صفحه 12 از 36 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

دوستان یه سوال دارم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :
    من کاردانی رو پیام نور گرفتم و کارشناسی رو آزاد. حالا دانشگاه های امریکا میگن باید مدارک رو مستقیم از دانشگاهی که درس خوندی بفرستی.
    میخوام بدونم آیا میشه مدارک پیام نور هم با مدارک دانشگاه آزاد بدم به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد که پست کنن ؟ ( بیشتر بخاطر هزینه پست )
    اگر نمیشه، مدارک پیام نور رو چطوری مستقیم بفرستم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    دوستان تو معدل کل درسهایی مثل وصایا و انقلاب اسلامی و ..... هستن که معمولا به معدل کمک می کنن حالا برا پذیرش این دروس حساب می یان یا نه مخصوصا برای کانادا یا امریکا؟
    این بستگی به سیاست های دانشگاه مورد نظرتان دارد. ولی معمولاً دروس تخصصی برای آنها مهمتر است. برخی دانشگاه ها معدل چهار سمستر آخر یا مثلاً شصت واحد آخر که بیشتر تخصصی است را خیلی اهمیت می دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :
    من کاردانی رو پیام نور گرفتم و کارشناسی رو آزاد. حالا دانشگاه های امریکا میگن باید مدارک رو مستقیم از دانشگاهی که درس خوندی بفرستی.
    میخوام بدونم آیا میشه مدارک پیام نور هم با مدارک دانشگاه آزاد بدم به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد که پست کنن ؟ ( بیشتر بخاطر هزینه پست )
    اگر نمیشه، مدارک پیام نور رو چطوری مستقیم بفرستم؟
    مرسی
    تا اونجا که از تجربه بچه های همین فروم به یاد دارم آن واحد بین الملل این کار را انجام می دهد یا حداقل تا پارسال انجام می داده است.

Junior Member

سلامدوستان من دانشنامه ارشد و کارشناسی به همراه ریز نمرات این دو مقطع را گرفتمتا اینجا متوجه شدم باید بفرستم وزارت علوم تایید بشهبعد از تایید وزارت علوم به همراه مدارک دبیرستان و پیش باید بدم واسه ترجهبه نظر شما بهتر نیست از همون اول بدم دادگستری ترجمه کنه؟یا بدم دارالترجمه های بیرون؟و سوال دوم اینکه آیا بعد از ترجمه باید بفرستم دانشگاههایی که درس خوندم تا انگلیسی اونا تایید بشه؟سوال سوم:اینکه ممکن ما واسه چندتا دانشگاه اپلای کنیم و همه اونا مسلما همه این مدارکو میخواند ولی دانشگاه که 1 پاکت بیشتر نمیده؟میشه یک نفر روند کلیشو از اول تا اخر توضیح بدهتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zoko نمایش پست ها
    سلامدوستان من دانشنامه ارشد و کارشناسی به همراه ریز نمرات این دو مقطع را گرفتمتا اینجا متوجه شدم باید بفرستم وزارت علوم تایید بشهبعد از تایید وزارت علوم به همراه مدارک دبیرستان و پیش باید بدم واسه ترجهبه نظر شما بهتر نیست از همون اول بدم دادگستری ترجمه کنه؟یا بدم دارالترجمه های بیرون؟و سوال دوم اینکه آیا بعد از ترجمه باید بفرستم دانشگاههایی که درس خوندم تا انگلیسی اونا تایید بشه؟سوال سوم:اینکه ممکن ما واسه چندتا دانشگاه اپلای کنیم و همه اونا مسلما همه این مدارکو میخواند ولی دانشگاه که 1 پاکت بیشتر نمیده؟میشه یک نفر روند کلیشو از اول تا اخر توضیح بدهتشکر
    سلام
    فکرنمیکنم دادگستری ترجمه بکنه، ترجمه وظیفه ی دارالترجمست و اینکه تا مدارک دانشگاهیتون توسط وزارت علوم و مدارک دبیرستان و پیشتون توسط آموزش و پرورش تایید نشده باشه، دادگستری مهر تایید نمیزنه.

نه بعد از ترجمه نیازی نیست مدارکتون رو بفرستید دانشگاه هایی که درس خوندین، اونا همچین کاری نمیکنن.
    روال اصلی به این صورته:

*ساخت اکانت و درخواست تایید مدارک در وزارت علوم (برای مدارک دانشگاهی) و مراجعه به آموزش و پروش (برای مدارک پیش و دبیرستان).
    * دار الترجمه( به دارالترجمه بگین ترجمتون رو با مهر دادگستری و امورخارجه بزنه) خودشون این کارو انجام میدن.
    ----
    سوال سوم:
    اگر میخواید ترجمه رو بفرستید برای دانشگاه های مختلف به تعداد ترجمه تهیه کنید.
    اگر برای دانشگاه های آمریکا و کانادا میخوای میتونی از WES استفاده کنی، اونا یه بار مدارکت رو تایید میکنن، و شما هر چند بار که بخوای ازشون میخوای تایید مدارکت رو به دانشگاه های مورد نظرت بفرستن (البته با هزینه)

موفق باشی

Junior Member

سلام
    من باید ترجمه رسمی لیسانس دانشگاه آزادم رو تو پاکت مهروموم شده دانشگاه آزاد بفرستم کانادا. کسی از دوستان ادرس دقیق ساختمانی که این کار رو انجام میده داره؟ مادر بزرگم ایران هستن و قراره این کار رو انجام بدن برای همین نیاز به ادرس دقیق دارم که بی دردسر بتونه پیدا کنه. پارسال خودم ایران بودم رفتم تو پاسداران (تهران) بود ولی ادرسی که بهم داده بودن اشتباه بود و چند تا کوچه پایینتر باید میرفتم. ممنون میشم اگر کسی ادرس جدید و دقیق رو بده

Junior Member

?Can you please provide a grading scheme/key for your transcripts from your University
    چگونه می شه فراهم کرد؟

سلام
    در قسمت آپلود مدارک یکی از دانشگاهها، نوشته که ریزنمره غیر رسمی رو آپلود کنید(Required Unofficial Transcripts) سوالم اینه که تو این مرحله میشه خودمون ترجمه کنیم و به همراه ریز نمرات فارسی آپلود کنیم(البته بعدا رسمیش رو میفرستم) یا نه؟ یا تو این مورد هم باید ترجمه رو یک دارالترجمه انجام بده(عیر رسمی چون هنوز وزارت علوم تایید نکرده).

ممنون
    The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs...one step at a time

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SmartRobot نمایش پست ها
    سلام
    در قسمت آپلود مدارک یکی از دانشگاهها، نوشته که ریزنمره غیر رسمی رو آپلود کنید(Required Unofficial Transcripts) سوالم اینه که تو این مرحله میشه خودمون ترجمه کنیم و به همراه ریز نمرات فارسی آپلود کنیم(البته بعدا رسمیش رو میفرستم) یا نه؟ یا تو این مورد هم باید ترجمه رو یک دارالترجمه انجام بده(عیر رسمی چون هنوز وزارت علوم تایید نکرده).

ممنون
    سلام

می تونید ریزنمرات غیررسمی انگلیسی دانشگاه رو ارسال کنید...
    اگر دانشگاهتون ریزنمرات انگلیسی ارائه نمیده ترجیحا دارالترجمه این کار رو بکنه بهتر هست چون ممکنه برای دانشگاه شائبه تقلبی بودن نمرات هم پیش بیاد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام
    امیدوارم سوالم تکراری نباشه و جای درستی هم پرسیده باشم. خیلی از مطالب فروم های مختلف رو خوندم ولی هنوز مطمئن نیستم درست متوجه شدم یا نه.
    1- جریان کپی برابر اصل چیه؟ آیا بعد از اینکه ترجمه ام مهر دادگستری و وزارت خارجه خورد، دارالترجمه میتونه کپی برابر اصل به من بده و آیا این کپی رسمی حساب میشه و میشه برای دانشگاه ها ارسالش کرد؟
    2-با توجه به اینکه من ارشد دارم و میخوام برای دکتری اپلا کنم، نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی باید ترجمه بشه؟ شناسنامه، کارت ملی، دیپلم و ... چطور؟
    ممنون از دوستانی که وقت میذارن و تجربیاتشون رو در اختیار بقیه می گذارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)