صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 100

موضوع: کنترل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کنترل

سلام
    من دنبال یک موضوع برای پایان نامه ام در رشته مکاترونیک در مقطع کارشناسی ارشد هستم.کسی پیشنهادی نداره؟
    درضمن لیسانسم الکترونیک بوده و پایان نامه لیسانس مرتبط با شبکه عصبی . زمینه کاریم هم مخابراته

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

من هم دنبال یک موضوع برای پایان نامه ام در رشته كنترل در مقطع کارشناسی ارشددر زمينه شبكه عصبي يا فازي هستم.لطفا راهنمايي كنيد

Junior Member

سلام خدمت همه ی دوستان.
    من توی این تایپیک با این موضوع زیاد برخورد کردم که گفته شده دوره کنترل کلاسیک گذشته؟؟؟؟؟؟ صرف این که اسمش کلاسیکه که نمی شه گفت عمرش گذشته!!!!!!!!
    صرفا جهت اینکه اگه دوستانی می خوان گرایشی انتخاب کنن می گم تا در مورد کنترل کلاسیک هم ذهنیتی داشته باشند.
    کنترل هوشمند عموما بر مبنای ریاضیات بسیار ساده است( جمع و تفریق و می نیمم و ماکزیمم ...) اصلا با ریاضیات سنگین کاری نداره به همین دلیل برای سایر رشته ها ( مثل عمران و مکانیک و کشاورزی و شیمی و.... یادگیریش خیلی ساده تره ولی هنوز در مورد همگرایی سیستم های هوشمند بحث های خیلی زیادی هست که هنوز حل نشده در ضمن تمامی این الگوریتم ها نیازمند "فرد خبره" هستند یعنی باید از سیستم نتایجی موجود باشه. کشور های آسیای شرقی بیشتر روی این منطق کار می کنن(مخصوصا ژاپن)
    در کنترل کلاستیک بحث ها بسیار قوی هنوز وجود دارن مثل Adaptive controllerیا Robust یا Nonlinear و.. مخصوصا که الان nonlinear خیلی جای کار داره و اصولا آمریکایی ها و تا حدودی کانادایی ها بیشتر به این سمت گرایش دارند(مخصوصا غرب آمریکا)
    البته بحث زیادی در این زمینه شده ولی به نظر من جفتشون به موقع بدرد می خورن ولی کنترل کلاسیک جنبه ی علمیش بالاتره و ارزش مقالش خیلی بیشره
    البته (صرفا جهت شوخی!!!) دوستان کاریکاتور معروفی که توی آمریکا بهد از مشاجره پورفوسور کالمن و پورفوسور زاده در دانشگاه در گرفت چاپ شد رو میتونن نگاه بندازن تا منظور منو بهتر متوجه بشن .

Junior Member

رشته کنترل ابزار دقیق یه بخشی از مباحثی رو که مطرح کردین رو داره ( تو سرفصلها هست) ولی آیا رشته کنترل یه رشته خاصه در ارشد؟ یا همین رشته اس؟ اینقدر گفتین کنترل کنترل شک کردم

Junior Member

دوستان مطلع راهنمایی کنند که دکترای کنترل در آمریکا چند ساله اس؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical-contorol engineering

سلام خدمت دوستان
    میخواستم بدونم ایا درسته که اساتید کنترلی قوی کنترل هوشمند رو زیاد قبول ندارن ؟
    به نظر شما چقدر مهمه که هوش مصنوعی بلد باشم اگه بخوام مقاله بدم
    وقتمو رو یه چیز خاص بزارم یا برای یاد گیری هوش مصنوعیم وقت بزارم؟

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control

نقل قول نوشته اصلی توسط navidfanaee نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    میخواستم بدونم ایا درسته که اساتید کنترلی قوی کنترل هوشمند رو زیاد قبول ندارن ؟
    به نظر شما چقدر مهمه که هوش مصنوعی بلد باشم اگه بخوام مقاله بدم
    وقتمو رو یه چیز خاص بزارم یا برای یاد گیری هوش مصنوعیم وقت بزارم؟
    دوست عزیز کنترل هوشمند شامل کنترل فازی، شبکه های عصبی، نِرو فازی و یه سری الگوریتم های تکاملی مثل الگوریتم ژنتیک و ترکیبی از اینا با تئوری های کنترل می شه. پس موضوعات خیلی گستره ای رو می تونه شامل بشه و کاربردهای زیادی هم می تونه داشته باشه. کنترل هوشمند ابزارهای خوبی برای تخمین یا بهینه سازی به دست می ده. مثال ساده این موضوع بهینه سازی بهره های PID با استفاده از فازی هست. موضوع قبول داشتن یا نداشتن نیست. موضوع اینه که هر استادی تو یه زمینه های بخصوصی تخصص داره. پس طبیعیه که استادی که زمینه کاریش کنترل غیرخطی هست تمایل به استفاده از شبکه های عصبی نداشته باشه و برعکس. چون استفاده از روش های هوشمند تا حدودی کار رو الگوریتم محور می کنه و از حالت ریاضی محور کنترل خارج می کنه و هر روشی هم برای هر کاربردی مناسب نیست!
    در مورد هوش مصنوعی نمی دونم منظورتون همون کنترل هوشمند هست یا نه. چون این دو تا با هم فرق دارن. اما اگه منظورتون اینه که برای مقاله نوشتن باید حتما کنترل هوشمند بدونید خیر این طور نیست. توی هر زمینه ای از کنترل موضوعاتی هست که می شه روشون کار کرد و مقاله نوشت.
    گاه آن چه ما را به حقیقت می رساند، خود از آن عاری است...

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering BSc_ QIAU/MSc EE(Communication systems)_ CSU

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    دوستان مطلع راهنمایی کنند که دکترای کنترل در آمریکا چند ساله اس؟
    سلام
    من یکی از دوستانم الان تو آمریکا داره دکترای کنترل میخونه.5 ساله است زمانش.خودش گفت بهم از 2012 که شروع کردم 2017 درسم تموم میشه.
    اکثر گرایش ها 5 ساله است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical-contorol engineering

سلام دوستان کسی هست کتاب اموزش کنترل خطی با متلب رو بشناسه منظورم اینه که کتاب دانشگاهی نباشه به مفهوم درس و پیاده سازی اون تو متلب بپردازه

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control

نقل قول نوشته اصلی توسط navidfanaee نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی هست کتاب اموزش کنترل خطی با متلب رو بشناسه منظورم اینه که کتاب دانشگاهی نباشه به مفهوم درس و پیاده سازی اون تو متلب بپردازه
    دوست عزیز یه کتاب هست با عنوان Linear Feedback Control: Analysis and Design with MATLAB که از سایت http://bookos.org می تونید دانلود کنید.
    گاه آن چه ما را به حقیقت می رساند، خود از آن عاری است...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)