صفحه 149 از 179 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط MFi نمایش پست ها
    من امروز رفتم ولز فارگو که بعد از 15 ماه وثیقه ام رو بگیرم. گفتن نمیشه. تا پرمننت رزیدنت نباشی باید وثیقه بزاری یا اینکه کردبت کارتت رو کلا ببندی. کسی با این مسئله برخورد کرده؟
    زنگ بزنید به قسمت کردیت بانک و بگید که میخواهید با account manager صحبت کنید. اگه همون قضیه گرین کارت رو مدیر هم گفت، یک روز دیگه همین کار رو تکرار کنید تا بالاخره یکی پیدا بشه که کارت شما رو به کارت معمولی تبدیل کنه. تا جایی که من تجربه بقیه دوستان دانشجو رو دیدم، کسی به این وضعیت شما دچار نشده.

بدترین حالتش اینه که هیچ جوری حاضر نمیشن وثیقه شما رو آزاد کنن به بهانه اینکه گرین کارت ندارید. با توجه به اینکه ظرف این ۱۵ ماه برای خودتون به اندازه کافی سابقه ساختید می تونید از یک بانک دیگه مثل دیسکاور یک کارت Discover it بگیرید یا از Chase کارت freedom بگیرید و بعد حسابتون رو در ولز فارگو ببندید. اگه وثیقه ای که گذاشتید خیلی زیاد نیست، میتونید فعلا نگهش دارید تا ببینید اینها کی از خر شیطون میان پایین و حاضر میشن وثیقه رو آزاد کنن.

به طور کلی ولزفارگو برای حساب جاری خوبه ولی کردیت کارتش خیلی به درد نمی خوره (حتی اگه وثیقه رو مثل بچه آدم آزاد کنن).
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

بانک‌ها ممکنه اطلاعات مربوط به حساب جاری شما رو هم به ادارات اعتبار سنجی گزارش کنن. این غیر از hard inquiry هست که برخی‌ بانک‌ها برای افتتاح حساب جاری روی سابقه کردیت شما ایجاد می‌کنن. توی آخرین صورتحساب بانک PNC این رو برای من نوشته بودن

We may report information regarding your Account to credit bureaus. If the Account is jointly held, we may
    also report information to credit bureaus about any joint owner(s). Negative information, including closing
    of the Account with an overdrawn balance owed or other defaults on the Account, may be reflected in each
    joint owner's credit report.

کلا سعی‌ کنید اطلاعاتی که توی صورتحساب ماهانه براتون می‌نویسن چک کنید. گاهی‌ وقت‌ها ممکنه برخی‌ رویه‌ها و قانون‌هاشون رو تغییر بدن و از طریق صورتحساب ماهانه اطلاع رسانی کنن و نامه جداگانه‌ای برای اطلاع رسانی نفرستن. بعد اگه ضرری متوجّه شما شد، نمیتوید بگید اطلاع نداشتید. گاهی‌ وقت‌ها ممکنه این تغییرات به ضرر شما باشه و گاهی‌ وقت‌ها ممکنه تغییر مقررات به نفعتون باشه. مثلا ماه گذشته بانک Huntington نوشته بود که اگه حساب رو زودتر از ۱۸۰ روز ببندید، از تاریخ ۱۵ آگوست جریمه early account closing برداشته شده. من هم همین دیروز رفتم حسابم رو بستم با اینکه ۵ ماه پیش باز کرده بودم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Overdraft يك حالت كلي هست براي وقتي كه برداشت بيشتر از موجودي حساب باشه و با تراكنشهاي مختلفي ممكنه اتفاق بيفته، مثلا خريد، چك، پرداختهاي از قبل تنظيم شده. معمولا بانكها اگه بخواهيد بيشتر از موجودي حسابتون به صورت دبيت (يعني با وارد كردن pin) برداشت كنيد اين اجازه رو نميدن و تراكنش درجا رجكت ميشه. مشخصا كدوم بانك هست كه اجازه ميده در حالت دبيت بيشتر از موجودي برداشت كنيد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    Bank of America
    با پست شما من فکر کردم شاید بانک آمریکا رویه اش رو تغییر داده. دیروز سعی کردم با دبیت کارت BOA در حالت دبیت (یعنی وارد کردن pin ) بیش از مقدار موجودی حساب خرید کنم و همونطور که گفته بودم اجازه نداد.

ApplyAbroad Veteran

من سه هفته بعد از ورودم به آمریکا تونستم کردیت کارت دیسکاور را بگیرم با اعتبار 2500 دلار. البته افرادی هم دیدم که تونستن بگیرن ولی با مقدار کمتر مثل 500 دلار یا سیصد دلار. رویه اش اینطور هست که شخصی که دیسکاور کارت دارد میتواند شما را معرفی کند و شما اپلای کنید.

نظر شخصی من این است که اعتبار شخص معرفی کننده خیلی مهمه توی پذیرش درخواست و مقدار اعتبار (البته مطمئن نیستم). کسی که من را معرفی کرد 5 سال هست کارت دیسکاور داره و خوش حساب هم هست.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member

دوستان من امروز کردیت کارتم از BoA اومد با سقف 1200 دلار.
    میخواستم ببینم راهی هست که این سقف رو به مرور افزایش بدم ؟ آیا اینکه به جای دبیت کارتم همیشه از کردیت بکشم ایده ی بدی هست ؟
    من اجاره خونم ماهی 1050 دلاره ولی دوستان میگن ایده ی جالبی نیست که نزدیک به لیمیت خرج کرد. واسه همین میخوام لیمیت رو یه جوری افزایش بدم که بعدا اگه نیاز شد بتونم اجاره رو با کردیت بدم. چون از ایران بعضی وقتا ممکنه پول به موقع به دستم نرسه.
    خیلی ممنون میشم کمک کنید دوستان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

سلام. به من یک چکی داده شده که بالاش نوشته bank of america و گفتن که با ۵ دلار تو هر شعبه از این بانک میشه این پول رو نقد کرد. من میخوام این پول رو به حسابم تو ولرفارگو واریز کنم. آیا امکانش هست که این چک رو ببرم همون جایی که حساب دارم و اونجا به طور مستقیم به قولی بخوابونن به حساب یا حتما باید برم بنک آو امریکا و نقدش کنم؟ از اون بانک چطور؟ آیا میتونم شماره حسابم رو بدم و بگم پول رو بریزن به اون حساب؟در صورت درست بودن آیا کارمزد داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط sargardun نمایش پست ها
    سلام. به من یک چکی داده شده که بالاش نوشته bank of america و گفتن که با ۵ دلار تو هر شعبه از این بانک میشه این پول رو نقد کرد. من میخوام این پول رو به حسابم تو ولرفارگو واریز کنم. آیا امکانش هست که این چک رو ببرم همون جایی که حساب دارم و اونجا به طور مستقیم به قولی بخوابونن به حساب یا حتما باید برم بنک آو امریکا و نقدش کنم؟ از اون بانک چطور؟ آیا میتونم شماره حسابم رو بدم و بگم پول رو بریزن به اون حساب؟در صورت درست بودن آیا کارمزد داره؟
    جالبه!
    دقیقا قبل اینکه ترم شروع بشه این کار رو کردم. حالا اون 5 دلار رو نمیدونم. 9000 تا داشتم در حساب boa میخواستم دقیقا 5000 تاشو ببرم به wells fargo خودشون چک نوشتن و چسب زدن و موارد امنیتی و این چیزا بهم دادن!
    بردم wells fargo خودشون ریختن رو حساب و دبیت کارت دادن و این هفته باید کردیت هم بیاد درخواست داده بودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    جالبه!
    دقیقا قبل اینکه ترم شروع بشه این کار رو کردم. حالا اون 5 دلار رو نمیدونم. 9000 تا داشتم در حساب boa میخواستم دقیقا 5000 تاشو ببرم به wells fargo خودشون چک نوشتن و چسب زدن و موارد امنیتی و این چیزا بهم دادن!
    بردم wells fargo خودشون ریختن رو حساب و دبیت کارت دادن و این هفته باید کردیت هم بیاد درخواست داده بودم.
    ممنون از جوابتون. مورد من یه کم فرق داره با چیزی که شما انجام دادین. من رفتم BOA و ازشون خواستم چک ها رو نقد کنن که گفتن چون اینجا حساب نداری هر چک رو با کارمزد ۸ دلار نقد میکنیم. بعد گفتن همین چک ها رو ببر ولزفارگو و یا حتی ATM هاش. همونجا بدون کارمزد میریزن به حسابت. اما BOA گفت فوقش ما پول رو دستی بهت میدیم ببری اونجا. از این بانک نمیتونیم این چک ها رو بریزیم به حسابت توی ولزفارگو. من هم رفتم ولزفارگو و همونجا بخشی از پول رو نقدی گرفتم و بخش دیگه اش رو گذاشتم تو حساب.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sargardun نمایش پست ها
    شما هر چک بانکی‌ رو که به اسم خودتون باشه، می‌تونید در بانکی‌ که حساب جاری دارید به حساب بذارید. اگه در بانکی‌ که حساب ندارید (یا هر جای دیگه غیر از بانک خودتون) بخواهید چک رو نقد کنید ازتون کارمزد میگیرن. در پست‌های قبلی‌ در این مورد بیشتر توضیح دادم.

دوستان واسه وام خونه تو كاليفرنيا بهتره تو كدوم بانك حساب باز كنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)