صفحه 65 از 179 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475115165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

hidden fee در مورد حساب‌های بانکی‌ خیلی‌ معنی‌ نداره، چون اینها موظف هستن همه fee‌ها رو به مشتری اعلام کنن. یا پرینت بگیرن در محل شعبه بدن به مشتری. یا اینکه مشتری بره خودش توی وبسایت بخونه. در صورتی که بانک مقررات رو به صورت کتبی‌ در شعبه یا در وبسایت بانک اعلام کرده باشه، با دقت نخوندن مقررات بانکی‌ رافع مسئولیت مشتری نیست. اصطلاح hidden fee مال مواقعی هست که شرکتی fee‌هایی‌ داشته باشه که به طور شفاف اعلام نکنه.

در این موردی که شما توضیح دادید، تا اونجایی‌ که من از وضعیت میفهمم بانک مقصّر نبوده. در مورد اول که کارمند بانک نحوه واریز حقوق از دانشگاه به حسابتون رو تنظیم نکرده بود. خودتون اونجوری تنظیم کرده بودید که هر بار ۲۵ دلار واریز بشه. مورد دوم هم که به جای direct deposit خودتون transfer کردید. در هر دو مورد مدیر بانک لطف کرده و fee رو برگردونده. می‌تونست این کار رو نکنه. ولی‌ معمولاً مدیران محلی بانکها برای حال دادن به مشتری یا مراعات وضعیت دانشجو‌های خارجی‌ از این کار‌ها می‌کنن.

چند تا پست بالاتر در مورد direct deposit و اینکه آیا اون مبلغ مورد نظر بانک باید در یک transaction باشه یا میشه مجموعأ در چند transaction در طول ماه باشه توضیح داده بودم. حتی اگه بانک transfer رو به جای direct deposit قبول نکنه خیلی‌ روشن می‌نویسه که direct deposit باید به صورت واریز حقوق یا مستمری تامین اجتماعی و امثالهم باشه و transfer از یک حساب به حساب دیگه قبول نیست. هر fee هم که بابت رعایت نکردن این نکات شارژ کنن در صورتی که در schedule of fees یا terms and conditions یا account agreement و اینها نوشته باشن hidden fee به حساب نمی‌آ‌د و وظیفه شماست که اینها رو با دقت بخونید.

در ضمن پست‌های قبلی‌ من رو هم کامل و با دقت بخونید جای دوری نمیره. حاصل سالها دود چراغ خوردنه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    hidden fee در مورد حساب‌های بانکی‌ خیلی‌ معنی‌ نداره، چون اینها موظف هستن همه fee‌ها رو به مشتری اعلام کنن. یا پرینت بگیرن در محل شعبه بدن به مشتری. یا اینکه مشتری بره خودش توی وبسایت بخونه. در صورتی که بانک مقررات رو به صورت کتبی‌ در شعبه یا در وبسایت بانک اعلام کرده باشه، با دقت نخوندن مقررات بانکی‌ رافع مسئولیت مشتری نیست. اصطلاح hidden fee مال مواقعی هست که شرکتی fee‌هایی‌ داشته باشه که به طور شفاف اعلام نکنه.

در این موردی که شما توضیح دادید، تا اونجایی‌ که من از وضعیت میفهمم بانک مقصّر نبوده. در مورد اول که کارمند بانک نحوه واریز حقوق از دانشگاه به حسابتون رو تنظیم نکرده بود. خودتون اونجوری تنظیم کرده بودید که هر بار ۲۵ دلار واریز بشه. مورد دوم هم که به جای direct deposit خودتون transfer کردید. در هر دو مورد مدیر بانک لطف کرده و fee رو برگردونده. می‌تونست این کار رو نکنه. ولی‌ معمولاً مدیران محلی بانکها برای حال دادن به مشتری یا مراعات وضعیت دانشجو‌های خارجی‌ از این کار‌ها می‌کنن.

چند تا پست بالاتر در مورد direct deposit و اینکه آیا اون مبلغ مورد نظر بانک باید در یک transaction باشه یا میشه مجموعأ در چند transaction در طول ماه باشه توضیح داده بودم. حتی اگه بانک transfer رو به جای direct deposit قبول نکنه خیلی‌ روشن می‌نویسه که direct deposit باید به صورت واریز حقوق یا مستمری تامین اجتماعی و امثالهم باشه و transfer از یک حساب به حساب دیگه قبول نیست. هر fee هم که بابت رعایت نکردن این نکات شارژ کنن در صورتی که در schedule of fees یا terms and conditions یا account agreement و اینها نوشته باشن hidden fee به حساب نمی‌آ‌د و وظیفه شماست که اینها رو با دقت بخونید.

در ضمن پست‌های قبلی‌ من رو هم کامل و با دقت بخونید جای دوری نمیره. حاصل سالها دود چراغ خوردنه.
    خوب، بار اولش تقصیر کارمند خودشون بود. تو این شکی نیست چون ایشون نمی دونست که باید یه جا واریز بشه. بار دومش اما تقصیر خودم بود من دقت نکرده بودم که باید direct deposit باشه. پست شما رو خوندم، اون مال همین یه ماه اخیره، اشتباه من مال حدود دو سه ماه پیش بود. در این هم که مدیر بانک لطف کرده هیچ حرفی نیست.
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

من یه سوال داشتم تا یک ماه دیگه دارم میام امریکا حساب بانکی در citibank نیز برام باز شده ایا میتوانم credit card را سریع بگیرم و خرید کنم

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinyt49 نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم تا یک ماه دیگه دارم میام امریکا حساب بانکی در citibank نیز برام باز شده ایا میتوانم credit card را سریع بگیرم و خرید کنم
    شما برای خرید لزوما به کردیت کارت نیازی ندارید و میتونید با دبیت کارت هم خرید کنید. توصیه میکنم برای اینکه با کلیت سیستم بانکی امریکا آشنا بشید، پست های قبلی همین تاپیک رو مطالعه کنید
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematic, Ifahan University of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    دوستاتي كه كرديت كارت ديسكاور دارن بشارت باد شما را كه از اين به بعد قراره هر ماه توي صورتحساب ماهيانه تون نمره كرديت FICO رو به رايگان بذارن حالشو ببريد. فعلا از دارندگان كارتهاي Discover it شروع كردن و قراره به تدريج در مورد همه كسانيكه كرديت كارت ديسكاور دارن انجام بشه. غير از اين بانكهاي Barclays و First Bank هم قراره همين كار رو براي مشتريانشون بكنن

http://bigstory.ap.org/article/credi...-credit-scores

در ضمن غير از وبسايت creditkarma.com كه معرف حضور هست، سايتهاي credit.com و creditsesame.com هم مدتهاست كه اين عمل خداپسندانه (يعني ارائه رايگان گزارش و نمره كرديت) رو انجام ميدن. حالا بانكها هم به فكر افتادن كه به طور رايگان به مشتريانشون امكان مشاهده نمره كرديت رو بدن. البته من مدت زيادي هست كه روي وبسايت بانك درپيت GE Capital كه پشت كرديت كارت والمارت هست نمره FICO خودم رو مي بينم ولي اون نمره رو معلوم نيست اين بانك از كجا مياره چون اصلا دقيق نيست. حالا ببينيم ديسكاور چقدر نمره هاش دقيق هست.
    سلام دوستان
    من از طریق creditkarma.com میتونم اسکورم رو چک کنم ولی تو دو تا سایت credit.com و creditsesame.com میگه همچین اطلاعاتی وجود نداره!!!!! کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟

من یه کریدیت توی chase bank دارم. جدیدا برام کوپن امده گفته هرکسی رو معرفی کنی و براش لینک بفرستی 200 دلار به عنوان cash back پس میده. این کوپن تا 20 جون اعتبار داره. هرکی خواست بهم پی ام بده. فقط نیاز به اسم ایمیل فرد میباشد. فکر کنم برای دانشجوها یک کمکی خوبی باشه.
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

Junior Member

https://creditcards.chase.com/credit...S&slatesplit=3

دوستان یه سری هم به اینجا بزنن.آفر خیلی خوبی داره برا کردیت کارت.

سلام دوستان،

حساب من و چند تا از دوستام تو BoA بسته شده. چندین بار هم بازی در اوردن قبلش. می خوام کلا پولم رو جای دیگه بذارم. کجا بهتره؟ من یکمم سرچ زدم و یه سری بانک اومد که تو رنکینگ بانک ها، رنکشون بالاس اما من به شخصه اسمشونم نشنیده بودم!

مرسی

اینم یه لینک که شاید مفید باشه:

http://www.forbes.com/sites/kurtbade...st-banks-2014/

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    من یه کریدیت توی chase bank دارم. جدیدا برام کوپن امده گفته هرکسی رو معرفی کنی و براش لینک بفرستی 200 دلار به عنوان cash back پس میده. این کوپن تا 20 جون اعتبار داره. هرکی خواست بهم پی ام بده. فقط نیاز به اسم ایمیل فرد میباشد. فکر کنم برای دانشجوها یک کمکی خوبی باشه.
    من از united airline کردیت کارت دارم که برای chase bank هست...همچین ایمیلی دریافت نکردم
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)