صفحه 30 از 36 نخستنخست ... 2021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد Official Transcripts

سلام دوستان

ی دانشگاه تو اروپا برای پذیرش آنلاین پر کردن فیلدهای مربوطه یکی از مدارکش اینو خواسته :
    Certified copy of master´s degree certificate and official transcript of records, and their translations
    بنظرتون آیا ریز نمرات یا دانشنامه ای که از دانشگاه میگیرم لازمه ببرم دالراترجمه و ترجمه رسمی بکنم؟

و اینکه دانشگاه ارشد میگه ریزنمرات بهمراه دانشنامه پس از آزاد کردن مدرک بتون میدیم و ضمن اینکه اول باید بری مدرک لیسانس آزاد کنی و بعدش بیا سراغ ما ...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghf نمایش پست ها
    سلام دوستان

ی دانشگاه تو اروپا برای پذیرش آنلاین پر کردن فیلدهای مربوطه یکی از مدارکش اینو خواسته :
    Certified copy of master´s degree certificate and official transcript of records, and their translations
    بنظرتون آیا ریز نمرات یا دانشنامه ای که از دانشگاه میگیرم لازمه ببرم دالراترجمه و ترجمه رسمی بکنم؟

و اینکه دانشگاه ارشد میگه ریزنمرات بهمراه دانشنامه پس از آزاد کردن مدرک بتون میدیم و ضمن اینکه اول باید بری مدرک لیسانس آزاد کنی و بعدش بیا سراغ ما ...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط shinna نمایش پست ها
    دوستان یه سوال من ریز نمرات و دانشنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشدمو دارم، میشه لطف کنید بگید برای ترجمه رسمی که دانشگاه مورد نظرم گفته باید مهر دانشگاه داشته باشه چکار کنم؟
    من ترجمه غیررسمی و دارم، برای ترجمه رسمی اگر کسی کمکم کنه ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh940 نمایش پست ها
    دوستان من بدجوری گیر کردم... اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمکم کنه:
    من واسه گرفتن ریزنمرات رسمی و دانشنامه نیاز به نامه عدم کاریابی دارم و اونم که 6 ماه طول میکشه. ازین طرف نه دانشگاه ایرانیم حاضره بدون نامه عدم کاریابی ریزنمرات رو بده نه دانشگاه خارجیم حاضره unofficial قبول کنه. از طرفی م اگر بخوام 6 ماه صبر کنم ددلاین دانشگاه تموم میشه. کسی راهی میشناسه من مشکلم حل شه؟!!

بله باید ریز نمرات و مدرک تحصیلی را به صورت رسمی ترجمه کنید لذا
    1. به دانشگاه محل تحصیل کارشناسی رفته و چند میلیون ناقابل جهت آزادسازی مدرک کارشناسی پرداخت کنید و مدرک رسمی کارشناسی، ریز نمرات قابل ترجمه و نامه شیوه آزادسازی را تحویل بگیرید (پس از یک هفته)
    2. به دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد رفته و چندین میلیون قابل جهت آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد پرداخت کنید و مدرک رسمی کارشناسی ارشد، ریز نمرات قابل ترجمه و نامه شیوه آزادسازی را تحویل بگیرید (پس از یک هفته)
    3. تمام مدارک را در سامانه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم آپلود کرده و یک هفته منتظر بمانید تا کارمند دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد دکمه تایید را بزنند و باز هم یک هفته بعد سیستم از شما می خواهد تا مدارک را یا حضورا و یا از طریق پست ارسال کنید تا یک مهر ساده پای مدارک شما بزنند تا ارزش پیدا کند (حتما حضوری بروید چون حالت پستی 15 روز یا بیشتر طول می کشد)
    4. مدارک را به یک دارالترجمه رسمی ببرید و از آنها بخواهید هر چهار مدرک رسمی کارشناسی، ریز نمرات کارشناسی، رسمی کارشناسی ارشد، ریز نمرات کارشناسی ارشد را برای شما ترجمه کند، پس از 4 روز دوباره مراجعه کنید و ترجمه پر از ایراد را تصحیح کنید حال از آن دارالترجمه بخواهید تا مراحل مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه را خودش انجام دهد

تمام این مراحل در صورت مساعدت کارمندان (اگر مسافرت نرفته باشند) حداقل یک ماه و حداکثر 2 ماه طول می کشد

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید .
    من راجع به ریزنمرات رسمی 2 تا سوال دارم . ممنون میشم پاسخ بدید .
    من ریزنمراتم رو به صورت رسمی دادم برام ترجمه کردن . ولی 1 نسخه گرفتم فقط . از اونجایی که عجله داشتم و به دالترجمه دسترسی نداشتم برای صدور نسخه ی بعدی ( شهرستان بودم ) از اون مدرک ترجمه شده کپی رنگی گرفتم ( ترجمه ی ریزنمرات و فارسی ریزنمرات که توسط دالترجمه تایید میشه ، ترجمه ی گواهی موقت و فارسی گواهی که توسط دالترجمه تایید میشه ) .

این مدارک رو بردم دانشگاه ( دولتی ) قسمت امور بین الملل . گفتم اینا کپی رنگیه ولی اصلشم نشون دادم . چک کردن و گفتن مشکلی نداره . گذاشتن تو پاکت 3 تا مهر لاتین زدن رو در پاکت و چسب زدن روش . دو تا مهر هم زدن پشت پاکت . و پاکتو به من تحویل دادن.
    حالا 2 تا سوال .
    1- به نظرتون این مدارک کپی مشکل ساز نمیشه ؟ ( استنباط من اینه که هر چی که داخل پاکت گذاشته بشه و توسط دانشگاه مهر بشه ، رسمی تلقی میشه )
    2- دانشگاه در این بازه ی زمانی پاکتی که مشخصات دانشگاه روش درج شده باشه نداشت و این پاکتی که اونا به من دادن یه پاکت معمولیه بدون هیچ نوشته ای ( ولی خب 5 تا مهر لاتین دانشگاه روی پاکت درج شده) . این پاکت معمولی چی ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
    پیشاپیش ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام به همه.
    من هم ارشد و هم لیسانسمو فردوسی بودم.الان میخوام برای ترجمه ی مدرکم اقدام کنم دانشگاهی که میخوام برم ددلاینش ژانویه س . با توجه به اینکه هنوز پایان ناممو دفاع نکردم به نظرتون درسته نمراتمو البته غبر رسمی رو بگیرم و ترجمه کنم یا صبر کنم پایان ناممو هم دفاع کنم که نمره ی اونم بیاد. و اینکه چند تا مهر باید بخوره تا رسمی تلقی بشه؟ دقیقن اینو نوشته .
    (Upload a copy or copies in pdf format of official transcript(s) of the university academic records (in English
    من یه مدرک موقت هم دارم برای پایان دوره ی لیسانسم میشه اونو به جای دانشنامه ی لیسانس ترجمه کرد ؟ اصلن ضرورتی داره یا ریز نمرات کافیه؟
    کلی مرسی .
    ویرایش توسط Azam54 : October 7th, 2016 در ساعت 06:09 PM

من یک دانشگاه پذیرش گرفتم حالا بهم گفتن برای کامل کردن ثبت نام باید ریزنمرات و دانشنامه ام رو خود دانشگاه علمی کاربردی براشون پست کنه. کسی در این زمینه نظری داره ؟

Before registering you must have your official final transcripts showing the awarding of your degree
    sent directly from the University of Applied Science and Technology, Iranian Academic Center for
    Education Culture and Research to our office. Additionally, an official approved language score must
    be submitted prior to registration.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan999999 نمایش پست ها
    من یک دانشگاه پذیرش گرفتم حالا بهم گفتن برای کامل کردن ثبت نام باید ریزنمرات و دانشنامه ام رو خود دانشگاه علمی کاربردی براشون پست کنه. کسی در این زمینه نظری داره ؟

Before registering you must have your official final transcripts showing the awarding of your degree
    sent directly from the University of Applied Science and Technology, Iranian Academic Center for
    Education Culture and Research to our office. Additionally, an official approved language score must
    be submitted prior to registration.

سلام دوست من.
    شما باید ریزنمره ای که دانشگاه بهتون داده رو بدید در دانشگاه براتون توی پاکت گذاشته و مهر کنند و بعدش خودتون پست کنید. اینو میگم چون معمولا دانشگاهها خودشون پست نمیکنن.
    دانشنامه هم معمولا دانشگاه مقصد فقط یک کپی ازش می گیره بعد بهتون تحویل میده. پس دانشنامه رو برای دانشگاه مقصد نفرستید. وقتی خودتون تشریف بردید با خودتون ببرید. ولی برای اطمینان بیشتر از دانشگاه مقصد بپرسید دقیقا چی میخان.
    نمره زبان رو هم باید حداقل اون مدرک اینترنتی رو براشون بفرستید.
    سپاس

Junior Member

سلام دوستان
    دانشگاه گفته Official transcript(s) must be submitted by post mail، منظورش اینه که باید براشون پست کنم؟؟؟
    چون در ادامه گفته ...
    Official documents (originals or copies certified by the issuing institution) must be provided and sent directly by the issuing institution for all universities attended from which a degree was earned or transfer credits were awarded.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geomitra نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشگاه گفته Official transcript(s) must be submitted by post mail، منظورش اینه که باید براشون پست کنم؟؟؟
    چون در ادامه گفته ...
    Official documents (originals or copies certified by the issuing institution) must be provided and sent directly by the issuing institution for all universities attended from which a degree was earned or transfer credits were awarded.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ترجمه رسمی و کپی فارسی کارنامه رو ببرین دانشگاه هایی که فارغ التحصیل شدین بگین که بزارن توی پاکت انگلیسی دانشگاه و مهر و موم کنن بعدش خودتون پستش کنید
    البته اگه دانشجوی دانشگاه آزاد بودین، دانشگاه آزاد خودش پست می کنه.
    توصیه می کنم که همه کارنامه ها و مدارک رو داخل یک پاکت بزرگ بزارید و با هم پست کنید، پاکتهای مهر و موم شده رو هم داخل همون پاکت بزرگ بزارین
    به دانشگاه آزاد هم، همه چیز رو میتونید بدین که اونها خودشون به همراه کارنامه اتون پست می کنند
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    ترجمه رسمی و کپی فارسی کارنامه رو ببرین دانشگاه هایی که فارغ التحصیل شدین بگین که بزارن توی پاکت انگلیسی دانشگاه و مهر و موم کنن بعدش خودتون پستش کنید
    البته اگه دانشجوی دانشگاه آزاد بودین، دانشگاه آزاد خودش پست می کنه.
    توصیه می کنم که همه کارنامه ها و مدارک رو داخل یک پاکت بزرگ بزارید و با هم پست کنید، پاکتهای مهر و موم شده رو هم داخل همون پاکت بزرگ بزارین
    به دانشگاه آزاد هم، همه چیز رو میتونید بدین که اونها خودشون به همراه کارنامه اتون پست می کنند
    ممنون از پاسختون
    پس شما هم موافقید که post mail منظورشون همون پست کردن مدارکه.
    دانشگاه دولتی بودم.
    منظورتون از این قسمت" پاکتهای مهر و موم شده رو هم داخل همون پاکت بزرگ بزارین" اینه که بهد از اینکه کارنامه ها را داخل پاکت گذاشتم و سل کردم باز هم دو مرتبه داخل یک پاکت دیگه بگذارم؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geomitra نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    پس شما هم موافقید که post mail منظورشون همون پست کردن مدارکه.
    دانشگاه دولتی بودم.
    منظورتون از این قسمت" پاکتهای مهر و موم شده رو هم داخل همون پاکت بزرگ بزارین" اینه که بهد از اینکه کارنامه ها را داخل پاکت گذاشتم و سل کردم باز هم دو مرتبه داخل یک پاکت دیگه بگذارم؟؟
    بله باید پست بشین
    بله، معمولش این هست که همه چیز رو داخل یک پاکت بزرگ بزارین و پست کنید، این طوری هم هزینه پست کمتره و هم اینکه ، این جوری که یهو بفرستین، اون کارمندی که توی مقصد بسته شما رو دریافت می کنه، همه رو یک دفعه میذاره توی یک فایل براتون. دیگه مدارک پراکنده نیستند که گم و گور بشن.
    بله پاکت مهر و موم شده رو هم داخل همون پاکت بزرگ میذارین.
    البته اگه فقط قراره که همون پاکت مهر و موم شده رو بفرستین، و چیز دیگه ای ندارین که بفرستین دیگه دلیلی نداره که اون پاکت رو تنها بزارین توی یک پاکت دیگه، همون رو پشتش آدرس رو می نویسین و می فرستین
    برای این مهر و موم کردن و پاکت انگلیسی، معمولا معاونت بین الملل دانشگاه ها کارتون رو باید راه بندازن
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)