صفحه 120 از 179 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط astro نمایش پست ها
    راستش واسه دوستم دارم میپرسم. اولین کارت اعتباریه که داره اقدام میکنه و دانشجو نیس و ویزای کار داره(H1B). پس Quicksilver Rewards به کسی که اولین باره میخواد Credit Card بگیره, نمیدن, درسته؟
    کپتال وان، فقط این دو کارتش خوب است که توصیه کردم

کلا کسی که اولین کارتش است بهش کارت خوب نمی دهند. فرقی هم بین این بانک یا آن بانک ندارد

اگر تا حالا اقدام نکرده و ریجکت نشده، بهتر است برای کارت خوب اقدام نکند. چون الان اسکور ندارد. اما اگر چند تا هاردپول هم روش بیاد اسکورش دیگر سفید نیست بلکه افتضاح است!

سایت nerdwallet نوشته که کپیتال وان به غیر دانشجو هم این کارت را می دهد. می تواند شانسش را امتحان کند

۱- اگر پذیرفته شد که کارت دانشجویی می گیرد
    ۲- اگر پذیرفته نشد برای Secured MasterCard اقدام کند. اگر توان مالی دارد دیپازیت بین سه هزار تا پنج هزار دلار بگذارد.

اگر مشکل مالی ندارد.
    من توصیه می کنم دو تا کارت داشته باشد
    اولیش را که کپیتال بانک بگیرد
    اما دومیش باید سکیور باشد تا بتواند کردیت لاین خوبی داشته باشد
    کارت زیر برای سکیور دوم پیشنهاد می کنم
    U.S. Bank Harley-Davidson Visa Secured Card
    توی این هم بین سه هزار تا پنج هزار دلار دیپازیت بگذارد.

بعد از آن که یک سال گذشت بدون این که این دو کارت را ببنید برای یک کارت خوب اقدام می کند. شش ماه بعدش (یک سال و نیم از شروع) می رود کارت خوب دوم را باز می کند. وقتی شش ماه از آن هم گذشت. (یعنی دو تا کارت خوب یکی با حداقل یک سال عمر و دیگری با حداقل شش ماه عمر) می رود حساب های سکیور را می بندد. اگر هم کارت دانشجویی بود هیچوقت نمی بندد

نکات در مورد تعداد کارت ها:
    داشتن کارت زیاد عیب حساب می شود همچنین داشتن کارت کم! می گویند (مطمئن نیستم) بهترین حالت چهار کارت است و بعد از آن سه کارت!
    بنابراین اگر مشکل مالی دارد و نمی تواند پول دیپازیت بگذارد
    اگر دو تا کارت سکیور یعنی کپیتال واان دویست تا و یو اس بانک سیصد تا بگیرد بهتر است از این که برود یک کارت با پانصد تا دیپازیت بگیرد

نکته در بالانس لحظه ای کارت ها:
    هر ماه بین یک تا نه درصد با آن خرج می کنی
    مثلا اگر سقفش ۳۰۰ دلار (کارت دانشجویی در ماه اول) است. هر ماه بین سه دلار تا ۲۷ دلار خرج می کند
    مثلا اکر سقف کردیتش ۵۰۰۰ دلار (سکیور) است. هر ماه بین ۵۰ تا ۴۵۰ دلار با آن خرج می کند

نکته در بالانس ریپورتی کارت ها:
    اگر یک کارت دارد، یک ماه درمیان بالانس صفر و غیر صفر می گذاری
    اگر دو یا چند کارد دارد. کارت ها را دو دسته می کند. توی دسته اول ماه های فرد بالانس صفر و ماه های زوج بالانس غیر صفر می گذارد. دسته دوم برعکس دسته اول. اما یادت باشد بالانش نباید از ۹ درصد بیشتر باشد
    بالانس ریپورتی با صورت حساب فرق دارد. باید بدانی که چه بانکی چه زمانی را ریپورت می کند. بالانس های مطرح شده در سطور بالا را در این روز اعمال می کنی

نکته در بالانس صورت حسابی کارت ها:
    لازم نیست به آن ها بهره بدهی. بر خلاف نظر بسیاری از ایرانی ها! بهره دادن موجب بهبود اسکور نمی شود. بنابراین بهتر است قبل از روز صورت حساب، بالانس همه کارت ها را صفر کنی.

برای کسی که هیچ کارتی (وام) ندارد و دفعه اولش است ساخت اسکور زمان بر است. برای کسی که پول زیاد ندارد این زمان بیشتر هست
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

شروع كردن سابقه كرديت با تعداد حسابهاي زياد اعم از secured يا معمولي خوب نيست چون average age of account رو خراب مي كنه. بهتره با يك كارت شروع كنيد و بعدا در صورت لزوم كارتهاي با امتيازات بهتر اضافه كنيد.

در مورد بالانس لحظه اي هم لزومي نداره كه خودتون رو به رقمهاي ٤٠-٥٠ دلار محدود كرد. در پستهاي قبلي توضيح دادم كه اگه قصد انجام خريد بزرگ روي كرديت كارت داريد، ميشه از طريق bill payment در وبسايت بانكي كه حساب جاري داريد روي اون كرديت كارت پرداخت انجام بديد تا بالانس منفي بشه و بعد به همون مقدار با كرديت كارت خريد انجام بديد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    شروع كردن سابقه كرديت با تعداد حسابهاي زياد اعم از secured يا معمولي خوب نيست چون average age of account رو خراب مي كنه. بهتره با يك كارت شروع كنيد و بعدا در صورت لزوم كارتهاي با امتيازات بهتر اضافه كنيد.
    چطوری حساب کردی (ریاضی) ؟

اگر تعدد کارت ها در همان ابتدا باشد سن متوسط کارت ها با حالتی که فقط یک کارت باشد فرقی نمی کند

مثلا اگر یک کارت داشته باشید با قدمت سه سال ، سن متوسط سه سال خواهید داشت
    حالا گر سه کارت داشته باشید که هر کدام سه سال قدمت داشته باشند طبق محاسبه زیر باز هم سن متوسط سه سال خواهید داشت

کد:
    sum = 3+3+3
    sum=9
    average = sum/number
    average=9/3
    average=3
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    چطوری حساب کردی (ریاضی) ؟

اگر تعدد کارت ها در همان ابتدا باشد سن متوسط کارت ها با حالتی که فقط یک کارت باشد فرقی نمی کند

مثلا اگر یک کارت داشته باشید با قدمت سه سال ، سن متوسط سه سال خواهید داشت
    حالا گر سه کارت داشته باشید که هر کدام سه سال قدمت داشته باشند طبق محاسبه زیر باز هم سن متوسط سه سال خواهید داشت

کد:
    sum = 3+3+3
    sum=9
    average = sum/number
    average=9/3
    average=3
    Average age of account حاصل تقسيم ساده كل زمان به تعداد كارت نيست. به زمان افتتاح حسابها و فاصله بين اونها بستگي داره. گوگل بفرماييد. در بازه زماني كوتاه اثر مخرب تعداد زياد كارت بيشتر از بازه طولاني هست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

Average age of account حاصل تقسيم ساده كل زمان به تعداد كارت نيست. به زمان افتتاح حسابها و فاصله بين اونها بستگي داره. گوگل بفرماييد.
    سایت credit.com نوشته

The average age of your accounts – Another important measurement is the average age of your accounts. This is simply the average age of all of your accounts as measured using, again, the date opened fields. For example, if you have 2 accounts that are 3 years old and 5 years old respectively your “average age of credit” will be 4 years.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه
    مهندسی

در مورد بالانس لحظه اي هم لزومي نداره كه خودتون رو به رقمهاي ٤٠-٥٠ دلار محدود كرد. در پستهاي قبلي توضيح دادم كه اگه قصد انجام خريد بزرگ روي كرديت كارت داريد، ميشه از طريق bill payment در وبسايت بانكي كه حساب جاري داريد روي اون كرديت كارت پرداخت انجام بديد تا بالانس منفي بشه و بعد به همون مقدار با كرديت كارت خريد انجام بديد.
    با هر بانکی نمی شود این کار را کرد.

مثلا usbank خطای زیر را می دهد
    The amount you entered is greater than your current balance. Please adjust the amount
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

با هر بانکی نمی شود این کار را کرد.

مثلا usbank خطای زیر را می دهد
    The amount you entered is greater than your current balance. Please adjust the amount
    با دقت نخونديد. من نگفتم روي bill payment همون كرديت كارت. گفتم bill payment بانكي كه روش حساب جاري داريد. در پستهاي قبلي بيشتر توضيح دادم.

رشته و دانشگاه

سایت credit.com نوشته

The average age of your accounts – Another important measurement is the average age of your accounts. This is simply the average age of all of your accounts as measured using, again, the date opened fields. For example, if you have 2 accounts that are 3 years old and 5 years old respectively your “average age of credit” will be 4 years.
    اون سايت آزادي بيان خودش رو داره. ولي aaoa من هيچگاه طبق اين توضيح نبوده و نيست. باز كردن حسابهاي متعدد در سالهاي اوليه خيلي به من لطمه زد و اثرش روي aaoa من تا الان مقداري كم شده ولي هنوز از بين نرفته بعد از ٨ سال.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

اون سايت آزادي بيان خودش رو داره. ولي aaoa من هيچگاه طبق اين توضيح نبوده و نيست. باز كردن حسابهاي متعدد در سالهاي اوليه خيلي به من لطمه زد و اثرش روي aaoa من تا الان مقداري كم شده ولي هنوز از بين نرفته بعد از ٨ سال.
    شما هم آزادی بیان خودتان را دارید.

لطفا لینکی قرار دهید که به شیوه شما حساب کند تا ما از نا آگاهی خارج شویم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه
    مهندسی

ریپورت Equifax را چک کردم دیدم که یک هارد با نام CCB/PPC در 10 ماه قبل وارد شده!
    وقتی گوگل کردم دیدم مخفف عبارت زیر است
    Comenity Capital Bank/PayPal Credit
    من اصلا برای این کردیت اقدام نکردم چطوری می توانم حذفش کنم؟

به AT&T هم SSN ندادم اما هارد زده!

یک سافت به نام HIBERNIA NATIONAL BANK داشتم. اسم این بانک را برای اولین بار می بینم. اصلا نمی دانستم همچین بانکی وجود دارد. آبا باید کاری برایش یکنم؟ یا چون سافت هست بیخیال شوم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)