صفحه 71 از 179 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana67 نمایش پست ها
    یه خانم که تو آمریکا زندگی میکرد میگفت اصلا از کردیت کارد استفاده نکن همیشه بدهکاری ! حالا به نظرتون من Debit Card باز کنم؟ ممنون
    بستگی به شخصیتتان دارد.

اگر آدم خوش قولی هستید و پیش از موعد بدهیتان را تسویه می کنید ، کردیت برای شما بسیار خوب است. باعث ثبات اقتصادی می شود

اما اگر از آن آدم های بدقول هستید یا آن آدم هایی که حتما باید زور بالا سرتان باشد تا کاری را انجام دهید ، دور کردیت را خط بکشید و فقط با دبیت کار کنید.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana67 نمایش پست ها
    بهترین بانک تو اوهایو (آتنز) چه بانکی؟ یه خانم که تو آمریکا زندگی میکرد میگفت اصلا از کردیت کارد استفاده نکن همیشه بدهکاری ! حالا به نظرتون من Debit Card باز کنم؟ ممنون
    راجع به سوال اول بستگی به تجربیات اون ایالت داره و کسی که خیلی وقت اونجا زندگی کرده و در اکثر بانکها حساب داره میتونه جواب بده. بسیاری از بانکها سیاستشون یکی هستش مثل wells fargo , BOA که همون minimum deposit fee , APR , Interest و ...ها اعمال میشه. زیاد مساله مهمی نیست به خصوص اون ابتدا کجا حساب باز کنید.
    در مورد سوال دوم بچه ها علیه من جبهه نگیرن باز!!( من اون چیزی که در مورد کردیت احساس میکنم میگم)
    کردیت مثل شمشیر دو لبه هستش. من هیچ مفهومی در کردیت کارد نمیبینم! نگید این نمیدونه! کردیت سابقه هستش و به شما در اینده اگر بخواید خونه و ماشین بگیرید و حتی بیمه کمک میکنه بهتون اینا رو میدونیم.
    ولی به نظر من واسه اونایی خوبه که حتما هر ماه به حسابشون پول واریز میشه وگرنه بلی کمی حسابها ممکنه قاطی پاتی بشه.
    کردیت یعنی مثلا 1000 دلار اولیه در کارتت موجوده میری خرید مثلا 100 دلار خرج میکنی، از حسابت برنمیدارن در عوض صورت حساب میاد یکماه بعد که تا فلان تاریخ مینیموم رو پرداخت کن. خوب چه فرقی داره؟ اصلا همون بهتر که همون لحظه از حسابمون کم کنه تا حساب از دست نره! این نظر من هستش و کردیت اصلا واسه من مفهومی نداره خودم هم استفاده میکنم ولی اصلا اجازه نمیدم صورت حساب بیاد بعد 1 هفته تسویه میکنم بره پی کارش!
    البته بعضی وقتها خوبیش اینه که شما پول نداری تو حساب بعد یکماه پول میریزن به حسابتون اون موقع دست خالی نمیمونین ولی من همیشه بر این اعتقاد هستم که اصلا به این فکر نباشید و همیشه سعی کنید حسابتون حداقل مقداری رو داشته باشه.
    شما هم اگر جزو افرادی هستید که واقعا وقت ندارید دایم حسابها رو چک کنید ممکنه کردیت به ضررتون تموم بشه ولی کلا داشتن کردیت بد نیست که ملت هی اپلای میکنن واسش!

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

فواید اصلی کردیت کارت مثل ساختن credit history و وام گرفتن که بارها بیان شده، ولی حتی برای کسی هم که برنامه ی بلند مدتی برای موندن نداره، باز هم محاسن خوبی داره کردیت کارت:
    خیلی هتل ها زمان checking in حتی اگر همه ی هزینه ی اقامتتون رو از قبل هم پرداخت کرده باشید بازم ازتون کردیت کارت میخوان؛ دلیلش هم اینه که اگه کسی به اموال هتل آسیبی برسونه یا مثلا سر موقع check out نکنه از کردیت شما جریمه خود به خود پرداخت میشه؛ در این مورد دبیت قبول نمیکنن چون ممکنه اصلا شما پولی توی دبیت نداشته باشید. البته این مورد بعضا با پرداخت دپازیت مثلا هزینه یه شب قابل حله.
    رنت کردن ماشین، که بدون کردیت ممکنه اصلا ماشین بهتون ندن، یا دپازیت بخوان. البته با دبیت هم میشه ماشین رنت کرد ولی مراحلش طولانی تر میشه و حوصله سر بر تر. (what!?!)
    با کردیت اگه پرداختی کنید مثل خرید اینترنتی و مثلا زیادی charge بشین قابل dispute کردنه ولی با دبیت دیگه پول شما رفته که رفته. این امکان کردیت کارد باعث میشه خیلی جاها پیشنهاد میدن کلا با کردیت پرداخت کنید.
    با کردیت کارد مناسب میتونید کلی point جمع کنید (بخصوص زمان اپلای کردن کلی پوینت میدن) و میشه ازش برای اقامت هتل یا بلیط هواپیما استفاده کرد.
    اگه مسافرت international داشته باشید میتونید از کردیتتون همه جا استفاده کنید و لازم نیست همینطور پول تبدیل کنید و یه مشت سکه و پول نقد با خودتون جابجا کنید. مثلا خرید هایی در فرودگاه ها یا تلفن زدن با کردیت کارت، تلفن زدن از هواپیما یا خرید غذا در خود هواپیما، در پرواز هایی که منوی خرید آزاد دارن.
    بعضی کردیت کارت ها بیمه های خوبی هم باهاشون هست که شرح حالشون مفصله.
    Quaecumque Vera

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

از لحاظ dispute كردن هزينه هاي غيرمجاز درسته كه با كرديت كارت راحت تره ولي امكان dispute كردن با دبيت هم وجود داره و خود من چند بار كردم. البته در اون موارد دبيت كارت به عنوان كرديت استفاده شده بود.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    راجع به سوال اول بستگی به تجربیات اون ایالت داره و کسی که خیلی وقت اونجا زندگی کرده و در اکثر بانکها حساب داره میتونه جواب بده. بسیاری از بانکها سیاستشون یکی هستش مثل wells fargo , BOA که همون minimum deposit fee , APR , Interest و ...ها اعمال میشه. زیاد مساله مهمی نیست به خصوص اون ابتدا کجا حساب باز کنید.
    در مورد سوال دوم بچه ها علیه من جبهه نگیرن باز!!( من اون چیزی که در مورد کردیت احساس میکنم میگم)
    کردیت مثل شمشیر دو لبه هستش. من هیچ مفهومی در کردیت کارد نمیبینم! نگید این نمیدونه! کردیت سابقه هستش و به شما در اینده اگر بخواید خونه و ماشین بگیرید و حتی بیمه کمک میکنه بهتون اینا رو میدونیم.
    ولی به نظر من واسه اونایی خوبه که حتما هر ماه به حسابشون پول واریز میشه وگرنه بلی کمی حسابها ممکنه قاطی پاتی بشه.
    کردیت یعنی مثلا 1000 دلار اولیه در کارتت موجوده میری خرید مثلا 100 دلار خرج میکنی، از حسابت برنمیدارن در عوض صورت حساب میاد یکماه بعد که تا فلان تاریخ مینیموم رو پرداخت کن. خوب چه فرقی داره؟ اصلا همون بهتر که همون لحظه از حسابمون کم کنه تا حساب از دست نره! این نظر من هستش و کردیت اصلا واسه من مفهومی نداره خودم هم استفاده میکنم ولی اصلا اجازه نمیدم صورت حساب بیاد بعد 1 هفته تسویه میکنم بره پی کارش!
    البته بعضی وقتها خوبیش اینه که شما پول نداری تو حساب بعد یکماه پول میریزن به حسابتون اون موقع دست خالی نمیمونین ولی من همیشه بر این اعتقاد هستم که اصلا به این فکر نباشید و همیشه سعی کنید حسابتون حداقل مقداری رو داشته باشه.
    شما هم اگر جزو افرادی هستید که واقعا وقت ندارید دایم حسابها رو چک کنید ممکنه کردیت به ضررتون تموم بشه ولی کلا داشتن کردیت بد نیست که ملت هی اپلای میکنن واسش!
    کلن کردیت کارت یعنی پیش خوری. یعنی یه چیزی رو که الان پولشو نداری بخری بعدا پولشو بدی. ظاهرا شاید برای ملت به صرفه باشه ولی سود اصلیش رو بانکها می برن، واگرنه اینقدر ملت رو تشویق نمی کنند که کردیت داشته باشن. در واقع بهت یه وامی میدن که تو بهش نیاز نداری و بهره اش رو ازت می گیرن. تو رو مصرف گرا بار میارن و تو فکر می کنی خیلی زرنگی و سود کردی.
    کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد - به عزم میکده کنون سر سفر دارد
    دل شکسته ی حافظ به خاک خواهد برد - چو لاله داغ هوایی که بر جگر دارد

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    کلن کردیت کارت یعنی پیش خوری. یعنی یه چیزی رو که الان پولشو نداری بخری بعدا پولشو بدی. ظاهرا شاید برای ملت به صرفه باشه ولی سود اصلیش رو بانکها می برن، واگرنه اینقدر ملت رو تشویق نمی کنند که کردیت داشته باشن. در واقع بهت یه وامی میدن که تو بهش نیاز نداری و بهره اش رو ازت می گیرن. تو رو مصرف گرا بار میارن و تو فکر می کنی خیلی زرنگی و سود کردی.
    در صورتيكه با بي مسووليتي و بي برنامگي از كرديت كارت استفاده كنيد بله بانك برنده ميشه. ولي اگه هميشه قبل از آخر ماه بدهي رو صفر كنيد شما هستيد كه سود مي كنيد از همه لحاظ. يعني سابقه كرديت براي خودتون مي سازيد، نوسانات مالي طول ماه رو بافر مي كنيد، cashback هم مي گيريد. حتي اگه بتونيد درست از آفرهاي zero intro (يعني اينهايي كه براي سال اول يا اين تازگيها ١٥ ماه اول بهره نمي گيرن) درست استفاده كنيد مي تونه در شرايط بحران مالي بهتون كمك كنه و مجبور نشيد قرض بابهره بگيريد. البته مشروط به اينكه مينيمم پرداختهاي ماهانه رو مرتب انجام بديد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق، امیرکبیر

سلام دوستان. من امشب مطالب فروم رو مرور کردم و واقعاً اطلاعات بانکیم حتی برای زندگی توی ایران (!) زیاد شد. که جا داره از آقا مهرداد تشکر کنم. من تصمیم گرفتم توی
    chase دو تا حساب باز کنم. یه Saving و یه Checking. که خوب Saving از Checking جدا باشه و حتی اگر بلایی سر Checking اومد دیگه مشکلی برای Saving پیش نیاد. خب من فقط یک سوال دارم. الان بهترین گزینه ها برای Saving و checking توی Chase کسی میدونه چین؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mtmd نمایش پست ها
    الان بهترین گزینه ها برای Saving و checking توی Chase کسی میدونه چین؟
    الف) از نظر من

۱- اگر می خواهی از حسابت به مدتی بیش از یک سال استفاده کنی
    بستگی به حداقل پولی که می خواهی تو آن ها بگذاری بستگی دارد.
    ممکن است کل ماه بالای ۲ دلار در آن ها نگاه داری به جز یک لحظه یبا۵۰۰ دلار ، در این صورت حداقل ۵۰۰ است

۲- اگر می خواهی از حسابت بین شش ماه تا یک سال استفاده کنی و بعد ببندی و بری بانک دیگر
    در این صورت ببین bonous مناسب کدام حساب را پیدا می کنی. هر کدام مناسب تر بهتر
    فقط حواست باشد که همیشه bonous با مبلغ بالاتر معادل با بهتر نیست.
    یعنی میزان bonous هر نوع حساب را باید با میزان فی های آن مقایسه کنی

ب) از نظر افراد با کلاس
    آن چیزی که امکانات بیشتری می دهد.
    معادل با آن که کارمزد بیشتری از شما می گیرد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

کسی در مورد این Request for Taxpayer Identification Number and Certification و فرم های w-9 و w-8BEN اطلاعی داره؟ هنوز نه به داره نه به باره این نامه چیه اومده واسه ما، من نمیدونم!
    نوشته
    We need you to certify your foreign status for tax purposes, as required by IRS, for your interest-earning of you deposit account.Please complete and return the form, which confirms that we should not withhold income tax on interest paid for your account
    در بانک قبلی که من پول داشتم همچنین چیزی نیومده بود واسم و سود هم که هممون میدونیم اصلا مفهومی نداره(چنان نوشته کسی ندونه فکر میکنه سودهای انچنانی میدن!)
    نکته دیگه اینکه من هنوز ssn ندارم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

کدوم یک از این موارد تو خراب کردیت وزن بیشتری داره:

1. UR بالا ( مثلا 60%)
    2. پرداخت نکردن minimum payment سر موقع.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)