صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 104

موضوع: شکل و ظاهر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شکل و ظاهر رزومه

دوستان
    من واقعا نگران شدم مي شه توضيح کاملتري بدين؟ من فايل word رزومه رو با Print يا save بصورت pdf در ميارم.
    يعني ممکنه وقتي اينجوري ارسال مي کنم باز نشه؟ من اطلاعاتم درباره کامپيوتر واقعا کمه، embed کردن يعني چي؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    دوستان
    من واقعا نگران شدم مي شه توضيح کاملتري بدين؟ من فايل word رزومه رو با Print يا save بصورت pdf در ميارم.
    يعني ممکنه وقتي اينجوري ارسال مي کنم باز نشه؟ من اطلاعاتم درباره کامپيوتر واقعا کمه، embed کردن يعني چي؟
    اصلا نگران نباش. به احتمال خیلی زیاد چنین مشکلی برای کسی پیش نمیاد.

وقتی pdf میسازی، نرم افزاری که این کار رو انجام میده میتونه مجموعه‌ای از تمامی فونت هایی که در فایلت داشتی رو جمع آوری کنه و به همراه فایل pdf ضمیمه کنه. این کار باعث میشه کمی حجم فایل بیشتر بشه (خیلی کم) ولی خوبیش اینه که در هر سیستم عامل و حتی اگر کسی فونت های استفاده شده در فایل رو نداشته باشه باز مثل اولش نشان داده بشه. چون فونت ها همیشه به همراه و در درون خود pdf به صورت embed هست.

اگر از لاتک برای تولید pdf استفاده میکنی تقریبا خیلی وقته که pdflatex به صورت خودکار embed میکنه. اگر ویندوز هستی اکثر برنامه های تولید pdf یا به صورت خودکار این کار رو انجام میدن و یا در هنگام تولید pdf یه آپشن دارند مثلا embed all fonts و چیزی شبیه این.

برای اینکه ببینی چه فونت هایی در فایل pdf ات embed شده در صورتی که یک موتور لاتک نصب کردی میتونی از دستور pdffonts در ترمینال استفاده کنی. راه ساده‌تر اینه که اگر از نمایشگر adobe pdf استفاده میکنی در قسمت properties همه فونت ها رو میبینی و اگر از evince یا هر نمایشگر pdf دیگه ای هستی معمولا تو بخش preference تمام فونت های embed شده رو نشون میده.

Junior Member

سلام دوستان
    امیدوارم یکی از بچه ها به این پیج یه سری بزنه وجواب منو بده. امیدوارم!
    من از Latex دارم استفاده می کنم برای نوشتن رزومه ولی چون ابتدایی هستم و با توجه به خوندن تمام ۸ صفحه این پیج یه خورده شک کردم. باید فایل رو به صورت pdf و آنلاین براشون بفرستم ولی می گم نکنه من با لاتک بنویسم و اون وقت admission office نتونه درست pdf منو پرینت بگیره. بعضی ها می گن میشه بعضی ها میگن نمیشه و باید روی اون سیستم هم لاتک نصب باشه. کسی اینجا با لاتک کار کرده؟ آیا pdf ساخته شده با لاتک در هر سیستمی قابل نمایش هست یا باید تنظیمات دیگری انجام بدیم؟ لطفا یه توضیح بدین.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

سلام

اگر شما از رزومه خودتون به شکل pdf خروجی بگیرید(فرقی نمیکنه لاتک باشه یا نباشه)، جای هیچ نگرانی نیست که در تمام سیستم ها که نرم افزاری برای دیدن pdf داشته باشن، فایل شما به همان شکل دیده میشه.
    فقط اگر می خواین دیگه خیلی خیالتون رو راحت کنید، می تونید تو محیط adobe (acrobat) reader از ترکیب Ctrl+D استفاده کنید. در قسمت Advanced می تونید PDF version رو ببینید. در پرانتز به شما گفته میشه که از چه نسخه ای به بعد از آکروبات میتونه اون فایل رو باز کنه! اگر 7 به بعد باشه دیگه اصلا نگران نباشین.

در ضمن مورد دیگه اینه: pdf مخفف portable document format است یعنی از اسمش معلومه!

Junior Member

واسه رزومه از این تمپلت های رنگی استفاده کنیم بهتره یا هر چی ساده تر بهتر ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rahgozar1 نمایش پست ها
    واسه رزومه از این تمپلت های رنگی استفاده کنیم بهتره یا هر چی ساده تر بهتر ؟
    من توی یه مطلبی که درباره رزومه خوندم و برای یکی از کمپانی های معتبر بود، نوشته بود رزومه رو ساده ساده بنویسید ! دقیقا جمله اش این بود: "قشنگی رزومه به سادگیشه" !

Junior Member

سلام،دوستان اجازه بدید تا با اجازه بهروز عزیز جواب بدم.برنامه adobe acrobat proffessionalبه شما این امکان میده که برای pdf اتون bookmarkبذارید.فونت هاتون رو به خود فایل pdfاتصال بدید تا اگه شخصی فونتون نداشت باز هم فایلتون خونده بشه حتی این برنامه میتونه تمی فایل pdfاتون فیلم هم باز کنه یعنی فرض کنید یه کار تحقیقی کردید می تونید فیلمش رو هم توی pdfقرار بدید البته حجم فایل pdfبالا می ره.من خودم به عنوان یه ابتکار توی رزومم ای کار رو کردم البته تا حالا به جز خودم کسی رو ندیدم همچین کاری کرده باشه.نمی دونم کارم درسته یا نه؟نگرانم کار سبکی باشه از یه طرفم میگم شاید به عنوان یه ابتکار خیلی چشمگیر باشه.نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aliiiii نمایش پست ها
    سلام،دوستان اجازه بدید تا با اجازه بهروز عزیز جواب بدم.برنامه adobe acrobat proffessionalبه شما این امکان میده که برای pdf اتون bookmarkبذارید.فونت هاتون رو به خود فایل pdfاتصال بدید تا اگه شخصی فونتون نداشت باز هم فایلتون خونده بشه حتی این برنامه میتونه تمی فایل pdfاتون فیلم هم باز کنه یعنی فرض کنید یه کار تحقیقی کردید می تونید فیلمش رو هم توی pdfقرار بدید البته حجم فایل pdfبالا می ره.من خودم به عنوان یه ابتکار توی رزومم ای کار رو کردم البته تا حالا به جز خودم کسی رو ندیدم همچین کاری کرده باشه.نمی دونم کارم درسته یا نه؟نگرانم کار سبکی باشه از یه طرفم میگم شاید به عنوان یه ابتکار خیلی چشمگیر باشه.نظرتون چیه؟
    خیر نیازی به این کارها نیست. رزومه شما باید ساده باشه طوری که به سرعت تجربیات و سوابق شما رو به شخص مد نظر منتقل کنه و چیزهایی مثل بوکمارک، فیلم، عکس و ... بیشتر نقش حواس پرت کننده خواهند داشت تا مفید. فیلم کارتون رو بهتره در یوتیوب یا سایت های مشابه آپلود کنید و هایپرلینکش رو در رزومه قرار بدید تا اگه کسی تمایل داشت ببینه و حجم رزومتون هم استاندارد بمونه.

Junior Member

so3 عزیز فکر کنم حق با شما باشه.انجام این قبیل کارها غیره منتظره تر از خلاقیت به نظر می رسه،ریسک بالایی داره و جزو The 7 deadly sins of résumé design هست.ممنون از شما و دوستانی با توصیه اشون خیلمو راحت کردن.

با سلام و احترام
    دوستان،من Honors and awards فقط شامل نمره کنکوم میشه ( کنکور کارشناسی ریاضی فیزیک-Top .04%)
    به نظر شما قراربدم تو رزومه ؟ میتونم تو قسمت دیگه ای، همراه بقیه موارد بنویسم که خیلی جاگیر نشه ؟
    مدرک پیش دانشگاهی رو میشه با دیپلم MERGE کرد که فضای کمتری بگیره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)