صفحه 4 از 179 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical-Shahid Bheshti

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    سلام.
    من امروز رفتم bank of america ولی برام حساب باز نکرد چون پاسپورتم ایرانی بود و گفت نمیتونند برای ایرانی ها حساب باز کنند! تجربه ی مشابهی دارید؟ کجا برم؟
    من هفته پیش تو همین بانک حساب باز کردم کارت دانشجویی و پاسپورت رو دید چون نزدیک دانشگاه بود با کار دانشجوها آشنا بود و مشکلی نداشت. عجیبه شما با خود بانک تماس بگیرید اونا راهنمایی می کنن.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    سلام.
    من امروز رفتم bank of america ولی برام حساب باز نکرد چون پاسپورتم ایرانی بود و گفت نمیتونند برای ایرانی ها حساب باز کنند! تجربه ی مشابهی دارید؟ کجا برم؟
    من هم حسابم در همین بانکه و تا حالا مشکلی نداشتم. تازه یکی از کردیت کارتهام رو هم از همین جا گرفتم. اگه I-20 تونو نشون بدین حتما براتون حساب دانشجویی باز می کنند. در غیر این صورت از اپراتور بخواین که با سوپوروایزر صحبت کنین. همونطوری مه دوستمون هم گفتن با واحد دانشجویان خارجی دانشگاه هماهنگ کنین ببینین کدوم بانک یا شعبه رو توصیه می کنن
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member Parsia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Science - Johns Hopkins University

دوستان، برای گرفتن Debit Card تحقیقی هم در مورد CharlesSchwab انجام بدید. من چند ماهی است که حساب دارم. این بانک تعداد شعبه فیزیکی کمی دارد. شما میتوانید آنلاین حساب باز کنید. حساب اصلی شما یک حساب Brokerage است که میتوانید با آن سهام بخرید و سرمایه گذاری کنید (که به درد ما نمیخورد). شما برای Checking Account اقدام کنید که متصل به همین حساب است. حالا نکته این است که پس از افتتاح حساب Brokerage شما زنگ میزنید (یا از طریق وبسایت) و بخش یا کل حساب اول را به Checking منتقل می کنید و پس از این کار چتد روز بعد دسته چک شما و Deposit Slip ها و Debit Card شما ارسال میشود. نکته اصلی این کارت این است که از هر ATM که لوگوی ویزا را داشته باشد (در هر جای دنیا) می توانید پول برداشت کنید و آخر هر ماه Fee برداشت از ATM (اگر از شما گرفته باشند) توسط بانک به شما بازگردانده میشود. من در این چند ماه، در داخل آمریکا این کار را انجام دادم و Fee ها برگشت خورده است (در خارج از آمریکا تجربه ای نداشته ام). این حسابها هزینه سالیانه ندارند. برای ریختن پول به حساب میتوانید در وجه خود از حسابهای بانکهای دیگر چک بکشید و به آدرس بانک ارسال کنید (در پکیج همراه دسته چک چند پاکت نامه با آدرس بانک موجود است که از آنها نیز میتوان استفاده کرد) و پس از مدتی (با داشتن تراکنش در حساب) می توانید از پشت و روی چک عکس گرفته و توسط برنامه موبایل بانک آپلود کنید تا به حساب شما منظور شود (که برای این قابلیت باید درخواست دهید و اگر تراکنش در حساب خود داشته باشید موافقت میشود اما ارسال چک توسط نامه نیازی به درخواست و موافقت ندارد و دائمی است). همچنین می توانید با استفاده از MoneyLink مابین حسابهای خود لینک ایجاد کنید و از حسابهای بانک دیگر خود به این حساب بدون fee پول انتقال دهید (مانند کشیدن چک است).

به عنوان بانک دوم انتخاب خوبی است.
    Somehow I Never Leave This Deadhouse
    Somehow I Don't Mind Being Gone

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsia نمایش پست ها
    دوستان، برای گرفتن Debit Card تحقیقی هم در مورد CharlesSchwab انجام بدید. من چند ماهی است که حساب دارم. این بانک تعداد شعبه فیزیکی کمی دارد. شما میتوانید آنلاین حساب باز کنید. حساب اصلی شما یک حساب Brokerage است که میتوانید با آن سهام بخرید و سرمایه گذاری کنید (که به درد ما نمیخورد). شما برای Checking Account اقدام کنید که متصل به همین حساب است. حالا نکته این است که پس از افتتاح حساب Brokerage شما زنگ میزنید (یا از طریق وبسایت) و بخش یا کل حساب اول را به Checking منتقل می کنید و پس از این کار چتد روز بعد دسته چک شما و Deposit Slip ها و Debit Card شما ارسال میشود. نکته اصلی این کارت این است که از هر ATM که لوگوی ویزا را داشته باشد (در هر جای دنیا) می توانید پول برداشت کنید و آخر هر ماه Fee برداشت از ATM (اگر از شما گرفته باشند) توسط بانک به شما بازگردانده میشود. من در این چند ماه، در داخل آمریکا این کار را انجام دادم و Fee ها برگشت خورده است (در خارج از آمریکا تجربه ای نداشته ام). این حسابها هزینه سالیانه ندارند. برای ریختن پول به حساب میتوانید در وجه خود از حسابهای بانکهای دیگر چک بکشید و به آدرس بانک ارسال کنید (در پکیج همراه دسته چک چند پاکت نامه با آدرس بانک موجود است که از آنها نیز میتوان استفاده کرد) و پس از مدتی (با داشتن تراکنش در حساب) می توانید از پشت و روی چک عکس گرفته و توسط برنامه موبایل بانک آپلود کنید تا به حساب شما منظور شود (که برای این قابلیت باید درخواست دهید و اگر تراکنش در حساب خود داشته باشید موافقت میشود اما ارسال چک توسط نامه نیازی به درخواست و موافقت ندارد و دائمی است). همچنین می توانید با استفاده از MoneyLink مابین حسابهای خود لینک ایجاد کنید و از حسابهای بانک دیگر خود به این حساب بدون fee پول انتقال دهید (مانند کشیدن چک است).

به عنوان بانک دوم انتخاب خوبی است.
    شما کی حساب باز کردید توی این بانک؟ من به این بانک زنگ زدم، گفتند از یکسال پیش دیگه کردیت کارت نمیدن!
    هيچ راهي دور نيست....انسان هماني ميشود كه مي انديشد...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    موافقم. من در مدت ۵ سالی‌ که آمریکا بودم در بانک‌های مختلفی‌ حساب‌های مختلف داشتم. Wells Fargo از نظر customer service یکی‌ از بهترین‌هایی‌ هست که تجربه کردم. من checking account معمولی‌ باز کرده بودم (به صورت آنلاین) و montly maintenance fee هم نداشت ولی‌ بعد از دو سال بانک تصمیم گرفت برای checking account معمولی‌ maintenance fee بذاره، من هم حسابم رو بستم. چون توی بانک‌های خوب دیگه‌ای حساب داشتم، بستن این حساب من رو با مشکل چندانی مواجه نمیکرد. اگه حساب checking account دانشجویی شون هنوز maintenance fee نداره یا اگه برای checking account معمولی‌ شون میتونید یکی‌ از روش‌هایی‌ که خودشون میگن monthly fee رو waive کنید، کاملا این بانک رو توصیه می‌کنم از نظر کیفیت customer service.
    ویرایش توسط Mehrad : September 29th, 2012 در ساعت 10:47 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

به هیچ عنوان بانک Wells Fargo رو شخصا توصیه نمیکنم . چراکه بانکی مثلِ Bank of America حساب چکینگ شما رو در امتیاز دهی بهتون مد نظر قرار میده ! اما Wells Fargo اصلا اینطور نیست و عملا واسش اصلا مهم نیست .

Wells Fargo عمدتا متمرکز در غرب آمریکاست و شعب بسیار کمی در شرق آمریکا داره .

Wells Fargo به کسانی که گرین کارت ندارن به سختی یا به ندرت کردیت کارت میده در حالی که Bank of America برای شما اگر حساب داشته باشین امتیازاتی در این زمینه قایل میشه .

Secured Credit Card بانک Wells Fargo به ازعان همگان IS A BIG SCAM !

پرسنل Wells Fargo فقط به دنبال پورسانت گرفتن از قبال باز کردن حساب جدید برای شما هستن ! بسیار شرم آوره ! من در چند ایالت مختلف از نزدیک این رو دیدم .

در نهایت من هم خودم Wells Fargo حساب دارم و ای کاش این حساب رو در Bank of America باز کرده بودم ! یا در Chase .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

رشته و دانشگاه

برادر پیاده شو با هم بریم. من که گفتم حسابم رو بستم و ذینفع نیستم که بخوام براشون تبلیغ کنم. من در مورد کیفیت سرویس بانک تجربه خودم رو گفتم.

این چیزی که در مورد "حساب چکینگ شما رو در امتیاز دهی بهتون مد نظر قرار میده" گفتی رو متوجه نشدم یعنی‌ چی‌.

در ضمن Wells Fargo در منطقه میدوست خیلی‌ گسترده حضور داره و مقرش هم همینجاست. نمیدونم چه جوری گفتی عمدتا متمرکز در غرب هست. الان هم دارن حضورشون رو در منطقه شرق توسعه میدن. توی جنوب هم که حضور پررنگ دارن.

اون چیزی هم که در مورد پورسانت کارمندای بانک برای باز کردن حساب گفتی در مورد همه بانک‌ها صادقه. من که بیشتر حساب هام رو در بانک‌های مختلف به صورت آنلاین باز کردم و از این جهت پورسانتی تو جیب کسی‌ نرفته. اگه هم رفته توی جیب خودم رفته که از همه این بانک‌ها کلی‌ bonus گرفتم برای باز کردن حساب. به طوره کلی‌ بانک‌ها یه مشت دزد هستن که خون مردم رو تو شیشه می‌کنن، بقیه بانک‌هایی‌ که گفتی‌ هم همینن. دزدی‌ها و کلاهبرداری‌های Bank of America و Chase رو ندیدی که حسرت شون رو می‌خوری. مهم اینه که تا چه اندازه بتونی‌ منافع خودت رو به عنوان مشتری تامین کنی‌.

در مورد کردیت کارت هم نمی‌دونم. ولی‌ به من که فقط باهاشون حساب جاری داشتم می‌خواست یک وام دانشجویی با شرایط عالی‌ بده که من نیاز نداشتم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    به هیچ عنوان بانک Wells Fargo رو شخصا توصیه نمیکنم .یا در Chase .
    بحث تند و آروم رفتن نیست . بحثِ تجربه ی شخصی بود همون طور که شما هم تجربیات شخصیتون رو مطرح کردین. قصد Generalize کردن نداشتم و قطعا شما هم ندارین . ما تجربیاتمون رو بیان میکنیم ، خواننده مطلع تر میشه.

من در BoA و Chase کردیت دارم و از هر دو راضی هستم . اما Checking ام در Wellsfargo هست.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

رشته و دانشگاه

این جور چیزا تا حد زیادی به شعبه‌ای که باهاش کار میکنی‌ بستگی داره نه سیاست گذاری کلی‌ بانک. من با بانک‌های متعددی کار کردم و می‌تونم مثال‌های زیادی بزنم از تجربیات خودم که عملکرد یک شعبه بانک با عملکرد یک شعبه دیگه همون بانک میتونه متفاوت باشه. یکی‌ از بانک‌هایی‌ که من توش حساب باز کردم و بستم، وقتی‌ بچه‌ها به شعبه دانشگاه اون بانک مراجعه کردن، بهشون گفته بود که برای ایرانی‌‌ها حساب باز نمی‌کنن. بعد از مدتی‌ که یه خورده مثلا شرایط رو تعدیل کردن، گفتن باید فلان و بهمان مدرک رو بیارید تا حساب باز کنیم اون هم با کلی‌ منّت. من رفتم یک شعبه همون بانک اون ور شهر به راحتی‌ حساب باز کردم بهش هم گفتم که ایرانی‌ هستم و غیر از کارت دانشجویی و گواهینامه هیچ مدرک خاصی‌ هم از من نخواست. یا بعضی‌ بانک‌ها که اگه به شعبه مراجعه میکردی می‌گفتن برای ایرانی‌‌ها حساب باز نمی‌کنیم، من به صورت آنلاین حساب باز کردم بدون هیچ مشکلی‌.

اولین بانکی‌ که من در آمریکا حساب باز کردم (درست روز بعد از ورودم به آمریکا) بانک در پیتی بود. من از همون روز اول با رئیس شعبه رفیق شدم، کلی‌ تو این مدت که تو اون بانک حساب داشتم بهم حال داد. در مواردی از اختیارت خودش به عنوان رئیس شعبه استفاده کرد که کار منو سریعتر راه بندازه. کار‌هایی‌ برای من انجام داد که اصلا وظیفه ش نبود. خیلی‌ چیزا که در مورد قوانین بانکی‌ آمریکا یاد گرفتم از طریق اون بود. در موارد متعدد که به دلیل نا آشنایی با قوانین پیچیده بانکی‌ ضرر کرده بودم، با اختیارات خودش به عنوان مدیر شعبه، fee مربوطه رو برام waive کرد. هنوز که هنوزه با اینکه حسابم رو بستم، با هم رفیقیم. این در حالی‌ بود که وقتی‌ به شعبه‌های دیگه همین بانک مراجعه می‌کردم میدیدم که برخوردشون با من چقدر متفاوته.

توی یه بانک دیگه که با یکی‌ از کارمندای شعبه رفیق شدم، بعد‌ها در موارد متعدد به من حال داد و کارهایی‌ برای من انجام داد که اگه به طور عادی می‌خواستم انجام بدم، خیلی‌ راحت نبود یا ممکن بود بانک من رو سر بدوونه. جالبه که اولین باری که رفتم توی این بانک حساب باز کنم به شعبه نزدیک دانشگاه مراجعه کردم، برخوردشون با من انقدر بد بود که اگه به خاطر bonus چرب و چیلی افتتاح حساب نبود، ممکن بود بی‌خیال اون بانک بشم. بعد که رفتم این یکی‌ شعبه حساب باز کردم، به طرف گفتم چرا تو اون شعبه با من اونجوری برخورد کردن، شونه بالا انداخت گفت اونها اونجورین.

همون چیزی که در مورد secured credit card گرفتن از Wells Fargo گفته بودی، عین همین رو اگه توی فروم‌ها بگردی در مورد Bank of America هم می‌تونی ببینی‌. با این وجود من به دو تا از دوستان تازه وارد توصیه کردم که برن Bank of America برای secured credit card و هر دو تاشون هم بدون مشکل ظرف کمتر از یک سال کارت معمولی‌ گرفتن و وثیقه شون آزاد شد. دلیلش هم خوب بودن اون شعبه بود نه خوب بودن Bank of America. اگه بری توی فروم‌ها بگردی موارد زیادی میبینی‌ از کسانی‌ که با Bank of America در همین مورد secured credit card تجربه بد داشتن و به بقیه توصیه می‌کنن سراغ Bank of America نرن. یا کسانی‌ که تجربیات بد دیگه داشتن و به خون BoA تشنه هستن. در مورد Wells Fargo و بقیه بانک‌ها هم همین‌طوره. خود من با Chase تجربه عالی‌ داشتم ولی‌ دیدم کسانی‌ رو که از دست Chase شاکی‌ هستن. چیزی که من در مورد Wells Fargo گفتم در مورد کیفیت customer service بود به طور کلی‌، نه تجربه این شعبه یا اون شعبه.

یک بخش دیگه مشکل هم بر می‌گرده به نا آشنا بودن با قوانین بانکی‌. من مورد متعدد دیدم از کسانی‌ که به دلیل نا آشناییی با قوانین بانکی‌ در آمریکا (که واقعا خیلی‌ پیچیده هست) یا شرایط یک بانک خاص ضرر کردن و بعد اون بانک رو مقصر دونستن. اینها اگه با چشم و گوش باز اقدام میکردن، میتونستن جلوی ضرر خودشون رو بگیرن. البته منکر دزد و کلاهبردار بودن بانک‌ها به طور کلی‌ نیستم. بانک‌ها هدف اصلیشون پر کردن جیب خودشونه نه خدمت رسانی به مشتری. مشتری باید سعی‌ کنه با آگاهی‌ کامل و دقیق از قوانین بانکی‌ و شرایط اون بانک خاص منافع خودش رو حفظ کنه. من زمان زیادی رو توی فروم‌های بانکی‌ صرف کردم. بسیاری از مواردی که طرف میاد از یک بانک شکایت میکنه و بانک رو به طور کلی‌ زیر سوال میبره، به دلیل بی‌ دقتی‌ خود طرف بوده و رعایت نکردن برخی‌ نکات. من در تاپیک دیگه یک پست در مورد کردیت کارت گذاشتم و برخی‌ نکات رو توضیح دادم. سعی‌ می‌کنم به تدریج پست‌های بیشتری بذارم و چیز‌های دیگه رو هم توضیح بدم.
    ویرایش توسط Mehrad : October 1st, 2012 در ساعت 10:46 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)