صفحه 13 از 36 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghhajar نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم سوالم تکراری نباشه و جای درستی هم پرسیده باشم. خیلی از مطالب فروم های مختلف رو خوندم ولی هنوز مطمئن نیستم درست متوجه شدم یا نه.
    1- جریان کپی برابر اصل چیه؟ آیا بعد از اینکه ترجمه ام مهر دادگستری و وزارت خارجه خورد، دارالترجمه میتونه کپی برابر اصل به من بده و آیا این کپی رسمی حساب میشه و میشه برای دانشگاه ها ارسالش کرد؟
    2-با توجه به اینکه من ارشد دارم و میخوام برای دکتری اپلا کنم، نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی باید ترجمه بشه؟ شناسنامه، کارت ملی، دیپلم و ... چطور؟
    ممنون از دوستانی که وقت میذارن و تجربیاتشون رو در اختیار بقیه می گذارند.
    دوستان این سوال منم هست .اگه بخایم واسه 10 جا اپلای کنیم بهتر نیست 1 ترجمه تایید وزارت و دادگستری بگیریم و 9 تا کپی برابر اصل ؟؟ اگه بخایم 10 تا ترجمه رسمی کنیم فکر کنم 5 ملیونی میشه

دوستان اگر دانشگاهی Official transcript بخواد و برای online application فعلا کارنامه غیررسمی فرستاده بشه مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم اگه جواب بدید خیلی فوریه!!!!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    دوستان اگر دانشگاهی Official transcript بخواد و برای online application فعلا کارنامه غیررسمی فرستاده بشه مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم اگه جواب بدید خیلی فوریه!!!!!
    سلام

معمولا در online application ریزنمرات غیررسمی رو هم می پذیرند ولی hard copy مربوط به ترجمه ریز نمرات رسمی "باید" به دپارتمان ارسال بشه...
    در این زمینه برای مطمئن شدن، حتما با دپارتمان مدنظرتون در ارتباط باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

معمولا در online application ریزنمرات غیررسمی رو هم می پذیرند ولی hard copy مربوط به ترجمه ریز نمرات رسمی "باید" به دپارتمان ارسال بشه...
    در این زمینه برای مطمئن شدن، حتما با دپارتمان مدنظرتون در ارتباط باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ددلاین دانشگاه مورد نظر تا 1Dec که ظاهرا تا اون موقع هم جوابی نمیدن چون سوال دیگه ای هم داشتم که هفته پیش ایمیل زدم وهنوز جوابی نگرفتم. برای
    همین میخواستم بدونم با غیررسمی میشه فعلا مراحلو طی کرد یا نه!؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    ددلاین دانشگاه مورد نظر تا 1Dec که ظاهرا تا اون موقع هم جوابی نمیدن چون سوال دیگه ای هم داشتم که هفته پیش ایمیل زدم وهنوز جوابی نگرفتم. برای
    همین میخواستم بدونم با غیررسمی میشه فعلا مراحلو طی کرد یا نه!؟
    سلام

عرض کردم...
    "معمولا" میشه مرحله online رو با غیررسمی طی کرد ولی "قطعا" ریزنمرات رسمی رو ازتون طلب خواهند کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

دوستان امکانش هس که ریزنمرات unofficial که خودتون ترجمه کردید و قرار بدید..من میخوام ترجمه ای که خودم انجام دادمو واسه مرحله اپلای بفرستم واسه دانشگاه اما نمیدونم چیا باید توش باشه..مثلا درسی که افتادمو نمره دومو فقط بزارم اشکال نداره؟ و اینکه دروس عمومیم باید بزارم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط a_hakim187 نمایش پست ها
    دوستان امکانش هس که ریزنمرات unofficial که خودتون ترجمه کردید و قرار بدید..من میخوام ترجمه ای که خودم انجام دادمو واسه مرحله اپلای بفرستم واسه دانشگاه اما نمیدونم چیا باید توش باشه..مثلا درسی که افتادمو نمره دومو فقط بزارم اشکال نداره؟ و اینکه دروس عمومیم باید بزارم؟
    سلام

هرگز چنین کاری نکنید!
    "ترجمه غیررسمی" به معنی ترجمه به وسیله خودتون نیست... بلکه موید ارسال ترجمه ریزنمرات فارسی غیرررسمی یا ریزنمرات انگلیسی غیر رسمی هست که توسط دانشگاه صادر شده...
    ترجمه بهتر هست توسط مترجم باشه و مهر اون رو همراه داشته باشه...
    ترجمه دستی خودتون فاقد هرنوع وجاهت و البته صحت اطلاعات خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام

1.برای اپلای تو مقطع دکترا و یا فوق لیسانس وقتی دانشگاهی میگه All post-secondary transcripts are required یعنی مدرک پیش دانشگاهی هم لازمه؟
    2. وجود مهر وزارت خارجه علاوه بر مهر دارالترجمه رو مدارکی که آنلاین میفرستیم مهمه؟ خود دانشگاهها گفتن پست هارد کپی آفیشال رو بعد ادمیت شدن میخوان.

مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cpm نمایش پست ها
    سلام

1.برای اپلای تو مقطع دکترا و یا فوق لیسانس وقتی دانشگاهی میگه All post-secondary transcripts are required یعنی مدرک پیش دانشگاهی هم لازمه؟
    2. وجود مهر وزارت خارجه علاوه بر مهر دارالترجمه رو مدارکی که آنلاین میفرستیم مهمه؟ خود دانشگاهها گفتن پست هارد کپی آفیشال رو بعد ادمیت شدن میخوان.

مرسی
    سلام

1- خیر... این عبارت عمدتا اشاره داره به مقطع کارشناسی به بعد...
    2- اگر ریزنمرات رسمی خواستند بله...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University - Civil Engineering

To be official, transcripts and certificates must bear the original seal and/or signature of the school’s registrar or of the appropriate school official or office.

If the documents are written in a language other than English, a certified translation in English must be provided together with the original language records. Any translated record should be a literal and not an interpretive translation. The university does not consider documents certified by a notary public or commissioner of oaths to be official.

The XXXX College of Graduate Studies’ Office of Graduate Admissions conducts a complete assessment of all required credentials (official transcript[s] and official diploma/degree certificate[s]) submitted by the student, including the record of all academic course work. Students’ applying to master’s programs in the College of Business Administration as well as all master’s programs that do not require a standardized admission test (i.e. GRE, GMAT) will need to have a course-by-course evaluation completed by World Education Services, Inc. (WES) or Josef Silny & Associates, Inc.

International credential evaluations are accepted from WES or Josef Silny only. You may contact these agencies via their website: WES – www.wes.org | Josef Silny – www.jsilny.com.

NOTE: We only accept official hand-delivered and mailed documents. Faxed copies and emailed attachments will be considered unofficial, and will not be accepted.

دوستان من دانشگاه امیرکبیر هستم، پس از مکاتبه با دانشگاهی که قصد پذیرش در مقطع دکترا دارم به من جواب فوق الذکر رو دادند. حالا سوالی که من دارم بنظرتون میشه کارنامه غیررسمی انگلیسی که دانشگاه امیرکبیر ارسال می کنه براشون فرستاد؟ در ضمن امیرکبیر روی تمام برگها می نویسه unofficial و روی ریز نمرات هم مهر نمی زنه فقط روی درب پاکت مهر می زنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)