صفحه 170 از 179 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadee88 نمایش پست ها
    دوست عزیز، یکی از خوبی که آمریکا این هستش که عموما هیچ کارِ اداری رو با تلفن انجام نمی دهند. منظورم این هستش که اگه کسی، اداره ای، سازمانی، شَر خر یا همون Debt Collector، اداره ی مالیات و بانک ها بخواهند با شما تماس بگیرند، فقط و فقط نامه میفرستند. علتش هم این هستش که تعداد کلاه برداری های تلفنی و ایمیلی بسیار زیاد هستش.

من تجربه ی خودم رو بهت بگم: من میخواستم ماشین بخرم و 10000 دلار وام بگیرم. به اصطلاح مشغول Rate Shopping بودم. 2 ماه بعدش که ماشین رو خریدم، از یه تلفن با من تماس گرفتند و یارو گفتش که "شما اومدی واسه ی تست ماشین ولی ماشین رو دیگه بر نگردوندی" بعدش من گفتم نه و از این حرفا. یارو ادامه داد (با لحن تهدید آمیز) "ما آدرس خونه و SSN رو داریم. با پلیس میایم میگیریمت". من هم اولش ترسیدم، تلفن رو قطع کردم رفتم پیش پلیس (نیویورک سیتی). آفیسر کلی خندید و گفت "چون جرمی اتفاق نیافتاده ما کاری نمی تونیم بکنیم. اگه واقعا نگرانی باید به FBI ریپورت کنی". از اون موقع تا حالا هر روز 4-5 بار با شماره ی مختلف تماس میگیرند، مجبور شدم شماره ی تلفن رو عوض کنم. تازه 3 بار واسه ی آدرسِ من قبض تعمیرگاه اومده . من هم رفتم پیش پلیس دوباره، آفیسر گفتش که "واسه ی خودش هم از این نامه ها اومده" و ادامه داد:
    "Just ignore them, never pick up your phone if you do not know the number ". و راجع به قبض هم گفت که اگر واقعا بدهی نداری، هیچ نگران نباش. الان 8 ماه شده و اتفاقی نیافتاده و چیزی هم روی کردیت من نیستش.

راجع به Debt Collector: ببین طبق قانون، شما حق دارید که به اونا نامه بدید و ازشون بخواهید که ظرف مدت 30 روز مدرک مستحکم دال بر داشتن بدهی به شما ارائه کنند. اگر اونا مدرک رو تا 30 روز بهتون نشون ندهند، اون پرونده اصطلاحا Dismissed شده و شما هیچ مسو لیتی ندارید. در نتیجه اگر آیپد رو پس دادید، نگران نباشید و با همون ورایزون وارد مکاتبه (نامه بده) بشوید. هیچ وقت جواب تلفن ناشناس رو ندهید و هرگز با Debt Collector حرف نزنید. اونا هم حق ندارند با شما تماس بگیرند (تلفنی) حتی شما حق دارید به علت مزاحمت تلفنی ازشون شکایت کنید. قانون بهشون حق میده که با شما از طریق نامه تماس بگیرند و نه تلفن (مگر با رضایت قبلی خودِ شما).
    ممنون از توضیحات تون و بیان تجربه تون. حالا سؤال اصلی اینه که بالاخره با توجه به اینکه بنده که گول خوردم و 4 شماره آخر سوشال رو به این شخص دادم، باید نگران باشم و کردیتم رو لاک کنم یا جای نگرانی نیست؟ اصلاً لاک کردن کردیت از اون سه مؤسسه می تونه کاملاً جلوی کلاه برداری رو بگیره؟ و اگر بله، تا چه مدت؟ چون من ظاهراً به صورت رایگان فقط می تونم سه ماه کردیتم رو لاک کنم. مرسی
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات تون و بیان تجربه تون. حالا سؤال اصلی اینه که بالاخره با توجه به اینکه بنده که گول خوردم و 4 شماره آخر سوشال رو به این شخص دادم، باید نگران باشم و کردیتم رو لاک کنم یا جای نگرانی نیست؟ اصلاً لاک کردن کردیت از اون سه مؤسسه می تونه کاملاً جلوی کلاه برداری رو بگیره؟ و اگر بله، تا چه مدت؟ چون من ظاهراً به صورت رایگان فقط می تونم سه ماه کردیتم رو لاک کنم. مرسی

فریز/لاک کردن کردیت، تنها یک بار هزینه داره (با توجه به ایالتی که توش هستید، یعنی توی بعضی از ایالت ها، هزینه برای فریز کردن کردیت نمیدید)

اطلاعات کامل در سایت زیر هست؛

https://www.consumer.ftc.gov/article...it-freeze-faqs
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

بانک آمریکا تصمیم گرفته از تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ از شرّ حساب جاری ebanking خلاص بشه و تبدیلش کنه به Core Checking. من قدیم‌ها یک حساب جاری معمولی‌ داشتم که چند سال پیش گفتن میخوان براش monthly fee بگذارن و من اگه بخوام می‌تونم تبدیلش کنم به ebanking که در اون صورت نمیتونم از خدمات داخل شعبه استفاده کنم و باید همه کار‌های بانکیم رو از طریق ATM یا online banking و mobile banking انجام بدم. من هم که همین کار‌ها رو می‌کردم گفتم باشه. چند سالی‌ این حساب ebanking رو داشتم تا الان که بانک آمریکا این تصمیم رو گرفته. برای این حساب Core Checking مثل حساب‌های دیگه monthly fee گذاشتن و در صورتی‌ میشه از پرداختش معاف شد که یکی‌ از شرایطشون رو برآورده کنید. یا ماهی‌ ۲۵۰ دلار direct deposit یا ماهی‌ ۱۵۰۰ دلار حداقل موجودی یا اینکه دانشجوی زیر ۲۴ سال باشید. برای بیشتر ما ایرانیها یکی‌ از اون دو حالت اول می‌شه، یعنی‌ ماهی‌ ۲۵۰ دلار direct deposit یا ماهی‌ ۱۵۰۰ دلار حداقل موجودی.

PNC هم شبیه همین کار رو چند ماه پیش کرد. حساب جاری معمولیشون رو قبلا تبدیل کرده بودن به Virtual Wallet با همون شرط که از خدمات داخل شعبه استفاده نکنید. بعد از مدتی‌ پشیمون شدن و دیدن براشون نمی‌‌صرفه. دیگه زحمت تبدیل حساب رو به خودشون ندادن و گفتن از فلان تاریخ برای اینکه حساب Virtual Wallet از monthly fee معاف باشه، دیگه استفاده نکردن از خدمات داخل شعبه مهم نیست و باید یا ماهی‌ ۵۰۰ دلار direct deposit داشته باشید یا حداقل موجودی ۵۰۰ دلار. بقیه حالت هاش رو الان یادم نیست و چند ماه پیش در موردش پست گذاشته بودم. البته تا اونجا که یادمه برای استفاده از مزیت حساب دانشجویی رایگان شرط سنی‌ نگذاشته بودن مثل بانک آمریکا.

در ضمن اگه در بانک PNC حساب ندارید و می‌تونید ظرف ۶۰ روز از افتتاح حساب Virtual Wallet به اندازه ۲۰۰۰ دلار direct deposit داشته باشید، بهتون ۲۰۰ دلار bonus میدن. برای توضیح بیشتر اینجا رو ببینید

https://www.pnc.com/en/personal-bank...SAAEgK-LPD_BwE
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    نمی دونم چرا نمره کردیتم بالا نمی ره ؟ یک سال هست که سابقه کردیت دارم ، الان 724 هست. سه تا کارت دارم ، که البته دو تا ویزا یکی فروشگاه هست، تا سه چهار ماه پیش بیست تا بیست تا بالا می رفت، تا اینکه اشتباه کردم ، زودتر از صورتحساب ، پرداخت می کردم ، صورتحسابهام صفر می اومد ، دو شماره پایین اومد ، از اون موقع هم ، هیچی بالا نرفته ، البته دیگه این اشتباه رو نکردم.فکر می کنید علت چیه و چه کاری می تونم بکنم؟
    20 تا 20 تا! مگه از چند شروع شده بود؟؟ شما قاعدتا دوتا جهش حدود 20 باید داشته باشی و بقیشم تقریبا صاف باید باشه اگه بدهی زیاد نداشته بوده باشی. صفر کردن یا بدهی خیلی کم هم تفاوتی نداره. این عدد معقول و خوبیه برای یکسال، منم 722 ام با 7 ماه و یه کارته دیسکاور. بقیه هم همین حدودن. با دخل و خرج عادی دانشجویی خیلی از این بیشتر نمیشه. فقط مدت تاثیر میزاره روش. اهمیتیم نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

دوستان یه راهکاری برای گرفتن کردیت کارت کاسکو، آمازون و یا حتی کارت های مثل Best Buy و Macy's اگر تجربه ای دارن بگن من خودم با کردیت اسکور 720 برای هر 4 تا تقاضا دادم نشد. خانمم هم برای Macy's با کردیت اسکور 780 برای ریجکت شد تو همه نامه ها هم نوشته بود هیستوزی کردیت کم هست در اون زمان 5 ماه گذشته بود تمام این اسکور ها ماله فیکو بود.!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ardymary نمایش پست ها
    دوستان یه راهکاری برای گرفتن کردیت کارت کاسکو، آمازون و یا حتی کارت های مثل Best Buy و Macy's اگر تجربه ای دارن بگن من خودم با کردیت اسکور 720 برای هر 4 تا تقاضا دادم نشد. خانمم هم برای Macy's با کردیت اسکور 780 برای ریجکت شد تو همه نامه ها هم نوشته بود هیستوزی کردیت کم هست در اون زمان 5 ماه گذشته بود تمام این اسکور ها ماله فیکو بود.!
    به نظر من برای این هست که برای چند تا کارت همزمان اقدام کرده اید.

به شما الان با 5 ماه سابقه کردیت فقط کارت های average می دن که مزیتی نداره. بهتره 6 ماه دیگه یا جمعا یک سال از شروع کردیت تون که گذشت برای یک یا دو کارت خوب اپلای کنید. کلا هم یک یا سه کارت خوب کافی هست. بعضی یکی هم برای مسافرت می گیرن اگه زیاد سفر می روید. توصیه ام اینه که 6 ماه دیگه برای ویزا کارت chase یا کاپیتال وان که کش بک دارن اپلای کنید. توصیه های مهرداد رو هم بخونید حتی پست های قدیمی اش رو.بی خود هم خودتون رو درگیر این کارت های فروشگاه ها نکنید. ضررش در درازمدت بیشتر از سودش هست. شما بعدا حتی این کارت ها رو که می بندید تا 7 سال توی هیستوریتون می مانند.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    به شما الان با 5 ماه سابقه کردیت فقط کارت های average می دن که مزیتی نداره. بهتره 6 ماه دیگه یا جمعا یک سال از شروع کردیت تون که گذشت برای یک یا دو کارت خوب اپلای کنید. کلا هم یک یا سه کارت خوب کافی هست. بعضی یکی هم برای مسافرت می گیرن اگه زیاد سفر می روید. توصیه ام اینه که 6 ماه دیگه برای ویزا کارت chase یا کاپیتال وان که کش بک دارن اپلای کنید. توصیه های مهرداد رو هم بخونید حتی پست های قدیمی اش رو.بی خود هم خودتون رو درگیر این کارت های فروشگاه ها نکنید. ضررش در درازمدت بیشتر از سودش هست. شما بعدا حتی این کارت ها رو که می بندید تا 7 سال توی هیستوریتون می مانند.

مرسی از توضیحات متاسفاته خیلی واضح نبود برام مثلا من الان می خوام برم از میسیز مبل بخرم 1000 دلار خوب با کارتش هم می شه قسطی خرید هم 20 درصد تخفیف یا کاسکو هم همین طور آیا باید قید اینگونه خریدها رو هم بزنم؟ تا یک سال ؟

مرسی از توضیحات متاسفاته خیلی واضح نبود برام مثلا من الان می خوام برم از میسیز مبل بخرم 1000 دلار خوب با کارتش هم می شه قسطی خرید هم 20 درصد تخفیف یا کاسکو هم همین طور آیا باید قید اینگونه خریدها رو هم بزنم؟ تا یک سال ؟
    شما گفتید درخواستون رد شده برای این کارت ها. بهتر 6 ماه صبر کنید. یک عمر صبر کردید تا بیاید آمریکا ،حالا 6 ماه بیشتر.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    شما گفتید درخواستون رد شده برای این کارت ها. بهتر 6 ماه صبر کنید. یک عمر صبر کردید تا بیاید آمریکا ،حالا 6 ماه بیشتر.
    آخریش وافعا درست بووود وقتی کل زندگیت و بزاری بیای برای ساختن دوبارش باید عجله کنی منم عجولم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)