صفحه 10 از 179 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اگر کارت و حساب چکینگی که با اون pay off می کنیم مال یه بانک نباشه کارمزد باید بدیم؟
    ٤ تا شركتي كه ازشون كرديت دارم اينجوري نبوده ! بدون كارمزد

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

الان می فهمم چرا کنتیننتال کمرش شکست و با united ادغام شد!!!
    اگه بخوام خلاصه کنم اینجوری خوبه که ادم یه کارت با کش بک خوب (5 درصد) داشته باشه و اون بشه کارت اصلیش. این مایلاژ ها رو هم صرفا برای بونوسش بگیره چون عملا به لحاظ کش بک ارزشی نداره.
    حالا می خوام ارجاع بدم به یکی از پستهات که گفته بودی این جور کارها در مقیاس زیاد کردیت آدم رو خراب می کنه. آیا کلا گرفتن این کارتها رو پیشنهاد می کنی؟ (در حد یکی 2 تا)
    درسته ... کش بک خوبی ندارن ... ولی بعضا بونوس خیییییییلی خوبی داره. مثلا شرکت southwest اگر پوینتهارو حساب کنی (برای خرید بلیط) تقریبا 1.6 % کش بک میشه که نسبت به بقیه کارتها کمه ! یکماه پیش یک آفر خوب داشت ... 835$ پرواز رایگان اگر 2000 تا در سه ماه اول خرج کنی (که به لطف جمعه سیاه و سفر در تعطیلات خرج شد !)...
    ... سالیانه 99 دلار annual fee داره اما در آفر مورد نظر در تاریخ تولدتون مقداری پوینت میدهند که اون هزینه را پوشش میده.

چون من برای کردیتم بعلت دو قسمتی بودن فامیل و اشتباه مسئول بانکی که اولین کردیت من را باز کرد زیاد درگیر این score و history بودم، و حتی کارم به شکایت از طریق وکیل دانشگاه و دادگاه کشیده شد، اطلاعات خیلی کاملی دارم ... به مدت یکسال از طریق یکی از credit bureau ها هر روز کردیتمو چک میکردم... تقریبا ماهی 14 دلار هزینه میکردم (اینم از شانس منه ) ولی به ذرست شدن کردیت و اطلاعاتی که بدست اووردم می ارزید! ... الان خود آمریکایی ها ی لب هم سوالهای کردیتی شونو از من میپرسن

3 تا credit bureau هست که امتیاز شمارو تعیین میکنه:
    Experian
    Transunion
    Equifax

بعد از 4-5 استیتمنت از اولین کردیت کارت یا اشتراک گاز (یا هر چیزه دیگه که به شما کردیت بشه) در هر سه دفتر باید پرونده داشته باشید. طبق قانون هر سال میتونید یک credit history مجانی از هر دفتر بگیرید... از طریق این سایت ! به علاوه هر از چند گاهی خود این دفترها آفرهایی رایگان یا بسیار ارزونی میدن برای credit score . مطمئن بشید در هر سه دفتر پرونده دارید.
    سیستم امتیاز دهی این سه دفتر متفاوت هست ... پس اگر شنیدید کسی گفت امتیازم مثلا 700 هست بپرسید از کدوم دفتر ؟ با کدوم سیستم؟
    وقتی برای یک کارت اپلای میکنید شرکت یا بانک مورد نظر از یکی یا دوتا یا هرسه دفتر inquiry میگیره.
    کردیت کارت زیاد score شما رو خراب نمیکنه بلکه inquiry زیاد از امتیازتون کم میکنه ... این میتونه hard pull ( اپلای برای کردیت کارت جدید و وام و یا اشتراک گاز) باشه یا soft pull ( اشتراک اینترنت، موبایل و برای اکثر بانکها بالا بردن سقف کردیت کارت)
    دومی تاثیرش خیلی خیلی کم هست (نزدیک به صفر) ولی اولی درصدی از امتیازتون رو میندازه که بستگی به امتیازتون و تعداد inquiry های قبلی داره ...
    این کسر امتیاز معمولا با افزایش سقف کردیت شما جبران میشه ... مثلا اگه کردیت با سقف 1000 دلار دارین و و برای دومی اپلای کنید و بهتون سقف 3000 دلار را بدن در ابتدا شاهد افت امتیازتون برای inquiry خواهید بود و بعد با اولین پرداخت statement امتیازتون نتنها کم نمیشه بلکه از قبل هم زیادتر میشه ... شما کنترل چندانی روی سقف کردیتتون ندارید .... بنابراین اگر سقف کمتراز یا برابر با قبلی بهتون بدن یا اگر ریجکت بشین در نهایت شاهد افت کردیت خواهید بود.
    inquiry دوسال در history شما باقی میمونه ... بعد از دوسال اثر منفی خودش را از دست می دهد.

پس کردیت کارت زیاد همیشه باعث کاهش امتیاز نمیشه !
    نکته منفی داشتن کارتهای زیاد :
    -فراموش کنید pay off کنید ... که بدجوری کردیتتون رو میندازه ... چیزی حدود 5 برابر یک inquiry !
    -امکان گم کردن و دزدیده شدن کارتها بالا میره !
    -جدیدا کمپانی هایی که وام منزل یا ماشین میدهند علاوه بر امتیاز و سقف بدهی شما به تعداد کردیت کارت شماهم نگاه میکنند!

اما چندتا کارت، زیاد هست !!?
    این مقاله ، که حاوی نظرات یکی از کارمندان Experian هست بخوبی این مورد را توضیح داده.

بستن کردیت کارت هم همیشه بد نیست ... یکی از اساسی ترین فاکتورهای امتیاز شما سن اولین کردیت کارت هست ... پس اولین کارتتون را هیچ وقت نبندید... چون بعد از بستن این سن از دومین کارت حساب میشه !
    یک باور اشتباه بین تازه واردها دیدم ... میگن هرچه از کردیت کارت بیشتر استفاده کنیم credit score سریعتر میره بالا !! خیر ! اینطور نیست ... دقیقا برعکس... اگر بیشتر از 30 درصد مقدار کردیت شده در پایان هر ماه بدهکار باشید تاثیر منفی مستقیم خواهد داشت !

فقط این فاکتورها در امتیاز شما مهم هست.

نظر شخصی:
    بعضی ها دوست دارن امتیازشون همیشه در بالاترین سطح باشه ! چرا آخه؟ با امتیاز که نمیشه پز داد ! ازش استفاده کنید ... وقتی میبینید کارتی مثلا 500 دلار بونوس داره خوب بگیریدش ...خالا فوقش 10 امتیاز ازتون کم بشه ... 2-3 ماهه جبران میشه !
    یا مثلا وقتی امرژنسی پیش میاد بجای اینکه سالها بخودتون زحمت بدین پس انداز کنین یه کردیت کارت 18 ماه صفر درصد سود بگیرید و خرج دوا درمون بکنید ... من به این میگم پیش انداز
    برای وامهای مسکن و خودرو با سود پایین امتیاز زیاد بالایی نیاز نیست ... امتیازتون سطح good داشته باشه برای تقریبا تمام کردیتورها قابل قبول هست.

با مدیریت امتیاز میشه براحتی از این سیستم استفاده کرد ... امتیاز برای استفاده هست نه برای جمع کردن.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member mdemehri آواتار ها

این لینک هم برای مقایسه ی کردیت کارتهایی با apr 0% مفیده.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    پس کردیت کارت زیاد همیشه باعث کاهش امتیاز نمیشه !
    نکته منفی داشتن کارتهای زیاد :
    -فراموش کنید pay off کنید ... که بدجوری کردیتتون رو میندازه ... چیزی حدود 5 برابر یک inquiry !
    -امکان گم کردن و دزدیده شدن کارتها بالا میره !
    -جدیدا کمپانی هایی که وام منزل یا ماشین میدهند علاوه بر امتیاز و سقف بدهی شما به تعداد کردیت کارت شماهم نگاه میکنند!
    یک تجربه در این زمینه دارم که شاید بدرد دوستان بخوره.

سالهای اولی که تازه کانادا آمده بودم هرچی کردیت کارت دستم میومد میگرفتم. بخصوص وقتی مشغول بکار شده بودم چند تایی داشتم که شاید سرجمع 50-60 هزار دلار سقف داشت. البته سعی میکردم همه اش روخالی نگهدارم.

وقتی برای خرید اولین خانه رفتیم رویال بانک کانادا که وام بگیریم طبق روال بانکهای کانادا علاوه بر کل دارایی ها و بدهی ها، مقدار debt-to-income ratio را هم حساب میکردند که در واقع اینه که شما کل بدهی هایی که هر ماه باید پرداخت کنید به نسبت کل درامدتون چقدره. با حساب قسط خانه کل این نرخ معمولا نباید از 40 درصد بیشتر باشه وگرنه بانک بهتون وام نمیده.

طرف لیستی از کردیت کارتهای ما رو گرفت و بعد گفت شما مثلا 50 هزار دلار کردیت دارید و این معادل بدهی ماهانه فلان قدره (که نرخ ما رو بالای 40 درصد میبرد). ما اعتراض کردیم که بابا ما این کردیت کارت ها رو داریم ولی رویش که بدهی نداریم و کارتها خالی اند. جواب داد ما وام رو که بدیم شما ممکنه تصمیم بگیرید برید هرچی میخواهید به کردیت کارتتون شارژ کنید و ما که بعد نمیتونیم وسط کار قرارداد وام شما رو کنسل کنیم. از همین الآن فرض میکنیم که شما ممکنه کل این مبلغ رو بدهکار باشید. هرچی هم اصرار کردیم قبول نکرد و بالاخره مجبور شدیم بریم از یک موسسه مالی دیگر وام بگیریم (البته این توضیح رو هم بدهم که بانکهای تاپ کانادا مثل رویال بانک و CIBC در مورد وامها اصولا سختگیرند و بهمین دلیل سقوط سیستم بانکی امریکا در سال 2008 روی کانادا تاثیر زیادی نگذاشت).

خلاصه اگر همینجوری هی کردیت کارت اضافه کنید برای گرفتن وام خانه و ماشین در آینده ممکنه مایه دردسر بشه یا اینکه آفرهای خوبی از دستتون بپره. در یک حد معقول کردیت بگیرید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

فرض کنید کردیت کارت شما کل سقفش 1000 دلاره و Credit Line سیصد دلار. این یعنی اینکه هر ماه نباید بیشتر از 300 تا بدهی داشت؟ بعد این کارتهایی که مثلا 12 ماه APR صفر دارند رو اگه تا سقفش شارژ کنیم (همون 1000 تو ابن مثال ) و مثلا 8 ماه بعد pay off کنیم کردیتمون رو خراب می کنه؟

کلا کردیت کارد آدم رو به سمت مصرف بیشتر و بدهکاری سوق میده و هر چقدر هم دوره APR 0 طولانی باشه باز هم موعد پرداخت سر میرسه و از این نظر باید خیلی مواظب بود مخصوصا دانشجو که درآمد آنچنانی نداره.

در مورد pay off کردن هم آیا این امکان وجود نداره که اتوماتیک از حساب checking پرداخت بشه؟

Even if you maintain zero balances on a handful of open cards, you can be considered a credit risk. "The loan officer realizes that you could use all of your credit cards after the loan is approved, and that will affect your ability to repay the loan," Howard says.
    http://money.msn.com/credit-cards/how-many-credit-cards-is-too-many
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یک تجربه در این زمینه دارم که شاید بدرد دوستان بخوره.

سالهای اولی که تازه کانادا آمده بودم هرچی کردیت کارت دستم میومد میگرفتم. بخصوص وقتی مشغول بکار شده بودم چند تایی داشتم که شاید سرجمع 50-60 هزار دلار سقف داشت. البته سعی میکردم همه اش روخالی نگهدارم.

وقتی برای خرید اولین خانه رفتیم رویال بانک کانادا که وام بگیریم طبق روال بانکهای کانادا علاوه بر کل دارایی ها و بدهی ها، مقدار debt-to-income ratio را هم حساب میکردند که در واقع اینه که شما کل بدهی هایی که هر ماه باید پرداخت کنید به نسبت کل درامدتون چقدره. با حساب قسط خانه کل این نرخ معمولا نباید از 40 درصد بیشتر باشه وگرنه بانک بهتون وام نمیده.

طرف لیستی از کردیت کارتهای ما رو گرفت و بعد گفت شما مثلا 50 هزار دلار کردیت دارید و این معادل بدهی ماهانه فلان قدره (که نرخ ما رو بالای 40 درصد میبرد). ما اعتراض کردیم که بابا ما این کردیت کارت ها رو داریم ولی رویش که بدهی نداریم و کارتها خالی اند. جواب داد ما وام رو که بدیم شما ممکنه تصمیم بگیرید برید هرچی میخواهید به کردیت کارتتون شارژ کنید و ما که بعد نمیتونیم وسط کار قرارداد وام شما رو کنسل کنیم. از همین الآن فرض میکنیم که شما ممکنه کل این مبلغ رو بدهکار باشید. هرچی هم اصرار کردیم قبول نکرد و بالاخره مجبور شدیم بریم از یک موسسه مالی دیگر وام بگیریم (البته این توضیح رو هم بدهم که بانکهای تاپ کانادا مثل رویال بانک و CIBC در مورد وامها اصولا سختگیرند و بهمین دلیل سقوط سیستم بانکی امریکا در سال 2008 روی کانادا تاثیر زیادی نگذاشت).

خلاصه اگر همینجوری هی کردیت کارت اضافه کنید برای گرفتن وام خانه و ماشین در آینده ممکنه مایه دردسر بشه یا اینکه آفرهای خوبی از دستتون بپره. در یک حد معقول کردیت بگیرید.
    درسته ... اینو دقیقا توی لینکی که گذاشتم هم توضیح داده ... مدتی بعد از استفاده از بونوس میشه کردیت کارتو بست ! بشرطی که این نکات رعایت بشه ...

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

کارتهایی که مثلا 12 ماه APR صفر دارند رو اگه تا سقفش شارژ کنیم (همون 1000 تو ابن مثال ) و مثلا 8 ماه بعد pay off کنیم کردیتمون رو خراب می کنه؟
    هر کردیت کارتی یک مینیمم پیمنت داره ... تا زمانی که شما این مینیمم را پرداخت کنید گزارش عدم پرداخت وارد history نمیشه و اثر منفی نداره ... چیزی که باعث تخریب میشه مقداری هست که شما استفاده میکنید!
    مثلا اگه 20 هزارتا سقف کردیت دارین با مینیمم پیمنت 35 دلار .... تا زمانی که حداکثر 6000 دلار بدهکار باشید و هر ماه 35 دلار پرداخت کنید امتیازتون کم نمیشه.

فرق apr 0% با بقیه اینه که شما سود به باقیمانده (اون 6000 تا) نمیدید ...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اگر کارت و حساب چکینگی که با اون pay off می کنیم مال یه بانک نباشه کارمزد باید بدیم؟
    كارمزد داشتن پرداخت صورتحساب بيشتر بستگي داره به بانك پرداخت كننده نه دريافت كننده صورتحساب. حالا اين دريافت كننده هر كي ميخواد باشه. ميخواد يك بانك ديگه باشه يا شركت برق يا گاز يا تلفن.

براي پرداخت صورتحساب دو راه وجود داره، يكي اينكه از طريق وبسايت بانك پرداخت كننده اقدام كنيد. يعني ميريد توي وبسايت بانكتون توي قسمت bill payment بعد شماره حساب و مشخصات دريافت كننده bill (بانكي كه توش كرديت كارد داريد، شركت برق، هر چي) رو وارد مي كنيد. بعد هر وقت كه خواستيد هر كدوم از bill هاتون رو بديد، مبلغ و تاريخ پرداخت رو وارد مي كنيد. بعد بانك شما در همون تاريخي كه شما گفتيد، مبلغ مورد نظر رو از حساب شما بر ميداره و واريز مي كنه به حساب اون بستانكار (يعني اون بانكي كه توش كرديت كارد داريد، شركت برق يا هر چي). اين روش كارمزد كه نداره هيج، بانك كلي هم تشويقتون ميكنه. من كلي هم تا به حال cashback به جيب زدم بابت پرداخت صورتحساب هام به صورت آنلاين.

حالت دوم اينه كه به روش عكس عمل كنيد. يعني بريد توي وبسايت شركت دريافت كننده صورتحساب (كرديت كارت، شركت برق يا هر چي) بعد توي قسمت bill payment اونها مشخصات حساب بانكي خودتون رو وارد كنيد تا اونها مبلغ bill خودشون رو از حساب بانكي شما برداشت كنن. در اين روش شما ميتونيد بهشون امكان برداشت اتوماتيك رو هم بديد. يعني موعد صورتحساب كه رسيد ديگه خودشون هر چي كه مبلغ صورتحساب باشه از حساب شما برداشت مي كنن و بهتون ايميل تاييديه ميزنن كه ما طلبمون رو برداشت كرديم اين هم رسيدش. البته لزومي نداره براي اين روش دوم حتما شماره حساب جاري بديد. ميتونيد شماره كرديت كارد بديد كه شركت برق يا گاز طلبش رو روي كرديت كارت شما شارژ كنه. من در مورد صورتحساب برقم همين كار رو ميكنم و پول برقم رو ميذارم روي كرديت كارت كه به صورت اتوماتيك شارژ بشه. تازه cashback هم به جيب مي زنم بابت اين. ولي در مورد صورتحساب كرديت كارد هام دستي اقدام مي كنم به روش اول، يعني پرداخت رو از روي حساب جاري خودم انجام ميدم. يه cashback هم از اين طريق به جيب مي زنم.

در روش اول، يعني پرداخت صورتحساب از طريق bill payment بانك به صورت دستي، شما عين اين كار رو به جاي اينكه از طريق حساب جاري انجام بديد، از طريق كرديت كارد هم ميتونيد بكنيد. يعني ميريد روي وبسايت كرديت كارت خودتون و مشخصات بستانكار رو وارد مي كنيد (شركت برق يا گاز يا هر چي) بعد مبلغ و تاريخ پرداخت رو تعيين مي كنيد. بانك كرديت كارت شما هم پرداخت رو به حساب بستانكار واريز مي كنه و مبلغ رو شارژ ميكنه روي كارت شما. البته اين روش پرداخت دستي با استفاده از كرديت كارت براي شركتهاي غير بانكي كاربرد داره. نه اينكه بخوايد بدهي كرديت كارت ديگه رو با استفاده از كرديت كارت انجام بديد. نه اينكه نشه ها ميشه ولي كارمزد وحشتناك داره. به پرداخت بدهي يك كرديت كارت از طريق يك كرديت كارت ديگه ميگن balance transfer كه هم كارمزد داره و هم fee. گاهي وقتا ممكنه كرديت كارت شما براتون balance transfe check بفرسته كه خيلي بايد حواستون رو جمع كنيد كه سرتون كلاه نره. تا اونجا كه ميدونم تنها بانكي كه balance transfer check بدون كارمزد ميده Capital one هست. در مورد اونها هم باز بايد شرايط چك رو با دقت بخونيد كه مطمئن بشيد از نوع بدون كارمزد هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

الان می فهمم چرا کنتیننتال کمرش شکست و با united ادغام شد!!!
    اگه بخوام خلاصه کنم اینجوری خوبه که ادم یه کارت با کش بک خوب (5 درصد) داشته باشه و اون بشه کارت اصلیش. این مایلاژ ها رو هم صرفا برای بونوسش بگیره چون عملا به لحاظ کش بک ارزشی نداره.
    حالا می خوام ارجاع بدم به یکی از پستهات که گفته بودی این جور کارها در مقیاس زیاد کردیت آدم رو خراب می کنه. آیا کلا گرفتن این کارتها رو پیشنهاد می کنی؟ (در حد یکی 2 تا)
    بنا به توضيحات مفصلي كه در همون پست داده بودم، گرفتن كرديت كارتهاي متعدد باعث خراب شدن سابقه كرديت آدم ميشه. اين خرابكاري هم فقط منحصر به inquiry نيست. پارامتر مهمتري هست كه وزن زيادي داره و اون average age of account هست كه براي كسي كه سابقه كرديت طولاني مدت نداره به طرز وحشتناكي اين aaoa رو خراب مي كنه. من به عينه در مورد خودم ديدم و الان پشيمونم از اينكه در اوايل دوران حضورم در آمريكا اينجوري حرص زدم و حسابهاي متعدد باز كردم. الان حسابهاي غير ضروري رو بستم ولي چند سالي طول ميكشه تا خرابكاري كه روي اون aaoa كردم جبران بشه. داشتن كرديت كارتهاي متعدد (يا به طور كلي حسابهاي اعتباري از هر نوع) وقتي خوبه كه آدم سابقه كرديت طولاني مدت داشته باشه. حالا اينكه ميگم خرابكاري كردم نه اينكه سابقه كرديت من بد باشه، همين الان هم نمره كرديت من روي هر سه تا موسسه اعتباري خيلي خوبه، ولي اگه اين همه حساب اعتباري باز نكرده بودم، نمره من مي تونست خيلي بهتر باشه.

باز كردن حسابهاي اعتباري متعدد (كرديت كارت يا هر چي) خرابكاري ديگه اي هم مي كنه غير از بحث aaoa و inquiry كه گفتم. يك خرابكاري ديگه در risk factor هست كه اين رو هم در همون پست مفصل توضيح دادم. جناب ghlobe هم يك اشاره مختصر كرد. داشتن كرديت زياد و همينطور حسابهاي اعتباري متعدد، براي كسي كه درآمد زيادي نداره يا سابقه كرديت كوتاه داره يا هر دو، باعث ميشه كه risk factor به شدت بالا بره. بعد وقتي آدم ميخواد بره از يك جاي درست و حسابي تقاضاي وام بكنه، اينا به risk factor آدم نگاه مي كنن و نتيجه هم چيز جالبي نميشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    كارمزد داشتن پرداخت صورتحساب بيشتر بستگي داره به بانك پرداخت كننده نه دريافت كننده صورتحساب. حالا اين دريافت كننده هر كي ميخواد باشه. ميخواد يك بانك ديگه باشه يا شركت برق يا گاز يا تلفن.

براي پرداخت صورتحساب دو راه وجود داره، يكي اينكه از طريق وبسايت بانك پرداخت كننده اقدام كنيد. يعني ميريد توي وبسايت بانكتون توي قسمت bill payment بعد شماره حساب و مشخصات دريافت كننده bill (بانكي كه توش كرديت كارد داريد، شركت برق، هر چي) رو وارد مي كنيد. بعد هر وقت كه خواستيد هر كدوم از bill هاتون رو بديد، مبلغ و تاريخ پرداخت رو وارد مي كنيد. بعد بانك شما در همون تاريخي كه شما گفتيد، مبلغ مورد نظر رو از حساب شما بر ميداره و واريز مي كنه به حساب اون بستانكار (يعني اون بانكي كه توش كرديت كارد داريد، شركت برق يا هر چي). اين روش كارمزد كه نداره هيج، بانك كلي هم تشويقتون ميكنه. من كلي هم تا به حال cashback به جيب زدم بابت پرداخت صورتحساب هام به صورت آنلاين.

حالت دوم اينه كه به روش عكس عمل كنيد. يعني بريد توي وبسايت شركت دريافت كننده صورتحساب (كرديت كارت، شركت برق يا هر چي) بعد توي قسمت bill payment اونها مشخصات حساب بانكي خودتون رو وارد كنيد تا اونها مبلغ bill خودشون رو از حساب بانكي شما برداشت كنن. در اين روش شما ميتونيد بهشون امكان برداشت اتوماتيك رو هم بديد. يعني موعد صورتحساب كه رسيد ديگه خودشون هر چي كه مبلغ صورتحساب باشه از حساب شما برداشت مي كنن و بهتون ايميل تاييديه ميزنن كه ما طلبمون رو برداشت كرديم اين هم رسيدش. البته لزومي نداره براي اين روش دوم حتما شماره حساب جاري بديد. ميتونيد شماره كرديت كارد بديد كه شركت برق يا گاز طلبش رو روي كرديت كارت شما شارژ كنه. من در مورد صورتحساب برقم همين كار رو ميكنم و پول برقم رو ميذارم روي كرديت كارت كه به صورت اتوماتيك شارژ بشه. تازه cashback هم به جيب مي زنم بابت اين. ولي در مورد صورتحساب كرديت كارد هام دستي اقدام مي كنم به روش اول، يعني پرداخت رو از روي حساب جاري خودم انجام ميدم. يه cashback هم از اين طريق به جيب مي زنم.

در روش اول، يعني پرداخت صورتحساب از طريق bill payment بانك به صورت دستي، شما عين اين كار رو به جاي اينكه از طريق حساب جاري انجام بديد، از طريق كرديت كارد هم ميتونيد بكنيد. يعني ميريد روي وبسايت كرديت كارت خودتون و مشخصات بستانكار رو وارد مي كنيد (شركت برق يا گاز يا هر چي) بعد مبلغ و تاريخ پرداخت رو تعيين مي كنيد. بانك كرديت كارت شما هم پرداخت رو به حساب بستانكار واريز مي كنه و مبلغ رو شارژ ميكنه روي كارت شما. البته اين روش پرداخت دستي با استفاده از كرديت كارت براي شركتهاي غير بانكي كاربرد داره. نه اينكه بخوايد بدهي كرديت كارت ديگه رو با استفاده از كرديت كارت انجام بديد. نه اينكه نشه ها ميشه ولي كارمزد وحشتناك داره. به پرداخت بدهي يك كرديت كارت از طريق يك كرديت كارت ديگه ميگن balance transfer كه هم كارمزد داره و هم fee. گاهي وقتا ممكنه كرديت كارت شما براتون balance transfe check بفرسته كه خيلي بايد حواستون رو جمع كنيد كه سرتون كلاه نره. تا اونجا كه ميدونم تنها بانكي كه balance transfer check بدون كارمزد ميده Capital one هست. در مورد اونها هم باز بايد شرايط چك رو با دقت بخونيد كه مطمئن بشيد از نوع بدون كارمزد هست.
    پرداخت بدهی کردیت کارت با حساب جاری چرا باید کش بک داشته باشه؟ من فکر می کردم فقط وقتی کردیت کارتت شارژ میشه می تونی کش بک بگیری.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)