صفحه 158 از 179 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط a1b2 نمایش پست ها
    حدود 1.5 سال پیش تو BoA حساب باز کردم و تنها ویزا کارت BoA دارم. همون موقعی که حساب باز کردم لاین من 700 دلار بود (Unsecured) و حدود 6 ماه پیش درخواست دادم که لاین به 3000 تا افزایش دادن. پیشنهاد شما برای کردیت کارت بعدی چی هست؟ فعلا نیازی به پول کردیت کارت ندارم ولی شنیدم که واسه بالابردین کردیت اسکور بهتره بیش از یک کردیت کارت داشت، درسته؟
    Discover it
    American Express Blue Cash Everyday
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    اینها لیست چند تا بانک با تعداد شعب زیاده:
    http://www.bizjournals.com/boston/su...est-banks.html
    حالا اگه اذیت میکنه که همون BOA رو باز میکنیم توکل به خدا هرچند الان حداقل دونفر آدم مطمئن بهم TD پیشنهاد دادن. نمیدونم بانکی که جاهای زیادی شعبه نداره میتونه مشکل ساز بشه در آینده یا نه؟
    یه سوال دیگه: نزدیک بودن به ATM بانک چقدر ارزش تو آمریکا؟ تو ایران تقریبا همه کار به صورت یکسان انجام میشه بین همه ATM ها. TD شعبه ای نزدیک دانشگاه نداره ولی BOA یه دونه چسبیده به دانشگاه داره.
    نزدیک بودن به ATM اینقدر مهم نیست. مگه در طول ماه چقدر احتیاج به برداشت پول نقد یا واریز چک دارید؟ حتی برای برداشت پول نقد هم نیاز مبرم به ATM نیست. برای مبالغ کم می تونید از فروشگاهها موقع خرید با استفاده از دبیت کارت بگیرید. در پستهای قبلی بیشتر توضیح دادم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام خدمت دوستان عزیز.
    بنده در BOA حساب دارم و اخیرا برام فرمی رو بانک ارسال کرده با نامw-8ben. من دقیق در مورد این فرم اطلاع ندارم. ممنون میشم که دوستان یه راهنمایی مختصری بفرمایند. شرایط بنده : دارای SSN و در حال حاضر TA هستم. اکانت های فعال من Checking and regular savings va credit هستن. آیا باید این فرم را چر کنم یا خیر؟

اون فرم رو باید همه ی افراد غیرِ مقیم (و یه ورژن مقیم هم داره) پر کنند. اون واسه ی اینه که شما Saving اکانت دارید. چیزِ مهم و نگران کننده ای نیستش. من 7 بار فرم رو پر کردم و هر بار بهونه میگرفتند یا به دستشون نمیرسید. فرم رو پر نکرده ببیرید همون شعبه ای که حساب باز کردید اونجا هم تو پر کردن فرم و هم فرستادنش کمک می کنند. من بعد از بارِ ششم رفتم شعبه، 2 دقیقه ای پرش کرد و همونجا اسکنش کرد و تلفن زد به دفتر مرکزی تو ال-پاسو تگزاس و همه چی حل شد.

تو فرم: آدرسِ دقیقی ایران رو می خوان. باید عینانا همونی رو که موقع باز کردن حساب نوشتی بنویسید. (من یادم نمی اومد چی نوشتم، تو بانک فرم اولیه ی افتتاح حساب رو واسم آورد کارمندِ بانک و از روی اون نوشتم.)

نقل قول نوشته اصلی توسط faridtm نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    بنده در BOA حساب دارم و اخیرا برام فرمی رو بانک ارسال کرده با نامw-8ben. من دقیق در مورد این فرم اطلاع ندارم. ممنون میشم که دوستان یه راهنمایی مختصری بفرمایند. شرایط بنده : دارای SSN و در حال حاضر TA هستم. اکانت های فعال من Checking and regular savings va credit هستن. آیا باید این فرم را چر کنم یا خیر؟

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام
    من اطلاعات مرتبط و پایه پست های قبلی رو جمع کردم. این پیوست برای افراد با اطلاعات کم تا متوسط مفید هست. از مهراد عزیز و بقیه دوستان تشکر میکنم که این چند سال اطلاعات مفیدشونو منتشر کردند. سعی کردم جوری اسکرین شات بگیرم که نویسنده اون هم مشخص باشه. دیگه کم و کاستی هست ببخشید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

خواستم یک فرصت رو روی اسکورآپ معرفی کنم.
    کلاً سایت سرویس می ده برای افراد و تجارت هایی که می خوان کردیت کارت قبول کنن، یه اپ داره و دستگاه کارت خوان. با اپ همه کاراش رو می شه انجام داد و دستگاه برای ساده تر کردن کاره و ارزون تر شدن خدمات (یه جای وارد کردن ارقام کارت، فقط کارت بکشید). مدل بیسیک دستگاه به موبایل وصل می شه و مجانی هم براتون می فرستنش.

ولی حالا نکته:

1. گاهی نیاز به پول فوری دارید، کش ادونس کردیت کارت ها هم برای تراکنش ازتون پول می گیرن، هم روز شمار سود با بهره بالا. ولی با این سیستم می تونید از کارت خودتون خرید کنید ولی سود خرید رو به کردیت کارتتون پس بدید (که ممکنه برای کارتتون حتی صفر باشه)، خرجش 2.75% (در صورت کشیدن کارت) یا 3.5% به علاوه 15 سنت (برای وارد کردن دستی اطلاعات کارت) مبلغ تراکنش به صورت فیکس هست.

2. گاهی یک کردیت کارت گرفتید بونس رو بزنید به بدن ولی خریدها به مبلغ مورد نیاز نرسیده، با این خرید می کنید از خودتون و بونس رو میگیرید، بدون خرج الکی

نکات:

1. اگر دوستی رو معرفی کنید، برای 1000 دلار اون 2.75% (یا 3.5%) رو نمی گیره (پس با دستگاه و دستی براتون فرق نداره)، از این لینک که من بالا دادم استفاده کنید و رجیستر کنید اکانت رو تا خیر الدنیا والآخره شید :دی؛ هم من اون هزار دلار جا به جایی بدون کارمزد رو می گیرم هم شما. بعد می تونید هر کی رو خواستید دعوت کنید (محدودیت تعداد نداره)

2. تا 20ک سالانه، حساب شخصی محسوب می شه و تکس براتون به آی آر اس نمی فرستن (اگر می دونید پولتون تکس داره خودتون باید بفرستید نهایتا ولی اونا مداخله نمی کنن)، اگر بین دوستاتون حساب کتاب دارید نیازی به فرم تکس نیست

3. از خودتون نباید خرید کنید، بهترین حالت اینه که با یکی از دوستتاتون مچ بشید و برای هم در صورت لزوم کار بکشید

4. دیسکاور، آمکس، ویزا و مسترکارت رو ساپورت می کنه

نکات مجهول:
    1. واریز به حسابتون به صورت دایرکت دیپازیت هست، پس اگر لازم شد (برای ویو فی ماهیانه یا بونسی یا چیزی) شاید قابل استفاده/ به صرفه باشه
    2. اول موقع رجیستر تایپ بیزنس رو می پرسه، آیا این کتگوری به صادر کننده کارت گزارش میشه؟ و آیا صادر کننده بر اساس این اطلاعت کش بک ممکنه بده؟ به طور مثال اگر رستوران ثبت کنید و فریدم زمانی که 5% به رستوران می ده استفاده شه، آیا در عمل 2.25% سود کردید؟
    ویرایش توسط rmojgani : January 26th, 2017 در ساعت 05:38 AM

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

در مورد قسمت "ولی حالا نکته" شماره 2 من توضیحی بدم؛

تا جایی که من اطلاع دارم، تا شما اون مقدار مورد نظر رو خرج نکنید در مدت زمان مشخص، از bonus خبری نیست، یعنی مثلا میگه در عرض 3 ماه 500 دلار خرید کن، 50 دلار بگیر، یا در عرض 3 ماه 1000 دلار خرید کن، 200 بگیر (که معمولا هم اعلام میکنند بین 4 تا 8 هفته طول میکشه که بونس به صورت کردیت در حسابتون قابل مشاهده باشه - از کارت به کارت و بانک به بانک فرق داره)...

نکته دیگه اینکه، برای اینکه مبلغ خرید رو به حد مجاز برای دریافت بونس برسونید، میتونید وقتی مثلا والمارت رفتید و میخواین خریدتون رو پرداخت کنید، در ادامه cash back رو انتخاب کنید، حداقل روی کارت های AMEX - Discover - Chase دیدم که هر مبلغی که اینجوری cash back بگیرید به عنوان خریدتون از والمارت حساب میشه نه دریافت وجه نقد (ضمن اینکه روی این پول دریافتی هم با توجه کارتتون بین 1 تا 3 درصد cash back میگیرید توسط صادرکننده کارت)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    در مورد قسمت "ولی حالا نکته" شماره 2 من توضیحی بدم؛

تا جایی که من اطلاع دارم، تا شما اون مقدار مورد نظر رو خرج نکنید در مدت زمان مشخص، از bonus خبری نیست، یعنی مثلا میگه در عرض 3 ماه 500 دلار خرید کن، 50 دلار بگیر، یا در عرض 3 ماه 1000 دلار خرید کن، 200 بگیر (که معمولا هم اعلام میکنند بین 4 تا 8 هفته طول میکشه که بونس به صورت کردیت در حسابتون قابل مشاهده باشه - از کارت به کارت و بانک به بانک فرق داره)...
    دقیقاً،با اسکورآپ یه خرج ثبت میشه براتون؛

Junior Member

سلام، از دوستان کسی راجع به کردیت کارد wells fargo cash wise تجربه ای دارن؟ روی خرید 1.5% کش بک میده. این طور که تو توضیحاتش نوشته ظاهرا در صورت آسیب دیدن گوشی موبایل تا سقف 600 دلار با شرایطی کاور میکنه. با توجه به یکسان بودن کش بک این کارت با chase freedom unlimited به نظرتون کدوش کارت بهتریه؟

Junior Member

آپدیت: ولزفارگو این کارتش رو فقط به پرمننت رزیدنت ها میده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)