صفحه 29 از 36 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    دوستان يك سوال. من الان دارم فرم آنلاين اپليكيشن پر ميكنم ولي هنوز دارم رو sop كار ميكنم و چند روزي طول ميكشه تا اپليكيشن رو بفرستم. از طرفي بايد زودتر ريز نمرات رو پست كنم تا مطمئن باشم قبل از ددلاين به دستشون ميرسه. اگر قبل از ارسال اپليكيشن ريز نمرات رو به دانشگاه بفرستم مشكلي ايجاد ميشه؟
    خیر دوست عزیز، طبق تجربه ای که خودم داشتم، مشکلی وجود نداره.

سلام دوستان خسته نباشید. از اونجا که این قسمت مربوط به ریزنمرات رسمیه و طی جستجوهای من جایی بهتر از اینجا برای مطرح کردن موضوع خودم پیدا نکردم. ریزنمرات قابل ترجمه ای که من از دانشگاه گرفتم که موسوم به کارنامه شماره 2 هست، دروسی رو که من در طول ترم تحصیلی حذف تکدرس کرده بودم و یا حذف پزشکی داخل این ریزنمرات اومده و جلوی اونها نمره صفر درج شده (ناگفته نمونه که این نمرات در معدل کل و ترمم تاثیری نداشه) و هیچ توضیحی مبنی بر اینکه این درس حذف شده، نیومده. حالا من میخواستم بدونم آیا ریزنمرات قابل ترجمه ای هم که شما گرفتید به این صورت بوده یا اشتباه از دانشگاه ماست و آیا این نمرات باید به کل حذف فیزیکی بشه از کارنامه یا اینکه توضیحی مبنی بر حذف شدن اون باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ موقع ترجمه آیا مترجم میتونه این نمرات حذف شده رو نادیده بگیره یا اینکه هر چیزی که داخل ریزنمرات هست رو ترجمه میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی بفرمایند چون موضوع خیلی حیاتیه و باید هر چه سریعتر نسبت به ترجمه اقدام کنم
    با تشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان. یه سوال. دانشگاهها هخمه میگن officiasl transcript میخوان و هر ریز نمره ای که بخوایم رسمیشو از دارالترجمه بگیریم واقعن گرون تموم میشه من حساب کردم اگه بخوام رسمی به 10 دانشگاه بفرستم چیزی در حدود یک میلیون تومن باید بدم. حالا اگه ریز نمره انگلیسی غیر رسمی که مثلن دانشگاه من خودش میده اونم توی پاکت و مهر و موم شده اشکالی داره؟ یا اگه فقط مهر مترجم داشته باشه چی؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmodari نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال. دانشگاهها هخمه میگن officiasl transcript میخوان و هر ریز نمره ای که بخوایم رسمیشو از دارالترجمه بگیریم واقعن گرون تموم میشه من حساب کردم اگه بخوام رسمی به 10 دانشگاه بفرستم چیزی در حدود یک میلیون تومن باید بدم. حالا اگه ریز نمره انگلیسی غیر رسمی که مثلن دانشگاه من خودش میده اونم توی پاکت و مهر و موم شده اشکالی داره؟ یا اگه فقط مهر مترجم داشته باشه چی؟
    برای هر دانشگاه:
    ۱. بپرسید از کسانی که تجربه‌ی کار با دانشگاه داشتن که چقدر نیاز به رسمی هست. به تاپیک‌های مربوطه مراجعه کنید.
    ۲. با دقت سایت دانشگاه رو بررسی کنید. بعضاً نیازمندی‌های کلی دانشگاه با نیازمندی هر دانشکده متفاوته. ببینید که سخت‌گیری در چه حد و در کدوم مرحله است.
    ۳. با دانشکده و یا استاد مورد نظرتون مکاتبه کنید و این مورد رو سؤال کنید. تأکید کنید گرفتن ریزنمرات رسمی زمان‌بر و مشکله و بپرسید آیا در مرحله‌ی اپلای با غیررسمی اصلاً نمی‌شه اقدام کرد؟ بگید که در مراحل بعدی حتماً رسمی رو ارائه می‌کنید.

شخصاً این تجربه رو داشتم که آموزش کل دانشگاه نپذیرفت مدارک رو ولی دانشکده با اسکن آپلود شده‌ی مدارک غیررسمی بررسی و نتیجه‌گیری کرد و مشکلی پیش نیومد.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmodari نمایش پست ها
    ضمن تایید حرف های imanprs عزیز، منم تاکید می کنم که تک به تک به دانشگاه ها ایمیل بزنید و بگید که برای مرحله اولیه اسکن قبول کنن و بعد از ادمیشن شما سریع ریزنمره افیشال رو پست می کنید.
    اینم بگم که اگه برای امریکا اقدام می کنید، تقریبا همه ی دانشگاه های امریکا منظورشون از افیشال، مهروموم شده توسط دانشگاه هست. ینی کاری ندارن مهر دادگستری یا امور خارجه یا هرجای دیگه رو داره یا نه. شما همون ترجمه ی ساده ی با مهر مترجم رو بدید دانشگاه مهروموم کنه، دانشگاه های امریکا رسمی میشناسنش. یا همون ریزنمره غیر رسمی که دانشگاه مهر می کنه کاملا از دید اونا رسمی محسوب می شه(حدس می زنم امیرکبیری باشید، چون امیرکبیر خودش ریز نمره غیررسمی رو مهرو موم می کنه و مستقیم می فرسته).
    من شاید از بین 50 تا دانشگاه که سایتاشونو دیدم، یه دونه رو دیدم که نوشته بود مهر امور خارجه داشته باشه. تازه همونم ازشون پرسیدم گفتن بعد از ادمیشن اونو میخوان. پروسه اپلای با اسکن انجام می شد.

سلام م ن برای مقطع لیسانس از دانشگاه کلگری اپلای کردم. الان از من official transcripts خواستن. فقط مدارک و ریز نمرات من برای دبیرستانه. کسی میدونه که باید ببرم مدرسه یا آموزش پرورش برای مهر و موم؟ مرسی

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد Official Transcripts

دوستان من بدجوری گیر کردم... اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمکم کنه:
    من واسه گرفتن ریزنمرات رسمی و دانشنامه نیاز به نامه عدم کاریابی دارم و اونم که 6 ماه طول میکشه. ازین طرف نه دانشگاه ایرانیم حاضره بدون نامه عدم کاریابی ریزنمرات رو بده نه دانشگاه خارجیم حاضره unofficial قبول کنه. از طرفی م اگر بخوام 6 ماه صبر کنم ددلاین دانشگاه تموم میشه. کسی راهی میشناسه من مشکلم حل شه؟!!

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh940 نمایش پست ها
    دوستان من بدجوری گیر کردم... اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمکم کنه:
    من واسه گرفتن ریزنمرات رسمی و دانشنامه نیاز به نامه عدم کاریابی دارم و اونم که 6 ماه طول میکشه. ازین طرف نه دانشگاه ایرانیم حاضره بدون نامه عدم کاریابی ریزنمرات رو بده نه دانشگاه خارجیم حاضره unofficial قبول کنه. از طرفی م اگر بخوام 6 ماه صبر کنم ددلاین دانشگاه تموم میشه. کسی راهی میشناسه من مشکلم حل شه؟!!
    اگر مقصد به هیچ وجه قبول نمی کنه که غیر رسمی بهشون بدید و اگه دانشگاهتونم رسمی رو مستقیما خودش صادر نمی کنه، راهی جز خرید مدرک نیست.
    بعضی از دانشگاه های امریکا غیر رسمی ایی که دانشگاه سیلد کرده رو هم قبول می کنن. براشون توضیح بدید که تا پذیرش نگیرید نمی تونید ریزنمره رسمی بفرستید. شاید قانع شدن.

Junior Member

دوستان یه سوال من ریز نمرات و دانشنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشدمو دارم، میشه لطف کنید بگید برای ترجمه رسمی که دانشگاه مورد نظرم گفته باید مهر دانشگاه داشته باشه چکار کنم؟
    من ترجمه غیررسمی و دارم، برای ترجمه رسمی اگر کسی کمکم کنه ممنون میشم

سلام.
    من دانشجوی رشته پزشکی یکی از واحدهای بین‌الملل بودم و انصراف از تحصیل دادم و تسویه حساب کردم و ریزنمره رو برای دانشگاه UBC فرستادم. پذیرش UBC هم گرفتم و حالا official sealed transcript میخوان ازم. باید چیکار کنم؟ فقط 1 ماه فرصت دارم و ریز نمرم کانادا هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)