صفحه 66 از 179 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering BSc_ QIAU/MSc EE(Communication systems)_ CSU

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

سلام دوستان بخصوص آقا مهراد,
    من میخوام یک حساب جدید تو یه بانک جدید مثل chase باز کنم با چکی که از طریق دوست پدرم به دستم رسیده.
    سوالم اینه که آیا برای نقد کردن این چک و باز کردن حساب شارژم میکنند یا نه؟
    اگر پولی ازم کم میشه برم تو همون حساب قبلیم us bank این چک رو نقد کنم.
    ممنونم از راهنماییتون.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Setayeshpour نمایش پست ها
    سلام دوستان بخصوص آقا مهراد,
    من میخوام یک حساب جدید تو یه بانک جدید مثل chase باز کنم با چکی که از طریق دوست پدرم به دستم رسیده.
    سوالم اینه که آیا برای نقد کردن این چک و باز کردن حساب شارژم میکنند یا نه؟
    اگر پولی ازم کم میشه برم تو همون حساب قبلیم us bank این چک رو نقد کنم.
    ممنونم از راهنماییتون.
    خود من وقتي توي Chase حساب باز كردم با چك بود و چيزي شارژ نكردن. برخي بانكهاي ديگه هم همين كار رو كردم. با اين وجود بهتره از شعبه بپرسيد. ولي شما كه مي تونيد چك رو نقد كنيد و بعد بريد Chase براي افتتاح حساب، چرا اين كار رو نمي كنيد؟
    در ضمن قبل از مراجعه به شعبه بگرديد ببينيد كوپن پيدا مي كنيد كه براي افتتاح حساب بهتون bonus بدن. كلمات chase checking bonus رو گوگل كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

سلام
    برای کسی که secured credit card از capital one جوابش کرده باشن چه پیشنهادی دارید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    سلام
    برای کسی که secured credit card از capital one جوابش کرده باشن چه پیشنهادی دارید؟
    برای secured درخواست داده بودین؟ علت ردشدن درخواستتون رو چی گفتن؟ واسه من از wellsfargo یه بار رد شده بود. من تازه اومده بودم و فرم رو banker واسم پر کرده بود.. وقتی دیدم درخواستم رد شده رفتم بانک و با یه banker دیگه صحبت کردم و ایشون دلیلش رو بهم توضیح داد.بهم گفتش که کرایه خونم بیشتر از نصف حقوق ماهانم هست که البته درست نبود. داستان این بود که banker اول موقع پرکردن فرم مبلغی رو که از حسابم به دانشگاه داده بودم نوشته بود به عنوان کرایه خونه. درحالیکه اون مبلغ علاوه بر کرایه خونم شامل هزینه ای که بابت دانشجوهای بین الملل اول ترم میدیم هم می شد. این banker واقعا نابغه س و متاسفانه هنوز کار می کنه اینجا! به هرحال banker جدید بهم گفتش که دوباره درخواست بدم و ایشون وقتی درخواست میده توضیح میده که تو فرم اول اشتباه شده بوده .. منم بعد حدود دو ماه رفتم بانک و با هم درخواست دادیم و تائئد هم شد.

درکل منظورم اینه که بپرسین علتش رو که بتونین چاره ش رو پیدا کنین.
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

Banned

شاید ایالت به ایالت فرق داره ولی من بدون SSN کردیت کارتم بعد 10 روز اومد. اول یه TEMPORARY CARD دادن بعد DEBIT و بعد هم CREDIT CARD رو فرستادن دم خونه.
    کلا گفتم که شاید ایالت به ایالت فرق داره. یعنی خود مدیر بانک روز اول گفت که میفرستیم و اصلا حرفی از SSN نزد!
    بانک هم BOA بود.

در ضمن یه سوال ساده!:
    اینکه مثلا wells fargo میگه 25 یا 50 دلار مینیموم بریزید براتون حساب باز میکنیم و اینکه میگه کمتر از 1500 تا بشه حسابتون 25 دلار fee میاد میخوام ببینم مثلا یکی 25 دلار بریزه و حساب باز کنه بعد 2 روز به حسابش 5000 دلار بریزن باید اون monthly fee رو بده!؟
    ویرایش توسط khalas : June 28th, 2014 در ساعت 07:23 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematic, Ifahan University of technology

سلام دوستان
    من از طریق creditkarma.com میتونم اسکورم رو چک کنم ولی تو دو تا سایت credit.com و creditsesame.com میگه همچین اطلاعاتی وجود نداره!!!!! کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟ کلا اینا کردیت رو به صورت انلاین نشون میدن؟

Junior Member

سلام دوستان.
    به نظرتون برای دانشجوهایی که تازه میرن آمریکا تو کدوم بانک حساب باز کنن بهتره ؟؟ چند تا credit و چند تا debit ؟ credit رو از کجا درخواست بدیم بهتره ؟؟
    مرسیییییییییییییی

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

یه سوال مدت خیلی طولانی هست که ذهنم رو به خودش مشغول کرده!!
    در مورد ویزا کارت و مستر کارد که بانک ها میدن، اینا که رمز دوم ندارن!! سکیوریتی اینا چجوریه!! این شماره ها که همه روی کارت نوشته شده اگر کارت بیوفته رو زمین دخلمون میاد که!!
    همینطور زمانیکه از یه جا خرید می کنیم با این کارت ها که کللا همه اطلاعات رو تو فرم بهشون میدیم که خب اینا میرن خرید می کنن. یعنی اینقدر به هم اعتماد دارن این خارجی ها!!

بانکی هست که این مشکل رو حل کرده باشه!!
    همینطور در مورد سود بانکی، بانکی هست که سود بده به پول!! یا اصلا چی کار می شه کرد که پول همینطور راکد نمونه تو حسابمون! کم پولی هم نیست به خدا! یه جوری که بشه با پول بازی کرد و ماهیانه یه درصدی سود داشته باشه! راهی هست؟ ممنون
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

رشته و دانشگاه

مدتي بود اينجا سر نزده بودم گفتم يك نكته كنكوري با دوستان به اشتراك بذارم. خيلي وقت بود ميخواستم بنويسم يادم مي رفت. اگه نزد بانكي بيش از يك كرديت كارت داريد ممكنه بتونيد ازشون بخواهيد سقف كرديت يكي از كارتها رو كم كنن و بذارن روي اون يكي. مثلا فرض كنيد نزد Chase دو تا كرديت كارت داريد يكيش با سقف كرديت ٣٠٠٠ دلار و يكي هم با سقف كرديت ٢٠٠٠ دلار. بعد اون كارتي كه ٢٠٠٠ دلاري هست رو بيشتر ازش استفاده مي كنيد يا خريدهاي قلمبه تري باهاش مي كنيد و مي خواهيد سقف كرديت بالاتري داشته باشه ولي بانك سقف كرديت اون كارت رو بالا نمي بره يا براي بالا بردن سقف كرديت روي سابقه تون hard inquiry ميزنن و شما hard inquiry دوست نداريد. مي تونيد زنگ بزنيد بهشون و بگيد از سقف كرديت اون كارت ٣٠٠٠ دلاري مثلا ١٨٠٠ دلار بردارن بذارن روي سقف كرديت اين يكي. نتيجه اش ميشه اينكه اون كارت اولي سقف كرديتش ميشه ١٢٠٠ دلار و كارت دومي سقفش ميشه ٣٨٠٠ دلار. مجموع سقف كرديت دو تا كرديت كارت همون كه بوده هست ولي نحوه توزيع سقف كرديت فرق كرده. اينجوري شما براي استفاده از اون كارت دومي كه سقف كرديت كمتر داشت دستتون بازتر شده.

دو تا نكته خيلي مهم رو توجه داشته باشيد. گاهي وقتها كسي كه جواب تلفنتون رو ميده آي كيوش درحد جلبك هست و ميگه ميخواي balance transfer كني كه بايد حاليش كنيد شما قصد balance transfer نداريد و صرفا ميخواهيد قسمتي از credit limit كارت اولي رو منتقل كنيد به كارت دومي. به طور كلي هر وقت ديديد كسي كه جواب تلفنتون رو ميده تعطيله يا انگليسيش تعطيله يا هردو و جوابهاي دري وري ميده بهش بگيد ميخواهيد با account manager يا supervisor صحبت كنيد. من انقدر بلا سرم اومده از اين "مايكل" و "جاناتان" و "ادوارد" هايي كه از هند جواب تلفن ميدن و با ندونم كاري هاشون گند ميزنن به زندگي آدم.

به طور كلي هر وقت احساس مي كنيد طرف حرف شما رو نفهميده يا شما حرف طرف رو نفهميديد، كار رو به انشاالله گربه است واگذار نكنيد و ازش بخواهيد كه حرف خودش رو تكرار كنه يا كاري رو كه ازش خواستيد توضيح بده كه مطمئن بشيد فهميده بايد چكار بكنه، "قبل" از اينكه اون كار رو انجام بده. تكرار مي كنم "قبل" از اينكه اون كار رو انجام بده مطمئن بشيد كه دقيقا چكار داره مي كنه. چون بعضي كارها برگشت پذير نيستن.

نكته مهم ديگه اينكه برخي بانكها اجازه نميدن سقف كرديت شما از حدي پايينتر بره. مثلا در همون مثال فوق الذكر ممكنه بانك نذاره از سقف كارت ٣٠٠٠ دلاري زياد برداريد بذاريد روي اون يكي كارت مثلا ٢٨٠٠ دلار برداريد كه اون يكي بشه ٤٨٠٠ دلار و اين اوليه بشه ٢٠٠ دلار. مثلا ممكنه بگن اگه سقف كرديت اون كارت بياد زير ٥٠٠ دلار بايد كارت رو ببنديد. در اين جور موارد براي بستن كارت عجله نكنيد. تا جايي كه ممكنه از سقف كرديت برداريد و بذاريد روي اون يكي كارت بدون اينكه كارت رو ببنديد. در مورد بستن كرديت كارت در پستهاي قبليم توضيح دادم. به اون نكات توجه كنيد موقع تصميم گيري براي بستن يك كرديت كارت. براي خود من چند ماه قبل پيش اومد كه مي خواستم سقف يكي از كرديت كارتهايي كه با Chase داشتم بردارم بذارم روي اون يكي كارت Chase. گفت اگه سقف كارتت از فلان مقدار پايينتر بياد مجبوريم كارت رو ببنديم. من هم اون موقع نمي خواستم كارت رو ببندم. گفتم تا هر مقدار از سقف كرديت رو كه ميشه بذاريد روي اون يكي كارت. دو ماه بعدش زنگ زدم و گفتم اون سقف كرديت باقيمونده رو هم بذارن روي اون يكي كارت و اين يكي كارت رو ببندن. البته قبلش هم باز مطمئن شدم كه دقيقا چكار دارن مي كنن و كانفرم كنن كه آيا سقف كرديت اين كارت باقيمونده فلان رقم ميشه و بعد كه مطمئن شدم گفتم اوكي.

تا جايي كه مي دونم غير از Chase كه گفتم American Express هم اين كار انتقال سقف كرديت از يك كارت به كارت ديگه رو انجام ميده. Capital One هم قديمها اين كار رو مي كرد ولي الان ديگه نمي كنه. شايد بانكهاي ديگه اي هم باشن كه حاضر بشن سقف كرديت رو از يك كارت خودشون بردارن و بذارن روي كارت ديگه اي كه با همون بانك داريد.

نكته مهم ديگه هم اينكه مطمئن بشيد اين كار رو بدون hard inquiry مي كنن. اگه طرف گفت نمي دونم يا مطمئن نبود كه hard inquiry ميخوره بگيد ميخواهيد با account manager صحبت كنيد. يا اينكه يك بار ديگه تلفن بزنيد و مطمئن بشيد hard inquiry نميزنن روي سابقه كرديت شما. حالا اين hard inquiry كه ميگم آخر دنيا نيست. اين hard inquiry بعد از دو سال از سابقه شما حذف ميشه. ولي خوب چه كاريه كه آدم الكي hard inquiry بياد توي سابقه اش وقتي ميشه بدون اون hard inquiry هم كار رو انجام داد.
    ویرایش توسط Mehrad : July 8th, 2014 در ساعت 12:32 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    یه سوال مدت خیلی طولانی هست که ذهنم رو به خودش مشغول کرده!!
    در مورد ویزا کارت و مستر کارد که بانک ها میدن، اینا که رمز دوم ندارن!! سکیوریتی اینا چجوریه!! این شماره ها که همه روی کارت نوشته شده اگر کارت بیوفته رو زمین دخلمون میاد که!!
    همینطور زمانیکه از یه جا خرید می کنیم با این کارت ها که کللا همه اطلاعات رو تو فرم بهشون میدیم که خب اینا میرن خرید می کنن. یعنی اینقدر به هم اعتماد دارن این خارجی ها!!

بانکی هست که این مشکل رو حل کرده باشه!!
    همینطور در مورد سود بانکی، بانکی هست که سود بده به پول!! یا اصلا چی کار می شه کرد که پول همینطور راکد نمونه تو حسابمون! کم پولی هم نیست به خدا! یه جوری که بشه با پول بازی کرد و ماهیانه یه درصدی سود داشته باشه! راهی هست؟ ممنون
    پشت كرديت كارتها يك كد سه رقمي داره كه موقع خريدهاي اينرنتي بايد اون كد سه رقمي رو علاوه بر شماره ١٦ رقمي كرديت كارت و تاريخ انقضاي كارت وارد كنيد. برخي سايتها آدرسي رو كه به عنوان billing address وارد كرديد هم چك مي كنن و اگه نتونن صحتش رو احراز كنن به شما اجازه خريد نميدن. البته هيچكدوم اين كارها امنيت كامل و صددرصد رو براي شما تضمين نمي كنه و اگه كارت به قول شما بيفته زمين و كسي كارت رو برداره و آدرس خونه شما رو بدونه مي تونه حالش رو ببره (چون معمولا براي همه billing address همون آدرس خونه شون هست). اگه كارتتون گم بشه بايد فوري به بانك زنگ بزنيد كه كارت رو باطل كنن و يك كارت با شماره جديد براتون بفرستن. تازه همه احتياطها رو هم كه بكنيد، باز ممكنه برادران زحمتكش هكر اطلاعات كارت شما رو از وبسايت فروشگاههايي كه ازشون خريد كرديد هك كنن و حالشو ببرن. آخرين موردش در ايام الله black friday پارسال بود كه برادران هكر وبسايت target رو هك كردن و صفا. در اروپا امنيت كرديت كارتها كمي بهتر از آمريكا هست چون توي كرديت كارتهاشون به جاي نوار مغناطيسي ميكروچيپ ميذارن. ولي اون هم امنيت صددرصد نداره. شما به هر حال تلاش خودتون رو بكنيد و بقيه اش رو بديد دست خدا. در پستهاي قديميم در همين تاپيك پستهاي متعدد و مفصل گذاشتم در مورد امنيت اطلاعات. خوندن اون پستها به طور كامل و بادقت اجر دنيوي و اخروي خواهد داشت انشاالله.

در مورد سود بانكي هم در پستهاي قبليم مفصل توضيح دادم. جواب كوتاه اينكه در حال حاضر روي سود بانكي خيلي حساب نكنيد. در بهترين حالت براي حساب saving ممكنه كمي بيش از يك درصد سود بهتون بدن. يا براي CD در حد ٢-٣ درصد. بيشتر بانكها كه براي حساب saving سودشون زير يك درصد هست و گاهي وقتها نزديك به صفر مثلا در حد پنج صدم درصد. شما براي اينكه از غصه سود كم بانكي بيخواب نشيد مي تونيد بريد دنبال بانكهايي كه براي حساب باز كردن بهتون bonus ميدن. در مورد اون هم در پستهاي قبلي توضيح دادم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)