صفحه 9 از 36 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 360

موضوع: راهنمایی در مورد Official Transcripts

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام،
    برای لیسانسم من خودم ترجمه کردم به صورت unofficial و البته با مدرک لیسانس یکی از دوستان خارج از کشور چک کردم ترجمه رو،
    بعد تو یه دپارتمان اینو نوشته:
    One unofficial transcript from each collegiate institution attended. Foreign applicants must submit the original transcript along with a certified translation into English.

یعنی چی این قسمت دومی؟ ماکه original نداریم!

شما بايد يك نسخه از ريز نمرات كه ترجمه شده و با اصل ريزنمرات (كپي مدرك فارسي) ضميمه هست و مورد تاييدم رسيده را اسكن كني و براي اين دانشگاه بفرستي. شما ترجمه ي خودت رو با اصل نميتوني مقايسه كني و گواهي كني كه. Certified translation‌ بعيدم ميدونم دارالترجمه ايي قبول كنه كه ترجمه ي شما رو ببره تاييد كنه. ضمنا به دانشگاه ايميل بزنيد بپرسد آيا هر دو مهر دادگستري و وزارت امور خارجه لازمه.شايد در اين مرحله مهر نخوان و در حد ترجمه كفايت كنه.اينرو قبل از هزينه كردن مطمئن بشيد. ولي نهايتا بعد از پذيرش اگر رسما بخوان احتمالش زياده كه هر دو مهر لازم باشه + اينكه دانشگاه بايد مدارك رو سيل شده براشون ارسال كنه.

شادزي
    ویرایش توسط Simon : December 16th, 2013 در ساعت 05:33 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام

من دانشگاه لیسانس م شهرستان هست، وقت نمیکنم ببرم مدارک ترجمه شده رو مهر بزنن و بزارن تو پاکت. دانشگاه مقصد قبول کرده که مدارک unofficial هم بفرستید مشکلی نیست. یعنی تو پاکت دانشگاه نباشه هم مشکلی نیست یا نه؟

و یه سوال دیگه، من یه جایی تو این فروم خونده بودم باید دانشگاه مدارک رو مستقیم بفرسته. اما من رفتم از دانشگاه پرسیدم گفت نمیفرستیم. خودتون برید اداره پست، آدرس فرستنده رو آدرس دانشگاه بنویسید. من باید چیکار کنم؟ آدرس دانشگاه رو بنویسم یا آدرس خودمون رو؟ اصلا مهمه آدرس چی باشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    ممنون، ولی سیستمش آپلودی هست نه اینکه ارسال کنم.
    بعد مدرک آزاد نکردم که ریز نمرات دستم بیاد، فقط میتونم ارسال کنم از طریق دانشگاه.
    یعنی الان ترجمه ی خودم رو بفرستم، تو پروسه پذیرش تاثیری داره؟ (آخه اکثرا روز ثبت نام مدارک آفیشیال رو میخوان)
    البته دوست خوبمون سیمون راهنمایی کردند و کاملان درسته فقط چند نکته رو اضافه می کنم که البته در پست های قبلم هم نوشته بودم.

ببنید ریز نمرات رو شما می تونید اصلش رو از دانشگاه بگیرید اگر درس رو تموم کردید. اگر سربازی داشته باشید به شما مدرکتون رو نمیدن. اون رو بدید دار الترجمه ترجمه کنه زیرش رو هم مهر بزنه. مهر خود دار الترجمه. این رو اسکن که کردید براشون ارسال کنید. اگر اکی دادن به شما، شما مدارک رو مهر و امضا شده دادگستری و امور خارجه کنید و به همون صورت که عرض شد ارسال کنید. اینکه هزینه و اینها، خدمتتون عرض کنم که این هزینه تمبر و مهر زیر مبلغ 20 هزار تومنی در مقابل تمام هزینه هایی دیگه ای که باید بکنید خیلی نا چیزه. فقط یه مورد رو بگم، همونطور که می بینید بالا تر نوشتم دانشگاه شهید بهشتی می گه برای اینکه من مدارکت رو که خودت تهیه کردی رو بزارم تو یه پاکت 500 تومنی درش رو چسب بزنم که کل چسبش 1000 تونم کمتره و زحمت بکشه دو تا خط خطی کنه رو در پاکت (امضا) و شاید یه مهر انگلیسی هم بزنه این رو 30 هزار تومن می گه بریزم به حساب دانشگاه.
    شما بده به نظر من تمام مهرات رو بزنن دو سه روز طول می کشه. بعد یه اسکن از تمام مدارکت که مهر خورده و تمبر هم داره بگیر برای همشون همین رو بفرست. خواستن بعدا واسشون پست هم می کنی.

کلا پروسه اپلی شروعش یه هزینه اولیه داره. من امید وارم که اینا بعدا چندین و چند برابر در بیاد.
    ویرایش توسط mohammad_k88 : December 16th, 2013 در ساعت 06:04 PM
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    شما بايد يك نسخه از ريز نمرات كه ترجمه شده و با اصل ريزنمرات (كپي مدرك فارسي) ضميمه هست و مورد تاييدم رسيده را اسكن كني و براي اين دانشگاه بفرستي. شما ترجمه ي خودت رو با اصل نميتوني مقايسه كني و گواهي كني كه. Certified translation‌ بعيدم ميدونم دارالترجمه ايي قبول كنه كه ترجمه ي شما رو ببره تاييد كنه. ضمنا به دانشگاه ايميل بزنيد بپرسد آيا هر دو مهر دادگستري و وزارت امور خارجه لازمه.شايد در اين مرجله مهر نخوان و در حد ترجمه كفايت كنه.اينرو قبل از هزينه كردن مطمئن بشيد. ولي نهايتا بهد از پذيرش اگر رسما بخوان احتمالش زياده كه هر دو مهر لازم باشه + اينكه دانشگاه بايد مدارك رو سل شده براشون ارسال كنه.

شادزي
    ممنونم simon جان،
    من تنها کاری که میتونم بکنم اینه که مدرک غیر رسمی با مهر غیررسمی ولی از دانشگاه (دانشگاه تهران) بگیرم. چون مدرک آزاد نکردم و این سیستم هم آپلود میخواد.
    ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    البته دوس خوبمون سیمون راهنمایی کردند و کاملان درسته فقط چند نکته رو اضافه می کنم که البته در پست های قبلم هم نوشته بودم.

ببنید ریز نمرات رو شما می تونید اصلش رو از دانشگاه بگیرید اگر درس رو تموم کردید. اون رو بدید دار الترجمه ترجمه کنه زیرش رو هم مهر بزنه. مهر خود دار الترجمه. این رو اسکن که کردید براشون ارسال کنید. اگر اکی دادن به شما، شما مدارک رو مهر و امضا شده دادگستری و امور خارجه کنید و به همون صورت که عرض شد ارسال کنید. اینکه هزینه و اینها، خدمتتون عرض کنم که این هزینه تمبر و مهر زیر مبلغ 20 هزار تومنی در مقابل تمام هزینه هایی دیگه ای که باید بکنید خیلی نا چیزه. فقط یه مورد رو بگم، همونطور که می بینید بالا تر نوشتم دانشگاه شهید بهشتی می گه برای اینکه من مدارکت رو که خودت تهیه کردی رو بزارم تو یه پاکت 500 تومنی درش رو چسب بزنم که کل چسبش 1000 تونم کمتره و زحمت بکشه دو تا خط خطی کنه رو در پاکت (امضا) و شاید یه مهر انگلیسی هم بزنه این رو 30 هزار تومن می گه بریزم به حساب دانشگاه.
    شما بده به نظر من تمام مهرات رو بزنن دو سه روز طول می کشه. بعد یه اسکن از تمام مدارکت که مهر خورده و تمبر هم داره بگیر برای همشون همین رو بفرست. خواستن بعدا واسشون پست هم می کنی.

کلا پروسه اپلی شروعش یه هزینه اولیه داره. من امید وارم که اینا بعدا چندین و چند برابر در بیاد.
    ممنونم،
    نه دوست من شما دارین برعکس میگین، وقتی درس رو تموم نکردین اصلش و افیشیال رو میدن، مثل الان که ارشدم هنوز تموم نشده و بهم رسمی دادن.
    ولی لیسانس رو اصلشو به هیچ وجه نمیدن و باید مدرک آزاد کنید که در مرحله ی بعد از ادمیشن اتفاق میفته.
    الان فقط مدرک غیررسمی بهمون میدن.

سلام
    دوستان من مدرکم رو هنوز آزاد نکردم و از دانشگاهم که پرسیدم گفتند فقط unofficial latin transcript رو sealed میفرستند به دانشگاه های مورد نظرمون.
    به دانشگاه مقصد ایمیل زدم که کارنامه official ام اماده نیست و اماده شدنش زمانبر است که اماده بشه دانشگاه کارنامه unofficial رو seal شده براتون میفرسته برای مرحله apply قعلا این کافیه یا نه؟ جواب داده:We will accept attested copies for your current transcripts, sent from the university.
    attested copy یعنی چی؟

sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simadehghani نمایش پست ها
    سلام
    attested copy یعنی چی؟

لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنید. باید به ددلاین برسم.
    این طور که به نظر می رسه منظورشون کپی تایید شده و امضا شده است. مثلا ترجمه های مهر شده یا کپی برابر اصل.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SUT

سلام

جایی که من می خوام اپلای کنم نوشته
    official transcripts must be submitted to the Graduate School from each college or university attended
    من ریز نمرات لیسانس و گرفتم با مهر دادگستری و خارجه آیا حتما باید ببرم دانشگاه بزاره تو پاکت یا همین طور که بفرستم قبول می کنن؟

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2f نمایش پست ها
    سلام جایی که من می خوام اپلای کنم نوشتهofficial transcripts must be submitted to the Graduate School from each college or university attendedمن ریز نمرات لیسانس و گرفتم با مهر دادگستری و خارجه آیا حتما باید ببرم دانشگاه بزاره تو پاکت یا همین طور که بفرستم قبول می کنن؟
    شاید اگه مهر دادگستری و وزارت خارجه نباشه ایراد نگیرن ولی سعی کن حتما داخل پاکت دانشگاه باشه و مهر دانشگام روش خورده باشه وگرنه اکثرا قبول نمی کنن....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2f نمایش پست ها
    سلام

جایی که من می خوام اپلای کنم نوشته
    official transcripts must be submitted to the Graduate School from each college or university attended
    من ریز نمرات لیسانس و گرفتم با مهر دادگستری و خارجه آیا حتما باید ببرم دانشگاه بزاره تو پاکت یا همین طور که بفرستم قبول می کنن؟
    سلام دوست عزیز
    شما باید حتما نمراتتون رو بدید مهر دادگستری و امور خارجه بزنن که رسمی بشه و بعد بدید دانشگاه توی پاکت بزاره درش رو چسب بزنه و مهر انگلیسی بزنه بعد هم شما اون رو با مدارک دیگه ای که دارید تو یه پاکت دیگه می زارید و خوتون با آدرس خودتون پست می کنین.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)