صفحه 174 از 179 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

خیلی راحت دوست عزیز،

Money Order واسه همین موقع هاست. برو هر شعبه ای از USPS و اونجا پول رو بده (با چک، نقد، دبیت کارت...) و اونا همون لحظه یه چک تضمین شده بهت میدن. 2 تا مزیت داره:

1- اطلاعات حساب مخفی می مونه و خیال صابخونه از نقد شدن چک راحت میشه. 2- رسیدِ چک رو نگه می داری واسه ی بعدا اگه نیازی شد.

نکته: طبق قانون هر فرد بیش از 10000 دلار در روز نمی تونه Money Order بگیره. سقف هر Money order هم 1000 دلار است. اگر مثلا میخواهی 2350 دلار اجاره بدی، باید 3 تا Money Order بگیری (2 تا هزار تایی و یه 350 تایی). هر Money Order هم 1.5 دلار فی داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بهترین راه برای پرداخت پول (اجاره به صاحبخونه شخصی) از BOA به wells fargo چیه؟ که هزینش کمتر باشه یا اصلا بی هزینه بشه.
    صاحبخونه اهل استقاده از zelle و ... نیست (سنش بالاست).
    چک هم نمیخوام بهش بدم، بدلیل اینکه بهش اعتماد ندارم از نظر مشخص شدن شماره حساب و روتینگ نامبرم، حتی خودش هم حاضر نشد این مشخصات رو برای واریز پول بهم بده و گفت میرم بانک یه شماره ی خاص مرتبط با حسابم میگیرم میدم بهت برای واریز پول (کسی میدونه این چیه و چجوری میشه گرفتش؟ فکر کنم یه چیزی تو مایه های شماره شباست).
    این 2 بانک در جایی که من هستم دقیقا کنار همن، راهی که بنظرم میرسه اینه که پول اجاره رو نقد بگیرم و حضوری در شعبه بریزم به حسابش.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza3412 نمایش پست ها
    در ادامه‌ی پست قبلی .....
    دانشگاه من تو Worcester ماساچوست هستش. دانشگاه ایمیل زدم و گفتن که توی بانک
    bank of america میتونی حساب باز کنی. اما نمیدونم این بانک با کدوم بانک ایرانی ارتباط داره تا بشه برای انتقال وجه از ایران به آمریکا و برعکس اقدام کرد.
    دوست عزیز امکان ارسال پول از بانکهای آمریکا به بانکهای ایرانی فعلا وجود نداره.

سلام دوستان
    چقدر طول میکشه که یک حساب بانکی تو ایالت مثلا ماساچوست باز کنیم تا حقوق دریافتی از دانشگاه رو بگیریم؟
    حدود 1 ساعت به صورت حضوری در شعبه.

آیا بانکی در آمریکا وجود داره که بشه از اونجا به یه حساب ارزی مثلا حساب ارزی بانک تجارت دلار ریخت؟
    خیر. اصلا کوچکترین حرفی هم از این موضوع نزنید در بانک چون ممکنه مشکوک بشوند و براتون حساب باز نکنند
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    حدود 1 ساعت به صورت حضوری در شعبه.

خیر. اصلا کوچکترین حرفی هم از این موضوع نزنید در بانک چون ممکنه مشکوک بشوند و براتون حساب باز نکنند
    ممنونم. پس چه راهی رو برای انتقال پول از آمریکا به ایران سراغ دارید؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

در ادامه‌ی پست قبلی .....
    دانشگاه من تو Worcester ماساچوست هستش. دانشگاه ایمیل زدم و گفتن که توی بانک
    bank of america میتونی حساب باز کنی. اما نمیدونم این بانک با کدوم بانک ایرانی ارتباط داره تا بشه برای انتقال وجه از ایران به آمریکا و برعکس اقدام کرد.
    ایران که کلا تحت تحریم سیستم بانکی‌ آمریکا هست. شما حتی اگه از داخل ایران به حسابتون در Bank of America لاگین کنید، حسابتون بلاک میشه. چه برسه به انتقال پول. راه قانونی برای انتقال پول بین ایران و آمریکا وجود نداره. صرافی‌ها با واسطه این کار رو می‌کنن که اون هم طبق مقررات آمریکا غیر قنونیه ولی‌ خیلی‌‌ها می‌کنن. تاپیک‌های مربوط به انتقال پول به آمریکا و تاپیک صرافی رو ببینید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان من قصد دارم حدود 70,000 دلار از ایران به امریکا منقل کنم. صرافی بهم گفته که هر مبلغی بخواهم از طریق کشور واسط به حسابم در امریکا میفرستد اما من نگران مسدود شدن حسابم در امریکا هستم. من در امریکا بانک‌های wells fargo و fidelity و discover و us bank حساب کنم. کدام یک از این بانک ها مطمین تر هستند برای دریافت پول ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط spidpooy نمایش پست ها
    دوستان من قصد دارم حدود 70,000 دلار از ایران به امریکا منقل کنم. صرافی بهم گفته که هر مبلغی بخواهم از طریق کشور واسط به حسابم در امریکا میفرستد اما من نگران مسدود شدن حسابم در امریکا هستم. من در امریکا بانک‌های wells fargo و fidelity و discover و us bank حساب کنم. کدام یک از این بانک ها مطمین تر هستند برای دریافت پول ؟
    طبق آمار یکی از دوستان 50000 تا به ولز فارگو انتقال داد و حسابش مسدود شد.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ardymary نمایش پست ها
    طبق آمار یکی از دوستان 50000 تا به ولز فارگو انتقال داد و حسابش مسدود شد.
    بالای ۱۰,۰۰۰ دلار در روز فلگ میخوره و حساب احتمال داره مسدود بشه به علت قوانین جاری مبارزه با پول شویی. انتقالات بالای ۱۰ هزار دلار در روز باید از طرق مخصوص انجام بشه و اینکه یک فرد حقیقی خودش بخواد انجام بده ممکنه اینطور به مشکل بربخوره. وکلایی هستن (مخصوصا در کالیفرنیا) که تخصصشون در این زمینه هست. در خیلی از موارد برای انتقال این موارد باید مجوز OFAC اخذ بشه از خزانه داری.

البته اونطور که میدونین انتقالات از ایران از خود ایران انجام نمیشه و معمولا صرافی ها از سایر کشورها انتقال رو انجام میدن (‌یعنی انجام میدادن چون الان که به ندرت این انجام میشه)

زیر ۱۰,۰۰۰ زیاد مشکلی نداره. این نقل و انتقالات همه توسط الگوریتمهای کامپیوتری چک میشن پس باید به قواعد و قوانین اشراف کامل داشته باشین.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spidpooy نمایش پست ها
    تو اردیبهشت همین امسال٬ سی هزار تا در چهاربار یعنی هر بار کمتر از ده هزاتا به پی ان سی از طرف صرافی ٬‌ هیچ مشکلی پیش نیومد ٬‌فقط بعد از دوماه که خرید خونه پیش اومده بود ٬‌ پی ان سی زنگ زده بود که این پول از کجا اومده ٬‌البته برای وام خونه این سوال پرسیده میشه و بخصوص اینکه اون شعبه براش تعجب آور بود که چرا از جاهای مختلف فرستاده شده .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

سلام عزیزان
    من دانشجوی سال دوم کارشناسی هستم اینجا. ماه اولی که اومده بودم یه حساب عادی توی Wells Fargo باز کردم و از همون موقع چون همزمان کار می‌کردم درآمد داشتم و SSN گرفتم. الآن بعد یه سال و نیم به فکر یه حساب credit هستم ولی نمی‌دونم ممکن هست با این سابقه‌ی مالی بهم credit بدن و اگه که ممکنه کدوم بانک و چه نوع کارتی رو بگیرم که هم بیشتر برای زندگی روزمره‌ی دانشجویی به کارم بیاد و هم بتونم credit score خوب بسازم. در آخر هم اگه نصیحتی من باب همین credit score به این جوان بی‌تجربه دارید بفرمایید.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)