صفحه 5 از 36 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط CluE نمایش پست ها
    تو دانشگاه ما کارنامه ی انگلیسی که pdf ش رو هم بهش دسترسی داریم چون درسمون تموم نشده unofficial هست. حالا این کارنامه ی انگلیسی که روش نوشته شده unofficial و دانشگاه تو پاکت میذاره میفرسته ،واسه هر دانشگاهی تو خارج official حساب میشه؟ یا اینکه بعضی دانشگاها ممکنه بگن کارنامه ی فارسی با ترجمه اش رو دانشگاه باید بفرسته تا official به حساب بیاد؟ چون تا اونجایی که من می دونم دانشگاه ما حداقل اینکارو نمی کنه و واسه official شدن حتما دانشگاه باید بفرسته مگه نه ؟
    دوست عزیز تا جایی که من می دونم آفیشال یعنی ریز نمره و مدرک نهایی که بعد از فارغ التحصیلی و تسویه حساب برای شما صادر می شه و بعد به تایید وزارت علوم می رسه. این مدارک و ببرین دارالترجمه بعد از ترجمه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم زده می شه روش. اما بعضی دانشگاهها خودشون کار ترجمه رو انجام می دن و با مهر و موم دانشگاه می فرستن که این هم در حکم آفیشال هست اما باز هم باید ریز نمره نهایی باشه. و تمام ریز نمراتی که قبل آزاد کردن مدرک به شما بدن غیر آفیشال هست. چه دانشگاه بفرسته چه خودتون. اما خیلی دانشگاههای خارجی با همین ریز نمرات مراحل اپلای اولیه و پذیرش و انجام می دن و بعد از پذیرش نهایی باید ریز نمرات و مدارک آفیشال و براشون بفرستین.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iustlondon نمایش پست ها
    سلام.

من الان یه سوالی برام پیش اومده. همانطور که میدونید اکثر دانشگاه ها نمرات (یا حداقل GPA) را با scale 4 مقایسه میکنن، مثلا 3.5/4 . حالا ما که مدارکمون رو میدیم دالترجمه (با مهر و ...). چطوری اون دانشگاه ها نمرات ما رو تبدیل می کنند (بر فرض ایکه ما نخواهیم 300 دلار پول بابت evaluation موسساتی نظیر wes را بدهیم.)

مثلا معدل 17.5 چطوری میشه. باید همینجوری معدلمون را تقسیم بر 5 کنیم یا ... ؟

اگر جزء ملزومات دانشگاه ارزيابي WEs نبود همونطور كه دوستم گفتند نيازي نيست و خودشون محاسبه مي كنند. فكر كرديد اپليكيشن في رو براي چي پرداخت مي كنيد. اما اگر مثل برخي دانشگاه ها اجبار باشه مجبوريد هزينه كنيد.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iustlondon نمایش پست ها
    سلام.

من الان یه سوالی برام پیش اومده. همانطور که میدونید اکثر دانشگاه ها نمرات (یا حداقل GPA) را با scale 4 مقایسه میکنن، مثلا 3.5/4 . حالا ما که مدارکمون رو میدیم دالترجمه (با مهر و ...). چطوری اون دانشگاه ها نمرات ما رو تبدیل می کنند (بر فرض ایکه ما نخواهیم 300 دلار پول بابت evaluation موسساتی نظیر wes را بدهیم.)

مثلا معدل 17.5 چطوری میشه. باید همینجوری معدلمون را تقسیم بر 5 کنیم یا ... ؟
    نه دوست عزیز بر 5 تقسیم نمیشه مثل نظام قدیم که A و B و .. می دادن اینجا عدد می دن یعنی یه تلرانسی رو برای نمره 4 قائل هستند.
    این سایت رو دانشگاه برای من ایمیل کرد که نمره هام رو به این اسکیل ببرم. دوست دارم اون رو اینجا به اشتراک بزارم که شما هم استفاده کنید:
    این سایت
    این سایت مجانی اینکار رو میکنه. بعضی ها رو هم دیدم که به WES میدن که آنلاین اینکار رو غیر رسمی انجام بده و 5 دلار یا بیشتر هم پول میگیره.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    برخي دانشگاه ها ميگن ريزنمرات رو خودتون ارسال كنيد ما بعد از بررسي اگر پذيرشتون قطعي شد مي خواهيم به دانشگاه بگيد كه آفيشيالي برامون بفرستند ريزنمرات رو. البته توجه داشته باشيد قانون نوشته شده ايي وجود نداره و خيلي از دانشگاه ها اين شيوه رو ندارند و حتما مدارك رو آفيشيالي و از طريق پست ميخوان همون اول كار و قبل از پذيرش اما اونهايي كه با آپلود مراحل پذيرش رو انجام ميدن عملا تو هزينه خيلي به نفع دانشجو هستند چون هم هزينه ي پست نميديد هم يك ست از مدارك ترجمه شده اتون ازدست نميره ، در صورتيكه هنوز پذيرش مشخص نيست و ممكنه حتي رد بشيد. لذا قبل از ارسال حتما با دپارتمان مربوطه تماس بگيريد و اطمينان حاصل كنيد كه به چه صورت پذيرفته است ارسال ريزنمرات.شادزي
    simon عزیز، تو بعضی از جوابهایی که شما لطف کردید و به دوستان دادید، متوجه شدم مدرک و ریزنمرات آفیشال را معادل با مدارکی میدونید که توسط خود دانشگاه فرستاده بشه. تا اونجا که من میدونم مدارک ترجمه شده آفیشال مدارکی است که مهر اداره مترجمان و قوه قضائیه داشته باشه. منظور از seal هم همون مهر و مومی است که توسط اداره مترجمان انجام میشه. حالا اینکه گفته بشه مدارک توسط خود دانشگاه فرستاده بشه یه بحث دیگه است. یعنی بحث مدارک آفیشال و بحث فرستاده شدن مدارک توسط خود دانشگاه دو بحث کاملا مجزا هستند.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mkaregar نمایش پست ها
    simon عزیز، تو بعضی از جوابهایی که شما لطف کردید و به دوستان دادید، متوجه شدم مدرک و ریزنمرات آفیشال را معادل با مدارکی میدونید که توسط خود دانشگاه فرستاده بشه. تا اونجا که من میدونم مدارک ترجمه شده آفیشال مدارکی است که مهر اداره مترجمان و قوه قضائیه داشته باشه. منظور از seal هم همون مهر و مومی است که توسط اداره مترجمان انجام میشه. حالا اینکه گفته بشه مدارک توسط خود دانشگاه فرستاده بشه یه بحث دیگه است. یعنی بحث مدارک آفیشال و بحث فرستاده شدن مدارک توسط خود دانشگاه دو بحث کاملا مجزا هستند.
    نه عزيز شايد توضيحاتم كمي پيچيده بوده. بله آفيشيال چيزيه كه دانشگاه ارسال كنه تا رسمي قلمداد شه . حالا اگر شما دانشگاهي سراغ داريد كه مدارك و ترجمه نشده و سيل نشده ميفرسته بگيد كه ما هم بدونيم. چون من هر چي دانشگاه تو ايران ميشناسم با پيش فرض ترجمه و تاييد و سيل بودن عمل پست رو انجام ميدن.و اين پست زماني به رسميت شناخته ميشه كه از طريق دانشگاه صورت گرفته باشه نه فرد. لذا اگر از طرف دانشگاه بره آفيشيال محسوب ميشه و اين رو در سايت دانشگاه ها ميتونيد چك كنيد. خيلي از مدارك ارسالي به دانشگاه ها از ايران نيست كه ترجمه حتما بخواد و سايتهاي اونها هم جهان شموله يعني مختص من و شما نوشته نشده آفيشيال مختص مدارك سراسر دنيا ميشه كه رسما دانشگاه بفرسته انگليسي زبان و يا غيره. حالا شما ممكنه بتونيد با رايزني مدارك رو آن آفيشيال خودتون با ايميل بفرستيد و بعد از پذيرش بخوان كه دانشگاه آفيشيال كنه.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

mohammad_k88 آواتار ها

Smile پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

دوستان خیلی سختش می کنید. سیمون جان بله. هستند دانشگاه هایی که تنها کاری که می کنن اصل مدارک رو میدن و میگن بقیه کاراش با خودت.
    بنابراین دانشجو اول مدارک رو میبره وزارت علوم و مهر دانشگاه رو به تایید وزارت علوم میرسونه. بعد میبره دار الترجمه و ترجمه میشه، مهر دار الترجمه می خوره، پلمب میشه، بعد هم مهر دادگستری و وزارت امور خارجه می خوره. بعد فرد موظف هست بره تک تک دانشگاه هایی که مدارک از اونها ترجمه شده. مدارک رو نشون بده فارسی و انگلیسی. مسئول آموزش اون رو تایید کنه، و به ایشون اجازه بدن که برگه ها رو بزاره تو پاکت بعد هم درش رو چسب بزنه و دانشگاه هم روی درش رو امضا کنه و مهر انگلیسی بزنه.

در ادامه هم دانشجو میاد و تمام این پاکت هایی که از دانشگاه های مختلف گرفته و توشون مدارک ترجمه شده و تایید شده هست رو برازه توی یک پاکت بزرگتر و برای دانشگاه مقصد پست DHL کنه. بعضی ها هم همین رو میفرستن WES که اون این ترجمه ها رو تایید کنه و نمرات رو تو بازه 0 تا 4 ببره و از این به بعد این WES باشه که اذعان می کنه که شما تا این لحظه چه مدرکی دارید که اون تایید کرده.
    ولی بعضی دانشگاه ها مثل امیر کبیر بعضی از این مراحل رو خودش انجام میده...

Junior Member

سلام دوستان
    من واسه دانشگاه Arizona دارم اقدام می کنم ولی تو قسمت آپلود ریزنمرات این جمله رو گفتن:
    Transcripts:Please upload a scanned or electronic version of your transcript(s), including the “key” from each university or college.The “key” is often on the back of your transcript, the side or bottom margin, or comes as a separate page from the university.You may upload all transcripts and keys as one file or you may separate by university or career and upload each set individually.
    منظورش از ''Key'' رو نمی فهمم. کسی می تونه راهنماییم کنه؟

mohammad_k88 آواتار ها

یکی از دوستان از من سوالی پرسیده بود که من اینجا جوابش رو برای بقیه دوستان به اشتراک گذاشتم:

من الان یه نسخه ترجمه شده از کارشناسی و ارشد و ریز نمراتو که به تایید دادگستری و وزارت خارجه رسیده رو دارم حالا من میخام برای چند دانشگاه اپلای کنم دوباره باید برم چند سری دیگه ترجمه کنم؟ راه آسونتر و کم هزینه تر نیست؟ چون برای بعضیاشون باید پست کنم.
    بعد اینا هم ترجمه رو میخان هم فارسی رو، اونوقت تکلیف چیه؟ دانشگاه که به من یه نسخه دانشنامه و ریز نمره داده. انگلیسیارو ترجمه کنم، فارسی ها رو چیکار کنم؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید.
    دوست عزیز
    شما کاری که می کنید از مدارکتون اسکن بگیرید. بعضی از دانشگاه ها برای تصمیم اولیه اسکن مدارک کافی هست براشون. ولی بعضی ها هم ترجمه غیر رسمی رو قبول می کنن و بعدا که پذیرش دادن ترجمه رسمی رو می خوان که تو این موارد هم میشه باهمون اسکن کار رو راه انداخت و از استاد خواست که پرینت ریز نمرات ترجمه شده رو برای بررسی اعلام کنه.
    فارسی رو که نمیخوان. شما نسخه اصل رو پیش خودت نگه میداری که اصلش هم نسخه هست همه جا. بعد اون ترجمه ای که کردی و مهر خورده رو به عنوان کپی برابر اصل مدرکت به هرجا که خواستی نشون میدی.

راه آسون تری نیست جز اینکه تو پست کردن مدارک هم می تونی از پست تی ان تی دانشگاه شریف استفاده کنی. این پست رو بخونید

البته این را هم اضافه کنم که اینجا هم مطالب خوبی نوشته شده که به نظر میرسه در کاهش هزینه ها موثر هست.
    ویرایش توسط pApAr : November 28th, 2013 در ساعت 06:27 PM دلیل: مرتبط: ادغام

Junior Member

سلام دوستان .من در مرحله پذیرش هستم و دانشگاه ازمن خواسته سیستم نمره دهی رودر ایران رو هم براشون بفرستم. من فوقم از مالزی گرفتم و خود دانشگاه پشت برگه ریز نمرات توضیح داده ولی دانشگاه شیراز که لیسانسم رو گذروندم همچین چیزی نداره. چی کار باید بکنم؟

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra213 نمایش پست ها
    سلام دوستان .من در مرحله پذیرش هستم و دانشگاه ازمن خواسته سیستم نمره دهی رودر ایران رو هم براشون بفرستم. من فوقم از مالزی گرفتم و خود دانشگاه پشت برگه ریز نمرات توضیح داده ولی دانشگاه شیراز که لیسانسم رو گذروندم همچین چیزی نداره. چی کار باید بکنم؟
    شما مدارک رو که ترجمه می کنید تمام نمراتتون رو هم ترجمه می کنن و GPA شما معدل تمام نمراتتون نوشته میشه دیگه!

میشه تصویرش رو بزارید که مدرک مالزی شما چی نوشته؟؟ نمره می دن دیگه از 0 تا 20. منظورشون چی هست که سیستم نمره دهی چی هست!! مگه از 0 تا 4 هست که سیستم داشته باشه!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)