صفحه 10 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

سلام. من ریز نمرات ارشدم رو دانشگاه تهران مهر و موم شده می ده بهم. مشکلی نیست اگر ترجمه ی دانشنامه با مهر دادگستری دیگه مهر و موم دانشگاه نشه و بفرستم؟ می خوام بگذارم توی پاکت دانشگاه لیسانس که ریز نمرات رو به من نمی ده و مستقیم می فرسته

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hajar57 نمایش پست ها
    سلام. من ریز نمرات ارشدم رو دانشگاه تهران مهر و موم شده می ده بهم. مشکلی نیست اگر ترجمه ی دانشنامه با مهر دادگستری دیگه مهر و موم دانشگاه نشه و بفرستم؟ می خوام بگذارم توی پاکت دانشگاه لیسانس که ریز نمرات رو به من نمی ده و مستقیم می فرسته
    بسته به دانشگاهی که می گیره مدارکتون رو ممکن هست قبول کنن(یه جایی تو همین فروم دیدم). ولی تا جایی که من دیدم قبول نمی کنن و باید دانشگاهی که درس خوندید مدارکتون رو توی پاکت خودش بزاره که یعنی ترجمه رو دانشگاه تایید می کنه. بعد هم معمولا هیچ دانشگاهی حاضر نمیشه مدرک دانشگاه دیگه ای رو تایید کنه یا توی پاکت خودش بزاره و مهر موم کنه.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

دوستان- موقع ارسال paper ریزنمرات و دانش نامه به دانشگاه مقصد، حتما باید در پاکت های مخصوص دانشگاه قرار بدهیم
    پاکت عادی پست قابل قبول نیست? و یا به مقصد بستگی دارد?
    لطفا اگه میدونید بهم بگید مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    دوستان- موقع ارسال paper ریزنمرات و دانش نامه به دانشگاه مقصد، حتما باید در پاکت های مخصوص دانشگاه قرار بدهیم
    پاکت عادی پست قابل قبول نیست? و یا به مقصد بستگی دارد?
    لطفا اگه میدونید بهم بگید مرسی
    بستگی به دانشگاه داره. بعضیا تاکید میکنن که مدارک باید در پاکت مهر و موم شده دانشگاه باشه.

من روی مدرک دبیرستانم زده گواهی موقت. ولی مهر آموزش پرورش رو هم داره . میشه official ترجمش کرد؟ منظورم با مهرهای دادگستری و وزارت خارجه؟

سلام دوستان . من ترجمه OFFICIAL ندارم . میخوام یه نامه ضمیمه کنم که تا دو ماه دیگه اصل مدارک رو میگیرم. میشه لطف کنید و برای من نامه کمکم کنید ممنون

Banned

We need copies of your bachelor’s and master’s degree certificates. We also need a transcript of academic records. These copies must be certified. دوستان منظور از certified چیه دقیقاً؟

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط damokles نمایش پست ها
    We need copies of your bachelor’s and master’s degree certificates. We also need a transcript of academic records. These copies must be certified. دوستان منظور از certified چیه دقیقاً؟
    یعنی باید رسما تایید شده باشن. این بسته به دانشگاهی که اپلی کردید متفاوت هست. خیلی از دانشگاه ها می خوان که موسسه هایی مثل وس مدارک شما رو تایید کنه بعضی ها تایید وزارت امور خارجه و دادگستری رو قبول دارن. البته قبلش باید مدارکتون حتما به تایید وزارت علوم رسیده باشه.

mohammad_k88 آواتار ها

یکی از دوستان سوال زیر رو از من پرسید که جوابش رو اینجا برای باقی دوستان هم می زارم:
    من مدارکام ترجمه رسمی شده و اماده هست- پاکت دانشگاه رو هم گرفتم و مسئول دانشگاه واسم مهر انگلیسی دانشگاه رو روی پاکت زده و پاکت خالی رو داده دستم
    حالا سوالم اینه : اون دانشگاه هایی مقصدی که می گن

official transcripts must be submitted to the Graduate School from each college or university attended

1-خودم برم از پست بفرستم در اون پاکت ها اوکی هست??? یا حتما باید ارسال کننده خود دانشگاه باشد? آخه دانشگاه من فک نکنم هم چین کاری را قبول کند که بفرستد !
    2- یاپست مجددا پاکت دانشگاه را در پاکت پستی دیگری باز قرار می دهد??
    3- ادرس فرستنده رو بذارم ادرس خونه مون یا ادرس دانشگاه??
    دقیقا. ریز نمرات و هرچی که دارید، ترجمه مدرکتون، ریکام استادها و غیره که مربوط می شه به اون دانشگاهی که رو در پاکت رو مهر کرده، می تونید بزارید تو پاکت بعد هم در پاکت رو که مهر هم خورده یه چسب می زنید. اگر پاکت دیگه ای هم از دانشگاه دیگه ای دارید اون هم با این یکی می زارید تو یه پاکت دیگه ازین هباب دار ها که خراب نشه، بعد با آدرس فرستنده خودتون میفرستید به مسئولش تو دانشگاه اونور.

حالا بعضی از دانشگاه ها می خوان که مدارک رو یه سری موسساتی مثل وس هم تایید کنه که اون یه مرحله اضافه تر داره که این مدارک بعلاوه فرم وس که توسط دانشگاه هم پر میشه داخل پاکت قرار می گیره و اینبار به موسسه وس فرستاده می شه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-علم و صنعت

از دوستانی که از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدن یه سوال دارم. ریز نمراتی که دانشگاه علم و صنعت میده یه ستون "نمره حرفی" هم داره که نمره ی رو برده به فرم ABCD!!!

مشکل اینه که این تبدیلات را غلط انجام میدن. مثلا نمره 17 من رو تو 4 مورد به جای A زدن B. در حالی که 16 به بالا A محسوب میشه. آیا کسی به همچین مشکلی برخورده؟ و آیا در

صورت پیگیری دانشگاه کارنامه رو اصلاح می‌کنه؟ یا نوشتن توضیح تو SOP برا این مورد درسته یا نه؟ چیکار باید کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)