صفحه 26 از 36 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط new_world نمایش پست ها
    سلام

من از ضیغ وقت رنج میبرم!

نمیدونم باید اینجا بپرسم یا نه؛ اما یه سوال ضروری دارم؛

برای ارسال ریزنمرات و مدرک کارشناسی در زمان تکمیل اپلیکیشن و اپلای اولیه مثلا 15 دسامبر، آیا لازم هست که ریزنمرات و مدرک اصلی رو ارسال کنم؟

من پرینت ریزنمراتم و گواهی کارشناسی رو که زمان ثبت نام ارشد بهمون دادند دارم؛ آیا امکانش هست همون رو به طور غیررسمی ترجمه و ارسال کنم؟

اگر نه، چه راهی دارم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید!
    سلام

تنها کسی که میتونه به شما پاسخ درستی بده، همون دانشگاهیه که میخواید براش اپلای کنید. بعضی دانشگاهها برای مراحل ابتدایی اپلای ریزنمرات غیررسمی قبول میکنن و بعضی دیگه نه. ضمنا تعریف دانشگاههای مختلف از ریزنمرات رسمی هم با همدیگه فرق میکنه و ممکنه بعضیاشون همون ترجمه دارالرتجمه رو قبول کنن. این موارد معمولا توی وبسایت دانشگاهها توضیح داده شده. اگه نه باید از admission office بپرسید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

نقل قول نوشته اصلی توسط ai_ai نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من ارشد امیرکبیر بودم و طبق صحبت دانشگاه ریز نمرات رو خودشون میفرستن که غیر رسمی هم هست و اگر دانشگاهی مدارک رو آنلاین بخواد باید بریم تو پورتال و یک گزینه هست که میشه ریز نمرات انگلیسی رو پی دی اف دانلود کرد و طبیعتا نوشته هم شده غیر رسمی
    چند تا سوال داشتم:
    1. دوستان میگن که برای ارسال پستی مشکلی پیش نمیاد چون خود دانشگاه میفرسته ولی دانشگاه هایی که آنلاین اپلیکیشن هستند و اگر قید شده باشه که باید رسمی بفرستین به نظرتون باید چیکار کنم؟
    2. میشه به صورت تقریبی بگین که تو 100 یا 200 دانشگاه اول امریکا تقریبا چند درصد هستند که برای مرحله اول تمام مدارک رو فقط آنلاین میخوان؟ منظورم اینه که تعدادشون بالای 50% هست یا خیلی کم هستند؟
    با تشکر از همه دوستان
    اون دانشگاه هایی که میگن اسکن ریز نمرات رسمی پیشنهاد می کنم اول سعی کنید براشون توضیح بدید که امیرکبیر تحت هیچ شرایطی ریز نمره انگلیسی رو مستقیما به خودتون نمیده و ازشون بخواین واسه اپلای همین غیررسمی رو قبول کنن بعد اگه بازم اصرار داشتن که حتما کارنامه رسمی باشه چاره ای ندارین جز این که ریز نمرات فارسی رو ترجمه کنید و بعد اسکن اصل و ترجمه رو آپلود کنید. جواب سؤال دومتونو هم فکر نمی کنم کسی تا حالا نشسته باشه حساب کرده باشه شما اگه زحمت کشیدین به ما هم اطلاع بدین

Member

سلام. من فكر ميكردم الان كه پروسه پذيرش دانشگاههاي آمريكا آنلاين شده و حتي توصيه نامه ها هم آنلاين پر ميشه ديگه نيازي به پست مدارك نيست. ولي تا الان تو سايت چند دانشگاهي كه رفتم نوشته ريز نمرات بايد به صورت مهر و موم شده از تمام دانشگاههاي قبلي كه ازشون فارغ التحصيل شدم ارسال بشه. اين كه خيلي كار رو سخت ميكنه. من براي تعداد زيادي دانشگاه ميخواستم اپلاي كنم و دانشگاه ليسانسم هم تو يه شهر ديگه هست. الان اصل مداركم رو با ترجمه رسمي و مهر وزارت خارجه و دادگستري دارم ولي يعني براي هر دانشگاهي كه ميخوام ريز نمرات بفرستم بايد دوباره هزينه تمبر بدم و مدارك ترجمه شده رو ببرم دانشگاه تا داخل پاكت بذارن؟؟ دانشگاههايي هستن كه فقط اسكن مدارك رو قبول كنن؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    سلام. من فكر ميكردم الان كه پروسه پذيرش دانشگاههاي آمريكا آنلاين شده و حتي توصيه نامه ها هم آنلاين پر ميشه ديگه نيازي به پست مدارك نيست. ولي تا الان تو سايت چند دانشگاهي كه رفتم نوشته ريز نمرات بايد به صورت مهر و موم شده از تمام دانشگاههاي قبلي كه ازشون فارغ التحصيل شدم ارسال بشه. اين كه خيلي كار رو سخت ميكنه. من براي تعداد زيادي دانشگاه ميخواستم اپلاي كنم و دانشگاه ليسانسم هم تو يه شهر ديگه هست. الان اصل مداركم رو با ترجمه رسمي و مهر وزارت خارجه و دادگستري دارم ولي يعني براي هر دانشگاهي كه ميخوام ريز نمرات بفرستم بايد دوباره هزينه تمبر بدم و مدارك ترجمه شده رو ببرم دانشگاه تا داخل پاكت بذارن؟؟ دانشگاههايي هستن كه فقط اسكن مدارك رو قبول كنن؟
    سلام

همونطور که توی این تاپیک بارها گفته شده معمول دانشگاهها برای مراحل اولیه اپلای نیازی به ریزنمرات رسمی ندارن و با ترجمه غیررسمی ریزنمرات هم میتونید اپلای کنید. البته این مورد رو باید با تمام دانشگاههای مورد نظرتون پک کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاد.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member Miss_Success آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات

سلام
    بچه ها آیا برای اپلای دانشگاه هایی ک علاوه بر transcript گفتن certificate هم میخوان، باید دانشنامه رو از دانشگاه بگیرم بدم ترجمه و مهر وزارت و ... میخواد؟ یا اون فقط ریزنمره است ک مهر و این چیزا لازم داره؟
    آیا برا هر یک از این دانشگاه ها ک certificate خواسته باید ی ترجمه و پروسه جدا طی کنم یا با ی ترجمه میشه کپی برا همه دانشگاه ها فرستاد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من یه مشکل کوچیکی برام پیش اومده
    من تاریخ تولدم رو روی ریزنمرات زدن یک 1/1/1370 (تاریخ تولدم 1/2/1370) و به این موضوع حواسم نبوده والان که ترجمه اش به دستم رسیده می بینم اون بندگان خدا تو تهران (من شهرستان هستم دادم تهران ترجمه کردن) همین تاریخ رو به میلادی تبدیل کردن و واسم فرستادن....حالا از اونجایی که هزینه زیادی واسه ترجمه ریز نمرات کردم آیا دانشگاه های مقصد قبول می کنند که به این تاریخ تولدم رو ریز نمرات زیاد توجه نکنند و در صورت پذیرش صحیح این مدارک رو براشون بفرستم...(الان هم دانشجوی ترم آخر هستم)...
    ویرایش توسط fever : December 8th, 2015 در ساعت 04:35 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها آیا برای اپلای دانشگاه هایی ک علاوه بر transcript گفتن certificate هم میخوان، باید دانشنامه رو از دانشگاه بگیرم بدم ترجمه و مهر وزارت و ... میخواد؟ یا اون فقط ریزنمره است ک مهر و این چیزا لازم داره؟
    آیا برا هر یک از این دانشگاه ها ک certificate خواسته باید ی ترجمه و پروسه جدا طی کنم یا با ی ترجمه میشه کپی برا همه دانشگاه ها فرستاد؟
    دانشنامه هم مهر لازم داره و اگر كپي بگيريد مدركتون غير رسمي تلقي ميشه. من به حدود 10 تا دانشگاه ايميل زدم، فقط 3 تاشون گفتن اشكالي نداره ريز نمرات غير رسمي رو بفرستي. دو تا شون هم كه ريكامنديشن كاغذي ميخواستن گفتن ريكامها رو ميتوني با ايميل بفرستي ولي نمرات حتما بايد پست بشن. البته تعريف رسمي بودن ريز نمرات براي دانشگاههاي مختلف متفاوته. اكثرا اگر نمراتيا مدرك ترجمه شده داخل پاكت دانشگاه و مهر و موم شده باشه رسمي تلقي ميكنن و كاري به مهر وزارت خارجه و دادگستري ندارن. مشكل اينه كه بعضي دانشگاههاي خودمون قبول نميكن فقط ترجمه رسمي رو داخل پاكت بذارن

سلام
    من ریزنمرات رسمی لیسانسمو (که فارسی بود) دادم دارالترجمه ترجمه کرده. حالا ده-پونزده تا دانشگاه از آمریکا میخوام اپلای کنم. دارلترجمه میگه هر نسخه دیگه ای که بخوایم از اون ترجمه واستون آماده کنیم 40 هزار تومن آب میخوره. چیزی حدود 500 تومن. راه دیگه ای نیست که این هزینه رو نداشته باشم؟ مثلا میشه کپی همون نسخه ترجمه شده دارلترجمه رو با کپی ریزنمرا اصلیمو پانچ کنم ببرم دانشگاه روی ریزنمرات فارسی رو مهر کنه تو پاکت بذاره؟
    در مورد ارشدم هم همین مشکله. فردوسی خودش ریزنمرات رسمی رو انگلیسی میده ولی واسه هر نسخه جدیدی ده تومن میگیره. اگه ریزنمرات اصلیمو کپی بگیرم تو پاکت بذارم نمیشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    سلام
    من ریزنمرات رسمی لیسانسمو (که فارسی بود) دادم دارالترجمه ترجمه کرده. حالا ده-پونزده تا دانشگاه از آمریکا میخوام اپلای کنم. دارلترجمه میگه هر نسخه دیگه ای که بخوایم از اون ترجمه واستون آماده کنیم 40 هزار تومن آب میخوره. چیزی حدود 500 تومن. راه دیگه ای نیست که این هزینه رو نداشته باشم؟ مثلا میشه کپی همون نسخه ترجمه شده دارلترجمه رو با کپی ریزنمرا اصلیمو پانچ کنم ببرم دانشگاه روی ریزنمرات فارسی رو مهر کنه تو پاکت بذاره؟
    در مورد ارشدم هم همین مشکله. فردوسی خودش ریزنمرات رسمی رو انگلیسی میده ولی واسه هر نسخه جدیدی ده تومن میگیره. اگه ریزنمرات اصلیمو کپی بگیرم تو پاکت بذارم نمیشه؟
    ببینید بستگی به دانشگاه داره، یه دانشگاه میگه ریز نمره اصلی می خوام ، ولی نمی گه ریز نمره اصلی نسخه اصلی می خوام. ترجمه ریز نمره رو هم بخونید نسخه اصلی رو می خوان یا نه. official فارسی فکر کنم کافی باشه

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mokhtarifa نمایش پست ها
    سلام
    شما حتما سایت دانشگاه ها رو به دقت بخونید، خیلیا نوشتن در مراحل اولیه انلاین بفرستید. حتی اگه نوشته بودن پستی، ایمیل بزنید سه پیچ شید که هزینه زیاده و یا بگید مدرک اصلیمو دانشگاه نداده و اول اسکن ریزنمراتو ازمن قبول کنید. من خیلیارو راضی کردم اینجوری!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)