صفحه 78 از 179 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    در پستهای قبلی توصیه شده که اولین کردیت کارت رو نبندید چون تاثیر بدی داره و AAA رو میاره پایین. می خواستم بدونم اثر منفی این کار چقدر عمیقهّ، و آیا در آینده ی نزدیک جبران میشه؟ من میخوام کارت BOA رو که اولین کارتم هست ببندم فقط به خاطر اینکه از شر این بانک دودره باز و تلفنها و نامه های تهدید آمیزش خلاص شم! ایا ارزش داره این کار؟
    در همون پستهاي قبلي گفته شده كه average age of account با الكي كارتهاي متعدد باز كردن در بازه زماني كوتاه خراب ميشه و صحبت در مورد بستن كارت نبود. همچنين در همون پستهاي قبلي گفته شده وقتي يك حساب اعتباري رو مي بنديد بعد از ٨ تا ١٠ سال از سابقه كرديت حذف ميشه و اين طول كل سابقه كرديت رو خراب مي كنه. البته اين اثر خيلي بلند مدت هست و شايد خيلي هم مهم نباشه. اثر مخرب كوتاه مدت اينه كه سقف كرديت كلي پايين مياد كه در مورد اين هم در همون پستهاي قبلي توضيح داده شده. به طور كلي مطالعه با دقت پستهاي قبلي ثواب فراوان خواهد داشت انشاالله.

حالا از بحث پستهاي قبلي بگذريم. به قول معروف آدم از ترس مرگ كه خودكشي نمي كنه. چه كاريه آدم بياد به خاطر نامه ها و تلفنهاي تهديدآميز همينجوري الكي اولين كرديت كارت خودش رو با دست خودش ببنده؟ به قول اون بنده خدا بذار انقدر تهديد كنن كه تهديد دونشون يه طوري بشه (نقل به مضمون). قرار به بستن حساب باشه بذار خودشون ببندن. راه بهترش اينه كه آدم بهانه دستشون نده. خود من بعد از اون نامه كذايي كه پارسال گرفتم (و اسكنش رو اينجا گذاشتم) و امضا كردم و براشون فرستادم، ديگه خبري ازشون نشد. تازه مقداري cashback هم از كرديت كارتشون كاسبي كردم و ريختم به حساب جاريم و براي همين هم ١٠ درصد bonus كشيدن روي cashback واريز شده. يعني به جاي ٢٥ دلار ٢٧/٥ دلار ريختن به حسابم. ديگه هم از كارتشون استفاده نمي كنم مگر براي استفاده مفتي از موزه ها در اولين weekend ماه (توضيحش در يكي از پستهاي پارسال هست). الان هم همه خريدهاي grocery خودم رو با كارت SallieMae مي كنم كه در تمام طول سال ٥ درصد cashback ميده روي خريدهاي grocery و بنزين. به كوري چشم BoA نديد بديد و گدا كه براي grocery فقط ٢ درصد ميده و براي بنزين ٣ درصد.
    ویرایش توسط Mehrad : September 20th, 2014 در ساعت 06:43 AM دلیل: SallieMae و cashback
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

سلام
    نمیدونم این سوالم مربوط به این تاپیک میشه یا خیر. اگر مربوط نمیشه لطفا مدیران انتقال بدند

اما سوالم اینه که توی آمریکا وام گرفتن به طور کلی خوبه یا بد؟ مثلا توی ایران چون تقریبا همه ی وامها درصد بازپرداختشون پایینتر از تورم واقعی توی جامعه هست همیشه وام گرفتن (مخصوصا اگر به قصد سرمایه گذاری یا خرید کالای سرمایه ای باشه) بهتر از نگرفتنش هست و شما اگر به هر ایرانی بگی وام میخوای (حتی اگر هیچ احتیاج یا پلانی از قبل نداشته باشه) میگه چرا که نه! (همیشه اسستثنا هم وجود داره ولی ما اینجا نمیخوایم در موردش بحث کنیم)

شرایط اونجا چطوریه؟ آیا وام گرفتن درکل به نفع وام گیرنده میشه یا به ضررش؟
    اصلا فرهنگ و دید مردم(کلیت) نسبت به وام گرفتن چی هست؟ مثل ما توی صف و آرزوی وام هستند یا برعکس وام رو بد میدونن و مثلا فقط موارد ضروری وام میگیرند؟

از دید خودتون که مدتی در آمریکا زندگی کردید گرفتن وام رو چطور ارزیابی میکنید؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

در آمريكا وام گرفتن دو تفاوت خيلي عمده با ايران داره. يكي اينكه براي وام گرفتن (و به طور كلي هرنوع حساب اعتباري مثل كرديت كارت و امثالهم) به سابقه اعتباري شما نگاه مي كنن. مطلب دوم كه مرتبط با مطلب اول هست اينه كه هر وامي كه بگيريد (يا هر نوع حساب اعتباري) ميره توي سابقه اعتباري شما و نحوه عملكرد شما در گرفتن و بازپرداخت وامها براي همه وام دهنده ها و بانكهاي بعدي قابل مشاهده است و وضعيت سابقه اعتباري شما تعيين مي كنه كه اصلا بهتون وام يا كرديت كارت بدن يا نه و اگه بدن با چه نرخ بهره اي بدن. به همين دليل اگه نگاه درازمدت داريد به هيچ وجه دنبال وام الكي گرفتن يا كرديت كارت الكي باز كردن نباشيد چون در درازمدت به ضررتون ميشه. كسي كه تند تند وام يا كرديت كارت مي گيره از نظر وام دهنده هاي بعدي آدم پرريسكي تلقي ميشه. فقط وقتي دنبال وام يا حسابهاي اعتباري بريد كه واقعا نياز داشته باشيد. در تاپيك كدام بانك چه نوع حسابي و همچنين در تاپيك برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد در مورد اين چيزا مفصل توضيح دادم. از سپتامبر ٢٠١٢ شروع كنيد به اين طرف.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم این سوالم مربوط به این تاپیک میشه یا خیر. اگر مربوط نمیشه لطفا مدیران انتقال بدند

اما سوالم اینه که توی آمریکا وام گرفتن به طور کلی خوبه یا بد؟ مثلا توی ایران چون تقریبا همه ی وامها درصد بازپرداختشون پایینتر از تورم واقعی توی جامعه هست همیشه وام گرفتن (مخصوصا اگر به قصد سرمایه گذاری یا خرید کالای سرمایه ای باشه) بهتر از نگرفتنش هست و شما اگر به هر ایرانی بگی وام میخوای (حتی اگر هیچ احتیاج یا پلانی از قبل نداشته باشه) میگه چرا که نه! (همیشه اسستثنا هم وجود داره ولی ما اینجا نمیخوایم در موردش بحث کنیم)

شرایط اونجا چطوریه؟ آیا وام گرفتن درکل به نفع وام گیرنده میشه یا به ضررش؟
    اصلا فرهنگ و دید مردم(کلیت) نسبت به وام گرفتن چی هست؟ مثل ما توی صف و آرزوی وام هستند یا برعکس وام رو بد میدونن و مثلا فقط موارد ضروری وام میگیرند؟

از دید خودتون که مدتی در آمریکا زندگی کردید گرفتن وام رو چطور ارزیابی میکنید؟
    البته به صحبت هاي جناب مهراد اين نكته رو هم بايد اضافه كرد كه درسته كه وأم گرفتن الكي خوب نيست، ولي وأم گرفتن در صورت لزوم كار بسيار خوب و پسنديده اي هست. مثلا براي خريد ماشين يا خونه وأمهاي خوب و فراوني هست كه هر چي سابقه كرديت بهتري داشته باشين وأم بهتري هم مي تونين بگيرين و اگه وأم تون رو به موقع پرداخت كنين سابقه خيلي خوبي براتون مي شه. بنابراين همونجور كه آقا مهراد گفتن در گرفتن وأم يا كارت الكي زياده روي نكنين ولي در عين حال وأم به جا خيلي هم خوبه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering K. N. toosi university

سلام دوستان

کسی در مورد Travel کارت Bank Of Amerca چیزی میدونه؟ خوبه بگیریم یا نه؟ من رفتم BOA کار داشتم گفتن میخوای کارت مسافرتی بهت بدیم منم گرفتم. 1000 تا Credit توش داره و خارج از آمریکا هم اگه خرید کنی Fee نداره!

Junior Member

اگه مثل من تازه اومدید آمریکا و SSN هم ندارید و دنبال کردیت کارت هم هستید میتونید به راحتی از Bank of America بگیرید ... بی دردسر بهتون میدن کردیت کارتتون رو ... البته قطعا اولش نمیتونید برید یاهاش خونه بخرید و فقط به اندازه پولی که پیش بانک به عنوان Security میزارید میتونید کردیت داشته باشید! حداقل اش هم ۳۰۰ دلار هست. البته این فقط برای اولشه و شما بعد از ۶ ماه که خوش حسابیتون رو نشون دادین اون ۳۰۰ دلارتون رو بهتون برمیگردونن. در ضمن خیلی زود هم میتونید درخواست افزایش کردیت کنید ... فقط ۳۹ دلار annual fee داره که البته شما مبتونید بعدن waive کنیدش. به هر حال اگه میخواهید سابقه کردیت کارتتون رو از همون روز اول که رسیدید آمریکا شروع کنید راه خوبیه ... در ضمن دوستانی که فکر میکنن برای حساب داشتن تو Bank of America حتمن باید monthly fee داد٬ توجه کنید که اگه در ماه مانده حسابتون به زیر ۱۵۰۰ دلار نرسه نیاز به پرداخت هیچ پولی نیست ... راه های waive کردن این fee ها کم نیست٬ اگه موقع باز کردن حساب بپرسید براتون توضیح میدن همه رو ... موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

من این اگهی را در آمازون دیدم. درست نفهمیدم چیه؟

http://www.amazon.com/dp/B00AW3IXZO/...d_p=1827254902

ظاهرا کارت اعتباریه و اگه از اینجا بگیریم کارت هدیه 100 دلاری امازون هم میدن. درسته؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    من این اگهی را در آمازون دیدم. درست نفهمیدم چیه؟

http://www.amazon.com/dp/B00AW3IXZO/...d_p=1827254902

ظاهرا کارت اعتباریه و اگه از اینجا بگیریم کارت هدیه 100 دلاری امازون هم میدن. درسته؟
    بعد از اینکه برای این کردیت کارت اپلای کردید و پذیرفته شد درخواستتون، باید با این کارت در طی سه ماه، حداقل یک بار از آمازون خرید کنید، بعد از اینکه خرید کردید، آمازون حداکثر تا 8 هفته بعدش یه گیف کارت 100 دلاری براتون میفرسته (یا اینکه 100 دلار براتون در سایت آمازون، کردیت درنظر میگیره - این موضوع رو باید در TOC سایت آمازون چک کنید)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    سايت rakuten همون buy.com سابق هست كه اسمش عوض شده. سايت معتبري هست ولي بايد مشخصات فني چيزي كه مي خريد با دقت بخونيد كه جنس بد نخريد. اينها فقط واسطه فروش هستن و مسووليت انتخاب جنس بد و خوب با خودتونه. البته يك نكته مهم رو موقع خريد از اينجور سايتها بايد توجه داشته باشيد. وقتي مي بينيد در وبسايتهاي اينجوري چيزي رو (مثلا فلان نوع آداپتور يا فلان نوع سيم رابط) بيش از يك supplier تامين مي كنه حتما تجربه بقيه كاربران رو در مورد اون supplier بخونيد در مورد كيفيت و سرعت ارسال جنس و همچنين شرايط پس دادن جنس. گاهي وقتها ممكنه يك supplier چيزي رو ارزونتر از supplier هاي ديگه ارائه كنه ولي جنس رو دير بفرسته يا سر پس گرفتنش بازي در بياره. نكته مهم ديگه اينكه return policy يا refund policy رو با دقت بخونيد. بعضي supplier ها توي قسمت return policy شرايط سختي براي پس گرفتن جنس ميذارن و مثلا ميگن فقط اگه جنس معيوب باشه پس مي گيرن يا براي پس دادن جنس مهلت كوتاه ميذارن.
    من یه چیزی رو اضافه کنم به صحبتهای مهراد عزیز، موقع خرید از سایتهایی که نمیشناسین یه سرچ تو گوگل بزنید (مثلا با کلید safe یا fraud)، بعضی از این سایتها ممکنه سیستم امنیتی خیلی قوی نداشته باشند و اطلاعات کارت اعتباریتون لو بره! (مثله اینکه در مورد این سایت چندی پیش این اتفاق افتاده!) در اینمواقع بهتره برای خرید از پی پال استفاده کنید! ممکنه cashback ه کردیت و اینارو از دست بدید ولی دردسر عوض کردن کردیت کارت و .... اینارو نخواهید داست

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    من یه چیزی رو اضافه کنم به صحبتهای مهراد عزیز، موقع خرید از سایتهایی که نمیشناسین یه سرچ تو گوگل بزنید (مثلا با کلید safe یا fraud)، بعضی از این سایتها ممکنه سیستم امنیتی خیلی قوی نداشته باشند و اطلاعات کارت اعتباریتون لو بره! (مثله اینکه در مورد این سایت چندی پیش این اتفاق افتاده!) در اینمواقع بهتره برای خرید از پی پال استفاده کنید! ممکنه cashback ه کردیت و اینارو از دست بدید ولی دردسر عوض کردن کردیت کارت و .... اینارو نخواهید داست
    من هم موردی رو به صحبت های این دوستمون اضافه کنم، حتی اگر اطلاعات شما compromise بشه در مورد Discover، Chase و BOA مطمئن هستم که، اگر متوجه بشید و موضوع رو سریع به بانک اطلاع بدید، خسارتی متحمل نخواهید شد، یعنی اون خریدهایی رو که خودتون انجام ندادید میتونید لغو کنید، ضمن اینکه بانک کارت قبلی شما رو باطل میکنه و به صورت رایگان، کارت جدید براتون ارسال میکنه، در مورد هر سه بانکی که نام بردم، این تجربه رو داشتم، موضوع جالب در مورد Discover بود که من خودم اون روز حسابم رو چک نکرده بودم و ساعت 9 صبح بهم زنگ زدند و گفتند که فلان تراکنش در حساب شما مشکوک بوده، شما تائیدش میکنید یا خیر که گفتم من این خرید رو انجام ندادم و ادامه موضوع... ولی همین طور که دوستمون گفتن، اگر از paypal استفاده کنید کلا با هیچ کدوم از این موارد مواجه نخواهید بود
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)