صفحه 175 از 179 نخستنخست ... 75125165166167168169170171172173174175176177178179 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

سلام
    من یه سوالی داشتم کسایی که تو ایران هستند چطوری میتونن یه حساب تو این بانکها داشته باشند؟
    این یه مشکلی شده برام چون میخواستم یه فعالیتی تو آمازون شروع کنم به این حساب نیاز دارم.
    لطفا راهنمایی کنین؟
    با تشکر از شما دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ariya1360 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوالی داشتم کسایی که تو ایران هستند چطوری میتونن یه حساب تو این بانکها داشته باشند؟
    این یه مشکلی شده برام چون میخواستم یه فعالیتی تو آمازون شروع کنم به این حساب نیاز دارم.
    لطفا راهنمایی کنین؟
    با تشکر از شما دوستان
    متاسفانه از ایران امکانش نیست، برای راه اندازی بیزینس در آمازون احتیاج به کردیت کارت و شناسه مالیاتی دارید و برای داشتن این دو باید اقامت معتبر داشته باشید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط sirsinaghobadi نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    من دانشجوی سال دوم کارشناسی هستم اینجا. ماه اولی که اومده بودم یه حساب عادی توی Wells Fargo باز کردم و از همون موقع چون همزمان کار می‌کردم درآمد داشتم و SSN گرفتم. الآن بعد یه سال و نیم به فکر یه حساب credit هستم ولی نمی‌دونم ممکن هست با این سابقه‌ی مالی بهم credit بدن و اگه که ممکنه کدوم بانک و چه نوع کارتی رو بگیرم که هم بیشتر برای زندگی روزمره‌ی دانشجویی به کارم بیاد و هم بتونم credit score خوب بسازم. در آخر هم اگه نصیحتی من باب همین credit score به این جوان بی‌تجربه دارید بفرمایید.
    ممنون
    برای توضیحات کلی‌ در مورد کردیت میتونید پست‌های قدیمی‌ تر همین تاپیک رو بخونید. به خصوص سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳.
    برای گرفتن کردیت کارت و ساختن سابقه کردیت یک راهش اینه که secured credit card بگیرید. ببینید کدوم بانک بدون annual fee میده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

می شه زنگ زد و خواست که هزینه سالایانه یک کردیت کارت رو بی خیال بشند waive که حدود صد دلار هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    می شه زنگ زد و خواست که هزینه سالایانه یک کردیت کارت رو بی خیال بشند waive که حدود صد دلار هست .
    بستگی به نوع کارت شما داره. بعضی از کارت ها که در واقع premium هستند و reward خیلی خوب میدن رو نمیشه کاری کرد و اون annual fee رو حذف نمی کنند. به جز این مورد میشه اون فی رو حذف کرد. برای مثال، اگر شما از BoA یه کارتی دارید و fee داره و شبیه به همون کارت رو یه بانک دیگه میده بدون فی، میتونید بهشون بگید و واستون حذف می کنند. من خودم یه کردیت کارت BoA ویزا داشتم 80 دلار فی داشت. بعد از چند ماه دیدم همون کارت رو تو سایت بانک واسه مشتری جدید بدون فی صادر میکنه، بهشون زنگ زدم و توضیح دادم و بلافاصله فی رو برداشت و 80 دلار سال اول رو هم بر گردوند (از BoA خیلی بعید بود).

ولی همونطور که گفتم اگه کارت premium دارید (مثلا هتل های لوکس، یا بخش VIP ایرلاین ها) نمیشه تقریبا کاریش کرد. این کارت ها واسه آدم های پولدار (یا حداقل کسی که خرید بسیار زیاد انجام میده) طراحی شده و اون فی شبیه حق عضویت باشگاه هستش. معمولا شرکت ها 2 تا ورژن از یک کارت رو دارند (مثلا Amex Blue card Vs Amex Blue Preferred ) که یکیشون فی داره ولی cash-back بیشتر میده.

نکته ی آخر، بعضی موسسه ها کلا فی ندارند. مثلا Discover هیچ کارتی با فی نداره ولی ممکن است اون کارتی که شما میخواهید (مثلا گرفتن مایلج) رو یا نداشته باشند و یا به خوبی اون کارت های فی دار نباشه. کلا خیلی ساده میشه حساب کرد که مزیت های کارتتون می ارزه که فی بدید یا نه.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

کسی با ویزای دانشجویی کردیت کارت citi simplicity گرفته؟ من اپلای کردم گفتن یا باید پاسپورت آمریکایی داشته باشم یا گرین کارت!
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Junior Member

برای این کردیت کارت هایی که فقط می خواهی که یه چرخش کمی داشته باشه و بالانس صفر نداشته باشه ٬‌بجز اینکه هر ماه یه خریدی کنیم باهاشون یا دادن قبضی ٬‌راه راحت تر دیگه ای وجود نداره؟ مثل اینکه باهاشون بالانس پی پال رو اضافه کنی و بعد هر موقع لازم شد از پی پال خرید کنی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    برای این کردیت کارت هایی که فقط می خواهی که یه چرخش کمی داشته باشه و بالانس صفر نداشته باشه ٬‌بجز اینکه هر ماه یه خریدی کنیم باهاشون یا دادن قبضی ٬‌راه راحت تر دیگه ای وجود نداره؟ مثل اینکه باهاشون بالانس پی پال رو اضافه کنی و بعد هر موقع لازم شد از پی پال خرید کنی
    شما میتونید کردیت کارت رو به اکانت Paypal تون اضافه کنید و هر موقع خواستید با Paypal از طریق همون کردیت کارت پرداخت کنید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    شما میتونید کردیت کارت رو به اکانت Paypal تون اضافه کنید و هر موقع خواستید با Paypal از طریق همون کردیت کارت پرداخت کنید.
    فکر کنم این کار در برخی‌ شرایط میتونه fee داشته باشه. یادمه یک بار میخواستم در paypal پرداخت رو از طریق debit card انجام بدم و دیدم fee گذاشته. اون روز وقت و حوصله نداشتم بخونم چه جوری میشه از شر fee خلاص شد و پرداخت رو از طریق checking account که با paypal لینک کرده بودم انجام دادم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    فکر کنم این کار در برخی‌ شرایط میتونه fee داشته باشه. یادمه یک بار میخواستم در paypal پرداخت رو از طریق debit card انجام بدم و دیدم fee گذاشته. اون روز وقت و حوصله نداشتم بخونم چه جوری میشه از شر fee خلاص شد و پرداخت رو از طریق checking account که با paypal لینک کرده بودم انجام دادم.
    جدیدا (حدودا 3 ماهه تقریبا اگه درست خاطرم باشه) موقع پرداخت با کردیت/دبیت، paypal ازت fee میگیره. راه ندادن این فی اینه که پول رو منتقل کنی از حساب بانکیت به پی پال و بعد از اون بالانسی که توی پی پال داری، پرداخت کنی
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)