صفحه 70 از 179 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

Transfer يعني انتقال پول از يك حساب به حساب ديگه. Online bill payment براي پرداخت صورتحساب (منجمله كرديت كارت) هست و همه بانكها دارن. من نمي تونم باور كنم كه رييس بانكي در مورد online bill payment ندونه. در ضمن خريد با كارت كه راه بهتري هست براي معافيت از monthly fee تا اينكه آدم ١٥٠٠ دلار رو توي حساب checking نگه داره. حالا درسته كه حساب saving يك درصد (يا چيزي همين حدود) سود ميدن ولي از هيچي كه بهتره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Transfer يعني انتقال پول از يك حساب به حساب ديگه. Online bill payment براي پرداخت صورتحساب (منجمله كرديت كارت) هست و همه بانكها دارن. من نمي تونم باور كنم كه رييس بانكي در مورد online bill payment ندونه. در ضمن خريد با كارت كه راه بهتري هست براي معافيت از monthly fee تا اينكه آدم ١٥٠٠ دلار رو توي حساب checking نگه داره. حالا درسته كه حساب saving يك درصد (يا چيزي همين حدود) سود ميدن ولي از هيچي كه بهتره.
    گفتم که باور نمیکنید!
    دقیقا پرسیدم که چطور میتونم این کار رو بکنم واضح پرسیدم و جالبه گفت فکر کنم! از طریق اون بانک به طور آنلاین باید بری شماره حساب اینجا رو بدی و برداره پول رو!
    نکنه ناقلا قصد داشته اون cash back رو سرکیسه کنه واسم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    گفتم که باور نمیکنید!
    دقیقا پرسیدم که چطور میتونم این کار رو بکنم واضح پرسیدم و جالبه گفت فکر کنم! از طریق اون بانک به طور آنلاین باید بری شماره حساب اینجا رو بدی و برداره پول رو!
    نکنه ناقلا قصد داشته اون cash back رو سرکیسه کنه واسم
    اون كار رو هم ميشه كرد. در پستهاي قبلي هر دو حالت پرداخت صورتحساب رو توضيح دادم. يعني هم ميشه شماره حساب checking بانك X رو به بانك بستانكار داد كه بدهي رو برداشت كنه. و هم اينكه در online bill payment بانك X اطلاعات بستانكار (مثلا كرديت كارت) رو داد كه بانك X پرداخت رو براي اون بستانكار انجام بده. اين حالت دوم هست كه بانكها براش cashback ميدن. مزيت اين حالت دوم در اينه كه ميشه رقمي بيشتر از مقدار بدهي فعلي كرديت كارت پرداخت كرد. باز هم ميگم اينها هيچكدوم حرف جديدي نيست و در پستهاي قبليم به تفصيل توضيح دادم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان من 28 صفحه اول خوندم اطلاعات مفیدی بودند ولی من یکم گیج شدم و ممنون می شم من راهنمایی بفرمایید. من فول فاندم و می خوام 10000$ با خودم پول ببرم. یکی از دوستان گفته بودن که ایشون یک حساب saving و یک حساب checking باز کردند و پول بیشتر در saving و پول کمتر در حد 1000$ در checking قرار دادند. الان سوال من اینه Debit card برا حساب Saving یا Checking؟ یعنی وقتی دارم از Debit card استفاده می کنم پول از saving بر داشته می شه یا Checking؟ یکی ام برا حساب saving بهمون دفترچه می دن و هر دفعه بخوام پول بردارم باید برم بانک یا میشه online از اون بردارم بریزم تو Debit card؟ خلاصه اینکه اگه من بخوام 8000$ تو یک حساب برای روز مبادا و 1000$ تو Debit Crad و 1000$ وثیقه برا Secured credit card در نظر بگیرم دقیقا چه حسابهایی لازم دارم. با تشکر فراوان

رشته و دانشگاه

دبيت كارت رو براي حساب checking ميدن و هر خريدي هم كه با دبيت كارت بكنيد يا پولي كه از ATM بگيريد يا چك بنويسيد از همون حساب checking برداشته ميشه. براي حساب saving بهتون دفترچه نميدن. براي برداشت پول از حساب saving يا بايد به صورت online انجام بديد (انتقال از saving به حساب checking يا حسابهاتون در هر بانك ديگه) يا اينكه با مراجعه به شعبه برداشت كنيد. البته براي برداشت online از حساب saving محدوديت ٦ بار در ماه داريد ولي براي برداشتهاي داخل شعبه محدوديتي نيست. پستهاي من رو از سپتامبر ٢٠١٢ در همين تاپيك و همچنين تاپيك "برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد" مطالعه كنيد. مفاهيم اوليه بانكي رو توضيح دادم و همچنين نكات مهمي كه در امور بانكي بايد توجه داشته باشيد.

با سلام و تشکر ویژه از دوستانی که تجربیات نابشون رو به اشتراک گذاشتند. یک توصیه رایجی هست که در بدو ورود حساب جاری و پس انداز باز کنیم. در همین تاپیک هم پیشتر سوال شده بود که داشتن این دو حساب چه مزیتی میتونه داشته باشه. من چند بانک اسمداری که چک کردم دیدم داشتن هردوی این حسابها مزایا نداره که هیچ، هرکدوم هزینه ماهیانه داره و دور زدن این هزینه بیعانه میخواد و ...
    سوال من اینه اگه در حساب جاری، همه خرج سالمون در حد 15000دلار رو بذاریم و سراغ حساب پس انداز نریم، آیا ریسکش از لحاظ امنیتی بالاست؟ اینکه اطلاعاتمون به سرقت بره و هکر محترم کل حسابمون رو خالی کنه؟ بنظرم اگه از لحاظ امنیتی موردی نباشه، باز کردن حساب جاری لااقل برای من تازه وارد کفایت میکنه.

رشته و دانشگاه

نمي دونم چه بانكهايي رو پرسيديد. ولي معمولا بانكها اگه checking و saving رو به صورت پكيج بگيريد امتيازاتي به شما ميدن كه در هيچكدوم از اين حسابها به تنهايي نيست. منجمله maintenance fee و برخي fee هاي ديگه. گاهي وقتها اگه اين دو حساب رو با هم بگيريد مقداري سود saving بالاتر ميره. در ضمن نگه داشتن قسمت عمده پول در saving تا اندازه اي از نظر امنيتي بهتره چون اگه حسابها رو به هم لينك نكرده باشيد، پولهاتون از طريق دبيت كارت حساب checking قابل دسترس نيست.

Junior Member

Hi I've a question regarding bank transfers in US. I've some money in cash with a friend in another state,my family gave them the money to bring to US for me. What form of transfer is more safe? I might actually travel there to see these friends.Is it a good idea to bring the money in cash and put it in my account? Or is it better that they post me a check or do an on line transfer?Is my bank going to ask what the source of money is? and what should i answer to that? is the fact that it came from iran going to cause any problem?

رشته و دانشگاه

بهترين و مطمئن راهش اينه كه پول رو حضوري از دوستتون تحويل بگيريد و توي همون شهر در شعبه يكي از بانكهايي كه حساب داريد پول رو بذاريد به حسابتون. راه ديگه اينه كه چك براتون بفرستن. البته احتمال گم شدن چك مثل هر نامه ديگه اي وجود داره مگه اينكه با پست سفارشي بفرستن. بعد چك رو در بانك خودتون ميذاريد به حسابتون. راه ديگه هم اينه كه دوستتون پول رو ببره شعبه بانك توي شهر خودش و بريزه به حسابتون. اگه بانك شما توي اون شهر شعبه داشته باشه كار خيلي راحت تره و معمولا كارمزد هم نداره. كافيه دوست شما اسم و شماره حساب شما در اون بانك رو داشته باشه و بعد ميره توي شعبه بانك و پول رو به حسابتون ميريزه و همون لحظه پول براي شما قابل دسترسي هست. بعضي بانكها غير از اسم و شماره حساب شما ممكنه آدرس شما رو هم از دوستتون بخوان براي اينكه بتونه پول رو به حسابتون بريزه.

راه ديگه هم اينه كه كل اين انتقال پول به صورت الكترونيكي انجام بشه يا به قول اينها wire بشه. اگه بانك شما و بانك دوست شما بانكهاي متفاوتي باشن، در بيشتر موارد براي انتقال الكترونيكي كارمزد وجود داره (گاهي وقتها از سمت هر دو بانك). ولي اگه هر دو در يك بانك حساب داشته باشيد، معمولا حواله پول كارمزد نداره. يكي از بهترين مواردي كه ديدم Chase QuickPay هست كه حتي دونستن شماره حساب گيرنده پول هم لازم نيست. همينكه اسم و ايميل گيرنده پول رو داشته باشيد كافيه. توي قسمت انتقال پول Chase حالت QuickPay رو انتخاب مي كنيد و اسم و ايميل طرف و مبلغ مورد نظر رو مي نويسيد. بعد Chase به اون طرف ايميل ميزنه و ميگه فلاني انقدر پول برات فرستاده و به محض اينكه طرف login كنه به حسابش در Chase و انتقال رو accept كنه پول به صورت لحظه اي از حساب شما منتقل ميشه به حساب اون طرف. كمتر از سه سوت يا حتي يك سوت.

البته در همه حالتهاي فوق الذكر اگه مبلغ انتقال يا واريزي قلمبه باشه ممكنه بانك گيرنده شاخكهاش حساس بشه و قضيه رو گزارش كنه. معمولا رقمهاي ٥٠٠٠ دلار و كمتر مشكلي نداره ولي بسته به سيستم امنيتي بانك ممكنه رقمهاي ٥٠٠٠ و بيشتر گزارش بشه.

Junior Member

بهترین بانک تو اوهایو (آتنز) چه بانکی؟ یه خانم که تو آمریکا زندگی میکرد میگفت اصلا از کردیت کارد استفاده نکن همیشه بدهکاری ! حالا به نظرتون من Debit Card باز کنم؟ ممنون
    ..Let's fly somewhere else

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)