صفحه 7 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 167

موضوع: زندگی در جوهور

پیش فرض پاسخ : زندگی در جوهور

سلام
    دوست عزیز.مخارج زندگی‌ شما به این بستگی داره که می‌خواهید چطور زندگی‌ کنید.اینجا برای اجاره‌ای خانه از ماهی‌ ۶۵۰ تا ۱۲۰۰ رینگیت باید کنار بذارید.خوب یه خونه که براش ۶۵۰ تا میدید هیچ وسیله توش نیست.هیچ یعنی‌ یه فضای خالی‌.حتا بدون کابینت .برای ما ایرانیها یکم عجیب که حتا زیر ظرفشویی کابینت نباشه.شما باید هزینه کنید و یه مقدار وسیله بخرید که گویا همشو می‌شه از یه مرکزی اینجا دست دوم خرید.من خانوادهایی رو اینجا دیدم که با ۱تا ۲ میلیون تومن وسایلش جم کردن که خوب وسایل خیلی‌ ضروری رو شمل میشده.اونا هم یه بچه داشتن که مهد میرفت.یه نکته هست که اینجا حتما باید ماشین بخری.باور کنی‌ یا نه اینجا پیاده رو اصلا وجود نداره.چون همه ماشین دارن.و ماشین از ۲ میلیون میتونید بخرید به بالا.خرج مدرسه رو نمیدونم .چون ما بچه نداریم.در ضمن خانواده دانشجو بیمه میشن.ی.(خطاهای املا بخاطر بهنویس است.)
    ویرایش توسط utm.nano : July 24th, 2010 در ساعت 05:57 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

در ادامه حرف هاي نفر قبل , متاهلين واسه ترم اول يا شايد سال اول اميدي به خوابگاه نداشته باشند و كسايي كه مثل ما دير ميان با پديده ايي به نام فول بودن همه ساختمان ها مواجه ميشن ! ما مجبور شديم واسه يه 1250semi-furnish رينگيت پول بديم , چون همه جا پر بود !
    در مورد ماشين هم حق با ايشونه !
    من به عنوان كسي كه تازه رسيدم اينجا ميگم حرف اون آقايي كه گفته ميشه 3نفر اينجا با 500-700 زندگي كنند كاملا اشتباهه !
    ما 2نفر هستيم با شهريه ماهي 1 تومن گذاشتيم كنار !
    دوستاني كه بچه دارند گفتند مهد كودك 1000 رينگيت پيش ميگيره و ماهي 220 رينگيت و به نظرم هزينه يه كودك از يه آدم بالغ بيشتر در مياد!
    ویرایش توسط utm-wanted : July 24th, 2010 در ساعت 08:55 AM

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    در ادامه حرف هاي نفر قبل , متاهلين واسه ترم اول يا شايد سال اول اميدي به خوابگاه نداشته باشند و كسايي كه مثل ما دير ميان با پديده ايي به نام فول بودن همه ساختمان ها مواجه ميشن ! ما مجبور شديم واسه يه 1250semi-furnish رينگيت پول بديم , چون همه جا پر بود !
    در مورد ماشين هم حق با ايشونه !
    من به عنوان كسي كه تازه رسيدم اينجا ميگم حرف اون آقايي كه گفته ميشه 3نفر اينجا با 500-700 زندگي كنند كاملا اشتباهه !
    ما 2نفر هستيم با شهريه ماهي 1 تومن گذاشتيم كنار !
    دوستاني كه بچه دارند گفتند مهد كودك 1000 رينگيت پيش ميگيره و ماهي 220 رينگيت و به نظرم هزينه يه كودك از يه آدم بالغ بيشتر در مياد!
    کجا خونه گرفتی این همه میدی ؟!
    امضا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

اسكوداي پريد ! 1250 تا نيمه فرنيش !
    TV & refrigerator & washing machine & air-con نداره ! تمام فرنيشش نبود و الان آخرين قيمت 1300 تا شده
    در تصحيح نوشته قبلم : با تحصيل 1.5 ميليون گذاشتيم كنار

با سلام
    لطفا دوستان مطلع خصوصا” دانشجويان متاهل و بچه دار ساكن در شهر جوهرو مرا راهنمايي كنند در اين شهر براي ثبت نام دختر بچه دبستاني خود به كجا بايد مراجعه كنم و اصولا آيا مدرسه اي براي اين منظور وجود دارد؟

سلام دوستان

من هم میخوام برای تحصیلات مستر بیام برای مالزی و الان اپلیکیشن فرمهارو پر کردم ... فقط بین انتخاب جوهور و کوالا موندم...
    به نظرتون چیکار کنم ؟؟ البته میدونم که تفاوت هزینه 2برابره ...
    به نظرتون اگر بریم جوهور بعد برا تفریح بریم کوالا هزینه کمتر نمیشه تا تفاوت خودش که کامل بریم برا کوالا ؟؟
    ممنون

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط computer_se_a نمایش پست ها
    سلام دوستان

من هم میخوام برای تحصیلات مستر بیام برای مالزی و الان اپلیکیشن فرمهارو پر کردم ... فقط بین انتخاب جوهور و کوالا موندم...
    به نظرتون چیکار کنم ؟؟ البته میدونم که تفاوت هزینه 2برابره ...
    به نظرتون اگر بریم جوهور بعد برا تفریح بریم کوالا هزینه کمتر نمیشه تا تفاوت خودش که کامل بریم برا کوالا ؟؟
    ممنون
    بجز اینکه به هزینه و تفریح فکر میکنی ، اینم فکر کن دانشگاه utm تو kl به اندازه چهور قوی نیست و اساتید قوی نداره .
    و اینکه کوآلا کنفرانس workshop و این چیزا تو دانشگاه ها دیگه و کلا کوآلا زیاد هست اگر اهلش باشی .
    اینا هم در نظر بگیر بعد تصمیم بگیر
    امضا

ApplyAbroad Editor rupking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maser of Science(Computer Science) UTM University

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    اسكوداي پريد ! 1250 تا نيمه فرنيش !
    TV & refrigerator & washing machine & air-con نداره ! تمام فرنيشش نبود و الان آخرين قيمت 1300 تا شده
    در تصحيح نوشته قبلم : با تحصيل 1.5 ميليون گذاشتيم كنار
    سلام
    واسه یک نفر تنها اگه بخواد بیاد باید با شهریه دانشگاه(نرم افزار) باید حداقل ماهی چقدر کنار بزاره؟

با سلام/
    خواستم از دوستان بپرسم که شل جوهور چیه؟اینکه میگن زندگی اونجا سخته،از چه نظر میگن؟
    ممنون/.
    ویرایش توسط maziyarsh : October 7th, 2010 در ساعت 09:58 PM

سلام دوستان
    به نظرتون چیکار کنم ؟؟ البته میدونم که تفاوت هزینه 2برابره ... به نظرتون اگر بریم جوهور بعد برا تفریح بریم کوالا هزینه کمتر نمیشه تا تفاوت خودش که کامل بریم برا کوالا ؟؟ ممنون
    سلام واسه یک نفر تنها اگه بخواد بیاد باید با شهریه دانشگاه(نرم افزار) باید حداقل ماهی چقدر کنار بزاره؟
    با سلام/ خواستم از دوستان بپرسم که شل جوهور چیه؟اینکه میگن زندگی اونجا سخته،از چه نظر میگن؟ ممنون/.
    با سلام
    آقا این utm دل ما رابرده .چون متاهل هستیم محافظه کاریم. هزینه خیلی مهمه به خاطر همین موندیم اپلای کنیم.چون یک دانشجوی ایرانی تو دانشگاه از ما 600 تومان می گیره کارای ثبت نام را انجام می ده ونامه ثبت نام را هم برامون می فرسته توی رشته دکتری عمران.ایشون می گه با 500 تا 700 تومان می شه یک خانواده سه نفره را اداره کرد با هزینه مدرسه پسرم ویک خونه مناسب وخرج خوراک وپوشاک و درمان و... چقدر صحت داره .
    چون وقتی اومدیم دیگه خونه خاله نیست که هر روز زنگ بزنیم تا پول برامون بفرستند .
    واقعا ممنون می شم علی الخصوص از دوستان ساکن در جوهور کامل توضیح بدن هر چند می دونم وقت گیر است ودوستان شاید وقت وحوصله کافی نداشته باشند ولی نمی خواهم کاری بکنم که بعدا توش بمونم طوری که نه راه پیش داشته باشم نه راه پس.
    واقعا ممنون می شم.
    با تشکر از زحمت دوستانی که راهنمایی می کنند.
    دوستان!
    1. جوهور بهتره و خیلی راحت ههههههر وقت خواستی میتونی بری کوالالامپور تا بیشتر صفا کنی. یادتون باشه احتمالا هدف اولتون از مالزی درس و سکوی پرتابه و در کنارش تفریح و نه برعکس.
    2. ترمی یک میلیون و چهارصد یه یه خورده کمتر. ماهی 300 هزار تومن اجاره خونه+غذا
    3. جوهر اصلا مشکلی نداره و بهتره به شماره یک همین جواب مراجعه کنید.
    4. میتونید به این آقا (ف. م) اعتماد کنید پسر خوبیه و خودشم متاهله و آماری که داده درسته. البته اگه فرزند دارید بگید حتمن در مورد شهریه مدرسه ایشون قیمتهای دقیق را به شما بده. بقیه موارد مشکلی ندارن.
    ویرایش توسط usta : October 13th, 2010 در ساعت 11:36 AM
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)