صفحه 162 از 179 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط javadth نمایش پست ها
    حساب سپرده ای که بهش سود پرداخت میشه هم معاف از مالیات هست ؟
    خیر. باید مالیات بپردازید برای اون.

نقل قول نوشته اصلی توسط javadth نمایش پست ها
    حساب سپرده ای که بهش سود پرداخت میشه هم معاف از مالیات هست ؟
    سلام
    بستگی به شرایطتون داره
    مثلا دانشجوها (اف ۱) ۵ سال اول حضورشون تو امریکا non-resident محسوب میشن برای این افراد سود سپرده مالیات نداره
    بعد از ۵ سال resident محسوب میشن که فک میکنم اون موقع سود سپرده مالیات داره

تعریف resident برای مالیات هم متفاوت از resident برای اقامت هست، توی سایت IRS میتونید چک کنید

سلام دوستان
    من دو تا کارت اعتباری دارم Commence که جایگزین کارت دیگه ای شد که مهراد توصیه کرده بود و کارت خیلی خوبی بود.
    کارت بعدی من AMEX Everyday Blue Cash که کازت اصلی من هست و ازش راضی ام.

کارت بعدی میخوام Discover it اقدام کنم. وضعیت کردیت اسکورم خوبه، بالای 740. اقدام کنم بنظرتون؟

ممنونم

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Imania نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو تا کارت اعتباری دارم Commence که جایگزین کارت دیگه ای شد که مهراد توصیه کرده بود و کارت خیلی خوبی بود.
    کارت بعدی من AMEX Everyday Blue Cash که کازت اصلی من هست و ازش راضی ام.

کارت بعدی میخوام Discover it اقدام کنم. وضعیت کردیت اسکورم خوبه، بالای 740. اقدام کنم بنظرتون؟

ممنونم
    اگه ظرف ۶ ماه گذشته برای کارت جدیدی اقدام نکردید و hard inquiry در سابقه تون نیست می تونید بگیرید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ایا کارت بهتری برای دوران دانشجویی سراغ دارید از لحاظ کش بک و کلا bonus؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

ایا کارت بهتری برای دوران دانشجویی سراغ دارید از لحاظ کش بک و کلا bonus؟
    کلا اگر وارد بازی کریت کارت می خواید بشید وقتی یه هیستوری اوکی داشتید (یک سال با پرداخت همه بدهی ها و یکی دو تا کارت) از کارتهای چیس شروع کنید. چون اگر در دو سال بیش از 5 کارت گرفته باشید دیگه بهتون نمی دن (به 5/24 rule معروف شده). چیس فریدم توصیه اول هست با 150 تا ساین آپ بونس و 5درصد کش بک کتگوری ( که هر سه ماه عوض میشه) که با توجه به کارت های دیگه ای که دارید به سبد تنوع کش بک هاتون هم اضافه می کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojgani نمایش پست ها
    کلا اگر وارد بازی کریت کارت می خواید بشید وقتی یه هیستوری اوکی داشتید (یک سال با پرداخت همه بدهی ها و یکی دو تا کارت) از کارتهای چیس شروع کنید. چون اگر در دو سال بیش از 5 کارت گرفته باشید دیگه بهتون نمی دن (به 5/24 rule معروف شده). چیس فریدم توصیه اول هست با 150 تا ساین آپ بونس و 5درصد کش بک کتگوری ( که هر سه ماه عوض میشه) که با توجه به کارت های دیگه ای که دارید به سبد تنوع کش بک هاتون هم اضافه می کنه
    ممنون
    از لحاظ کش بک که مشابه Discover it هست. به جای 150 دلار Discover it کش بک های شما رو دوبرابر میکنه سرسال. یعنی اگه در طی سال 200 دلار کش بک گرفتید 200 دلار به شما علاوه بر اون میده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

ممنون
    از لحاظ کش بک که مشابه Discover it هست. به جای 150 دلار Discover it کش بک های شما رو دوبرابر میکنه سرسال. یعنی اگه در طی سال 200 دلار کش بک گرفتید 200 دلار به شما علاوه بر اون میده.
    بله. حتی Discover Student سالی 25 دلار هم برا معدل بالا 3.5 میده. دیسکاور رو بعد از اینکه همه چیس هایی که دوست دارید گرفتید پیشنهاد می کنم. چون چیس محدودیت تعداد کارت داره ولی دیسکاور راحت می ده. وقتی چیس ها رو گرفتید دیسکاور خوبه. هر سال یه دیسکاور برنامه خودمه. تا همیشه دو برابر شه کش بک ها. (نکته دیسکاور تنها دو کارت رو اجازه می ده بس هر سال کارت جدید تر باید کنسل شه طبق این برنامه)

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojgani نمایش پست ها
    بله. حتی Discover Student سالی 25 دلار هم برا معدل بالا 3.5 میده. دیسکاور رو بعد از اینکه همه چیس هایی که دوست دارید گرفتید پیشنهاد می کنم. چون چیس محدودیت تعداد کارت داره ولی دیسکاور راحت می ده. وقتی چیس ها رو گرفتید دیسکاور خوبه. هر سال یه دیسکاور برنامه خودمه. تا همیشه دو برابر شه کش بک ها. (نکته دیسکاور تنها دو کارت رو اجازه می ده بس هر سال کارت جدید تر باید کنسل شه طبق این برنامه)
    سلام
    من نیت ندارم وارد بازی کردیت کارت به فرمی که مد نظر شماست بشم. هر سال یک کارت؟!
    من در حد همین دو سه کارت خوب برام کفایت میکنه. سپاس برای وقتی که گذاشتید.

Junior Member

دانشجویانی که SSN ندارند و همراهانشون که بالطبع SSN ندارند (F2وJ2) و میخوان کردیت داشته باشند به بنده پیام بدند تا براشون لینک Invite بفرستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)