نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نمی دونستم! سر راهم بود رفتم تو! از یکی شنیده بودم همه بانکها نقد می کنن.
    اول گفت 10 دلار میگیرم که کارمند بغل دستیش با کنایه گفت ما همچین چیزی نداریم دقت کن. آخرشم گفت چون مشتری ما نیستی نمی تونیم نقدش کنیم و چک رو پس داد.
    این که گفته اصلا نقد نمی‌کنیم، برام عجیبه. می‌تونست از شما کارمزد بگیره و چک رو نقد کنه. البته من خیلی‌ وقته که حساب خودم رو در Wells Fargo بستم (چون می‌خواست monthly fee بذاره). به همین جهت در جریان آخرین مقررات Wells Fargo نیستم. کارمزد گرفتن برای نقد کردن چک یه چیز عادیه، مگه اینکه شما در یک بانک حساب داشته باشین که در اون صورت گذاشتن چک به حساب خودتون مثل آب خوردنه. من خیلی‌ وقته که این کار رو از طریق ATM انجام میدم و حتی لازم نیست در وقت اداری یا داخل شعبه انجام بدم. تازگی‌ها بعضی‌ بانک‌ها این امکان رو فراهم کردن که شما از چک مورد نظر خودتون عکس بگیرید و به صورت آنلاین چک رو به حساب خودتون بذارید.

یکی‌ از تفاوت‌های اساسی‌ سیستم بانکی‌ آمریکا با ایران در اینه که شما وقتی‌ در یک بانک حساب داشته باشید، می‌تونید چک‌های هر بانکی‌ رو به اصطلاح ایران بخوابونید به حساب خودتون، هیچ کارمزدی هم نداره. حالا شاید بعضی‌ بانک‌ها باشن که برای گذاشتن چک به حساب خودتون کارمزد بگیرن، ولی‌ تا اونجا که من میدونم در بیشتر بانک‌ها همین که حساب داشته باشید مشکل حله. تنها تفاوتی‌ که وجود داره در fund availability هست، یعنی‌ وقتی‌ چک رو میذارید به حساب خودتون، بسته به اینکه چک مال همون بانک باشه یا بانک دیگه و برخی‌ عوامل دیگه ممکنه همه یا بخشی از مبلغ چک بلافاصله قابل برداشت نباشه. معمولش اینه که تا ۱۰۰ دلار از مبلغ چک بلافاصله قابل برداشت هست (در BoA سیصد دلار) و بقیه ش موقعی قابل برداشت میشه که Clearing بانک شما بتونه تایید الکترونیک چک رو از بانک صادر کننده چک بگیره. بعدش بقیه مبلغ چک قابل دریافت میشه. جزئیات این بحث fund availability در مورد بانک‌های مختلف میتونه خیلی‌ متفاوت باشه و باید برید از قسمت terms and conditions یا terms of service بانک خودتون این جزئیات رو بخوانید.

یک نکته حاشیه‌ای در مورد کارمزد نقد کردن چک بگم. یکی‌ از منابع اصلی‌ درامد بانک‌ها یا موسسات مالی‌ در آمریکا همین کارمزد‌هایی‌ هست که به بهانه‌های مختلف میگیرن و لایحه اصلاح نظام بانکی‌ آمریکا در سال ۲۰۱۰ جلوی خیلی‌ از این fee‌ها رو گرفت یا محدود کرد. یکی‌ از کارمزد‌هایی‌ که گرفته میشه برای نقد کردن چک کسانی‌ هست که در یک بانک حساب ندارن. حالا در مورد شما فوقش این بود که میرفتید بانک خودتون. حدود کارمزد بانک هم همین هست که به شما گفتن. ولی‌ کسایی‌ که اصلا حساب بانکی‌ ندارن خیلی‌ بدبختن، چون بانک‌ها هر نوع چکی رو نقد نمی‌کنن و اینها مجبورن که مراجعه کنن به جاهایی‌ که میگن check cashing store و اونها کارمزد‌های وحشتناکی‌ میگیرن بابت این. اون لایحه که گفتم محدودیت‌های زیادی برای این سؤ استفاده‌ها گذاشت. ولی‌ این بیزینس همچنان ادامه داره و این جاهایی‌ که check cashing می‌کنن همچنان آدم‌های بدبختی رو که حساب بانکی‌ ندارن میچاپن.

این هم یک مقدار توضیح بیشتر

http://www.mybanktracker.com/news/20...-non-customers

http://www.bankrate.com/finance/bank...hing-fees.aspx
    ویرایش توسط Mehrad : November 21st, 2012 در ساعت 02:58 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)