صفحه 116 از 179 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

آقا بین علما اختلاف افتاد ... بهترین کار اینه قبل از اینکه Statement صادر بشه شما صافش کنی کارت رو ! بانک هم همچی قیژ قیژ میشه با اینکار شما !
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    آقا بین علما اختلاف افتاد ... بهترین کار اینه قبل از اینکه Statement صادر بشه شما صافش کنی کارت رو ! بانک هم همچی قیژ قیژ میشه با اینکار شما !
    من اون "شصت" درصد رو علمى نگفتم. شايد بهتر بود اصلن با عدد مثال نميزدم. ولى من هم هميشه همين كار رو ميكنم كه در طول ماه و قبل از موعد استيتمنت حسابم رو صاف ميكنم.
    يه چيزى هم كه شايد بر همگان واضح و مبرهن باشه ولى براى مبتدى هايى مثل من مفيده، اينه كه وقتى حساب كرديت باز ميكنيم از صفر شروع نميكنيم. نداشتن سابقه ى كرديت بهتر از داشتن سابقه ى خرابه.

سلام
    من مبلغی از یکی از خریدهای عمده ام با کردیت کارت کنسل شده وریفاند به حساب کردیدتم با عدد منفی برگشته. این ریفاند چطور در استیتمنت من گزارش میشه؟ آیا اثر منفی روی کردیت هیستری داره؟ اگه تا یک یا دوماه این مبلغ خرج نشه چطور میشه؟ به حساب چکینگم بر میگرده؟ چک می فرستند؟ کسی تجربه ایه داشته؟
    ممنون
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    سلام
    من مبلغی از یکی از خریدهای عمده ام با کردیت کارت کنسل شده وریفاند به حساب کردیدتم با عدد منفی برگشته. این ریفاند چطور در استیتمنت من گزارش میشه؟ آیا اثر منفی روی کردیت هیستری داره؟ اگه تا یک یا دوماه این مبلغ خرج نشه چطور میشه؟ به حساب چکینگم بر میگرده؟ چک می فرستند؟ کسی تجربه ایه داشته؟
    ممنون
    تا جایی که من تجربه دارم در statement شما، 0 گزارش میشه، اثر منفی در کردیت هیستوری نخواهد داشت و مادامی که این مبلغ رو خرج نکنید به صورت کردیت لاین برای شما باقی می مونه. با فرض اینکه شما هیچ خریدی روی این کارت انجام ندید و مثلا کردیت لاین شما 5000 دلار باشه و مبلغ برگشتی به حساب شما 1000 دلار، تا مدت زمانی که این مبلغ رو خرج نکنید، کردیت لاین شما رو 6000 دلار نشون میده. اگر هم در این مدت خرج کنید، تا زمانی که مقدار خرج شما از مقدار مبلغ برگشتی (در این مورد مثلا 1000 دلار) کمتر باشه، balance که برای شما گزارش میشه 0 خواهد بود و خود صادر کننده مبالغ خرید رو از اون 1000 دلار شما کسر میکنه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    بالانس منفی یا اضافه پرداخت اثر منفی نداره. اتفاقا خیلی هم خوبه برای موقعی که می خواهید یک خرید بزرگ داشته باشید روی اون کردیت کارت و باعث میشه یک بدهی بزرگ به ادارات اعتبارسنجی گزارش نشه. در این مورد در پستهای قبلی مفصل توضیح دادم. چیزی که اثر منفی داره بالانس مثبت یا بدهی داشتن به بانکه. دوستمون در مورد بالانس منفی توضیحات خوبی داد. فقط دو نکته رو روشن کنم.

اگه بالانس شما کمتر از یک دلار باشه یا منفی باشه، بانک عدد صفر رو به عنوان بالانس شما به ادارات اعتبارسنجی گزارش می کنه ولی سقف کردیت گزارش شده همون سقف کردیت واقعی هست. یعنی در مثالی که دوستمون گفت، همون رقم ۵۰۰۰ دلار اصلی به عنوان سقف کردیت گزارش میشه. هرچند شما عملا به اندازه ۶۰۰۰ دلار توانایی خرید با اون کارت دارید، یعنی ۵۰۰۰ دلار سقف کردیت به اضافه ۱۰۰۰ دلار بالانس منفی. البته بانکها در هر حال بیشترین بالانس ایجاد شده در طول ماه رو گزارش می کنن، حتی اگه در زمان صدور صورتحساب هیچ بدهی نداشته باشید. برای همینه که در پستهای قبلیم توصیه کردم هیچ وقت نذارید بالانس کارتتون از درصد معینی تجاوز کنه. اضافه پرداخت راه خوبی هست برای اینکه موقع خریدهای بزرگ این درصد زیاد نشه.

نحوه عملکرد بانکها در مورد بالانس منفی متفاوته. بعضیهاشون به طور اتوماتیک بعد از گذشت یک ماه اون اضافه پرداخت رو که باعث ایجاد بالانس منفی شده به صورت چک براتون پست می کنن که می تونید مثل هر چک دیگه ای بخوابونید به حساب جاری یا پس اندازی که توی هر بانکی دارید. بعضی بانکها هم کار خاصی نمی کنن و باید باهاشون تماس بگیرید که اون رقم رو به صورت چک براتون بفرستن وگرنه اون بالانس منفی همینجوری باقی می مونه تا خودتون با خرج کردن روی کردیت کارت به تدریج از اون بالانس منفی کم کنید و به صفر برسه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Oregon State University- Sharif University of Technology

سلام دوستان
    من مدتی بود که از Chase Bank افرهای "Prescreened" برای کردیت کارتهای Chase Sapphire Preferred و Chase Freedom دریافت میکردم. هفته پیش تصمیم گرفتم که برای هردو اپلای کنم. هر دو رو approved شدم. ولی امروز وقتی به شعبه Chase مراجعه کردم که Checking Account باز کنم به من گفتن چون پاسپورت ایرانی داری و مدرک permanent residency نمیتونی ارایه بدی برات Checking Account نمیتونیم باز کنیم. من نمیدونستم که Chase جدیدا این قانون رو گذاشته وگرنه برای کردیت کارتهاش اپلای نمیکردم. وقتی تو شعبه پرسیدم حالا من چجوری credit card bill رو پرداخت کنم گفتن باید هر دفعه بیایی شعبه و با چک پرداخت کنی که از نظر من خیلی مسخرست. من تو ایالت Oregon زندگی میگنم (دانشجو هستم) و در بانک US Bank هم Checking Account دارم هم Saving و هم Credit Card و هیچ وقت مشکلی از بابت مدرک permanent residency نداشتم تو بانک US Bank . خواستم به شما دوستان اطلاع بدم که اشتباه من رو تکرار نکنید. مثل اینکه Chase Bank برای دانشجویان ایرانی بدون مدرک permanent residency حساب باز نمیکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hemmatian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدتی بود که از Chase Bank افرهای "Prescreened" برای کردیت کارتهای Chase Sapphire Preferred و Chase Freedom دریافت میکردم. هفته پیش تصمیم گرفتم که برای هردو اپلای کنم. هر دو رو approved شدم. ولی امروز وقتی به شعبه Chase مراجعه کردم که Checking Account باز کنم به من گفتن چون پاسپورت ایرانی داری و مدرک permanent residency نمیتونی ارایه بدی برات Checking Account نمیتونیم باز کنیم. من نمیدونستم که Chase جدیدا این قانون رو گذاشته وگرنه برای کردیت کارتهاش اپلای نمیکردم. وقتی تو شعبه پرسیدم حالا من چجوری credit card bill رو پرداخت کنم گفتن باید هر دفعه بیایی شعبه و با چک پرداخت کنی که از نظر من خیلی مسخرست. من تو ایالت Oregon زندگی میگنم (دانشجو هستم) و در بانک US Bank هم Checking Account دارم هم Saving و هم Credit Card و هیچ وقت مشکلی از بابت مدرک permanent residency نداشتم تو بانک US Bank . خواستم به شما دوستان اطلاع بدم که اشتباه من رو تکرار نکنید. مثل اینکه Chase Bank برای دانشجویان ایرانی بدون مدرک permanent residency حساب باز نمیکنه.
    سلام، شما برای پرداخت
    credit card bill لازم نیست تو همون بانکی که کارت رو صادر کرده حساب داشته باشید. میتونید با حسابی که تو هر بانک دیگه ای دارید پرداخت رو انجام بدید و اصلا نیازی به چک و حضور در شعبه ندارید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

خیلی از complex ها این امکان رو به شما میدن که بسته به نیازتون و هزینه ای که مد نظرتون هست package مناسبتون رو انتخاب کنید. یه منو داره و هرچی پکیج کامل تری رو انتخاب کنید به همون نسبت هزینه ی بیشتری پرداخت میکنید. قظعا در طولانی مدت مقرون به صرفه نیست؛ و ازون مهمتر بعضی از وسایل مثل mattress میتونه کیفیت بدی داشته باشه.

من اخیرا یه amazon prime member store card گرفم که گرچه هنوز ازون استفاده ای نگردم ولی فکر میکنم در شرایطی میتونه کمک کنه، بخصوص برای هزینه های شروع زندگی مثلا خرید یه mattress و مبل و غیره. امکان پرداخت 6 ماهه و 12 ماهه بدون interest رو به ترتیب روی خرید های بالای 149$ و 599$ میده. البته باید prime باشید روی amazon.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    سوال من اینه که خونه های furnished در امریکا معمولا شامل چه تجهیزاتی میشن؟ و اینکه اکثر خونه هایی که برای اجاره گذاشته میشن مبله هستن؟
    چون من تو سایت های مرتبط که چک میکردم اکثر خونه ها به وسایلی مثل یخچال و مایکروویو و ... اشاره کردن. میخواستم ببینم مثلا هر کی میره اونجا مبل و TV و تخت خواب و فرش و ... رو میخره یا معمولا تو خونه ها هست؟ چون اینجوری که هزینه های اولیه خیلی میره بالا باید یه نیم جهاز بخریم!
    میشه دوستان هر کس تجربه ای داره بگه؟
    ویرایش توسط s.m.h.sh : February 16th, 2016 در ساعت 08:40 AM
    Quaecumque Vera

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خیلی از دانشجو های لیسانس اینجا برای تحصیلشون وابسته به وام هستن که خب شما نمیتونید برای وام اپلای کنید مگه اینکه حداقل گرین کارد امریکا رو داشته باشید. در غیر اینصورت یا باید خودتون از پس هزینه ها بر بیاین یا اینکه بعدا برای مستر یا دکتری اپلای کنید و البته رزومه ی قوی داشته باشید تا فاند بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezasaadat1 نمایش پست ها
    آیا امکان داره بدون داشتن شرایط عالی ازلحاظ مالی و فول فاند میشه آمریکا ادامه تحصیل کرد؟
    مرسی از کمکت
    Quaecumque Vera

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    خیلی از دانشجو های لیسانس اینجا برای تحصیلشون وابسته به وام هستن که خب شما نمیتونید برای وام اپلای کنید مگه اینکه حداقل گرین کارد امریکا رو داشته باشید. در غیر اینصورت یا باید خودتون از پس هزینه ها بر بیاین یا اینکه بعدا برای مستر یا دکتری اپلای کنید و البته رزومه ی قوی داشته باشید تا فاند بگیرید.
    البته اگر بتونید کسی رو در امریکا پیدا کنید co-sign تون بشه با کردیت خوب میتونین وام بگیرین که اون هم در بدو ورود امکان پذیر نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)