صفحه 11 از 36 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Senior Member mokhteh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط smn_eb نمایش پست ها
    از دوستانی که از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدن یه سوال دارم. ریز نمراتی که دانشگاه علم و صنعت میده یه ستون "نمره حرفی" هم داره که نمره ی رو برده به فرم ABCD!!!

مشکل اینه که این تبدیلات را غلط انجام میدن. مثلا نمره 17 من رو تو 4 مورد به جای A زدن B. در حالی که 16 به بالا A محسوب میشه. آیا کسی به همچین مشکلی برخورده؟ و آیا در

صورت پیگیری دانشگاه کارنامه رو اصلاح می‌کنه؟ یا نوشتن توضیح تو SOP برا این مورد درسته یا نه؟ چیکار باید کرد؟
    بله متاسفانه این مشکل وجود داره. کاری هم از این لحاظ نمیشه کرد دیگه فرمت دانشگاس....بنظرم دربارش صحبت نکنید تو SOP. معمولا دانشگاهها خودشون نمرات رو تو سیستم ارزیابی که دارن و خیلی رو نمرات حرفی دانشگاه مبدا تکیه نمی کنن. من مشکلی از این لحاظ نداشتم...اگر احیانا نمرات پایینی داشتید و استاد ازتون پرسید می تونین یه توضیحی در این مورد بدید.
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member

با سلام . چگونه می توان زیر ریزنمرات غیر رسمی که با مهر مترجم ترجمه شده .شهادت نامه یا testify نوشت؟( مبنی بر اینکه این نمرات هیچ مغایرتی نداره و موقع تحویل اصل مدرک اگر مغایرتی بود مسئولیتش بر عهده این جانبه ) کسی تا حالا تجربه اش رو داشته ؟؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rastin185 نمایش پست ها
    با سلام . چگونه می توان زیر ریزنمرات غیر رسمی که با مهر مترجم ترجمه شده .شهادت نامه یا testify نوشت؟( مبنی بر اینکه این نمرات هیچ مغایرتی نداره و موقع تحویل اصل مدرک اگر مغایرتی بود مسئولیتش بر عهده این جانبه ) کسی تا حالا تجربه اش رو داشته ؟؟؟
    سلام

من در مورد سوئد این تجربه دارم که ترجمه ریزنمرات غیررسمی رو نمی پذیرند و بدون ترجمه مدرک رسمی، Application رو ناقص تلقی می کنند.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

من در مورد سوئد این تجربه دارم که ترجمه ریزنمرات غیررسمی رو نمی پذیرند و بدون ترجمه مدرک رسمی، Application رو ناقص تلقی می کنند.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    دوست عزیز
    بنده با دانشگاه مقصدم توافق کردم که به هنگام پذیرش transcript با مهر مترجم رو بفرستم . می خواستم ببینم میشه زیرش متنی رو نوشت و امضا کرد یا به عبارتی تعهد داد که مدرک رو موقع ثبت نام میارم؟

Junior Member

سلام
    من تمايل دارم براي ترم بهار در يكي از دانشگاه ها كه ددلاينش تا سپتامبر اپلاي كنم ولي ترم اول امسالو تو ايران واحد دارم.يعني ريز نمراتم تا سپتامبر كامل نمي شه.
    به نظرتون چه اتفاقي مي افته؟

Junior Member mehrdadbala آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Msc. Economics -University of Bologna

سلام
    من دانشجوی سال آخر دانشگاه صنعت نفت هستم. میخوام برای فوق اپلای کنم ولی ی مشکلی بابت فرستادن ریز نمرات دارم. دانشگاه ما ریز نمرات رسمی رو قبل از فارغ التحصیلی و خریدن تعهد خدمت ب وزارت نفت نمیده!
    دوستان ورودی قبل از ما میگن در حیل تحصیل فقط یک ریز نمرات غیر رسمی میده ک چون سیستم دانشگاه نفت انگلیسیه این ریزنمرات فرمتش انگلیسیه و ترجمه نمیخاد. من برای فنلاند میخام اپلای کنم فنلاند هم میگه همه مدارک باید ب تایید وزارت خارجه، وزارت دادگستری و سفارت برسه و مهر روش باشه. الان من نمیدونم وزارتخونه ها و سفارت این ریز نمراتی ک دانشگاه میده رو مهر میکنن؟

اصلا یک دانشجوی سال آخر لیسانس باید چیکار کنه برای اپلای کردن؟ این سیستم ریز نمرات توی دانشگاه های دیگه چطوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smn_eb نمایش پست ها
    از دوستانی که از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدن یه سوال دارم. ریز نمراتی که دانشگاه علم و صنعت میده یه ستون "نمره حرفی" هم داره که نمره ی رو برده به فرم ABCD!!!

مشکل اینه که این تبدیلات را غلط انجام میدن. مثلا نمره 17 من رو تو 4 مورد به جای A زدن B. در حالی که 16 به بالا A محسوب میشه. آیا کسی به همچین مشکلی برخورده؟ و آیا در

صورت پیگیری دانشگاه کارنامه رو اصلاح می‌کنه؟ یا نوشتن توضیح تو SOP برا این مورد درسته یا نه؟ چیکار باید کرد؟
    سلام، من هم این مشکل رو دارم. چند روز پیش از آقای جمیلی (مسول تحصیلات تکمیلی) پرسیدم در این مورد. گفت پیشنهاد دادیم که حذف کنن ولی مثل اینکه قصد تغییر ندارن. جالب اینجاست که هم اسکیل ایراد داره و هم اینکه اصلا اسکیل توی کارنامه درج نشده.به هر حال توی علم و صنعت هر چیزی ممکنه ):

Junior Member

سلام دوستان. سوال من اینه که وقتی مدارک رو میدم دارالترجمه آیا اونها خودشون معدل رو به فرم ABCD میبرن؟؟؟ آخه من مدارکم رو ترجمه کردم اما اونها واسم همچین کاری نکردن و فقط نوشتن که ملاک ارزیابی نمره ها از 0تا 20هست!!

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط sarazi نمایش پست ها
    سلام دوستان. سوال من اینه که وقتی مدارک رو میدم دارالترجمه آیا اونها خودشون معدل رو به فرم ABCD میبرن؟؟؟ آخه من مدارکم رو ترجمه کردم اما اونها واسم همچین کاری نکردن و فقط نوشتن که ملاک ارزیابی نمره ها از 0تا 20هست!!
    سلام
    دارالترجمه ها فقط عین ریزنمره رو ترجمه می کنن و هیچ تغییری توی اسکیل نمره ها ایجاد نمی کنن.
    این کار رو مؤسسات دیگه انجام می دن، مثل WES.
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Junior Member

دوستان تو معدل کل درسهایی مثل وصایا و انقلاب اسلامی و ..... هستن که معمولا به معدل کمک می کنن حالا برا پذیرش این دروس حساب می یان یا نه مخصوصا برای کانادا یا امریکا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)