صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد Official Transcripts

سلام
    من برای یکی از دانشگاه های استرالیا مدارکمو فرستادم اما میگن باید مدارک آفیشال باشه. اخه کلی مدرک میخوان از ریز نمرات گرفته تا مدرک تافل و همین طور تصویر گذرنامه که نشون بده اقامت کدوم کشورو دارم. مشکل اینجاست که برای داتشگاه های دیگه هم میخوام اقدام کنمو و نمیتونم مدارک اصلیمو بفرستم برای این دانشگاه. جه جوری میتونم راضیشون کنم که با همین مدارکی که فرستادم اپلیکیشنمو بررسی کنن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعاپوزیشنی که براش اقدام کردمو خیلی میخوامو خیلی به رزومم میخوره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام
    من برای یکی از دانشگاه های استرالیا مدارکمو فرستادم اما میگن باید مدارک آفیشال باشه. اخه کلی مدرک میخوان از ریز نمرات گرفته تا مدرک تافل و همین طور تصویر گذرنامه که نشون بده اقامت کدوم کشورو دارم. مشکل اینجاست که برای داتشگاه های دیگه هم میخوام اقدام کنمو و نمیتونم مدارک اصلیمو بفرستم برای این دانشگاه. جه جوری میتونم راضیشون کنم که با همین مدارکی که فرستادم اپلیکیشنمو بررسی کنن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعاپوزیشنی که براش اقدام کردمو خیلی میخوامو خیلی به رزومم میخوره.
    همه جا می نویسن که آفیشیال باشند، خوب شما هم باید ترجمه رسمی رو بفرستید، شما یک وقتی از یک دانشگاه پرینت ریز نمرات رو میگیرین که رسمی (آفیشیال) نیست یک وقتی هم تایید شده با مهر دانشگاه و وزارت علوم میگیرین که آفیشیال هست.
    گفتن که که آفیشیال باشه نگفتن که اصل مدرک فرستاده بشه. آفیشیال بودن معنیش اصل مدرک نیست.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

دوستان من مشکلی برام پیش اومده که به شدت استرسی شدم. من ریزنمرات رسمی کارشناسی رو از دانشگاه آزاد گرفتم و دادم دارالترجمه برای ترجمه رسمی و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم زدم. اسکن کردم و تا الان برای 4 تا دانشگاه فرستادم. اما الان که به دلیلی داشتم ریزنمرات رو ورق میزدم، متوجه یک اشتباه تایپی ریز شدم که هم از دست دارالترجمه و هم از دست خودم در رفته بود.

درس تحلیل سازه 2 به اشتباه درج شده Structural Analysis I ...

حالا میخواستم بدونم خیلی مشکل حاد و بحرانی هست؟ حالا فردا که میرم دارالترجمه و ببینم چه کار میشه باهاشون کرد، اما این دانشگاههایی که اپلای کردم رو چه کنم؟ بهشون ایمیل بزنم و مسئله رو مطرح کنم؟
    خواهش میکنم راهنمایی کنین که از استرس سردرد گرفتم...
    ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    دوستان من مشکلی برام پیش اومده که به شدت استرسی شدم. من ریزنمرات رسمی کارشناسی رو از دانشگاه آزاد گرفتم و دادم دارالترجمه برای ترجمه رسمی و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم زدم. اسکن کردم و تا الان برای 4 تا دانشگاه فرستادم. اما الان که به دلیلی داشتم ریزنمرات رو ورق میزدم، متوجه یک اشتباه تایپی ریز شدم که هم از دست دارالترجمه و هم از دست خودم در رفته بود.

درس تحلیل سازه 2 به اشتباه درج شده Structural Analysis I ...

حالا میخواستم بدونم خیلی مشکل حاد و بحرانی هست؟ حالا فردا که میرم دارالترجمه و ببینم چه کار میشه باهاشون کرد، اما این دانشگاههایی که اپلای کردم رو چه کنم؟ بهشون ایمیل بزنم و مسئله رو مطرح کنم؟
    خواهش میکنم راهنمایی کنین که از استرس سردرد گرفتم...
    ممنون.
    سلام دوست عزیز
    اصلا نگران نباشید. بدید دار الترجمه به هزینه ی خودش سریعا این مشکل رو تصحیح کنه و به همه ی دانشگاه ها ایمیل بزنید و ازشون راهنمایی بخواید.
    همه دانشگا ها تجربه اینجور اشتباهات رو دارن. نیازی هم نیست آسمون ریسمون ببافید براشون. فقط بگید که مشکلتون اینه و اشتباه پیش اومده. مطمئن باشید همشون میگن برامون ترجمه جدید رو ایمیل کن.
    شاد و موفق و سلامت باشید.

سلام دوستان
    من تا به اینجا، دانشگاه هایی که قصد اپلای داشتم رو نگاه میکردم، ندیدم نوشته باشه از همون اول نسخه ی فیزیکی official transcript میخوان که توسط دانشگاه لیسانس و فوقم پست بشه. و صرفا به نسخه اسکن شده اکتفا میکردن. اما یکی از دانشگاه های کانادا که اپلای کردم و فی هم پرداخت کردم، الان دبه کرده و نسخه پستی ریزنمرات و مدارک رو میخواد! حالا مشکل اینه که دانشگاه لیسانس من قبول نمیکنه ریزنمرات رسمی رو دوباره صادر کنه، چه برسه به اینکه مهر کنه و تو پاکت بزاره و بفرسته! شما تجربه مشابه یا راه حلی برای این موضوع دارید؟

پیشاپیش ممنون از کامنت هاتون

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا به اینجا، دانشگاه هایی که قصد اپلای داشتم رو نگاه میکردم، ندیدم نوشته باشه از همون اول نسخه ی فیزیکی official transcript میخوان که توسط دانشگاه لیسانس و فوقم پست بشه. و صرفا به نسخه اسکن شده اکتفا میکردن. اما یکی از دانشگاه های کانادا که اپلای کردم و فی هم پرداخت کردم، الان دبه کرده و نسخه پستی ریزنمرات و مدارک رو میخواد! حالا مشکل اینه که دانشگاه لیسانس من قبول نمیکنه ریزنمرات رسمی رو دوباره صادر کنه، چه برسه به اینکه مهر کنه و تو پاکت بزاره و بفرسته! شما تجربه مشابه یا راه حلی برای این موضوع دارید؟

پیشاپیش ممنون از کامنت هاتون
    دبه؟
    روال کاملاً عادیه که مدارک رو به صورت پستی هم بخوان. حالا شما ندیده بودید یا واضح عنوان نشده بوده به این معنی نیست که دبه کردن!
    در هر حال، همون طور که چند پست بالاتر اشاره شد درخواست ارسال پستی مدرک رسمی به این معنی نیست که اصل مدرک رو می‌خوان. اصل مدرک یک دونه بیشتر نیست کلاً. مگه اون رو جایی فرستادید؟ اون باید دست خودتون باقی بمونه همیشه. اون رو می‌دید دارالترجمه، ترجمه‌ی رسمی می‌کنه (و بنا به نیاز و درخواست شما مهرهای تأیید رو می‌زنه) که توی ترجمه‌ی رسمی کپی اصل فارسیش هم هست و اون رو نهایتاً توی پاکت دانشگاه می‌گذارید و ارسال می‌کنید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mathematics education

سلام دوستان
    من کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد(هنوز دفاع نکردم) رو جدا خوندم
    کارشناسی و کارشناسی ارشد رو دانشگاه آزاد خوندم
    منم هر سه تا رو براشون سابمیت کردم
    الان ک آفیشال ترنسکریپت میخواد فقط دو تا رو میخواد یک مال کاردانیه و اون یکی فقط نوشته دانشگاه آزاد
    به نظرتون چیکار کنم؟

February 7, 2017 Islamic Azad University
    February 7, 2017 Iran Post Secondary

سلام بچه ها
    یک سوال دارم بدجور ذهنمو درگیر کرده، ریزنمرات و مدرک تحصیلی برای اپلود کردن در فرم اپلیکشن باید حتما افیشیال باشه؟ یعنی دانشگاه مهر میزنه بعد باید ببریم دارلترجمه و بقیه ماجرا؟ این مدرک تحصیلی تو همین مرحله (اپلیکیشن) باید ازاد کنیم؟؟؟

کلا بگید برای پر کردن فرم اپلیکیشن برای ریزنمرات و مدرک چیکارکنم؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط delbina نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    یک سوال دارم بدجور ذهنمو درگیر کرده، ریزنمرات و مدرک تحصیلی برای اپلود کردن در فرم اپلیکشن باید حتما افیشیال باشه؟ یعنی دانشگاه مهر میزنه بعد باید ببریم دارلترجمه و بقیه ماجرا؟ این مدرک تحصیلی تو همین مرحله (اپلیکیشن) باید ازاد کنیم؟؟؟

کلا بگید برای پر کردن فرم اپلیکیشن برای ریزنمرات و مدرک چیکارکنم؟
    مرسی
    سلام،

سوالتون خیلی کلی هست و جواب یکسانی نمی شه بهش داد. بدین صورت که اگه در ادمیژن دانشگاه به صراحت گفته باشن که مدارک رو آفیشال می خوان، خوب نمی شه کاریش کرد باید مدارکتون یا آزاد باشه یا ریز نمرات انگلیسی که بعضی از دانشگاه های خاص (مثل فردوسی، تهران و غیره) میدن رو برای آپلود یا پست در نظر بگیرین.
    اگه دانشگاه مدارک غیر رسمی بخواد، نه در این مرحله اپلای احتیاجی به ازاد کردن مدارکتون نیست و می تونین با همون ریز نمرات غیر رسمی هم اپلای کنین.
    پس بهتره به سایت دانشکده مراجعه کنین.

موفق باشید.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. دوستان متاسفانه مشکل فکر میکنم جدی در روند اپلای من برای دانشگاه ایلینوی شیکاگو پیش اومده که ممنون میشم راهنمایی کنین.

این دانشگاه خودش نوشته ریزنمرات و دانشنامه غیررسمی آپلود کنین ولی الان به تاییدیه تحصیلی ارشد من گیر داده. لیسانس دانشگاه آزاد بودم و مدارکش رسمیه و مشکلی نیست.
    برای ارشد هم دانشگاه فردوسی فقط یه نسخه انگلیسی غیررسمی ریزنمرات و تاییدیه تحصیلی رو میده، منم تا الان برای همه دانشگاهها با اونا اپلای کردم و مشکلی نبوده.
    این دانشگاه هم جالبه که ریزنمرات فردوسی رو قبول کرده ولی تاییدیه تحصیلی رو نه! در حالیکه هر دو توسط یک نفر مهر و امضا شدن.

وقتی ایمیل زدم و پرسیدم مشکل تاییدیه تحصیلی چیه، این جواب رو دادن:

Because of the wording of the document as well as who it is attested by we ask for a completion of studies certificate in combination of the provisional certificate you have submitted from students from your university. The document must also be translated into English. Due to the fact we have recently received this document from a few applicants we anticipate it still being possible to obtain

من بهشون تاکید کرده بودم که آقا جان فردوسی فقط همین تاییدیه رو به من میده الان و اگه اینو قبول نمیکنین من آپشن دیگه ای ندارم. خب دیوانه که نیستم وقتی هنوز از جایی پذیرش ندارم 10 میلیون بدم مدرک آزاد کنم. الان من چیکار کنم با این دانشگاه؟
    تاییدیه تحصیلی فردوسی رو هم اتچ کردم. جالبه که اون توضیحات زیرش که این مدرک غیررسمیه و فلان رو عینا زیر ریزنمرات هم زده فردوسی، منتها نمیدونم چرا اونو قبول دارن اینو نه!!

لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم. اعصاب و روان و آرامش ما رو بهم ریخت این دانشگاه.

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط DrABP : February 27th, 2017 در ساعت 09:41 PM
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)