صفحه 23 از 36 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

سلام. دانشگاه مقصد گفته باید هم مدرک اصلی و هم ترجمه رو براشون پست کنم.
    مدرک اصلی رو چطور باید بفرستم؟ باید کپی برابر اصل کنم؟ کپی برابر اصل باید فارسی باشه یا انگلیسی؟ دانشگاه این کار رو میکنه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    سلام. دانشگاه مقصد گفته باید هم مدرک اصلی و هم ترجمه رو براشون پست کنم.
    مدرک اصلی رو چطور باید بفرستم؟ باید کپی برابر اصل کنم؟ کپی برابر اصل باید فارسی باشه یا انگلیسی؟ دانشگاه این کار رو میکنه؟
    برای اپلای یه کپی رنگی تر و تمیز کفایت می کنه و نیازی به کپی برابر اصلی نیست، فقط خود دانشگاه مبدأ توی پاکت مهر و موم بفرسته

Junior Member

سلام به دوستان گرامی
    من لیسانسم تموم شده و الان فارغ التحصیل هستم. الان اگه بخوام اپلای کنم باید ریزنمرات رسمی بگیریم(یعنی باید مدرکمو بخرم) و اقدام کنم یا با غیر رسمی هم میشه اقدام کرد و وقتی پذیرش گرفتم دانشنامه و ریز نمرات رسمی رو ارائه بدم
    ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mjayjay نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی
    من لیسانسم تموم شده و الان فارغ التحصیل هستم. الان اگه بخوام اپلای کنم باید ریزنمرات رسمی بگیریم(یعنی باید مدرکمو بخرم) و اقدام کنم یا با غیر رسمی هم میشه اقدام کرد و وقتی پذیرش گرفتم دانشنامه و ریز نمرات رسمی رو ارائه بدم
    ممنون
    سلام
    تو قسمت مربوط به اپلای دانشجوهای بین المللی هر دانشگاه این موضوع رو دقیق مشخص کرده که چه جور مدرکی باید بفرستید. بعضی ها موقع اپلای غیر رسمی می خوان، بعضی ها رسمی می خوان اپلود شه، بعضیا رسمی رو باید توی پاکت دانشگاه براشون پست کنید.
    برای هر دانشگاه فرق می کنه. از بین دانشگاه های آمریکا خیلیا هستن که با غیر رسمی هم پذیرش می کنن و موقع ثبت نام رسمی رو ارائه می دین بهشون.
    البته بعضی (نمی دونم شاید همه) دانشگاه های داخل ریز نمره رسمی رو مستقیما برای دانشگاه های خارج از کشور می فرستن. یعنی تا مدرک رو نخرید ریزنمره رسمی رو دست خود شما نمی دن و براتون مستقیم ارسال می کنن به دانشگاه مورد نظر.
    اگر شرایطشو دارید از همین الان مدرکتون رو بزارید کاریابی تا 6 ماه دیگه ازاد شه.
    موفق باشید.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

سلام خدمت دوستان
    من دارم برای دو سه تا از دانشگاه های امریکا اپلای میکنم و خواستن که ریزنمرات رسمی براشون ارسال بشه. نمونه چیزی که یکی از این دانشگاهها خواسته اینه:

You must submit official transcripts from all colleges, universities, and post-secondary institutions you have previously attended.

سوال دقیق من اینه که تو این مرحله نیازی هست که مهر خارجه و دادگستری روی ترجمه ریزنمرات من بخوره؟ یا اینکه صرفا ترجمه رسمی کنم و دانشگاه برام سیل کنه official حساب میشه؟ چون من تعداد جاهایی که اپلای میکنم زیاده و برای صرفه جویی در هزینه ها خواستم ببینم تو این مرحله ی اپلای وقتی میگن آفیشیال میخوان بدون مهر خارجه و دادگستری هم در صورتی که بزارم تو پاکت دانشگاه مهر و موم کنن آفیشیاله دیگه؟
    ضمنا با توجه به مدرکی که درخواست کرده نیزی به ارسال دانشنامه نیست. نه؟

ببخشید یه سوال دیگه این که دانشگاه ارشد من با هزار خواهش قبول کرده که ریزنمرات و خودم به انگلیسی ترجمه کنم و بدم بهشون بزنن تو سربرگ انگلیسی دانشگاه و مهر بزنن و بزارن تو پاکت مهر و موم کنن.
    به نظرتون همین کفایت میکنه به عنوان ترنسکریپت ارشد من (حداقل فعلا برای اپلای)؟

سپاس فراوان
    ویرایش توسط rmojtaba : October 4th, 2015 در ساعت 04:14 PM دلیل: دو پست متوالی و مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من دارم برای دو سه تا از دانشگاه های امریکا اپلای میکنم و خواستن که ریزنمرات رسمی براشون ارسال بشه. نمونه چیزی که یکی از این دانشگاهها خواسته اینه:

You must submit official transcripts from all colleges, universities, and post-secondary institutions you have previously attended.

سوال دقیق من اینه که تو این مرحله نیازی هست که مهر خارجه و دادگستری روی ترجمه ریزنمرات من بخوره؟ یا اینکه صرفا ترجمه رسمی کنم و دانشگاه برام سیل کنه official حساب میشه؟ چون من تعداد جاهایی که اپلای میکنم زیاده و برای صرفه جویی در هزینه ها خواستم ببینم تو این مرحله ی اپلای وقتی میگن آفیشیال میخوان بدون مهر خارجه و دادگستری هم در صورتی که بزارم تو پاکت دانشگاه مهر و موم کنن آفیشیاله دیگه؟
    ضمنا با توجه به مدرکی که درخواست کرده نیزی به ارسال دانشنامه نیست. نه؟

ببخشید یه سوال دیگه این که دانشگاه ارشد من با هزار خواهش قبول کرده که ریزنمرات و خودم به انگلیسی ترجمه کنم و بدم بهشون بزنن تو سربرگ انگلیسی دانشگاه و مهر بزنن و بزارن تو پاکت مهر و موم کنن.
    به نظرتون همین کفایت میکنه به عنوان ترنسکریپت ارشد من (حداقل فعلا برای اپلای)؟

سپاس فراوان
    سلام.

پاسخ دقیق سوال شما رو فقط بخش admission دانشگاههای مورد نظرتون میتونه به شما بده چون از یه دانشگاه تا دانشگاه دیگه متفاوته، ولی معمولا برای دانشگاههای امریکا همین که مهر دانشگاه پای ریزنمرات باشه و توی پاکت مهر و موم شده براشون ارسال بشه کفایت میکنه و نیازی به تایید وزارت خارجه و دادگستری (حداقل در مراحل اولیه اپلای) نیست.

چون از دانشنامه اسمی برده نشده، پس نیازی به ترجمه اون برای اپلای نیست. البته ایشالا بعد از اینکه پذیرش گرفتید ترجمه دانشنامه رو هم براشون میبرید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer-Tabriz University

سلام دوستان
    در مورد طرز ارسال official transcripts تو سایت دانشگاه نوشته" Contact all previous college and universities attended and have those institutions send final official transcripts to"
    یعنی الان نمرات من حتما باید توسط دانشگاه فرستاده شه؟ (من کارنامه تایید شده فارسی رو از دانشگاه گرفتم دارالترجمه ترجمه کرده مهر دادگستری و وزارت علوم هم روش هست)
    به نظرتون اگه خودم بفرستم ممکنه قبول نکنند؟

Junior Member

با سلام
    من مدرک و ریز نمرات کارشناسی ام رو خودم ترجمه کردم آیا راهی هست که این مدارک رو خودم بدون سپردن به دارالترجمه ها به تایید برسونم و offical بشن؟که دیگه هزینه نکنم

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz101 نمایش پست ها
    با سلام
    من مدرک و ریز نمرات کارشناسی ام رو خودم ترجمه کردم آیا راهی هست که این مدارک رو خودم بدون سپردن به دارالترجمه ها به تایید برسونم و offical بشن؟که دیگه هزینه نکنم

سلام

متاسفانه خیر، راهی وجود نداره.
    official شدن ترجمه مدارک فقط از طریق دارالترجمه های تایید شده وزارت دادگستری امکان پذیره
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام خدمت همه دوستای عزیز
    من تا قبل از عید درسم تموم میشه و میخام اکتبر 2016 اپلای کنم واسه امریکا. واسه اصل مدرک از دانشگاه (دانشگاه آزاد) پرسیدم گفتن که حداقل 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی میاد که خیلی دیره. شما راهی سراغ دارین که بشه اصل مدرک رو زودتر گرفت؟؟؟ در ضمن من پایان خدمت هم ندارم. خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)