تو نووی ساد که اصلا این طور نیست

تازه من با دانشجویان پزشکیش دمخور بودم مردم بطن جامعه که بماند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

و برای دوستانی علاقمند به صربستان میگم از نظر ارزونی غذا و مسکن نگران نباشین
    واحدشون به دینار ه که خیلی همه چی ارزون درمیاد مک دونالد 250 دینار
    هر یورو 115 دیناره !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

و اما یه سری نکان راجع به سفارت صربستان :
    هر چند در حال حاضر امکان کامل ذکر کردن جزئیات رو ندارم ولی وعدشو بهتون میدم که به زودی details رو براتون در پست بعدی بازگو کنم .مقدمه :

صرفا اینو بدونید ( هر چند اهل سفر مطمئنا میدونند و من از جهت اذکار میگم ) که صربستان در حال حاضر که این مطالب در روزهای پایانی سال 2014 نگاشته میشه نه جز اتحادیه اروپا (EU) و نه پیمان شنگن هستش . بدین معنی که با ویزای صربستان صرفا میتونید به صربستان سفر کنید و نه کشور دیگری . و بدونید که با ویزای شنگن هم نمیتونید به این کشور ورود کنید و باید ویزای خود صربستان رو داشته باشید .

توجه :
    کلا سفارت صربستان در تهران به هیچ وجه سفارت خوش نامی از جهت صدور ویزا نیستش و اصطلاحا بسی آدم رو اذیت میکنه و آخرش هم هیچ ! البته در مورد بنده واقعا شرایط رو خود خدا جور کرد که ویزام صادر شد .

پس پست رو با این 3 پاراگراف مختوم میکنم :

اگر به فکر تحصیل در اروپا هستید و فکر میکنید چون صربستان نه عضو پیمان شنگینه و نه عضو EU و به همین علت گرفتنه ویزاش راحت تره باید بگم سخت در اشتباهید .

بیکاری بیداد میکنه و همه ی دانشجوهاش به فکر رفتن به اطریش و المان و حتی روسیه هستند !

ولی کشور خیلی ارزونیه
    حتی با دلار 3 خورده ای !

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa88 نمایش پست ها
    و برای دوستانی علاقمند به صربستان میگم از نظر ارزونی غذا و مسکن نگران نباشین
    واحدشون به دینار ه که خیلی همه چی ارزون درمیاد مک دونالد 250 دینار
    هر یورو 115 دیناره !
    سلام دوست عزیز شما در صربستان پزشکی میخونید؟!میتونید از شهریه و امکانات هاستل کمی توضیح بدید؟ممنون میشم!

دوستان کسی هست که در صربستان مشغول به تحصیل باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

دوست عزیز ... من دانشجوی پزشکی هستم ..منتها در دانشگاه دولتی ایران ...
    من برای سخرانی در یه کنفرانس پزشکی رفته بودم بلگراد .. که به خاطر دوستان بهتر تز برگ گل صربی که اونجا داشتم خیلی با جو غالب بر جامعه اشنا شدم .
    امکاناتش که مسلما مثل غرب اروپا نیست .
    ولی هزینه و هاستل و غذا همون طور که ذکر کردم بسی ارزون
    مثل ایران

کلا هزینه ها تو صربستان پایین هست چون هنوز واحد پولش یورو نشده و راحت میشه تفاوت دینار با یورو رو در مقایسه این کشور با مونته نگرو فهمید!منتها مشکل آزمون ورودی دانشگاه هاش هست که هیچ نوع رفرنسی هم براش عنوان نشده و متاسفانه دانشگاه هاش به هیچ وجه پاسخگو نیستن!کلا سیستم مکاتباتی بشدت ضعیفی دارن!منتها مثلا دانشگاه نووی ساد رو چک کنین تمام ورودی ها از آمریکا,کانادا,اتریش,آلمان,ا یتالیا و ..... کشورهای مطرح هستن که همین رقابت بالای کورس های انگلیسی رو نشون میده!

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa88 نمایش پست ها
    دوست عزیز ... من دانشجوی پزشکی هستم ..منتها در دانشگاه دولتی ایران ...
    من برای سخرانی در یه کنفرانس پزشکی رفته بودم بلگراد .. که به خاطر دوستان بهتر تز برگ گل صربی که اونجا داشتم خیلی با جو غالب بر جامعه اشنا شدم .
    امکاناتش که مسلما مثل غرب اروپا نیست .
    ولی هزینه و هاستل و غذا همون طور که ذکر کردم بسی ارزون
    مثل ایران
    با سلام!
    دوست عزیز میشه کمی در مورد هاستل دانشگاه و امکاناتش توضیح بدین؟!با دانشگاه بلگراد و نوی ساد مکاتبه کردم بر عکس بلگراد دانشگاه نووی ساد خیلی زود جواب داد منتها اطلاعاتی در مورد هاستل دانشگاه بلگراد نتونستم پیدا کنم!واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید!

Junior Member

دوستان کلا کسی دیگه به این تایپیک سر نمیزنه؟شرایط خوندن پزشکی اینجا چجوریه؟ هزینه زندگی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2015 نمایش پست ها
    دوستان کلا کسی دیگه به این تایپیک سر نمیزنه؟شرایط خوندن پزشکی اینجا چجوریه؟ هزینه زندگی؟
    سلام
    دوست عزیز زیاد کسی به این تاپیک سر نمیزنه چون کلا ایرانی های زیادی تو این کشور مشغول به تحصیل نیستن!هزینه های زندگی رو که میتونید تو لینک زیر ببینید:
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...ayCurrency=USD
    این لیست هزینه ها به دلار در شهر بلگراد هست!اما در مورد پزشکی شما باید بتونید در آزمون ورودی قبول بشین و درکل سطح دانشگاه های بلگراد و نووی ساد بالا هست و رقبای شما اکثرا داوطلبین امریکایی و کانادایی!پس باید منابع بیولوژی و شیمی رو به خوبی مسلط باشین!سعی کنین الان که زمان ددلاین هست با خود دانشگاه مکاتبه کنید معمولا یک روزه جواب میگیرین ولی خارج از زمان ددلاین این دانشگاه برعکس نووی ساد اصلا پاسخگو نیستش!ایمیلی که چند شب پیش برای من اومده بود گفته بود تمام اطلاعات تو سایت دانشگاه هست(که نیست البته) و کلا خانم استانکوویچ(مسوول ادمیشن کورس انگلیسی) کلا خانم پاسخگویی نیستن!سعی کنین وبسایت دانشگاه رو چک کنین بیشتر!

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)