نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 104

موضوع: شکل و ظاهر رزومه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : شکل و ظاهر رزومه

فایل پی دی اف مثل عکس هست و همه جا یکسان دیده می شه

به هیچ وجه عکس نامربوط داخل رزومه نکنید! می تونید با استاد مستقیما مکاتبه کنید یا اگر در حال کار هستین تو رزومه بزنید در دست تحقیق

Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering, Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط tikovel نمایش پست ها
    فایل پی دی اف مثل عکس هست و همه جا یکسان دیده می شه

به هیچ وجه عکس نامربوط داخل رزومه نکنید! می تونید با استاد مستقیما مکاتبه کنید یا اگر در حال کار هستین تو رزومه بزنید در دست تحقیق
    دوست من اطلاعات غلط ندید. در صورتی که سیستم اون استاد یا به طور کلی هر سیستمی فنت اون فایل pdf رو نداشته باشه اون فایل خونده نمی شه.

توصیه می شه از فنت های general مثل times new roman و ... که تو هر سیسیتمی یافت می شه استفاده کنید.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyares67 نمایش پست ها
    دوست من اطلاعات غلط ندید. در صورتی که سیستم اون استاد یا به طور کلی هر سیستمی فنت اون فایل pdf رو نداشته باشه اون فایل خونده نمی شه.
    خیر. در صورتی که فونت embed شده باشه چنین مشکلاتی پیش نمیاد و در هر سیستم‌عامل با هر کمبود فونتی مثل اصل فایل قابل نمایش هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering, Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    خیر. در صورتی که فونت embed شده باشه چنین مشکلاتی پیش نمیاد و در هر سیستم‌عامل با هر کمبود فونتی مثل اصل فایل قابل نمایش هست.
    حرف شما کاملا درسته اما در توضیح دوستمون این تبصره گفته نشده. خوب مسلما یکی اون پست رو می خونه و صرفا فقط save میکنه فایل pdf رو و upload. اونوقت ...

Junior Member

دوستان
    من واقعا نگران شدم مي شه توضيح کاملتري بدين؟ من فايل word رزومه رو با Print يا save بصورت pdf در ميارم.
    يعني ممکنه وقتي اينجوري ارسال مي کنم باز نشه؟ من اطلاعاتم درباره کامپيوتر واقعا کمه، embed کردن يعني چي؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    دوستان
    من واقعا نگران شدم مي شه توضيح کاملتري بدين؟ من فايل word رزومه رو با Print يا save بصورت pdf در ميارم.
    يعني ممکنه وقتي اينجوري ارسال مي کنم باز نشه؟ من اطلاعاتم درباره کامپيوتر واقعا کمه، embed کردن يعني چي؟
    اصلا نگران نباش. به احتمال خیلی زیاد چنین مشکلی برای کسی پیش نمیاد.

وقتی pdf میسازی، نرم افزاری که این کار رو انجام میده میتونه مجموعه‌ای از تمامی فونت هایی که در فایلت داشتی رو جمع آوری کنه و به همراه فایل pdf ضمیمه کنه. این کار باعث میشه کمی حجم فایل بیشتر بشه (خیلی کم) ولی خوبیش اینه که در هر سیستم عامل و حتی اگر کسی فونت های استفاده شده در فایل رو نداشته باشه باز مثل اولش نشان داده بشه. چون فونت ها همیشه به همراه و در درون خود pdf به صورت embed هست.

اگر از لاتک برای تولید pdf استفاده میکنی تقریبا خیلی وقته که pdflatex به صورت خودکار embed میکنه. اگر ویندوز هستی اکثر برنامه های تولید pdf یا به صورت خودکار این کار رو انجام میدن و یا در هنگام تولید pdf یه آپشن دارند مثلا embed all fonts و چیزی شبیه این.

برای اینکه ببینی چه فونت هایی در فایل pdf ات embed شده در صورتی که یک موتور لاتک نصب کردی میتونی از دستور pdffonts در ترمینال استفاده کنی. راه ساده‌تر اینه که اگر از نمایشگر adobe pdf استفاده میکنی در قسمت properties همه فونت ها رو میبینی و اگر از evince یا هر نمایشگر pdf دیگه ای هستی معمولا تو بخش preference تمام فونت های embed شده رو نشون میده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)