صفحه 36 از 36 نخستنخست ... 2627282930313233343536
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد Official Transcripts

سلام من ی موقعیت خوب پیدا کردم اما تا ددلاین نمیتونم مدارکمو برای دانشگاه بفرستم این ایمیلو زدم و جواب پایینو گرفتم. حالا نفهمیدم منظورش اینکه حتما باید مدارک آفیشال آپلود بشن یانه؟ ممنونمیشم کمکم کنید.

As I finished my M.sc recently, I don't have my official certificates and transcripts (it takes 3 months at least in my country to access official document ). Is it possible to apply with unofficial certificates and transcripts (for completing online applicant)?
    "

اینم جوا دانشگاس:
    Yes, this is fine.

If you are successfully offered a place you will need to provide your official documents before an offer can be issued.

ApplyAbroad Superstar

سلام پاسخ این است که شما با مدارک غیر رسمی که در ایمیل گفته اید میتوانید تقاضای پذیرش کنید. و تا اینجا کار تمام است.
    ولی چنانچه دانشگاه به شما چراغ سبز اولیه داد برای دریافت آفر رسمی پذیرش دکتری (یا ارشد دوم؟) از دانشگاه خارجی باید مدارک اصلی/رسمی دانشگاه ارشدتان را ارسال کنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran9494 نمایش پست ها
    سلام من ی موقعیت خوب پیدا کردم اما تا ددلاین نمیتونم مدارکمو برای دانشگاه بفرستم این ایمیلو زدم و جواب پایینو گرفتم. حالا نفهمیدم منظورش اینکه حتما باید مدارک آفیشال آپلود بشن یانه؟ ممنونمیشم کمکم کنید.

As I finished my M.sc recently, I don't have my official certificates and transcripts (it takes 3 months at least in my country to access official document ). Is it possible to apply with unofficial certificates and transcripts (for completing online applicant)?
    "

اینم جوا دانشگاس:
    Yes, this is fine.

If you are successfully offered a place you will need to provide your official documents before an offer can be issued.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان...
    من به تازگی میخوام برای دوره مستر برای دانشگاه های کانادا و آمریکا اقدام کنم... در حال حاضر مشغول جمع آوری اطلاعات و مدارک مورد نیاز هستم. در این راستا چندتا سوال داشتم از حضورتون..

1. تو سایت دانشگاه ها ذکر میشه برای ارسال درخواست باید official transcript ارسال بشه، منظور از آفیشیال چی هست؟ یعنی چقدر آفیشیال؟ من اصل مدرک لیسانس و ریزنمراتش رو ترجمه کردم و مهر مترجم رسمی روش خورده و علاوه بر اون مهر دادگستری و امور خارجه هم روی ترجمه دارم. آیا همون مهر مترجم کافی بود یا این تاییدیه ها هم لازم هستش؟ اگر با این تاییدیه ها بخوان چه اصطلاح انگلیسیه خاصی داره؟ و اینکه منظور از ارسال، ارسال فیزیکی هست یا فعلا در مرحله اول براشون آپلود میکنیم؟ (واسه اینکه چه تعداد از این ترجمه ها داشته باشم میپرسم)

2. سوال مهم بعدیم اینه که در نهایت اگر از طریق دانشگاهی پذیرشم اکی بشه ترجمه مدرک و ریزنمرات رسمی رو باید از قبل بفرستم براشون یا وقتی خودم به اون کشور منتقل شدم میبرم براشون؟ اصلا خودم باید ببرم یا باید بدم دانشگاه محل تحصیل کارشناسی براشون بفرسته (داستان seal و اینا)؟

3. در ادامه سوال دومم، حالا به هر طریقی ترجمه رسمی رو رسوندم بهشون کافیه یا اصل مدرک و ریزنمرات (منظورم نسخه فارسی هستش) هم باید با خودم ببرم یا بفرستم براشون؟ یا ممکنه سفارت تو مرحله اخذ ویزا بخواد از من؟ (اینو برای این میپرسم که ممکنه اصل مدرک و ریزنمرات فارسی رو به دلایلی نتونم همراه خودم داشته باشم)

4. آیا این ترجمه ها، اعتبار دارند؟ اگر دارند چقدر است؟ تا زمانی که به طور رسمی براشون پست میکنم یا میفرستم، چقدر میتونه از تاریخ ترجمه گذشته باشه؟ (حداقل یکسال رو داره؟)

5. سوال نهایی هم در ارتباط با نظام وظیفه است که تو چه مرحله ایه قراره نامه ای چیزی برام مبنی بر اعلام رسمی و نهایی پذیرش بفرستن؟ که من بتونم با اون کارهای گرفتن معافیت تحصیلی رو انجام بدم؟ از نظر بازه زمانی چطور؟ ظاهرا برای ترم بهار سال بعد، تا آذر فرصت درخواست هست... حالا سوال من اینجاس که جواب اولیه و نهایی معمولا تا کی میاد؟ تا عید؟

با تشکر
    ویرایش توسط phclgn : May 19th, 2019 در ساعت 05:44 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط phclgn نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    من به تازگی میخوام برای دوره مستر برای دانشگاه های کانادا و آمریکا اقدام کنم... در حال حاضر مشغول جمع آوری اطلاعات و مدارک مورد نیاز هستم. در این راستا چندتا سوال داشتم از حضورتون..

1. تو سایت دانشگاه ها ذکر میشه برای ارسال درخواست باید official transcript ارسال بشه، منظور از آفیشیال چی هست؟ یعنی چقدر آفیشیال؟ من اصل مدرک لیسانس و ریزنمراتش رو ترجمه کردم و مهر مترجم رسمی روش خورده و علاوه بر اون مهر دادگستری و امور خارجه هم روی ترجمه دارم. آیا همون مهر مترجم کافی بود یا این تاییدیه ها هم لازم هستش؟ اگر با این تاییدیه ها بخوان چه اصطلاح انگلیسیه خاصی داره؟ و اینکه منظور از ارسال، ارسال فیزیکی هست یا فعلا در مرحله اول براشون آپلود میکنیم؟ (واسه اینکه چه تعداد از این ترجمه ها داشته باشم میپرسم)

2. سوال مهم بعدیم اینه که در نهایت اگر از طریق دانشگاهی پذیرشم اکی بشه ترجمه مدرک و ریزنمرات رسمی رو باید از قبل بفرستم براشون یا وقتی خودم به اون کشور منتقل شدم میبرم براشون؟ اصلا خودم باید ببرم یا باید بدم دانشگاه محل تحصیل کارشناسی براشون بفرسته (داستان seal و اینا)؟

3. در ادامه سوال دومم، حالا به هر طریقی ترجمه رسمی رو رسوندم بهشون کافیه یا اصل مدرک و ریزنمرات (منظورم نسخه فارسی هستش) هم باید با خودم ببرم یا بفرستم براشون؟ یا ممکنه سفارت تو مرحله اخذ ویزا بخواد از من؟ (اینو برای این میپرسم که ممکنه اصل مدرک و ریزنمرات فارسی رو به دلایلی نتونم همراه خودم داشته باشم)

4. آیا این ترجمه ها، اعتبار دارند؟ اگر دارند چقدر است؟ تا زمانی که به طور رسمی براشون پست میکنم یا میفرستم، چقدر میتونه از تاریخ ترجمه گذشته باشه؟ (حداقل یکسال رو داره؟)

5. سوال نهایی هم در ارتباط با نظام وظیفه است که تو چه مرحله ایه قراره نامه ای چیزی برام مبنی بر اعلام رسمی و نهایی پذیرش بفرستن؟ که من بتونم با اون کارهای گرفتن معافیت تحصیلی رو انجام بدم؟ از نظر بازه زمانی چطور؟ ظاهرا برای ترم بهار سال بعد، تا آذر فرصت درخواست هست... حالا سوال من اینجاس که جواب اولیه و نهایی معمولا تا کی میاد؟ تا عید؟

با تشکر
    منظورم ترم پاییز بود ... بهار رو اشتباه نوشتم

Junior Member muogen آواتار ها

۱. یعنی نمره ای که توسط دانشگاه اعلام بشه و مهر و امضا بشه و در پاکت دانشگاه قرار بگیره.
    نود و نه درصد دانشگاه ها همون مهر مترجم کافیه و دادگستری و وزارت خارجه کاملا اضافه کاریه.
    باز هم بسته به دانشگاه متغیره. بعضی دانشگاه ها در مرحله اپلای فقط اسکن ترجمه ریزنمره ها رو میخوان و اگر پذیرش دادن ازتون میخوان پست کنید. بعضی دانشگاه ها میگن همون اول پستی بفرستید در مرحله اپلای.

۲. با توجه به دانشگاهی که اپلای کردید. تو قبلی جواب اینو دادم.

۳. اون مدارک فارسی رو دانشگاه نمیخواد. سفارتم نهایتا ترجمه رو یه نگاه بکنن(یک در صدتا هم نگاه نمیکنن. مدارک منم ندیدن. بار اضافه برده بودم)

۴. میگن ترجمه ها ۶ ماه اعتبار داره. ولی در مورد ریزنمره و دانشنامه چون چیزی تغییر نمیکنه اصلا بحث اعتبار مطرح نیست. ولی شناسنامه شاید متاهل بشید و اینا شاید فرق کنه و اعتبار داشته باشه. ولی ریز نمره و دانشنامه که تغییر نمیکنه.

۵. اینم بسته به دانشگاه متغیره. بعد از ارزیابی و بررسی نتایج پذیرش رو اعلام میکنند. از اوایل دی تا تیر هم ممکنه نتیجه پذیرش رو بدند. به دانشگاه مقصد بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط phclgn نمایش پست ها
    سلام دوستان...

با تشکر
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

سلام دوست عزیز و ممنون بابت پاسخ...
    ببخشید که سوالات خیلی ابتدایی بودند... خودم تو این مدت که سوالات رو پرسیدم تا به الان خیلی اطلاعات بیشتر شده و الان که به سوالاتم نگاه میکنم خیلی به نظرم ابتدایی هستن...

فقط در مورد سوال اول، آیا مدارس هم از این پاکت ها دارن؟ منظورم اینه که دوستانی که برای لیسانس اقدام میکنن و پذیرش میگیرن، ترجمه ریزنمرات و مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیشون رو هم باید مدرسه محل تحصیل بفرسته یا اداره آموزش پرورش منطقه یا کجا؟! یا این حساسیت پاکت و مهر و موم فقط روی مدارک دانشگاهی هست؟
    همچنین اینکه فرمودید مهر دانشگاه، یعنی دانشگاه محل تحصیل دوباره ترجمه ها رو مهر میکنه و بعدش تو پاکت مخصوص میزاره و میفرسته؟ مهرشون انگلیسیه؟ اینکه من مهر دادگستری و خارجه رو هم دارم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه من ترجمه دانشنامه و ریزنمرات رو باهم پلمپ دادگستری کردم، ایرادی نداره؟ یا باید حتما جدا باشه؟

در مورد سوال سوم، اینکه میفرمایید شاید ترجمه مدرک رو نگاه کنن، یعنی من باید دوتا ترجمه حداقل داشته باشم؟ یکی که از طریق دانشگاه قبل از قبولی قطعی میفرستم یکی هم محض احتیاط باید همرام باشه برای مراحل ویزا؟

با تشکر و ببخشید که خیلی سوال پرسیدم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان
    آیا میشه حین تحصیل در ترم آخر با 9 واحد باقی مونده اپلای کرد؟(برای آمریکا و کانادا)

سلام، Spring 2020 ار پایان نامه دقاع بشه، می شه واسه Fall 2020 ، اقدام به Apply کرد؟
    ممنونم

Junior Member

با سلام
    برای مقطع دکترا از دانشگاهی در امریکا پذیرش گرفتم. دو مدرک مسترز یکی از کانادا و دیگری از ایران دارم. دانشگاه امریکایی ازم خواسته که دانشگاههای قبلی‌ام ترنسکریپت من رو مستقیم براشون ارسال کنند. از دانشگاه کانادایی درخواست چنین کاری رو کردم و اونها هم مدرکم رو به دانشگاه امریکایی میفرستند. اما نمیدونم ایا دانشگاه ایرانم (شهید بهشتی) چنین خدماتی داره یا نه. بیشتر از ده سال پیش فارغ‌التحصیل شدم. خلاصه سوالم اینه: آیا میشه از دانشگاهت در ایران درخواست کنی که ترنسکریپت ات رو مستقیما به دانشگاهی در خارج از ایران (امریکا) ارسال کنند؟

Junior Member

سلام دوستان
    داروساز هستم برای express entery کانادا باید ECA رو از طریق pecb انجام بدم درسته ؟ کسی هست اطلاعات داشته باشه یا انجام داده باشه ؟ از طرف دانشگاه مستقیم باید نامه بفرستن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)