صفحه 69 از 179 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879119169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

خاصيت استفاده از كرديت كارت و به عبارت ديگه فعال نگه داشتن كرديت كارت (حتي با بالانس صفر آخر ماه) در درجه اول اينه كه براي خودتون سابقه كرديت مي سازيد. ولي چه كاريه آدم از كرديت كارت به صورت حداقلي استفاده كنه وقتي مي تونه از طريق cashback اين كارتها درآمد هم داشته باشه؟ به علاوه براي خريدهاي يكي دو دلاري استفاده از دبيت و كرديت فرق زيادي نمي كنه ولي براي خريدهاي بزرگتر فرق مي كنه.

براي bill payment هم آدم مجبور نيست بره جايي حساب باز كنه كه في مي گيرن. مگه آمريكا در همون سه چهارتا بانك خلاصه شده؟ اين همه بانك هستن كه في نمي گيرن هيچي، كلي هم التماس مي كنن كه از bill payment اونها استفاده كنيد. تازه بعضيهاشون cashback هم بهتون ميدن براي اينكه از bill payment اونها استفاده كنيد. بريد بانكهاي منطقه خودتون رو جستجو كنيد ببينيد چه آفرهايي ميدن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

من در مورد اون بحث کلاه برداری یه سوال واسم پیش اومده باز:
    این routing number من تازه متوجه شدم اونی که در سمت چپ پایین چک هست واسه همه در یک بانک به خصوص یکی هستش! مثلا واسه boa اگر در اینترنت بگردین واسه یه ایالت خاص دقیقا routing number همون شماره ای هست که در سمت چپ پایین چک من نوشته شده، این اصولا واسه همه افرادی که در یک ایالت حساب باز کردن یکی هستش؟ چرا اینطوریه؟! اونوقت فقط با دونستن شماره حساب یه نفر فرد میتونه خرید های آنلاین متفاوتی انجام بده!(البته میدونم احتمال لو رفتن اون فرد زیاده در این حالت) ولی خوب گفتم بپرسم.
    البته wire رو میدونستم یکیه ولی اون یکی رو نه!

رشته و دانشگاه

در پستهاي قبلي گفتم كه routing number چيزي شبيه كد شعبه هست در ايران. البته دقيقا مثل اون نيست چون routing number براي همه شعبه هاي يك بانك در يك منطقه جغرافيايي مشتركه. در مورد بانكهايي كه تنوع شعبه زيادي ندارن يا محدود به يك منطقه جغرافيايي خاص باشن ممكنه كلا براي همه شعبه هاي اون بانك يك routing number وجود داشته باشه. مشاهده شما درسته و routing number چيز مخفي نيست همون طور كه كد شعبه در ايران هم چيز مخفي نيست و به راحتي ميشه routing number يك شعبه بانك رو در وبسايت بانك پيدا كرد. براي حفظ امنيت بايد شماره حساب رو از دسترس افراد نااهل دور نگه داشت. با دونستن شماره حساب و routing number و آدرس صاحب حساب ميشه سوء استفاده كرد از حساب. در مورد مسائل امنيتي در پستهاي قبلي به تفصيل توضيح دادم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    من در مورد اون بحث کلاه برداری یه سوال واسم پیش اومده باز:
    این routing number من تازه متوجه شدم اونی که در سمت چپ پایین چک هست واسه همه در یک بانک به خصوص یکی هستش! مثلا واسه boa اگر در اینترنت بگردین واسه یه ایالت خاص دقیقا routing number همون شماره ای هست که در سمت چپ پایین چک من نوشته شده، این اصولا واسه همه افرادی که در یک ایالت حساب باز کردن یکی هستش؟ چرا اینطوریه؟! اونوقت فقط با دونستن شماره حساب یه نفر فرد میتونه خرید های آنلاین متفاوتی انجام بده!(البته میدونم احتمال لو رفتن اون فرد زیاده در این حالت) ولی خوب گفتم بپرسم.
    البته wire رو میدونستم یکیه ولی اون یکی رو نه!
    دانستن شماره حساب چکینگ یا روتینگ نامبر برای خرید آنلاین کافی نیست. مثل کردیت کارت نیست که.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دانستن شماره حساب چکینگ یا روتینگ نامبر برای خرید آنلاین کافی نیست. مثل کردیت کارت نیست که.
    ممنون. منظورم رو خوب نرسوندم. یکی که شماره حساب ما رو داره. روتینگ نامبر بانک هم که یکسان هست مثلا واسه یه بانک خاص.
    تا جایی که یادم میاد مثلا در امازون من خریدی داشتم با استفاده از این شماره ها(نه کردیت کارد و ...)..یا حتی در هنگام پرداخت انلاین مثلا اجاره یا بسیاری چیز ها همین دو شماره رو میخوان. کلا سوال من یکسان بودن routing number بود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    ممنون. منظورم رو خوب نرسوندم. یکی که شماره حساب ما رو داره. روتینگ نامبر بانک هم که یکسان هست مثلا واسه یه بانک خاص.
    تا جایی که یادم میاد مثلا در امازون من خریدی داشتم با استفاده از این شماره ها(نه کردیت کارد و ...)..یا حتی در هنگام پرداخت انلاین مثلا اجاره یا بسیاری چیز ها همین دو شماره رو میخوان. کلا سوال من یکسان بودن routing number بود.
    مسلما شماره های اول روتینگ نامبر مشخص کننده نام بانک و شعبه است که برای همه مشتریان آن شعبه یکسان است. ولی راستش من تا حالا ندیدم هیچ سایتی با این شماره ها اجازه خرید بده (مگر اینکه بعنوان دبیت با پی پال ثبت کنید). کلا شماره حساب بدون پسورد یا امضای شما قابل استفاده نیست. آمازون مگر غیر از کردیت کارت آپشن دیگری هم برای پرداخت میده؟ (من از آمازون کانادا استفاده میکنم که فقط کردیت کارت قبول میکنه - امریکا رو مطمئن نیستم).

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مسلما شماره های اول روتینگ نامبر مشخص کننده نام بانک و شعبه است که برای همه مشتریان آن شعبه یکسان است. ولی راستش من تا حالا ندیدم هیچ سایتی با این شماره ها اجازه خرید بده (مگر اینکه بعنوان دبیت با پی پال ثبت کنید). کلا شماره حساب بدون پسورد یا امضای شما قابل استفاده نیست. آمازون مگر غیر از کردیت کارت آپشن دیگری هم برای پرداخت میده؟ (من از آمازون کانادا استفاده میکنم که فقط کردیت کارت قبول میکنه - امریکا رو مطمئن نیستم).
    بله
    اتفاقا من قبل از کردیت کارت تمام اطلاعاتم رو داده بودم به آمازون و از اون طریق خرید کردم.این هم یکی از option هاشه.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 123.JPG (43.7 کیلوبایت, 36 views)

Banned

کسی میدونه میشه balance credit card مثلا بانک BOA رو از طریق یه بانک دیگه صفر کرد و ایا کارمزدی داره یا نه؟
    من حسابهای SAVING , CHECKING در boa رو بستم ولی کردیت کاردم مونده. متاسفانه بعضی از این کارمندها هم دقیقا نمیدونن و کامل توضیح نمیدن چه طوریه؟
    مثلا من همین سوال رو پرسیدم طرف میگه اره میتونی کارت به کارت بکنی واسه یه نفر دیگه!
    ببینید اون چیزی که مطمین هستم نمیشه از اون بانک دیگه شماره حساب کردیت کارد رو که همون 16 رقم مربوط هستش داد و ترنسفر کرد چون اون بانک فقط به حساب saving , checking سایر بانکها پول منتقل میکنه!(شاید هم همشون)
    یه گزینه هست به نام credit card balance transfer در boa. من عکسش رو در زیر میذارم. عجیبه وقتی در قسمت transfer from account number شماره حساب بانک دیگه و در اون قسمت amount یه مقداری رو میزنم به جای اینکه remaining available creditافزایش پیدا بکنه کم میشه به خاطر همین شک دارم که submit بکنم یا نه!
    بعد این جمله یعنی چی دقیقا؟
    The Annual Percentage Rate (APR) for this Balance Transfer is a variable rate based on the Prime Rate; as of 06/30/2014 the APR is 14.99%.
    The transaction fee for Balance Transfers is 3.00% of the U.S. dollar amount of each transaction min. $10.00
    اولی معلومه دومی رو شک دارم!
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 2.JPG (24.9 کیلوبایت, 13 views)

رشته و دانشگاه

به جاي اين همه سختي كشيدن و متوسل شدن به عمل خداناپسندانه balance transfer (كه در پستهاي قبليم موكدا نهي كردم) مي تونيد به راحتي در بانك جديدي كه حساب checking باز مي كنيد، يعني مثلا بانك X در قسمت online bill payment شماره كرديت كارت BoA رو به عنوان يكي از payee ها (يعني كساني كه بدهيهاتون رو بهشون پرداخت مي كنيد) وارد كنيد. بعد به راحتي پرداخت رو با استفاده از موجودي حساب checking جديدي كه در بانك X باز كرديد براي اين كرديت كارت BoA انجام بديد. يعني بانك X هر مقداري كه در online bill payment تعيين كنيد از حساب checking بر مي داره و پرداخت رو براي payee مورد نظر مثلا كرديت كارت BoA انجام ميده. البته اين رو هم در پستهاي قبليم توضيح داده بودم. كارمزد هم كه نداره هچ، خيلي بانكها براي online bill payment بهتون cashback هم ميدن. مثلا بانك ديسكاور براي هر online bill payment به من ١٠ سنت cashback ميده.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    به جاي اين همه سختي كشيدن و متوسل شدن به عمل خداناپسندانه balance transfer (كه در پستهاي قبليم موكدا نهي كردم) مي تونيد به راحتي در بانك جديدي كه حساب checking باز مي كنيد، يعني مثلا بانك X در قسمت online bill payment شماره كرديت كارت BoA رو به عنوان يكي از payee ها (يعني كساني كه بدهيهاتون رو بهشون پرداخت مي كنيد) وارد كنيد. بعد به راحتي پرداخت رو با استفاده از موجودي حساب checking جديدي كه در بانك X باز كرديد براي اين كرديت كارت BoA انجام بديد. يعني بانك X هر مقداري كه در online bill payment تعيين كنيد از حساب checking بر مي داره و پرداخت رو براي payee مورد نظر مثلا كرديت كارت BoA انجام ميده. البته اين رو هم در پستهاي قبليم توضيح داده بودم. كارمزد هم كه نداره هچ، خيلي بانكها براي online bill payment بهتون cashback هم ميدن. مثلا بانك ديسكاور براي هر online bill payment به من ١٠ سنت cashback ميده.
    عجیبه برادر مهراد!
    این رو حتی باور کنید رییس بانک هم نمیدونست! یعنی رفتم حساب باز کردم خودش گفت عجیبه در قسمت transfer به غیر از saving , checking چیز دیگری نیست.
    درود بر شما. واقعا این سختی کشیدن رو خوب اومدید. به عجیب چیزهایی وقت ادم تلف میشه. بانک مربوطه هم wells fargo هستش ولی انصافا رفتارشون خیلی خوبه. در ضمن واسه هر خریدی که انجام میدیم یک دلار از checking به saving میریزه تا اون مینیموم 300 تا دیگه نباشه. واسه Saving. البته مینیموم 1500 تای checking گفت میتونی با 10 بار کشیدن کارت هر ماه معاف شی که فکر کنم بهتره همون 1500 تا کمتر نره مگر در مواقع ضرورت.
    لطف کردید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)