صفحه 60 از 179 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1st نمایش پست ها
    بهره دادن که هیچ، اصلاً قابل بحث نیست، اینکه باید بالانس گزارش بشه تا سابقه ساخته بشه هم همونطور که گفتین حرف اشتباهیه، در مورد پایین نگه‌داشتن بالانس روزانه هم که کاملاً حق باشماست. فقط من یه سوال داشتم که این تاثیر بالانس صفر زمان صورت حساب رو چقدر مهم می‌دونین و فرقش با پرداخت کامل 4-5 روز بعد چیه؟ به این خاطر می‌پرسم که ببینم لازمه روش حساسیت داشت یا نه، چون پرداخت شما دقیقاً معلوم نیست کی پست می‌شه و خرید‌های روز‌های آخرهم همینطور، تنها راهی که می‌شه با خیال راحت اینکار رو کرد اینه که یه اندازه یا بیشتر از خرید 2-3 روز آخر منفی باشه بالانس، آخر دوره، حالا پست شد خرید ها که شد، نشد هم، بالانس منفی داریم که مشکلی نیست. خوندم پست‌های قبلتون رو، جایی ندیدم توضیح اینکه این صفر کردن بالانس آخر دوره چقد مهمه و آیا تاثیرش رو تست کردین یا نه؟
    خیلی زیاد مهم نیست ولی وقتی بالانس رو قبل از صورت حساب صفر کنید در کردیت ریپورتتون میزان قرض هاتون 0 محاسبه میشه ولی اگه هر ماه مبلغی رو در استیتمنت بگذارید همیشه مبلغ اندکی رو به عنوان قرض دارید. عموما برای اینکه کردیت هستوری spotless داشته باشین بهتره در مقاطع مختلف میزان قرض شما صفر باشه، ولی اینطور نیست که اگه یک ماه صفر نبود حالا اتفاق خیلی مهمی افتاده، برای ماه بعد که صفر باشه باز هم مناسبه.

اون افرادی که میگن لازمه مبلغی رو بدهی داشته باشین یا حتی اندکی سود پرداخت کنین حرفشون بی ربط نیست به این شکل که این کار پتانسیل قبول شدن برای کردیت کارت های مختلف رو زیاد می کنه (چون شرکت های کردیت کارت دنبال مشتری هایی هستند که در نهایت سود پرداخت کنند نه کسی که 10 سال یک سنت هم سودی به هیچ موسسه مالی در کردیت کارتش پرداخت نکرده!). ولی موسساتی که در آینده به شما سود های کم بهره میدن (مثل سود برای ماشین یا morgage) براشون مهمه شما قرضی در مخارج روزانه تون نداشتید و ندارید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

(چون شرکت های کردیت کارت دنبال مشتری هایی هستند که در نهایت سود پرداخت کنند نه کسی که 10 سال یک سنت هم سودی به هیچ موسسه مالی در کردیت کارتش پرداخت نکرده!)
    وافعا اینجوره ؟ من همیشه سعی کردم بالانسم صفر باشه سر تاریخ...پس این یعنی اینکه کردیت اسکورم الان پایین تر از وقتی هست که همیشه مبلفی را بعنوان بدهی داشته باشم ؟ مطمئنید ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    وافعا اینجوره ؟ من همیشه سعی کردم بالانسم صفر باشه سر تاریخ...پس این یعنی اینکه کردیت اسکورم الان پایین تر از وقتی هست که همیشه مبلفی را بعنوان بدهی داشته باشم ؟ مطمئنید ؟
    کردیت اسکور صرفا یک عدد است خیلی بهش توجه نکنید. کل اکوسیستم کردیت در نهایت یک سیستم ارزیابی ریسک و سود دهی برای مووسسات مالی است. کردیت اسکور بیشتر از اینکه عاملی برای قابل اعتماد بودن شما باشه، عاملی برای نشون دادن میزان سودآور بودن شما برای اون موسسه هاست.

شما کار صحیح رو دارید انجام میدید و همینطور ادامه بدید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    من هر وقت که بالانسی برام گزارش شده، نمره اعتباریم موقتا افت کرده و بعد که اون بالانس صفر شده، بعد از مدتی‌ برگشته به حال عادی. البته همونطور که در پست‌های قبلیم گفتم، اداره‌های اعتبارسنجی مختلف با این قضیه برخورد متفاوتی می‌کنن موقع محاسبه امتیاز. شما کماکان بالانس خودتون رو صفر نگاه دارید که خیر دنیا و اخرت در همینه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1st نمایش پست ها
    بهره دادن که هیچ، اصلاً قابل بحث نیست، اینکه باید بالانس گزارش بشه تا سابقه ساخته بشه هم همونطور که گفتین حرف اشتباهیه، در مورد پایین نگه‌داشتن بالانس روزانه هم که کاملاً حق باشماست. فقط من یه سوال داشتم که این تاثیر بالانس صفر زمان صورت حساب رو چقدر مهم می‌دونین و فرقش با پرداخت کامل 4-5 روز بعد چیه؟ به این خاطر می‌پرسم که ببینم لازمه روش حساسیت داشت یا نه، چون پرداخت شما دقیقاً معلوم نیست کی پست می‌شه و خرید‌های روز‌های آخرهم همینطور، تنها راهی که می‌شه با خیال راحت اینکار رو کرد اینه که یه اندازه یا بیشتر از خرید 2-3 روز آخر منفی باشه بالانس، آخر دوره، حالا پست شد خرید ها که شد، نشد هم، بالانس منفی داریم که مشکلی نیست. خوندم پست‌های قبلتون رو، جایی ندیدم توضیح اینکه این صفر کردن بالانس آخر دوره چقد مهمه و آیا تاثیرش رو تست کردین یا نه؟
    چرا در پست‌های قبلیم گفتم تاثیر بالانس غیر صفر رو. همین کاری که میگید خوبه. یعنی‌ مقداری بالانس منفی‌ باشه برای‌ خنثی‌ کردن خرید‌های pending روز‌های آخر. خود من گاهی‌ همین کار رو می‌کنم. یا اینکه ۲-۳ روز آخر خرید نکنید. البته اگه نشد و چند دلاری هم بالانس گزارش شد، آسمون به زمین نمیا‌د. بعد از مدتی‌ اثرش از بین میره. چیزی که من روش تاکید داشتم گزارش نشدن بالانس‌های درشت بود، نه چند دلار.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با درود به همه دوستان
    من همه صفحات این تاپیک رو خوندم و حسابی گیج شدم و فکر کنم دلیلش هم بخاطر اطلاعات کم بنده میباشد. چون همه اینها رو نمی شه یکباره متوجه شد اما واقعا جای قدردانی بسیار داره از دوستانی که با صبر و شکیبایی( از وقت خودشان گذشتن) بقیه بچه ها رو راهنمایی می کنند بخصوص جناب مهراد عزیز.
    از بحث تشکر که بگذریم من چند تا پرسش دارم و چون از کامنت ها زیاد سر در نیاوردم( به دلیل اینکه برخی موضوع ها به چندین شیوه مختلف از افراد مختلف مطرح شده بود و برخی جاها همدیگر رو نفی میکردند!!!)
    1. معرفی یک بانک معتبر از لحاظ نداشتن Hiden feeهای مختلف.
    2.چه تعداد Credit card برای یک شخص جهت ساختن سابقه خوب وهمچنین برآورده شده نیاز های روزانه با ذکر نام کارتها مفید و کافی می باشد.( مثلا Visa و Discover) کافی میباشد؟
    3. پرداخت همه مخارج زندگی از قبیل اجاره خانه، قبوض، خرید از هرجا، بلیط هواپیما، دادن قسط و غیره با Credit card به شرط منفی کردن بالانس قبل از پرداخت موارد ذکر شده در جهت بالا بردن نمره اعتباری در کارت خود سودمند و مفید است یا خیر؟اگر خیر پس چه کاری مفید می باشد؟
    و در آخر جناب مهراد عزیزتر از جانم راهی برای پرداخت، قبل از خرید های قلمبه پیشنهاد دادید( پرداخت از طریق Bill payment راهی است که میشود خرید های بزرگ انجام داد بدون اینکه تاثیر منفی در
    بالاترین سقف خرید ماهانه و
    بالانس ماهانه داشته باشد، در اصل منفی کردن بالانس قبل از خرید با رقمهای بالا ) که وقتی من از کارمند BOA سئوال کردم ایشان گفتند برای این کار راهی وجود ندارد!!!
    اگر امکان دارد به صورت کامل و جزیی توضیح دهید که من کاملا متوجه بشم که خدای نکرده اشتباهی نکم که برام نتیجه عکس داشته باشه، باز هم از کسانی که در این تاپیک افرادی مثل من رو راهنمایی می کنند کمال سپاس رو دارم.

رشته و دانشگاه

مشخصه همه فرومها اينه كه افراد مختلف نظر خودشون رو ميگن و طبيعيه كه اختلاف نظر هم وجود داشته باشه. در نهايت هر كاربري كه دنبال جواب سوالش مي گرده با خوندن همه پستها به يك جمع بندي مي رسه و تصميم خودش رو مي گيره. اگه قرار باشه كاربران قبلي جمع بندي كنن، طبيعيه كه هر كسي ميگه حرف خودم درسته.

در مورد متوجه نشدن برخي مسايل، غير از خوندن پستهاي اين تاپيك، پستهاي من در تاپيك برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد هم بخونيد. برخي مفاهيم ابتدايي رو اونجا هم توضيح دادم. پستهاي من رو در هر دو تاپيك از سپتامبر ٢٠١٢ بخونيد، خاصيت داره. شما وقتي يك كتاب رو از فصلهاي آخرش شروع كنيد، بعد بخواهيد دنبال مفاهيم ابتدايي بگرديد خيلي راحت نيست. بهتره كه از فصلهاي اول كتاب شروع كنيد تا برسيد به آخر.

سوالهاي شما:

١) چنين بانكي وجود نداره. در پستهاي قبليم نوشتم كه درآمد اصلي بانكها از همين fee ها هست. انتخاب شما هميشه بين بد و بدتر هست. در بين حسابهاي جاري متعددي كه توي اين چند سال داشتم، بهترينشون بدون هيچ شكي Discover Bank هست ولي در حال حاضر اون حساب رو فقط به كساني ميدن كه با ديسكاور كرديت كارت داشته باشن. در پستهاي قبليم توضيح مفصل دادم. گاهي وقتها ممكنه برخي بانكها حسابهاي دانشجويي خوب داشته باشن يا credit union ها معمولا از نظر fee وضعشون بهتر از بانكها هست. جواب كلي وجود نداره. بايد ببينيد توي شهر شما چه بانكها يا credit union هايي وجود دارن و با هم مقايسه كنيد.

٢. در اين مورد در پستهاي قبلي به تفصيل توضيح دادم.

٣. بسيار مفيد است و اجر دنيوي و اخروي خواهد داشت انشاالله. در مورد پايين يا منفي نگاه داشتن بالانس هم به تفصيل و كامل و با جزييات توضيح دادم. اون كارمند محترم بانك آمريكا منظورش اين بوده كه از طريق سيستم پرداخت خود كرديت كارت نميشه. من هم نگفتم ميشه. روي سيستم پرداخت خود كرديت كارت شما مي تونيد صرفا به اندازه بالانس فعلي كرديت كارت (يا در مورد برخي بانكها حداكثر ١٠-١٥ درصد بيشتر از بالانس فعلي) پرداخت كنيد. چيزي كه من در مورد پرداخت هاي قلمبه گفتم از طريق سيستم bill payment حساب جاري يا checking account خودتون هست. وقتي اين كار رو بكنيد، bill payment حساب جاري براش مهم نيست كه بالانس فلان كرديت كارت شما واقعا چقدر هست. هر رقمي كه شما بگيد پرداخت مي كنه به اون كرديت كارت. روي bill payment حساب جاري خودتون ميخواهيد ١ دلار پرداخت كنيد يا ١٠٠٠ دلار يا بيشتر دست خودتونه. خود من همين پريروز اين كار رو كردم. ميخواستم بالانس يكي از كارتهام رو كه يك خريد pending داشت صفر كنم. بديهي بود كه خود كرديت كارت به من اجازه نميداد بيشتر از ١٠ درصد بالانس فعلي پرداختي انجام بدم، حتي در روز بسته شدن statement. راهش اين بود كه از طريق bill payment يكي از حسابهاي جاري خودم (در همون بانك كرديت كارت يا هر بانك ديگه) اين كار رو انجام بدم.

Junior Member

سلام
    من صفحات قبلی تاپیک را خوندم و اطلاعات خیلی خوبی بدست آوردم ... فقط با توجه به حرف و حدیت های پیش اومده تو این چند وقته بلاک شدن حسابهای ایرانی ها و ... در حال حاضر نمیدونم برای حساب Checking کدوم بانک ها برای ما مناسب هستن ( فقط با در نظر گرفتن این مساله نه تعداد شعبه و سود و ... ) ..
    سوال دوم اینکه تو رتبه بندی که نگاه می کردم BoA و Wells Fargo و Chase مشخصا بیشترین شعبه رو دارن و دسترسی بهشون راحت تره ، ولی با توجه به اینکه من SSN ندارم ، اینجور که برداشت کردم می تونم Secured Credit Card با Deposit بگیرم ؟! چون تو Application های آنلاینشون همه SSN میخوان ! ضمنا Capital One و First Progress برای این کارها خوب هستن یا نه ؟ چون تو اکتر سایتها اسم اینا اومده

ممنون

قابل توجه دوستان ايراني داري ويزاي b1/b2 ، امروز شخصا به Citibank مراجعه كردم و سؤال كردم ما اينجا ٦ ماه اقامت توريستي داريم ميتونيم حساب داشته باشيم و debit card جواب داد از رئيس استعلام كنم خبر ميدم ، ٢ ساعت بعد خبر داد كه خير ! شهروندان ايراني كه ويزاي b1/b2 دارند نميتونند حساب باز كنند ، حالا فردا بأنك هاي ديكه هم ميرم ببينم اونها هم همينطور هستند،
    از زندگی اموختم: هرانچه که رها کردم بسویم شتافت و هرانچه که بسویش شتافتم از من گریخت.

با سلام خدمت دوستان فروم نشين ،
    ادامه داستان حساب باز كردن ما در امريكا:
    در راستاي اينكه من هميشه دوست دارم اطلاعات دست اول داشته باشم امروز هم با ويزاي توريستي به Bank of America مراجعه كرديم و توضيح داديم كه ما توريست هستيم و ميخوايم تو اين ٦ ماهي كه در امريكا اقامت داريم مبلغي كه همراهمون هست توي بانك شما بمونه و به ما يك دبيت كارت هم بدين بي زحمت لازم داريم و اين بار بر خلاف تجربه قبلي خيلي خوب و مهربون واسمون يك حساب saving account و يك حساب checking account باز كردن و نفري يك دبيت كارت هم به ما دادند، كه از همين امروز هم فعال شد البته كفتن اين موقتي هست و اصليش 1 هفته بعد مياد به أدرسي كه دارين ، در ضمن تا وقتي كه مبلغ موجودي حساب زير ١٥٠٠ دلار نياد هزينه اي هم نداره در غير اينصورت ماهي ١٠ دلار هم واسه اون ميخوان ،حالا بعدا ميخوان حساب رو بلوك كنن يا الان اشتباهي باز كردن اين رو امروز به ما اعلام نكردن
    از زندگی اموختم: هرانچه که رها کردم بسویم شتافت و هرانچه که بسویش شتافتم از من گریخت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)