صفحه 6 از 179 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نمی دونستم! سر راهم بود رفتم تو! از یکی شنیده بودم همه بانکها نقد می کنن.
    اول گفت 10 دلار میگیرم که کارمند بغل دستیش با کنایه گفت ما همچین چیزی نداریم دقت کن. آخرشم گفت چون مشتری ما نیستی نمی تونیم نقدش کنیم و چک رو پس داد.
    این که گفته اصلا نقد نمی‌کنیم، برام عجیبه. می‌تونست از شما کارمزد بگیره و چک رو نقد کنه. البته من خیلی‌ وقته که حساب خودم رو در Wells Fargo بستم (چون می‌خواست monthly fee بذاره). به همین جهت در جریان آخرین مقررات Wells Fargo نیستم. کارمزد گرفتن برای نقد کردن چک یه چیز عادیه، مگه اینکه شما در یک بانک حساب داشته باشین که در اون صورت گذاشتن چک به حساب خودتون مثل آب خوردنه. من خیلی‌ وقته که این کار رو از طریق ATM انجام میدم و حتی لازم نیست در وقت اداری یا داخل شعبه انجام بدم. تازگی‌ها بعضی‌ بانک‌ها این امکان رو فراهم کردن که شما از چک مورد نظر خودتون عکس بگیرید و به صورت آنلاین چک رو به حساب خودتون بذارید.

یکی‌ از تفاوت‌های اساسی‌ سیستم بانکی‌ آمریکا با ایران در اینه که شما وقتی‌ در یک بانک حساب داشته باشید، می‌تونید چک‌های هر بانکی‌ رو به اصطلاح ایران بخوابونید به حساب خودتون، هیچ کارمزدی هم نداره. حالا شاید بعضی‌ بانک‌ها باشن که برای گذاشتن چک به حساب خودتون کارمزد بگیرن، ولی‌ تا اونجا که من میدونم در بیشتر بانک‌ها همین که حساب داشته باشید مشکل حله. تنها تفاوتی‌ که وجود داره در fund availability هست، یعنی‌ وقتی‌ چک رو میذارید به حساب خودتون، بسته به اینکه چک مال همون بانک باشه یا بانک دیگه و برخی‌ عوامل دیگه ممکنه همه یا بخشی از مبلغ چک بلافاصله قابل برداشت نباشه. معمولش اینه که تا ۱۰۰ دلار از مبلغ چک بلافاصله قابل برداشت هست (در BoA سیصد دلار) و بقیه ش موقعی قابل برداشت میشه که Clearing بانک شما بتونه تایید الکترونیک چک رو از بانک صادر کننده چک بگیره. بعدش بقیه مبلغ چک قابل دریافت میشه. جزئیات این بحث fund availability در مورد بانک‌های مختلف میتونه خیلی‌ متفاوت باشه و باید برید از قسمت terms and conditions یا terms of service بانک خودتون این جزئیات رو بخوانید.

یک نکته حاشیه‌ای در مورد کارمزد نقد کردن چک بگم. یکی‌ از منابع اصلی‌ درامد بانک‌ها یا موسسات مالی‌ در آمریکا همین کارمزد‌هایی‌ هست که به بهانه‌های مختلف میگیرن و لایحه اصلاح نظام بانکی‌ آمریکا در سال ۲۰۱۰ جلوی خیلی‌ از این fee‌ها رو گرفت یا محدود کرد. یکی‌ از کارمزد‌هایی‌ که گرفته میشه برای نقد کردن چک کسانی‌ هست که در یک بانک حساب ندارن. حالا در مورد شما فوقش این بود که میرفتید بانک خودتون. حدود کارمزد بانک هم همین هست که به شما گفتن. ولی‌ کسایی‌ که اصلا حساب بانکی‌ ندارن خیلی‌ بدبختن، چون بانک‌ها هر نوع چکی رو نقد نمی‌کنن و اینها مجبورن که مراجعه کنن به جاهایی‌ که میگن check cashing store و اونها کارمزد‌های وحشتناکی‌ میگیرن بابت این. اون لایحه که گفتم محدودیت‌های زیادی برای این سؤ استفاده‌ها گذاشت. ولی‌ این بیزینس همچنان ادامه داره و این جاهایی‌ که check cashing می‌کنن همچنان آدم‌های بدبختی رو که حساب بانکی‌ ندارن میچاپن.

این هم یک مقدار توضیح بیشتر

http://www.mybanktracker.com/news/20...-non-customers

http://www.bankrate.com/finance/bank...hing-fees.aspx
    ویرایش توسط Mehrad : November 21st, 2012 در ساعت 02:58 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

والا نمی دونم حتی چک رو برد زیر دستگاه یه اعداد و ارقامی هم پرینت کرد روش طوری که بعد متصدی BOA متوجه شد که فارگو برده بودمش.
    از این check cashing ها اینجا هم هست اتفاقا نزدیک بود من برم! خوب شد نرفتم.
    BOA حتی APP داره برای این کار و به راحتی چک رو به حساب می خوابونه.
    راستی دیروز با مسئول BOA در مورد انتقال پول به حساب از خارج آمریکا صحبت می کردم می گفت تا اونجا که من تجربه دارم شما چون Non Resident محسوب میشین نمی تونن از خارج آمریکا پول بریزن به حسابتون (منظور ایران نیست، اون که تحریمه). و میگفت خیلی از دانشجوهای خارجی این مشکل رو دارن. ولی با این حال یه کد سویفت بهم داد گفت امتحان کنم شاید بشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

آقا مهراد گل..و سایر با تجربه...من همه این تاپیک رو(همشو بخدا)خوندم...حالا واسه اونیکه تازه میرسه به امریکا.کدوم بانک و چه حسابی؟
    آیا بانک اف امریکا و حساب سیوینگ کافیه؟
    یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟
    من دانشجو..شهر شیکاگو...عدم امکان سوشیال سکوریتی نامبر تا پایان سال اول

رشته و دانشگاه

نه عزیزم. کامل نخوندی، وگرنه در مورد SSN نمی‌پرسیدی. من که گفتم، شب رسیدم آمریکا، فردا صبح اول وقت رفتم حساب جاری و پس انداز باز کردم. برای باز کردن حساب جاری یعنی‌ checking account نیازی به SSN یا همون Social Security Number نیست. SSN برای باز کردن حساب‌های اعتباری (مثل کردیت کارت) لازمه. با همون حساب جاری که باز می‌کنید، بهتون دبیت کارت میدن که برای همه خرید‌های اینترنتی و غیر اینترنتی کافیه. حالا همه پست‌ها رو نخوندی، دست کم پست‌های من رو کامل بخون ثواب داره به خدا.

در مورد کدوم بانک هم بستگی داره پیشبینی‌ می‌کنید کدوم ایالت لنگر بندازید در درازمدت. پوشش خدمات بانک‌ها در ایالت‌های مختلف متفاوته. Chase و BoA و Citibank و Wells Fargo چهار بانک اول آمریکا هستن، ولی‌ پوشش خدماتشون در ایالت‌های مختلف یکسان نیست. بعضی‌ جاها اصلا شعبه ندارن. ببینید ایالت مورد نظر شما کجاست، یکی‌ از اینها رو انتخاب کنید. در ضمن PNC هم با اینکه اسم و رسمش به اندازه این چهار تا نیست، بانک خیلی‌ خوبیه و این سال‌های اخیر داره اساسی‌ پیشرفت میکنه.
    ویرایش توسط Mehrad : November 21st, 2012 در ساعت 12:17 PM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sodami نمایش پست ها
    آقا مهراد گل..و سایر با تجربه...من همه این تاپیک رو(همشو بخدا)خوندم...حالا واسه اونیکه تازه میرسه به امریکا.کدوم بانک و چه حسابی؟
    آیا بانک اف امریکا و حساب سیوینگ کافیه؟
    یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟
    من دانشجو..شهر شیکاگو...عدم امکان سوشیال سکوریتی نامبر تا پایان سال اول
    آقا شرمنده من در پست قبلیم یک مورد رو با عجله جواب دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post987343

اینجا گفتم برای باز کردن حساب جاری یعنی‌ checking account نیازی به SSN نیست. این مطلب در مورد بیشتر بانک‌ها صادقه، ولی‌ این حرف صد درصد نیست. بعضی‌ بانک‌ها هستن که نه تنها ازتون SSN یعنی‌ همون Social Security number رو میخوان، از اون بدتر در کمال ناجوانمردی برای باز کردن حساب جاری روی credit history شما هم inquiry میزنن. در این پست بیشتر توضیح دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post948295

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    همینطوری و داخل پرانتز
    دیروز مسئول امور دانشجویی و صندوق رفاه دانشگاه به من میگه وام نمیخوای برات بنویسم بگیری. میگم نه لازم ندارم. من که شبانه نیستم شهریه ندارم دیگه وام چی. گفت وام همه جوره داریم. وام غذا!!!!!!!!!!!!!! وام .....وا..... تا رسید به وام خرید گوشی ((: ینی من موندم واقعا وام میگیرند میرن میرن گوشی میخرند؟ حالا هر فرد با توجه به بودجش و نیازش چیزی میخره . ولی اینکه وام بگیری واسه گوشی نمیدونم والا.
    توی آمریکا و کانادا هم از این خبرها هست؟
    به صورت کلی و با در نظر گرفتن خود دانشجویان آمریکایی و دیگر ملل نه تنها ایرانی.
    Yeah there are so many financing options you can use.

One that has been very handful to me is the AMAZON Store Credit Card. It has 6 month financing for every purchase above 149$ ZERO APR

and also 12 months financing for purchases above ~600$ ZERO APR

it also has longer financing options only available for eligble items.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

میخواستم از کسانی که تجربه زیستن در آمریکا رو دارن بپرسم که شرایط سرمایه گذاری در آمریکا چطوریه؟ البته منظورم سرمایه کوچک دانشجوییه. مثلا دوهزار سه هزار دلار توی بورس نیویورک یا شیکاگو سهام بخریم. آیا کسی چنین تجربه ای داره؟

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من نگرفتم راستش، می تونی بیشتر توضیح بدی؟؟ واقعا گیج شدم، خرید از آمازون و این کردیت کارتی که گفتی چه مزایایی داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    Yeah there are so many financing options you can use.

One that has been very handful to me is the AMAZON Store Credit Card. It has 6 month financing for every purchase above 149$ ZERO APR

and also 12 months financing for purchases above ~600$ ZERO APR

it also has longer financing options only available for eligble items.
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    میخواستم از کسانی که تجربه زیستن در آمریکا رو دارن بپرسم که شرایط سرمایه گذاری در آمریکا چطوریه؟ البته منظورم سرمایه کوچک دانشجوییه. مثلا دوهزار سه هزار دلار توی بورس نیویورک یا شیکاگو سهام بخریم. آیا کسی چنین تجربه ای داره؟
    با فرض اینکه قاونی باشه این کار: اولا که 2-3 هزار دلار پولی نیست که شما بخوای درآمد زایی آنچنانی ازش داشته باشی. ثانیا بورس بازی تجربه می خواد و کار هر کسی نیست و به احتمال خیلی زیاد ضرر می کنی. ولی در کل اگه علاقه مندی و بورس بازی بلدی می تونی بری دنبالش و یاد بگیری مارکت رو بدون ابنکه اوایل دنبال سود باشی. من اعتقاد دارم آدمی که 1000 دلار رو نتونه بکنه 2000 دلار، قطعا نمی تونه 10000 تا رو 20000 تا کنه و ....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

سلام خوب هستین

ممکنه بگید inquiry چیه

روی credit history شما هم inquiry میزنن

در پست قبلیم یک مورد رو با عجله جواب دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post987343

اینجا گفتم برای باز کردن حساب جاری یعنی‌ checking account نیازی به SSN نیست. این مطلب در مورد بیشتر بانک‌ها صادقه، ولی‌ این حرف صد درصد نیست. بعضی‌ بانک‌ها هستن که نه تنها ازتون SSN یعنی‌ همون Social Security number رو میخوان، از اون بدتر در کمال ناجوانمردی برای باز کردن حساب جاری روی credit history شما هم inquiry میزنن. در این پست بیشتر توضیح دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post948295[/QUOTE]

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)