صفحه 17 از 166 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    DISCOVER اگه گفته یک هفته دیگه میگه احتمال زیاد منفیه. (احتمال زیاد) . چون 99% همونجا بهت میده.
    اوهوم ریجکته... اگه قبول شده باشه در جا می کن....اگه مثلاً بگن برو بعداً بهت خبر می دیم ...یه هفته بعد یه نامه ی عذر خواهی می فرستن نهایتاً.

discover و chase freedom از اون کردیت کارتهاییه که سابقه ی کردیتیه ی خوبی می خواد.

یه توضیه...واقعاً به خاطر 100-200 دلار نرید سابقه ی کردیتی تون رو خراب کنید...اصن نمی ارزه.

فردا پس فردا می خواید ماشین بخرید سره همین موضوع ها ...ماشین رو یا بهتون قصدی نمی دن یا با APR خیلی بالا می دن. بعد می بینید ارزش نداشته همچین کار بکنید.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    DISCOVER اگه گفته یک هفته دیگه میگه احتمال زیاد منفیه. (احتمال زیاد) . چون 99% همونجا بهت میده.
    یه نکته اینکه میگید گفتن یه هفته دیگه منظورتون تلفنیه؟ ،‌من ۳ ماه پیش برای Discover اپلای کردم به عنوان اولین کارت اعتباریم. بعد از اینکه فرم هاشو آنلاین پر کردم و مدارک رو آپلود کردم پیام داد که بررسی میشه و شاید تا ۱ هفته دیگه تماس بگیریم. ۲-۳ روز بعد بهم زنگ زدن و همون موقع همه چیز رو بررسی کرد و گفت که به نظر میرسه همه چیز خوب باشه و یه هفته دیگه کارتت میاد.
    میخوام بگم که اگه تلفنی نگفتن که بعدا بررسی میکنیم و اینا شاید هنوز شانس باشه. البته خب من چون اولین کارتم بود سابقه کردیت نداشتم.
    برای شرکت در پروژه‌ی "شهر من را ببین" این پست را بخونید

مهاجرگرام
    -۹ سال آمریکا زندگی کردیم حالا داریم از تجربیاتمون میگیم -
    مهاجرگرام در اینستاگرام و یوتیوب

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    منم سئوال مشابهی دارم، من یک سکیور گرفتم از bank of america و کارام رو باهاش انجام می دادم، بعد 4 ماه اپلای کردم برای کردیت کارت با کردیت لاین 1000 دلار و الان کارتش تازه رسیده دستم، ولی از اونجا که میخوام یکی دیگه داشته باشم، به توصیه یکی از دوستان، از موسسه discover همین امروز درخواست یک کردیت کارت کردم، فاصله بین دو تا اپلای حدودا یک هفته در نظر بگیرید، منظورم از اپلای برای بانک آمریکا تا اپلای برای discover ، حالا نتیجه اش که یک هفته دیگه می آد ولی چند تا سئوال برام پیش اومده، 1- کلا چند تا کارت اعتباری خوبه آدم داشته باشه؟ (با فرض اینکه هدف استفاده درستش باشه) 2- بین پلان های مختلف (مثل cash reward، travel و غیره) کدومش رو پیشنهاد می کنید؟ اگر ممکنه در رابطه با مزایاش مفصل تر توضیح بدید. 3- آیا موسسه discover که من همین جوری بدون فکر انتخابش کردم، موسسه خوبیه و اساسا چه موسساتی دیگری وجود دارن که وجهه شون توی کل آمریکا خوبه؟
    ممنون می شم از جوابتون
    1. تعداد اونقدر ها مهم نیست نحوه استفاده خیلی مهمه. کردیت کارت (و اعتبار) بیشتر پتانسیل توی قرض رفتن رو زیادتر می کنه و از این نظر خوب نیست. وقتی شما برای وام یا فاینسن ماشین اپلای می کنید اونها اگه ببینند شما اعتبار زیادی دارید در کارت های مختلف، به این اعتبار به عنوان پتانسیل در قرض رفتن نگاه می کنند و ممکنه براتون ضرر داشته باشه به خصوص اگه این اعتبار پخش باشه در کردیت کارت های زیاد (یه جای اعتبار خیلی بالا در یک کردیت کارت). من تا دو سال اول فقط یک کردیت کارت داشتم و یک استور کارت.

2. بستگی داره به کاربرد شما. من خودم اکثر مواقع از کردیت کارتم که مایل و امتیاز برای پرواز میده استفاده می کنم چون پرواز بین قاره ای زیاد میکنم و باهاش می تونم پروازهام رو آپگرید کنم.

2. Discover موسسه خوبیه ولی نفوذ بین المللی ضعیفی داره. در کل خیلی مهم نیست به خصوص برای افرادی که فعلا قصدشون اینه که برای خودشون سابقه کردیت بسازند، نه اینکه از این سابقه استفاده کنند.

نکته: بهتره در فاصله کوتاه برای کردیت کارت اپلای نکنید (چه جواب مثبت باشه یا منفی)، این رفتار مشابه رفتار افرادیه که شدیدا لنگ پول فوری هستند و برای سابقه کردیت شما خوب نیست.

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

موافقم. حالا یک سئوالی اون استور کارت که گفتی منظورت چی بود؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    1. تعداد اونقدر ها مهم نیست نحوه استفاده خیلی مهمه. کردیت کارت (و اعتبار) بیشتر پتانسیل توی قرض رفتن رو زیادتر می کنه و از این نظر خوب نیست. وقتی شما برای وام یا فاینسن ماشین اپلای می کنید اونها اگه ببینند شما اعتبار زیادی دارید در کارت های مختلف، به این اعتبار به عنوان پتانسیل در قرض رفتن نگاه می کنند و ممکنه براتون ضرر داشته باشه به خصوص اگه این اعتبار پخش باشه در کردیت کارت های زیاد (یه جای اعتبار خیلی بالا در یک کردیت کارت). من تا دو سال اول فقط یک کردیت کارت داشتم و یک استور کارت.

2. بستگی داره به کاربرد شما. من خودم اکثر مواقع از کردیت کارتم که مایل و امتیاز برای پرواز میده استفاده می کنم چون پرواز بین قاره ای زیاد میکنم و باهاش می تونم پروازهام رو آپگرید کنم.

2. Discover موسسه خوبیه ولی نفوذ بین المللی ضعیفی داره. در کل خیلی مهم نیست به خصوص برای افرادی که فعلا قصدشون اینه که برای خودشون سابقه کردیت بسازند، نه اینکه از این سابقه استفاده کنند.

نکته: بهتره در فاصله کوتاه برای کردیت کارت اپلای نکنید (چه جواب مثبت باشه یا منفی)، این رفتار مشابه رفتار افرادیه که شدیدا لنگ پول فوری هستند و برای سابقه کردیت شما خوب نیست.
    واقعا که!!!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

من به شخصه سعی میکنم برای کارتهای APR 0% اپلای نکنم ...
    دلیل:
    این APR 0 برای مدت محدودی هست (معمولا بین 12 تا 18 ماه) و بعد از اون سودش برمیگرده به 13 تا 23 درصد .... دو تا کردیت کارت از یک موسسه گرفتن هم بسیار ریسک ریجکت شدن داره ... یعنی وقتی یک کارت discover گرفتی بعیده دومیشو به این زودیا بتونی از همینجا بگیری ...

حالا شما موقعی که خدای نکرده امرژنسی داشته باشی و به شدت پول نیاز داشته باشی این APR 0% ها بدرد میخوره !
    discover از اون کردیت کارتهایی هست که معمولا 18 ماه APR 0% داره و سقف کردیت بالایی هم میده ... اینا برای روز مبادا بدرد میخوره ... که اگه پیش اومد اپلای میکنم

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

با این اوصاف منی که ندانسته 2 بار واسه chase freedom آنلاین apply کردم و ریجکت شدم در حقیقت با این کارم, سابقه کردیتم رو نابودکردم. درسته؟

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    با این اوصاف منی که ندانسته 2 بار واسه chase freedom آنلاین apply کردم و ریجکت شدم در حقیقت با این کارم, سابقه کردیتم رو نابودکردم. درسته؟
    بله. اين نكته اي هست كه من و بقيه دوستان بارها و بارها گفتيم كه اپلاي كردن الكي وضع رو بدتر و بدتر ميكنه. شما براي اينكه اين خرابكاري رو جبران كنيد، اولا هيچ تقاضاي جديدي براي هيج نوع حساب اعتباري (كرديت كارد، استور كارت يا هرچي) نديد. ثانيا همين كرديت كارتي كه داريد، ازش درست استفاده كنيد تا براي خودتون سابقه بسازيد. خود من يك سال بعد از اولين كارتم، براي chase تقاضا دادم و قبول شد. توي اون يك سال هم نكات لازم رو (در حدي كه اون موقع سواد داشتم) رعايت كردم.

در ضمن اگه يكي از مديران خير پستهاي من رو در تاپيك "برخي از كارهايي كه بعد از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد" منتقل كنه به اينجا يا يك تاپيك مختص كرديت كارت، ثواب داره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    توصيه اي كه من به شما و دوستاني در شرايط مشابه شما دارم اينه كه اگه اصلا كرديت كارد نداريد و سابقه خودتون رو با اپليكيشنهاي الكي خراب كرديد، حدود شش ماهي دست نگه داريد. بعضيها ميگن سه ماه هم بسه ولي من معتقدم دست كم شش ماه صبر كنيد تا اون inquiry هاي قبلي كهنه بشه. بعد بريد سراغ كارتهايي كه اطمينان زيادي براي گرفتنشون وجود داره. مثل كارتهاي دانشجويي يا ابتدايي capital one. همون capital one هم علي رغم شهرتي كه داره كه ميگن راحت كارت ميده، اگه بريد سراغ كارتهاي خفنش بايد سابقه قوي داشته باشيد. خود من اولين كارتم رو از capital one گرفتم و الان هم ازش استفاده آنچناني نمي كنم چون تقريبا هيچ امتيازي نداره. ولي همه اپليكيشن هاي من بعد از اون موفق بوده چون براي خودم سابقه خوب ساختم. براي اپليكيشنهاي بعدي هم منتظر موندم تا از شر inquiry هاي قبلي خلاص بشم، بعد اقدام كردم.

يا اينكه اگه توي bank of america يا wells fargo يا امثالهم حساب بانكي داريد، تقاضاي كرديت كارت از نوع secured بكنيد و براي خودتون سابقه بسازيد. ولي حتي در مورد همون secured هم باز صبر كنيد تا inquiry هاي قبلي مقداري كهنه بشه. Inquiry هاي نزديك به هم اثر مخربتري داره.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    درود.
    یعنی داشتن استور کارت ها با کردیت لاینی که به شما میدن برای اینکه نسبت utilization ratio شما پایین بیاد مؤثر نیست؟ چون اینا در ریپورتشون یک utilization ratio برای هرکارتی رو حساب میکنند و یکی هم به شکل Accumulative محاسبه میکنند که من دو جا دیدم این نسبت رو برای کل کردیت لیمیت معیارشون قرار دادند. پس شاید داشتن این کارتها علی رغم استفاده کمشون گزینه بدی نباشه؟!!
    الان خیلی از استور کارت ها در اصل یه کردیت لاین هستن و دیگه Charge card نیستن و در اون صورت تاثیرشون در اسکور و سابقه شما مشابه همون کردیت کارت هست و در کل برای پایین آوردن Utilization مناسبه٬ گرچه وقتی شما Utilization هر کارتی رو در حد مناسب نگه دارید خود به خود Utilization کلی شما هم پایین می مونه.

یک نکته درباره Charge card هایی که لیمیت ندارند٬ بعضی مواقع بعضی شرکت ها لیمیت این Charge کارت ها رو موقع محاسبه Utilization حداکثر میزان استفاده شما در گذشته می گذارند٬ و بر این اساس خود به خود Utilization شما خراب میشه گرچه الان کمتر از این روش استفاده میشه٬ ولی هنوز هم بعضی جاها کاربرد داره و برای همین بهتره اگه استور کارت می گیرید٬ چیزی باشه که لیمیت مشخص (و ثابت)‌ داشته باشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    الان خیلی از استور کارت ها در اصل یه کردیت لاین هستن و دیگه Charge card نیستن و در اون صورت تاثیرشون در اسکور و سابقه شما مشابه همون کردیت کارت هست و در کل برای پایین آوردن Utilization مناسبه٬ گرچه وقتی شما Utilization هر کارتی رو در حد مناسب نگه دارید خود به خود Utilization کلی شما هم پایین می مونه.

یک نکته درباره Charge card هایی که لیمیت ندارند٬ بعضی مواقع بعضی شرکت ها لیمیت این Charge کارت ها رو موقع محاسبه Utilization حداکثر میزان استفاده شما در گذشته می گذارند٬ و بر این اساس خود به خود Utilization شما خراب میشه گرچه الان کمتر از این روش استفاده میشه٬ ولی هنوز هم بعضی جاها کاربرد داره و برای همین بهتره اگه استور کارت می گیرید٬ چیزی باشه که لیمیت مشخص (و ثابت)‌ داشته باشه.
    در مورد نكته اول، كرديت لاين تا وقتي ازش استفاده نشه، توي سابقه كرديت خودش رو نشون نميده. من كرديت لاين دارم كه ازش استفاده نكردم و هيچ اثري ازش توي سابقه من نيست. ولي نكته اصلي همونه كه آدم utilization ratio رو براي تك تك كارتها پايين نگه داره تا utilization ratio كلي هم پايين بمونه. نه اينكه با گرفتن كرديت لاين اضافي بخواد، سقف كلي رو به صورت تصنعي بالا ببره.

صحبت از كرديت بدون سقف كرديد. حتي بعضي از كرديت كارتهاي واقعي هم ممكنه در ظاهر سقف نذارن كه به اينها ميگن flexible spending يا اسامي شبيه اين كه در واقع اينجوري نيست كه اصلا سقف نداشته باشه. در اصل سقف دارن ولي اگه از اون سقف تجاوز كنيد شما رو جريمه نمي كنن (كرديت كارتهاي معمولي اگه از سقفشون تجاوز كنيد شما رو جريمه مي كنن و اتفاقهاي بدتري هم ميافته). به طور كلي هر نوع كرديت كارتي كه داريد، چه flexible يا هرچي، اون utilization ratio رو تا حد ممكن پايين نگه داريد و تا اونجايي كه ميتونيد فاصله خودتون رو از سقف كرديت اون كارت حفظ كنيد.

نكته ديگه اينكه براي كسي كه سابقه كرديت طولاني نداره، كرديت زياد داشتن چيز خوبي نيست و risk factor رو بالا ميبره. يعني به خاطر اينكه سقف كرديت كليتون بالا بره، حرص نزنيد كه از اين ور و اونور هي كرديت بگيريد. خود من به تجربه ديدم كه كه وقتي حسابهاي غيرضروريم رو بستم، credit score من در اثر شوك وارده، مقداري افت موقتي كرد (كه الان تقريبا برگشته به شرايط پايدار) ولي همون بستن حسابهاي اضافي باعث شد risk factor من به طور قابل ملاحظه اي بهبود پيدا كنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)