صفحه 157 از 179 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط malahhoo نمایش پست ها
    با سلام
    اگر شما دو كرديت كارتِ مختلف از يك بانك (مثلا pnc) داشته باشيد، ايا امكان ترنزفر كرديت لاين يكي به ديگري وجود داره؟
    ممنون
    PNC رو نمی دونم چون باهاشون کردیت کارت نداشتم. ولی می دونم که chase این کار رو می کنه و capital one نمی کنه.

راستش علت اینکه از capital one دومین کارت رو گرفتم مربوط به بی تجربگی اوایل کارم بود. اولین کردیت کارتم رو از capital one گرفته بودم و برای اینکه از من خوششون بیاد و سقف کردیتم رو بالا ببرن، همه خریدهام رو با کردیت کارت capital one می کردم در یک سال اول. با اینکه خرید با دبیت کارتم cashback بیشتری داشت. ولی capital one هیچ جوری حاضر نمیشد سقف کردیت کارتم رو بالا ببره. هر چی هم زنگ میزدم جوابهای سرکاری می دادن. آخرش گفتن اگه یک کارت دیگه از ما بگیری، بعد از ۶ ماه می تونی دو تا کارت رو با هم consolidate کنی. من هم باورم شد. موقعش که شد و زنگ زدم، گفتن نمی کنیم. سقف کردیت کارت دومی رو هم حاضر نمیشدن بالا ببرن. من هم دیگه سابقه کردیت خوب برای خودم ساخته بودم و از بانکهای دیگه کارتهای بهتری گرفتم (که همونطور که در پستهای قبلی گفتم کار خوبی نبود و نباید در مدت کوتاه کارتهای متعدد گرفت). البته سالها بعد بالاخره از خر شیطون پیاده شدن و خودشون سقف هر دو کردیت کارت رو بالا بردن بدون اینکه ازشون بخوام. هر چند هنوز هم حاضر نیستن دو تا کارت رو ادغام کنن یا اینکه مقداری از سقف کردیت یک کارت رو به کارت دیگه انتقال بدن.

با chase این مشکل رو نداشتم. به راحتی هر مقداری از سقف کردیت یک کارت رو منتقل می کنن به کارت دیگه. صرف نظر از اینکه بخواهید کارت دومی رو ببندید یا نه. اگه بخواهید کارت دومی رو باز نگه دارید، هر مقداری که سیستم اجازه بده از سقف کردیت کارت دومی به اولی منتقل می کنن. ولی باید مقداری از سقف کردیت روی کارت دومی باقی بمونه. فکر کنم ۵۰۰ دلار. اگه بخواهید کارت دومی رو ببندید، باید یک ماه بگذره و هیچ خریدی باهاش انجام ندید و بعد کل سقف کردیت رو منتقل می کنن به کارت اولی.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

[b]با سلام
    من دانشجو هستم حساب checking و saving در ولزفارگو دارم ولی هنوز هیچ جایی واسه کردیت کارت اقدام نکردم. BOA خوبیش اینه که annual fee نمیگیره ولی هرچندوقت با ایرانیا مشکل دار میشه. ولزفارگو 25 دلار سالانه میگیره و city bank هم میگن چون مال عرب هاست با اوضاع سیاسی جدید امریکا ممکنه دچار مشکل شه. chase رفتم ولی گفتند چون ایرانی هستم نمتونم حساب باز کنم! تا سال آینده قصد وام گرفتن ندارم فقط هدفم اینه کردیت هیستوری داشته باشم . میشه لطفا راهنمایی کنید کدوم بانک بهتره واسه کردیت کارت؟
    ممنون[b/]

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida90 نمایش پست ها
    [b]با سلام
    من دانشجو هستم حساب checking و saving در ولزفارگو دارم ولی هنوز هیچ جایی واسه کردیت کارت اقدام نکردم. BOA خوبیش اینه که annual fee نمیگیره ولی هرچندوقت با ایرانیا مشکل دار میشه. ولزفارگو 25 دلار سالانه میگیره و city bank هم میگن چون مال عرب هاست با اوضاع سیاسی جدید امریکا ممکنه دچار مشکل شه. chase رفتم ولی گفتند چون ایرانی هستم نمتونم حساب باز کنم! تا سال آینده قصد وام گرفتن ندارم فقط هدفم اینه کردیت هیستوری داشته باشم . میشه لطفا راهنمایی کنید کدوم بانک بهتره واسه کردیت کارت؟
    ممنون[b/]

بنظرم میتونی با Discover It Student شروع کنی. ساختن هیستوری یا داشتن کردیت کارت، ارتباطی به حساب checking و saving نداره و میتونی مثلا توی بانک A حساب داشته باشی ولی از بانک B کردیت کارت بگیری
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

رشته و دانشگاه

قبلا گفته بودم که بانک آمریکا هر سال برای من نامه فدایت شوم میفرستاد که تائید کنم در آمریکا حضور قانونی دارم و در ایران نیستم وگرنه حسابم رو مورد عنایت قرار میدن. اسکن نامه رو در پست‌های قبلی‌ گذاشته بودم برای تقویت چشم بقیه‌ دوستان.

من که تقریبا هیچ استفاده‌ای نمیکنم از حساب هام در بانک آمریکا ولی‌ چند روز پیش به حسابم لاگین کردم ببینم چه خبره. همون اول کار خوشامدگویی کردن با یک پنجره که وضعیت خودم رو در آمریکا از نظر شغلی‌ و اقامت قانونی تایید کنم. پارسال هم شبیه همین قضیه اتفاق افتاد، ولی‌ امسال جزئیات پنجره خوشامدگویی بیشتر بود و ۲-۳ مرحله طول کشید تا بیخیال شدن و گذاشتن برم سر کار خودم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    قبلا گفته بودم که بانک آمریکا هر سال برای من نامه فدایت شوم میفرستاد که تائید کنم در آمریکا حضور قانونی دارم و در ایران نیستم وگرنه حسابم رو مورد عنایت قرار میدن. اسکن نامه رو در پست‌های قبلی‌ گذاشته بودم برای تقویت چشم بقیه‌ دوستان.

من که تقریبا هیچ استفاده‌ای نمیکنم از حساب هام در بانک آمریکا ولی‌ چند روز پیش به حسابم لاگین کردم ببینم چه خبره. همون اول کار خوشامدگویی کردن با یک پنجره که وضعیت خودم رو در آمریکا از نظر شغلی‌ و اقامت قانونی تایید کنم. پارسال هم شبیه همین قضیه اتفاق افتاد، ولی‌ امسال جزئیات پنجره خوشامدگویی بیشتر بود و ۲-۳ مرحله طول کشید تا بیخیال شدن و گذاشتن برم سر کار خودم.
    سلام
    شما الان یعنی boa رو توصیه نمیکنین؟ از یکی از دوستان هم شنیدم که هرسال مدرک میخواد حالا این یعنی خیلی بده؟ td bank رو میشناسین؟ اون چه طوره؟ یکی از دوستان پیشنهاد دادنش بهم. یا chase؟
    از دوستان اگر کسی بانک حوب در ناحیه بوستون/ماساچوست میشناسه که دردسر نداشته باشه بگه معرفی کنه.
    من خیلی از صفحات رو خوندم ولی ظاهرا شرایط تغییر میکنه و بانکهایی که صفحات قبل ازشون تعریف شده ممکنه الان دیگه خوب نباشن
    با تشکر

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    سلام
    شما الان یعنی boa رو توصیه نمیکنین؟ از یکی از دوستان هم شنیدم که هرسال مدرک میخواد حالا این یعنی خیلی بده؟ td bank رو میشناسین؟ اون چه طوره؟ یکی از دوستان پیشنهاد دادنش بهم. یا chase؟
    از دوستان اگر کسی بانک حوب در ناحیه بوستون/ماساچوست میشناسه که دردسر نداشته باشه بگه معرفی کنه.
    من خیلی از صفحات رو خوندم ولی ظاهرا شرایط تغییر میکنه و بانکهایی که صفحات قبل ازشون تعریف شده ممکنه الان دیگه خوب نباشن
    با تشکر
    اینکه در بانک آمریکا حساب باز کنید مشکلی نداره. فوقش اینه که سالی یک بار از شما مدرک میخوان که نشون بدید در آمریکا هستید و حضور شما در آمریکا قانونیه. Chase که مدتیه برای دانشجوهای ایرانی حساب باز نمی کنه طبق تجربه دوستان. در منطقه بوستون هم شعبه نداره. TD Bank رو نمی شناسم و فقط اسمش رو شنیدم. لیست بانکهای عمده ای که در منطقه شما هست بنویسید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

به نظر من در یک بانک که در شهرتون شعبه داشته باشه، حساب باز کنید برای مواقع ضروری. ولی من بین همه بانکهایی که تجربه کردم، بانک دیسکاور رو توصیه می کنم. در پستهای قبلی توضیحات زیادی در موردش هست. ترکیب بانک دیسکاور و یک بانک محلی در شهرتون برای انجام همه کارهای بانکیتون کافیه.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

من در بانک امریکا حدود 4 سال میشه که حساب دارم ولی فقط همون سال اول ازم خواست که ثابت کنم در امریکا به طور قانونی هستم، فکر کنم شانسی باشه که به یکی گیر بدن!

در مورد دیسکاور هم، مثل اینکه اون هم اخیرا برای باز کردن حساب checking میگه که باید سیتیزن بود

https://www.discoverbank.com/newacco...oductselection

To open an account with us, each Account Owner must be a U.S. citizen or other U.S. person at least 18 years old and have a valid taxpayer ID and physical U.S.address
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اینکه در بانک آمریکا حساب باز کنید مشکلی نداره. فوقش اینه که سالی یک بار از شما مدرک میخوان که نشون بدید در آمریکا هستید و حضور شما در آمریکا قانونیه. Chase که مدتیه برای دانشجوهای ایرانی حساب باز نمی کنه طبق تجربه دوستان. در منطقه بوستون هم شعبه نداره. TD Bank رو نمی شناسم و فقط اسمش رو شنیدم. لیست بانکهای عمده ای که در منطقه شما هست بنویسید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

به نظر من در یک بانک که در شهرتون شعبه داشته باشه، حساب باز کنید برای مواقع ضروری. ولی من بین همه بانکهایی که تجربه کردم، بانک دیسکاور رو توصیه می کنم. در پستهای قبلی توضیحات زیادی در موردش هست. ترکیب بانک دیسکاور و یک بانک محلی در شهرتون برای انجام همه کارهای بانکیتون کافیه.
    اینها لیست چند تا بانک با تعداد شعب زیاده:
    http://www.bizjournals.com/boston/su...est-banks.html
    حالا اگه اذیت میکنه که همون BOA رو باز میکنیم توکل به خدا هرچند الان حداقل دونفر آدم مطمئن بهم TD پیشنهاد دادن. نمیدونم بانکی که جاهای زیادی شعبه نداره میتونه مشکل ساز بشه در آینده یا نه؟
    یه سوال دیگه: نزدیک بودن به ATM بانک چقدر ارزش تو آمریکا؟ تو ایران تقریبا همه کار به صورت یکسان انجام میشه بین همه ATM ها. TD شعبه ای نزدیک دانشگاه نداره ولی BOA یه دونه چسبیده به دانشگاه داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

یک توضیح مختصری بدم در مورد بانک‌ها برای کسانی‌ که این مشکل رو دارن:

۱) از لحاظ اهمیت بانکی‌ و میزانه سرمایه، ۵ جور بانک وجود داره:

(ا) بانک‌های ملی‌ با سرمایعی بیش از $۵۰۰ میلیارد که در اکثر ایالت‌ها شعبه دارن (از این‌ها ۴ تا هست: JPM, Citi, BOA, Wells Fargo).

(ب) بانک‌های بزرگ یا super regional که مرکز حضورشون یک منطقه جغرافیایی شامل چندین ایالته (مثلا شمال شرقی‌، غرب، یا جنوب آمریکا) ولی‌ خارج ازون منطقه هم حضور کمی‌ دارن. اینا معمولاً بین $۲۵۰ تا $۵۰۰ میلیارد سرمایه دارن (us Bank, CapOne, TD, PNC,...).

(ج) بانک‌های متوسط یا regional که در یک محدوده جغرافیایی شامل چند ایالت فعالیت می‌کنن و $۵۰ تا $۲۵۰ میلیارد سرمایعی دارن (fifth Third, Ally, Northern Trust, ....)

(د) بانک‌های کوچک که مرکز فعالیتشون یک یا دو ایالته با $۱ تا $۵۰ میلیارده (خیلی‌ از بانک‌های خارجی‌ تو آمریکا تو این دسته هستن)

(ه) بانک‌های محلی که تو یک یاا چند شهر یک ایالت هستن فقط

قوانین بانکی‌ در مورد تحریم‌ها و پول شویی شامل حال همه این بانک‌ها می‌شه (بر خلاف قوانین بانکی‌ معمولی‌ که بر اساس میزانه سرمایه تعیین می‌شه) ولی‌ هرچی‌ بانک بزرگتر باشه اولا فشار سازمان‌های ناظر بانک‌ها (در این مورد OFAC, FinCEN, FINRA, OCC,...) روش بیشتره، دوما منابع مالی‌ بیشتری داره برای اجرای قوانین. برای همین بانک‌های بزرگ تر معمولاً بیشتر سخت گیری می‌کنن در این موارد، و کنترل‌های دقیق تری دارن، در حالی‌ که من دیدم در بانک‌های کوچیک تر بعضا سیستم کنترل کاملا دستیه (مثلا تو Excel).

در نهایت بانک‌های بزرگ به دلیل ریسک بیشتر و اینجه احتیاجی به سپرده پایین یک دانشجوی خارجی‌ ندارن ممکن ترجیح بدن که اصلا خدمات ارائه ندن به دانشجوهایه ایرانی‌، یا اگر هم میدن مدام دنبال سند و مدرک باشن. در این مورد (و با توجه به اینکه حتا بانک‌های کوچک شهری هم به شبکه ATM ملی‌ وصلن) خدمات بانکی‌ محلی ممکنه بهتر باشه برای کسانی‌ که دنبال خدمات اولیه بانکین.

Junior Member a1b2 آواتار ها

حدود 1.5 سال پیش تو BoA حساب باز کردم و تنها ویزا کارت BoA دارم. همون موقعی که حساب باز کردم لاین من 700 دلار بود (Unsecured) و حدود 6 ماه پیش درخواست دادم که لاین به 3000 تا افزایش دادن. پیشنهاد شما برای کردیت کارت بعدی چی هست؟ فعلا نیازی به پول کردیت کارت ندارم ولی شنیدم که واسه بالابردین کردیت اسکور بهتره بیش از یک کردیت کارت داشت، درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)